Skoči na vsebino

MOTOGP 2013


suzuki

Priporočene objave

Hja, neka pika na "i" mu vedno zmanjka. Bad karma, kaj pa vem, to je relativno, vsi ki vozijo lahko imajo srečo, ali žal nesrečo, tako da pri tem imajo iste pogoje. Žal, v mojih očeh on nikoli ne grize od prve do zadnje dirke. Manjka mu tista ostrina, ki jo včasih tudi zna pokazati, ampak žal prepozno, ko je načeloma že skoraj vse izgubljeno. Poglej ostrino Lorenza in letos tudi ostrino Marqueza. Od prve drirke, prvega kroga, do zadnjega kroga sta neumorna borca, tega pa Pedrosa žal nobeno sezono ne uspe sestaviti..

 

evo tu si lepo napisal....vsaj mene zmotijo besede kot so "drekač, nesposobnež, jokica, pussy, idt"  ker vsak objektiven gledalec lahko v bistvu vidi, kako majhne so razlike med temi dirkači. Nekaj malega ti ne gre in si že brez stopničk. Trenutno sta pač MM in HL v vrhunski formi, ostali pa skušajo nekako sledit.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo tu si lepo napisal....vsaj mene zmotijo besede kot so "drekač, nesposobnež, jokica, pussy, idt"  ker vsak objektiven gledalec lahko v bistvu vidi, kako majhne so razlike med temi dirkači. Nekaj malega ti ne gre in si že brez stopničk. Trenutno sta pač MM in HL v vrhunski formi, ostali pa skušajo nekako sledit.

 

Ja, vem da se vedno zelo grobo izrazim, ampak to samo zato, ker ogromno ljudi ga kuje v zvezde. Jaz se zavedam, da vsi ki vozijo MotoGP, so VRHUNSKI piloti, so Best of the best na svetu in Pedrosa je zelo blizu vrha. Jaz samo želim povedati, da on zaradi prej naštetih stvari po mojem mnenju nebo nikoli prišel na vrh, žal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pedrosa je vrhunski voznik, več kot očitno pa ni šampionski material. Naj se sliši grobo ali vzvišeno, bodimo realni, če nebi bil Španec z močnim zaledjem (managementom-Alberto Puig-Repsol) nikakor nebi s takimi rezultati 8 let sedel na najboljšem motorju. Honda, ki je tako prepričana da so superiorno najboljši, je brez težkega srca ob prvih nesoglasjih ali ob pomanjkanju rezultatov arogantno "spustila" take ase in perspektivne voznike kot so Rossi, Hayden, Biaggi, Barros in Dovizioso. Marsikateri perspektivni voznik pri njih ni dobil tovarniškega sedeža (recimo Simoncelli), Pedrosa pa 8 let tam vedri in je konstantno 2,3,4 v prvenstvu brez pravih možnosti zmagati - evo to pa naredi denar, ki je vzadaj.

Zdaj ali ima tip slabo karmo ali ne, je na koncu vseeno, prvak ni postal in verjetno tudi ne bo nikoli. Mu bo pa zdaj težko, ko bo verjetnu Repsolu počasi vseeno za njega ker imajo novo Špansko zvezdo (93) pod svojim okriljem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Honda, ki je tako prepričana da so superiorno najboljši, je brez težkega srca ob prvih nesoglasjih ali ob pomanjkanju rezultatov arogantno "spustila" take ase in perspektivne voznike kot so Rossi, Hayden, Biaggi, Barros in Dovizioso. Marsikateri perspektivni voznik pri njih ni dobil tovarniškega sedeža (recimo Simoncelli), Pedrosa pa 8 let tam vedri in je konstantno 2,3,4 v prvenstvu brez pravih možnosti zmagati - evo to pa naredi denar, ki je vzadaj.

 

 

S tem da sta bla Hayden in Rossi še prvaka z Hondo... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak da sta bila prvaka, pa so Rossiju rekli da zmaguje samo zaradi motorja in so se norčevali ko je šel pol pa jih je nabijal par let z yamaho, za haydnom pa tudi niso pretirano jokali. Sicer pa ima Honda od nekdaj čudno politiko v MotoGP. Zmečejo noter toliko denarja kot vsi ostali skupaj pa jim samo tu in tam rata in ko jim rata je to zaradi voznikov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede nesreče, dotika Marquez in Pedrosa: eni krivijo in še vedno študirajo ali je kriv Marquez za padec Pedrose. Po moje je zelo enostavno. Marquez bi bil kriv, če bi Pedroso tako zadel (močno ali na lahko), da bi ta izgubil ravnotežje ipd. in padel. Vendar ni, dotika verjetno ni niti čutil, saj je po dotiku odpeljal idealno linijo tako kot je hotel. Tako, da Marquez ni kriv za padec Pedrose.

