Skoči na vsebino

Supermoto šola


_luke_

Priporočene objave

Lahko vozis tudi posamezne dirke, za katere placas startnino. Mikavna je tista na Vranskem 23.8. Zase ne vrjamem da bom do takrat niti priblizno na nivoju potrebnem za amatersko dirko, ampak upanje ostaja :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo še mene tukaj, po pozivu _luke_ :)  ....torej nekaj objasnitev, potem pa še glede dirk v 2015:

-proga v Kopru je še kar zaprta, trenutno tudi niso naklonjeni ideji supermoto motorjev gor, zaradi tega kar je že Luka omenil ...Primorci imamo fajn besedo za to: BALE :D ...na stari so se sicer v 90% vozila dvokolesa, mogoče si kaj premislijo...

-Dunlop SM slick gum letos ne bo, selijo tovarno. GetLow bomo uporabljali Metzeler, nove 2015 verzije (oz. 2014 od 39. tedna dalje) smo testirali in so odlične (inside information: letos bo z njimi vozil Hermunen ;) ). Sploh so cenejše od Dunlop, ki so se lani prodajale po 380€!! Zaradi tega smo se tudi zmenili, da bomo uvozniki zanje. Nove letnike torej dobite pri nas, cena je 300€ na par (160€ + 140€)

-Tud mi resno razmišljamo o SM šoli v Sloveniji, letos se kar dosti interesa kaže, osebno so me že kaki 4 vozniki vprašali. Najverjetneje izvedba v Vrtojbi, Krško ni najboljša za učenje supermota in slajdanja. Verjetno bomo speljali zadevo v tem letu

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še dirke ...kakor je povedal Luka, sem se letos zelo vpletel, ker bi rad videl, da se Supermoto v Sloveniji prebudi. Zato sem svetoval AMZSju glede pravilnika, dosti so upoštevali. V domače dirke vračam tudi GetLow Racing, da spodbudimo prvo leto. Jasno, če bo letos uspešno, se bo prihodnja leta naprej razvijalo, kar pa vpliva na vse nas! Več bo dirk, več kategorij in glavno: če bojo vozniki bo tudi vedno več prog na voljo, ker se bo pač splačalo (za 2 voznika se seveda ne, zato pa pri nas ni več nič...finance so glavne).
 

KOLEDAR imate na AMZS šport (kjer so tudi vse info), tukaj: http://sport.amzs.si/koledar/2015/default.aspx

PRAVILNIK pa tukaj: http://sport.amzs.si/si/347/Pravilniki.aspx

Sicer jih lahko pokličete za informacije, vam bojo pomagali ...če ne, mi sporočite :D

P.S.: bojo tudi treningi v Vranskem, ko izvem kak datum bom sporočil. Žal za enkrat možno samo ob sredah, ampak ponovno: več voznikov, več možnosti...

Strnjeno grobo, k vem, da je problem brodit skozi to birokracijo:

S OPEN (državno prvenstvo): obvezna licenca, pač profi klasa

S AMATER: brez obvezne licence, treba je imet pa zdravniški in zavarovanje

BIGFOOT AMATER: isto kot za amaterje, point tukaj je pa sledeči. Obvezne so original MX/enduro feltne (21" spredaj, 18" ali 19" zadaj). Kdorkoli ima krosa lahko torej samo kupi par gum, ki bojo stale 120€ (tudi te dobite pr GetLow Racing) in so še homologirane za uporabo po cesti. Za tiste, ki mislite, da se ne da:

....glavna ovira tukaj je obvezna uporaba usnjenega kombinezona.
Če bo vsaj 5 voznikov je varianta tudi za podkategorije 50-125ccm in 125-250ccm.

OPREMA, kar je za izpostavit: obvezen usnjen kombinezon za vse kategorije, lahko je dvodelni.

MOTOR ni noben bavbav pripravit, par vijakov se zluknja in zveže z žico, pa še par zadev. Mogoče naredim video glede tega, ampak nič ne obljubim, ker se utapljam v delu :)

VPISNINE v prvenstvo ni, lahko greste posamezne dirke. Štartnina je max 85€, toliko bo verjetno v Vranskem. V HR je bilo vedno dosti manj, 40-50€.

 

OFFROAD bo na vseh dirkah, sicer je to CHD, ne supermoto. Ni se ga treba bat, sej imate motorje narejene za to :) . Ne razumem tudi, zakaj bi bil nevaren, več riskirate, ko hočete pri 120 kmh prislajdat v ovink kot pri 20 kmh po zemlji. Sicer, ko se ga malo navadite se ne boste več hotli voziti brez :) ...vsak gre s svojim tempom, ni treba glumit Cairolija...

Nazadnje še, klasa amater je za amaterje :D ...ta je namenjena vsem, ni treba obvladat ali imet nevemkakšnih izkušenj. Torej kar pogumno, v prvih letih je v tej klasi vozil majster s KTM Duke, pa LC4 pa XT...ne boste se borili za stopničke, pa kaj pol, a bojo sponzorji jezni :D??

