Skoči na vsebino

Yamaha YZF R125


splash

Priporočene objave

glej jas ti povem iz izkušenj da ma prav...

( si videl danes da na 400m da nimaš za burek :D )

bimbo en

sem videl kako si mel za burek do 100kmh ja haha :D to da pa ma aprilia večjo končno pa niti nisem rekel da ni res ;)

jaz mislim da pozimi bolj žere ko se voziš po tisti frišno nasipani soli...

Popravljeno . Popravil impulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem videl kako si mel za burek do 100kmh ja haha :D to da pa ma aprilia večjo končno pa niti nisem rekel da ni res ;)

jaz mislim da pozimi bolj žere ko se voziš po tisti frišno nasipani soli...

ja do 100 že gre bolj ja... samo na 400m pa :nono:

jas pa vem da po tisti frišno nasipani soli manj gume žere kot poleti ko je 20+

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in zemlja je ena dolga ravna ploskev... sem letel že po celem svetu in govorim iz izkušenj. greva v peskovnik trance_04_baaa.gif

nimaš prav pomoje rolleyes.gifz subjektivnostjo lahko greš rožice risat, ne primerjat fizikalno dokazanih dejstev.

brez zamere, razkuri me to pač trance_33_sleep.gifče pa misliš drugače pa tudi prav...wink.gif

ti maš samo eno ploskev v glavi za več itak nimaš placa...pa kaj je s tabo???od gdaj se ti bo guma nucala po zimi ko je sol na cesti? eh če ne veš se je težko pogovarjat :book:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To da gumo bol pobira zdej v mrzlih mesecih ni tok iz trte izvito, vsaj kar se tiče močnejših motorjev. Guma je narjena tako da najbolje obratuje v določenih pogojih tj. glede tega kako drži in kako se obrabla. Če jo poleti pregreješ se ti prekomerno obrablja prav tako pa tudi pozimi, ko ni dovolj segreta in jo vsaj po mojih opažanjih pobira 2x bolj kot poleti predvsem zarad tega ker zadnjo gumo suče v prazno zarad pomankanja oprijema. :) Kako pa to vpliva na 125-ki pa ne wem ker sem mel na hyosungu gume iz kamna in ni blo nobene obrabe pa če sm se po šmirglu vozuB) Sol nima nekega vpliva na obrabo gume, se pa vid obraba zobnika, ketne, pa diskov, če ga ne spucaš, ko prideš s fure in maš take diske k da bi motor 20 let stav :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj se bolj obrablja kdaj manj nebi diskusiral...

bi pa sam povedal da po 29 oktobru ni več za kolenčkat hahahahaah :D

Mah na Črnem kalu se še da haha:P :D(hec hec)O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdaj itak da ni več za kolenčakat..meni osebno niti več do vožnje ni..raje šparam tisto bogo štipendijo za fajne temperature :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točn tko, sol nima veze, je pa tudi res da zdej, ko je malo bolj mrzel asfalt naj bi se dirkalo s tršimi gumami (po dirkališčih sevede) kolkr jst vem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točn tko, sol nima veze, je pa tudi res da zdej, ko je malo bolj mrzel asfalt naj bi se dirkalo s tršimi gumami (po dirkališčih sevede) kolkr jst vem :)

jas sicer nevem o tem dosti ampak po moji logiki bi zdej mogel uporabiti mehkejše gume :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jas sicer nevem o tem dosti ampak po moji logiki bi zdej mogel uporabiti mehkejše gume :hmm:

logično bi bilo tako ampak na dirkališču je logika obratna

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zaradi temperature asfalta, ker vroč asfalt bol žere gumo kot mrzel... zato :D

Kolikor pa jst vem se vroča guma manj obrablja kot hladna :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sem tudi jaz tako mislil ampak poglej naprimer

http://www.motosvet....ost__p__1795914

S tem da je 6680 trda, 7704 pa medium.

Sj to pravim ^^ pri nižjih temperaturah gumo bolj obžira :D Sploh ni govora o zmesi gum ... pri nizkih temperaturah ( Cold Tear, kot navajajo pri Dunlopu ) je obraba večja.

Vsaj kolikor je meni znano.