Pedrosa je rekel, da ga je vrglo v zrak, ko je malo odprl ročico plina. Nesreča se je zgodila, ker je bila poškodovana elektronika, T.C. itd.

Po moje je kriva Honda. Če znajo narediti tak stroj znajo tudi tako dobro zaščito, da se senzor in ostalo ne bi poškodovalo že z rahlim dotikom. Če bi bila tako slaba zaščita oz. slabo narejeno tudi na matici, ki drži zadnje kolo. Potem, če bi se Marquez dotaknil matice bi odpadlo kolo? Če bi bil senzor ustrezno zaščiten bi Pedrosa nadaljeval dirko brez nesreče in bi bila dirka še lepša.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pedrosavrhunski voznik, več kot očitno pa ni šampionski material. Naj se sliši grobo ali vzvišeno, bodimo realni, če nebi bil Španec z močnim zaledjem (managementom-Alberto Puig-Repsol) nikakor nebi s takimi rezultati 8 let sedel na najboljšem motorju. Honda, ki je tako prepričana da so superiorno najboljši, je brez težkega srca ob prvih nesoglasjih ali ob pomanjkanju rezultatov arogantno "sp ase in perspektivne voznike kot so Rossi, Hayden, Biaggi, Barros in Dovizioso. Marsikateri perspektivni voznik pri njih ni dobil tovarniškega sedeža (recimo Simoncelli), Pedrosa pa 8 let tam vedri in je konstantno 2,3,4 v prvenstvu brez pravih možnosti zmagati - evo to pa naredi denar, ki je vzadaj.

Zdaj ali ima tip slabo karmo ali ne, je na koncu vseeno, prvak ni postal in verjetno tudi ne bo nikoli. Mu bo pa zdaj težko, ko bo verjetnu Repsolu počasi vseeno za njega ker imajo novo Špansko zvezdo (93) pod svojim okriljem.

kaj si o pedrosi mislis lahko poves normalno, kulturno, tako kot recimo ti, al pa komej cakas da lahko ob vsaki priloznosti skozlas nekaj takega

Dejstvo pa je, da je ves čas ko je pri Repsol Hondi navaden drekač, ki ga vsi kujete v zvezde, v bistvu pa je navadna jokica, ki za svoj neuspeh vedno krivi vse ostalo, le sebe zelo redko kritizira... Zdaj bo že krivo to, da je dobil OSTREGA "partnerja" v teamu... AHAHAHAHAHA :evilgrin:

O perspektivnosti Barossa, Biaggija (btw, Max je bil moj favorit, pa ostaja en zelo redkih ljudi ki mu v repsolovi ekipi, z rc211v ni uspelo nikoli zmagat!!) Doviziosa...daj no. Dovi je imel 2 sezoni, ko ni skup spravil nic. eno lucky punch zmago. Sic je imel vso fabrisko podporo, pa verjetno ni imel nobene resne sanse postat serijski zmagovalec. fizicne predispozicije bi ga verjetno pokopale pri porabi goriva...Baross je hotel stran, bit prva violina, in je podpisal za Yamaho. Kdo bi podprl Barossa namesto Rossija v top formi?

Ja, HRC ima svoje fore. Ampak taki so.

Cudilo me je, kako so se odrekli Nickyju. Dejansko pa me je bol cudilo, kako je Nicky uletel v GP. AMA superbike prvak je dobil tovarnisko RCV, za svetovnega WSBK prvaka Edwardsa pa HRC ni nasla dobrega motorja do Suzuke, ceprav ga je Bayliss tepel ko psa. po 8hr dirki so mu dali ene par posastnih motorjev, inedo je osvojil naslov SVETOVNEGA PRVAKA. pa zanj rcvja ni blo nikoli

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hahaha, na koncu pa boste spet govorili, bogi Dani, spet je imel celo sezono smolo... :P Dejstvo pa je, da je ves čas ko je pri Repsol Hondi navaden drekač, ki ga vsi kujete v zvezde, v bistvu pa je navadna jokica, ki za svoj neuspeh vedno krivi vse ostalo, le sebe zelo redko kritizira... Zdaj bo že krivo to, da je dobil OSTREGA "partnerja" v team... AHAHAHAHAHA, VALJDA DA JE OSTER, ČE PA JE DIRKAČ Z VELIKO ZAČETNICO, SAJ PA VSEM DOKAŽE Z PREDSTAVAMI, DA JE LETOS NAJBOLŠI! Dani pa z absolutno najboljšim strojem ne zmore biti več kot DRUGI :kva2:  Simpl ko pasulj, zna biti hiter, ampak NI pa material za šampiona.  :evilgrin:

Ni material za sampiona? Malo poglej statistiko, koliko ima naslovov, zmag, stopnick... Zate je sampion samo tisti, ki ima naslov v najvisjem razredu Moto GP? Zate sta recimo Nicki in Criville (ki imata po en naslov) sampiona, Dani ali Max Biaggi pa niti slucajno? 

