Skoči na vsebino

Supermoto šola


_luke_

Priporočene objave

  • 3 tedne pozneje...

Trening uspel.

Proga zanimiva, dokaj tehnična. Manjka še malo okoliške infrastrukture; želel bi si tudi malo večje izletne cone in kakšen bolj fin pesek okoli proge same in ne te male skale!

 

20151024_155736.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Nevem v keri temi bi vprašo, pa bom kr tule:)

Pomagite mi kk se "cush hub" prevede v slovenščino? :D

Ali imajo to vse SM feldne (moja lc4ka sm vem da je mela), al se to naknadno kupuje? Ker vem da motorkros motorji tega nimajo, ker se pri "gasu" kolo zavrti v prazno, medtek ko se na asfaltu (večinoma) ne in gre direktna sila na zobnike ...

XR650R-supermoto-cush-hub.jpg.2f7d0c5dcb

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

12.3.2016 bo supermoto šola z Markom Ukoto na karting progi Bura v Šmriki pri Rijeki. Link do facebook eventa: 
https://www.facebook.com/events/1243622618987365/
 

Za tiste, ki nimate facebooka pa kopiram tekst iz eventa: 

Sezono začenjamo s šolo supermota na posebej za nas zaprti(rezervirani) karting progi Bura v Rijeki! 
Z nami bo najatraktivnejši voznik in hkrati ustanovitelj slovensko- italijanske supermoto ekipe GetLow Racing. Lahko se pohvali z dolgoletnimi izkušnjami na domači in tuji sceni na najvišji ravni.
Le nekaj iz med dosežkov:
-2013 Triveneto expert prvak
-2014 Honda cup podprvak
-2015 Alpe Adria 2. mesto
-član slovenske reprezentance na Supermoto of nations 2015

Posebej za nas si bo vzel čas 12.3.2016 na novi hrvaški progi "Bura" (Rijeka) in nas učil tehniko supermoto vožnje.
Z njem bo tudi fotograf Vili "Zwilly Style" (https://www.facebook.com/zwillystyle/?fref=ts), ki bo poskrbel za vrhunske fotografije, katere dobite po dogodku.
Poskrbljeno pa bo tudi za večerjo ob koncu dogodka!

Vse to za ceno 60€ (Za vse tiste, ki so podprli supermoto sceno z nakupom puloverja Slovenija Supermoto, 10€ popusta.)

Prijave in dodatna vprašanja na mail slosmteam@gmail.com, pohitite saj je omejeno število mest in sicer 15.

Proga: https://www.facebook.com/kartingklubrijeka/

POMEMBNA INFORMACIJA: Vsak udeleženec mora imeti lasten prevoz, svoj motor, svoje tekočine(bencin, olje), podlaga(polivinil) in kompletno motoristično opremo. Udeležitev dogodka na lastno odgovornost.

Lep pozdrav od ekipe Slovenija Supermoto!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Servus,

mogoče ne bi bilo neumno povedat koliko predznanja se pričakuje za tole, ker nismo vsi "profiji" niti ne začetniki.

Thx,

Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo! Glede znanja ni nobenih zahtev, motor pa mora biti supermoto. Trenutno je prijavljenih 11 voznikov. Ukota je pa rekel, da je za prvič omejeno število voznikov na 15. Zdi se mi, da je od trenutno 11 prijavljenih samo en s SM specialko. Ostali vozijo cestne motorje, med katerimi so različni KTM cestni SM modeli, SXV aprilia, Yamaha XT660X in KTM 690 Duke in mogoče kakšna 125ka. Glede na tisto kar sva prevozila na pisti v Vrtojbi bi rekel, da zagotovo ne bi bil med počasnejšimi. Nevem kako bo vse skupaj potekalo, sem pa prepričan, da se bo Ukota prilagodil vsakemu posebej glede na znanje in motor.
Sam pa še nevem, če bom vozil na tej šoli, ker bi moral prej stestirat, če so vse predelave OK . Pridem pa zagotovo pogledat kako bo stvar zgledala :)

Vse skupaj je nastalo zelo na hitro in spontano, če bo stvar uspela in bo veliko interesa se bo dogodek ponovil ali pa organiziralo kaj večjega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Živijo, interesira me tale dogodek,pa me zanima, če se bo udeležil kdo s štajerskega konca (velenje, celje), bi mogoče šli skupaj dol... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo brskam po amzs sport strani pa nikjer besede o  bikfoot supermoto dirkah za letos.ve kdo kaj več?

 
 
 
 
Popravljeno . Popravil johan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, johan pravi:

malo brskam po amzs sport strani pa nikjer besede o  bikfoot supermoto dirkah za letos.ve kdo kaj več?

 
 
 
 

Skopiral sem iz fb...

