Skoči na vsebino

Sam svoj mehanik (vse okoli sraufanja maxiskuterja)


Priporočene objave

Pozdravljeni,

sem tud eden tistih, ki zadevo vzamejo v svoje roke in poiščem,popravim, zamenjam, itd... sam, v kolikor se le da.

No pa dajmo.

Pred časom mi je nehala delati pozicijska luč na mojem Piaggio Skipper 150 ccm .

Nisem dolgo rabil in izkazalo se je, da je eden izmed 2 relejev za luči (slika 1 - dolge in kratke) odpovedal.

Ker se bliža teh.pregled sem mislil to na hitrco rešit , kupit nov rele in menjat, sem poklical naokrog v razne skuter trgovinice za rez.dele. Večini trgovcev sem moral najprej na dolgo razlagati kaj to sploh je, to kar rabim, nato pa dobil odgovor da : ali ni da za dobit, ali pa cena taka, da te sezuje. Eden še je bil celo tako pameten, da mi je sam povedal kaj rabim, vedel je le, da to ni rele, ker je to "nekaj drugega".

OK...pustimo to, bom itak mogu spet sam v akcijo.

Torej, če bo kateri iskal tale rele za luči (gilera,piaggio, itd....slika 2 in 3), naj vpraša pri kakšni trgovini za avto dele ali avtoelektričarju, za avto rele 12V/30A - 5 PIN-ov. cena= 5,5 - 8 € (2012)

Dober recept za iskanje rešitve in delov je vsekakor uporaba interneta, da si nedelujoč del dobro ogledaš in prepišeš morebitne številke, tako bo iskanje lažje in na koncu popravilo/menjava ceneje.

Slika 1.:

post-6275-0-01956900-1337792624_thumb.jpg

Slika 2.(levo neorig.del):

post-6275-0-05012200-1337792690_thumb.jpg

Slika 3.(desno orig.):

post-6275-0-69934300-1337792771_thumb.jpg

Lp.

Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

sem tud eden tistih, ki zadevo vzamejo v svoje roke in poiščem,popravim, zamenjam, itd... sam, v kolikor se le da.

No pa dajmo.

Pred časom mi je nehala delati pozicijska luč na mojem Piaggio Skipper 150 ccm .

Nisem dolgo rabil in izkazalo se je, da je eden izmed 2 relejev za luči

Lp.

Andrej

..napako sem odkril tako, da sem premeril stikalo na krmilu in žarnico, ostal še je rele, katere sem med seboj zamenjal (dolge/kratke) in izločil nedelujoč rele.

Lp.

Andrej

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo "zadnja" parkirna nima NIKOLI svojega releya, če že potem je reley za vse parkirne;spredaj,zadaj in osvetljitev armature hkrati ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo "zadnja" parkirna nima NIKOLI svojega releya, če že potem je reley za vse parkirne;spredaj,zadaj in osvetljitev armature hkrati ! !

..ne vem zakaj sem "pozicijska" luč napisal..!?? ...Rele za kratke luči je povzročal nedelovanje.

Se opravičujem.

Lp.

Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!