 

In da, poba ima res veliko smole, vsa leta se otepa s poskodbami, vsako sezono ga nekdo torpedira. Ce povem drugace, recimo Rossi je imel sreco, malo je imel resnih poskodb, ko se je prvic resno polomil, je bilo z njegovimi sampionskimi (po tvojih merilih) predstavami konec. Od tiste poskodbe ni vec spravil skupaj nic.

 

Vsi, ki nastopajo na Moto GP dirkah v vseh razredih, so asi, nobeden ni drekac.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Philip Islandu bodo pred dirko paradirali Stoner, Gardner in Doohan....da malo zagrejejo navijače.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NEWS JUST IN:

'Marc Marquez responsible for Pedrosa's crash'

Honda have confirmed that Marc Marquez is responsible for Dani Pedrosa's high-side that took him out of Sunday's Aragon MotoGP.

Fighting for second place behind Yamaha's Jorge Lorenzo, Marquez appeared to almost touch his teammate before running wide to avoid a collision.

Seconds later, though, Pedrosa was flung from his bike in a massive high-side, landing heavily on his hands and knees.

Replays later showed Marquez brushing against the right side of his teammate's rear wheel with Honda revealing that the impact robbed Pedrosa of his traction control.

"Unfortunately, it looks like they slightly touched each other and the sensor for rear wheel speed was broken," team principal Livio Suppo confirmed to MotoGP.com.

"After that, there was no more traction control and that is why Dani crashed. He is okay."

As for Pedrosa, he was not at all happy with his teammate's antics.

"I was going into the corner. He was over the limit, completely missed the braking, tried to avoid me and at that moment touched me a little bit and went off," said the 28-year-old.

"When I opened the gas, the cable of the traction control was broken so I had a big high-side and couldn't really avoid the crash, unfortunately.

"The positive part is that I am physically okay. I had a big impact on my hip and my lower back, but it is nothing really to worry about at the moment. I am just hoping to get physically well for the next race.

"I have zero points (as a result of the incident) but it wasn't my mistake - that is what I take from it."

 
Popravljeno . Popravil miha7
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakorkoi ze, mislim, da bi govoril drugace, ce bi se to zgodilo tebi oz. tebi priljubljenem dirkacu.

zgodilo se je, kar se je, dejstvo pa je, da MM je kriv, da je dani sel po tleh. ce ga je za to potrebno kaznovati, pa naj presodijo odgovorni......kaj ce bi se to zgodilo njemu...in bi bil tisti za njim bautista? niti predstavljati si ne morem, kako bi ga lincali

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nimam nč prot MM-u sam res voz preveč na silo...če ne gre ga bo pa v zadni ovink z bokom butnu...pa oba po tleh če je treba..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma heba je zdaj ko je mali posiljevalec ugotovil kako onesposobiti nasprotnika. Verjetno bo dobil nek nov del opreme ... kavelj na rokavu ... za puljenje dratov konkurentom  :wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno en k malo meša štrene...tako kot jih je dolgo nazaj mešal VR46... to so dirke, to so vrhunski dirkači...posledično vrhunska gledanost 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MM je car!  :notworthy:

Popravljeno . Popravil DXR16
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa halo?!?!? Kaj ste normalni????? Pa to je DIRKANJE, to NI PANORAMSKA VOŽNJA!!!! Če tako mislite, potem pa naj naredijo kao kvalifikacije, kjer bo vsak dirkač lahko odpeljal en hitri krog, tisti ki bo najhitrejši bo pa zmagal in je to to za vikend?!?!?!?!?!?!?!?!?

Popravljeno . Popravil Demon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se je to zgodilo Stonerju, je Rossi zanalašč prehitro bremzal in ga spravil v položaj brez izhoda, kako podlo od njega. Zdaj ni pa Pedrosa nič kriv, gre Marquez na silo. Ko je Lorenzo zadaj in na notranji strani in se zaleti, je Simoncelli brezglav, ko je Marquez spredaj in na notranji strani, je pa on spet preveč brezkompromisen. Potem se pa kisla trojica čudi, da nima navijačev in hitro pljuva po ostalih :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem navijač Marqueza pa mislim če bi že o kaki kazni govorili bi si verjetno v Jerezu ko je Lorenzota praktično zrinil z steze bolj zaslužil kakšno kazen. Sicer mi pa ni najbolj jasno kako so lahko tako pomembni kabli kot so za TC tako na udaro in tako krhko nameščeni. Se nebom čudil če se bo kateri od dirkačev dotakil z škornjem nihajke drugega dirkača in bo ta komplet odletela :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja. Težko rečt, ni material za prvaka, če  je bil prvak v 125, pazi, s hondo!! rookie prvak v 250, in za dobro mero še naslednje leto!