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah sej pa gumo malo bolj spustiš, manj tlaka -> bolj se guma zgreje, pa je spet ok obraba :) kolkor je meni znano

mah da namo tople vode odkril uglavnem, mislm da se vsi strinjamo da ti sol nebo gume požrla, prej kej druzga, na sploh pa ti bojo jajca odpadla če se boš vozil takrat ko bo mogla bit cesta posolena

Popravljeno . Popravil logarr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah sej pa gumo malo bolj spustiš, manj tlaka -> bolj se guma zgreje, pa je spet ok obraba :) kolkor je meni znano

mah da namo tople vode odkril uglavnem, mislm da se vsi strinjamo da ti sol nebo gume požrla, prej kej druzga, na sploh pa ti bojo jajca odpadla če se boš vozil takrat ko bo mogla bit cesta posolena

To je ravno obratno ... spustiš, ker na pisti guma dosega večje temperature --- > posledično je večji tlak. Zdej če boš pa spustil pa bo zarad tega večji tlak pa definitiuno ni res ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je ravno obratno ... spustiš, ker na pisti guma dosega večje temperature --- > posledično je večji tlak. Zdej če boš pa spustil pa bo zarad tega večji tlak pa definitiuno ni res ;)

tocn tko :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čez zimo bi kaj takga naredu na svoji pa če lahk mau bl opišeš postopek al pa bolj poslikaš pls.....Aha pa še to kak bi se obnesli drsniki če padeš da se plastika ne polomi ( se sploh splača?)..

Pa še to katera guma bi bla vredu če bi zamenjau ?

če za zadek sprasujes bos mogu najprej eno stran motorja podrt( zadn sedez dol, zadno plastiko + plastiko pod tankom...) da boš lohka odšraufov dol nosilc in pol boš vidu je notr ena štanga k jo boš mogu odžagat pa mau kot spremenit če boš hotu met tko k jest( da bo čist zravn plastike nosilc oz pac milimeter lufta da ne vibrera) štango morš seveda tut skrajšat :D pol plastiko boš mogu pa pač tko rezat da se bo čim lepš prilagajala spodnmu delu (uspod mas sliko kko sm jest prblizn odrezou) tko da ni nobena umetnost to narest sam če hočeš met lpo boš se mogu pa mal matrat pa raj 10x plastiko odrezat da je natančn kukr pa enkrat preveč

http://www.shrani.si/?1h/vR/3EbQnMjK/predelan-nosilc.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal sem se narobe izrazil ja, no tempretatura mora bit taprava, ker če je premajhna ali prenizka gumo bolj pobira, to je pa res ane? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če za zadek sprasujes bos mogu najprej eno stran motorja podrt( zadn sedez dol, zadno plastiko + plastiko pod tankom...) da boš lohka odšraufov dol nosilc in pol boš vidu je notr ena štanga k jo boš mogu odžagat pa mau kot spremenit če boš hotu met tko k jest( da bo čist zravn plastike nosilc oz pac milimeter lufta da ne vibrera) štango morš seveda tut skrajšat :D pol plastiko boš mogu pa pač tko rezat da se bo čim lepš prilagajala spodnmu delu (uspod mas sliko kko sm jest prblizn odrezou) tko da ni nobena umetnost to narest sam če hočeš met lpo boš se mogu pa mal matrat pa raj 10x plastiko odrezat da je natančn kukr pa enkrat preveč

http://www.shrani.si...elan-nosilc.jpg

Zakaj pa tok razdret motor? Jst sm čist komot snel dol brez da bi motor razdiru. Sam žmigavčke pa tisto lučko k osvetljuje tablco je treba razdret in čist nč druzga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ob normalni vožnji po zimi sigurno da se guma ne nuca skoraj nič..preverjeno :D

za dirkališče pa nevem ker še nisem bil na dirkališču ko je mrzlo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če za zadek sprasujes bos mogu najprej eno stran motorja podrt( zadn sedez dol, zadno plastiko + plastiko pod tankom...) da boš lohka odšraufov dol nosilc in pol boš vidu je notr ena štanga k jo boš mogu odžagat pa mau kot spremenit če boš hotu met tko k jest( da bo čist zravn plastike nosilc oz pac milimeter lufta da ne vibrera) štango morš seveda tut skrajšat :D pol plastiko boš mogu pa pač tko rezat da se bo čim lepš prilagajala spodnmu delu (uspod mas sliko kko sm jest prblizn odrezou) tko da ni nobena umetnost to narest sam če hočeš met lpo boš se mogu pa mal matrat pa raj 10x plastiko odrezat da je natančn kukr pa enkrat preveč

http://www.shrani.si...elan-nosilc.jpg

Hvala da si se potrudu pojasnit bom razdru pa pogledal kaj bi se dalo da bi čim bolj zgledalo..:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala da si se potrudu pojasnit bom razdru pa pogledal kaj bi se dalo da bi čim bolj zgledalo..:worship:

nzk :P yourfriend zto sm ga jest tok razdru k morš dt večkrat gor pa dol če hočeš lpo narest in je dost laži šraufat če ni plastike pa maš plac pa še une kable za žmigovce sm meu čist nek u piz** skrite -_-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!