AMATERSKO TEKMOVANJE REPUBLIKE SLOVENIJE V SUPERMOTU IN BIGFOOT SUPERMOTU ZA LETO 2016

22.05. Vrtojba ŠKD GAS Vrtejba 
05.06. Krško ŠKD GAS Vrtejba 
19.06. Krško AMD Domžale 
21.08. Vransko AMD Lukovica 
02.10. Vrtojba ŠKD GAS Vrtejba 
Dirke bodo potekale v sklopu državnega prvenstva minimoto in skuterjev.

KOLEDAR DRŽAVNEGA PRVENSTVA REPUBLIKE SLOVENIJE V SUPERMOTU ZA LETO 2016

08.05. Pula Moto Klub "Istra Poreč" - Hrvaška 
05.06. Kula AMK SK Vitalon grup - Srbija 
21.08. Vransko AMD Lukovica - Slovenija 
Dirke potekajo v sklopu dirk "Supermoto Alpe Adria Championship 2016"

ALPE ADRIA SUPERMOTO CHAMPIONSHIP 2016 
08.05. Pula HMS - Moto Klub "Istra Poreč" 
05.06. Kula MSS - AMK SK Vitalon grup 
21.08. Vransko AMZS - AMD Lukovica 
11.09. Kula MSS - AMK SK Vitalon grup * 
* count for the Nations Championship, AAMU members

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...
  • 3 mesecev pozneje...

Servus,

imam eno vprašanje; ali je normalno, da mi Mitas SF takole "trga" spredaj?

Sumim na vzmetenje, vendar sem prekratek da bi točno vedel...

Slika je iz Racelanda, slabih 58s krog.

S tlakom sem štartal na 1.6 hladne in nazadnje 1.5 ogrete - guma držala ok, obraba enaka

Hvala,

Rok

IMG_20160809_173428 – kopija.jpg

IMG_20160809_162817 – kopija.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mitas ni ravno najboljša, oziroma ni narejena za nižje tlake, drugače pa tule lahko kaj ven izvlečeš:

http://biketrackdayshub.com/motorcycle-tyre-wear-guide/

 

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dami, hvala.

Pa nobena slika ni ravno takšna. Je pa res, da temperatura sprednje gume je bila ravno takšna kot zadnje - držal sem jo lahko, je bila pa kar vroča - mogoče kakšnih 50 stopinj. Prej sem imel z istimi nastavitvami gor PP ct2 pa ni bilo takole. Pri grobem zaviranju se mi je zdelo da mi je sprednje kolo par krat odskočilo; če sem zaviral počasi je šlo pa lepo na sprednje kolo. Ideje so dobrodošle.

 

Lp,

Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, rockson pravi:

Servus,

imam eno vprašanje; ali je normalno, da mi Mitas SF takole "trga" spredaj?

Sumim na vzmetenje, vendar sem prekratek da bi točno vedel...

Slika je iz Racelanda, slabih 58s krog.

S tlakom sem štartal na 1.6 hladne in nazadnje 1.5 ogrete - guma držala ok, obraba enaka

Hvala,

Rok

IMG_20160809_173428 – kopija.jpg

IMG_20160809_162817 – kopija.jpg

Mitaska ne mara nizkih tlakov, poskusi rajši z višjim tlakom kot nižjim. Jaz je na manj kot 2 bara (hladno) ne bi pumpal.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, rockson pravi:

Dami, hvala.

Pa nobena slika ni ravno takšna. Je pa res, da temperatura sprednje gume je bila ravno takšna kot zadnje - držal sem jo lahko, je bila pa kar vroča - mogoče kakšnih 50 stopinj. Prej sem imel z istimi nastavitvami gor PP ct2 pa ni bilo takole. Pri grobem zaviranju se mi je zdelo da mi je sprednje kolo par krat odskočilo; če sem zaviral počasi je šlo pa lepo na sprednje kolo. Ideje so dobrodošle.

 

Lp,

Rok

nisem mojster za piste, po občutku bi rekel, prenizek tlak, gumo dokaj dobro poznam, v prvi vrsti bi poskusil kot pravi Speed.... povečat tlak na 2,00, če se pa zadeva ponavlja, je pa vzmetenje. 

Predvidevam, da bi ti Nearrain znal še bolje svetovati (brez šale, čeprav si kdaj nasprotujeva) koneckoncev ima tudi znanje s piste. Piši mu ZS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

42 minutes ago, speedfighttuning said:

Mitaska ne mara nizkih tlakov, poskusi rajši z višjim tlakom kot nižjim. Jaz je na manj kot 2 bara (hladno) ne bi pumpal.

Vse mu je ze speedfighttuningl povedal . . . poudarek je na hladno ! 

Popravljeno . Popravil Nearrain
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!