 

GP naslov je verjetno sam zapravil leta 2008, ko je v sachsu vodil prvenstvo in dirko za pol kroga, pa zletel po tleh in končal v bolnici. 

 

 

Če na hitro nardimo seštevk njegove motoGP kariere

 

2006 rookie-rookie nadi napako, in resno ogrozi Haydnov naslov. a je takrat zajebal Karmo? :D ...

 

Karma is a bitch. :closedeyes:

 

... zlasti zadnji krog, pa JLotu prvič ni uspelo zbežat kot ponavadi (tud sam ni mogel verjet da je to možno), najbolj zanimivo pa mi je bilo borbanje za tretje mesto, čeprav ne razumem kako si ga je lahko priboril drugorazredni dirkač, starček, penzionist, u bistvu že z eno nogo v grobu (ma kaki eno, po besedah nekaterih tule kar z obema!!)... zgleda so pol od tretjega mesta naprej sami mrtveci, da mu to uspe ;)

 

Se strinjam. Društvo upokojencev. Pardon, en upokojenec. :smoke:

Po dosežkih onih dveh na Ducatiju pa se vidi, da je Ducati boljši kot lansko leto (izjava naših dveh komentatorskih biserov na prvi ali drugi dirki sezone. :slap: ).

 

Butasto, tole s TC kabli. Očitno bodo na vsaki dirki secirali vsak malo bolj oster moment, vsako prehitevanje na tesno in delili tiste butaste minuse ... Cal je res dobro povedal, ko so ga že enkrat prej vprašali, kako bi reagiral, če bi njega kdo oplazil: "Zakaj mu ne bi dal roke? Vsi želimo zmagat. Enkrat je nekdo nevaren meni, drugič jaz njemu. Vsi smo dirkači, vsi počnemo isto stvar."

That's racing, bi rekel semi-penzionist.

 

 

Pri Dorni pa blestijo. Zdaj so uradno umaknili Laguno Seco s koledarja dirk. Mojstri. :evilgrin:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja. Težko rečt, ni material za prvaka, če  je bil prvak v 125, pazi, s hondo!! rookie prvak v 250, in za dobro mero še naslednje leto!

 

GP naslov je verjetno sam zapravil leta 2008, ko je v sachsu vodil prvenstvo in dirko za pol kroga, pa zletel po tleh in končal v bolnici. 

 

 

Če na hitro nardimo seštevk njegove motoGP kariere

 

2006 rookie-rookie nadi napako, in resno ogrozi Haydnov naslov. a je takrat zajebal Karmo? :D

2007 800ccm-Stoner+desmo16+Bstone premočni

2008 se sam sesuje, sredi sezone zamenja gume. 

2009 Yamaha pobere 10 zmag, 4 stoner na d16, Dani, best of the rest, zmaga dvakrat, tretji v skupnem

2010  u Motegi uleti po treh odličnih dirkah, je favorit, pa mu slabo sestavijo RCV. motr razpade, kostolom, tri dirke odsotnosti.

2011 3 dirke, ena zmaga in še dva podija, na četrti, v Franciji ga sklati Sic in spet vknjiži 4 nule

2012 strašno tesna sezona, nepotrebna kazen, start iz boxov, Barbera ga zbije nepotrebna nula. Ker se ni predal, je u Philip Islandu napadel na vse, in dobil nič.

2013 no comment. Berem da ima Ducati senzor na obeh straneh kolesa, za vsak slučaj, če en odpove. Verjetno je to edina stvar ki je na ducu boljša kot na RCV. 

dani je dober ...ne dober - odličen je ...a ne dovoljkrat...

 

poglejmo tvoj spisek , ki sem si ga upal okrajšat :

 

zajebal karmo in ogrozil naslov prvega voznika - v vsakem moštvu ima prednost tisti , ki ima nekje po sredini sezone največ možnosti za osvojitev naslova - pa naj rečejo kar hočejo..

 

pade - kriv

 

zanič sestavljen motor - pač nima sreče ni v pravem moštvu

 

sic - dani načeloma nič kriv

 

barbera - dani načeloma nič kriv

 

senzor fuč - zanič sestavljen motor - pač ni v pravem moštvu

 

sam da te pa tolkrat zgijejo po tleh ..na forumu v kaki drugi temi ni rekli da si iskal ali pa pi se nastavljal...al si pa nesposoben ko se je treba izmaknit..ups

 

sešteješ , izračunaš povprečje in kaj dobiš ???  felippe pedrosa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!