Sam težim vsem, da pridejo vozit, apeliram tudi na vas. Letos imamo šanso pokazat, da supermoto živi in ponovno razvit sceno. Ajde gas, I believe in you :)

Popravljeno . Popravil Ukija36
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala ker si se res potrudil...to kako pravilno pripravit motor bi blo res vredu da pojasneš, da če že se odpravimo da ne bodo dodatni problemi :D

 

Upam da si vsi preberete in res razmilite VSAJ o amaterski klasi, ki mi jo je Marko napisal : amater klasa je za amaterje.

 

Glede na to da se zadnje čase v Sloveniji samo jamra in ne naredi nič (nasplošno) bi blo res dobro da sami nekaj naredimo kar se tiče tega športa. Sam sem pripravljen odvozit amater klaso te 3 dirke + 99% sem bom udeležil SM šole + treningov v Vrtojbi in Krškem kolkr jih bom uspel. Tudi če bom na koncu vidu da na kaj več kot na amater klaso nimam ciljat, bom mel pomoje dober občutek da sem sodeloval v ohranjanju supermota in sem hkrati sodeloval v športu ki me veseli!

 

Upam da se nas čimveč zbere istega mišlenja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MVD opremo še delajo al ne? Včasih so imeli neke številke gor, zdej še pogledat ne moreš kolk velik kombinizon rabiš. Enodelca ne mislim imeti. Probal in prec dol vrgel. Zdej vozim z SS dvodelnim kombinizonom. Ni najbolj zračen, pa se spogledujemo z MVD. Cena???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MVD opremo še delajo al ne? Včasih so imeli neke številke gor, zdej še pogledat ne moreš kolk velik kombinizon rabiš. Enodelca ne mislim imeti. Probal in prec dol vrgel. Zdej vozim z SS dvodelnim kombinizonom. Ni najbolj zračen, pa se spogledujemo z MVD. Cena???

Delajo delajo ...uvoznik za SLO+Balkan s(m)o GeLow Racing. Če rabiš tiste razpredelnice z velikostmi, ti jih lahko pošljem, lahko ti pa tudi svetujem glede na izkušnje.

Ja, enkrat ko probaš MVD ne moreš več razumet, kako si dosedaj vozil s kombinezonom za cestne :D ...Nova cena (po padcu evra) je 690€ za komplet (telo+noge). Imajo tudi rokavice, če te zanima....

...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimamo se, samo treba najprej probat zadevo, brez tega ne kupimo. Torej, če imate zalogo lahko probamo in se zmenimo. Za izkušnje že vemo. Rokavice imamo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimamo se, samo treba najprej probat zadevo, brez tega ne kupimo. Torej, če imate zalogo lahko probamo in se zmenimo. Za izkušnje že vemo. Rokavice imamo.

Zaloga minimalna, malo nas je supermotašev trenutno ;) ...kliči me na 040 554 276 ali ukota.marko@gmail.com, da ne bomo tukaj teme polnili z dogovarjanjem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Midva sva pripravljena :) 

 

 

post-12955-0-06097500-1427567154_thumb.jpg

post-12955-0-14314500-1427567166_thumb.jpg

post-12955-0-99804500-1427567185_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo si spimpal mašinco!

 

Zdej bosta pa že dve lepi (in dobri) Husi v SLO! :OK::smoke:

 

Zdej pa supermototime :D Kaj kr sm ugotovu da sm prodal avto k je mel kljuko, zdej pa bom kupu avto brez nje :S

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hojla, jutri naročam Metzelerke, 2015 mešanice, za team, a bi še kdo kako gumo? 300€ na par pridejo (140 sprednja, 160 zadnja).

 

Če rabite mi sporočite jutri (na 040 554 276), je malo na hitro, ampak jih v ekipi rabimo pred vikendom :) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kdaj kdo in pa kje trenira da bi prišel malo pogledat in par stvari vprašat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kdaj kdo in pa kje trenira da bi prišel malo pogledat in par stvari vprašat :)

Kar se tiče supermoto teama "Stari prdci", se vozimo največ v Vrtojbi :OK:  in Krškem.

Ko "napademo" ti sporočim! :music4:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče supermoto teama "Stari prdci", se vozimo največ v Vrtojbi :OK:  in Krškem.

Ko "napademo" ti sporočim! :music4:

@kasti,kaj pa tamali, ti niso stari prdci :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Ah, niti stari niti mladi niso glih prdci ;)

 

Kaj pravite za naslednjo nedeljo vrtojba?

 

Ta vikend žal še nemorem + ni neke topline.

Popravljeno . Popravil _luke_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče supermoto teama "Stari prdci", se vozimo največ v Vrtojbi :OK:  in Krškem.

Ko "napademo" ti sporočim! :music4:

No super, bom spremljal temo pa priletim ko boste nažigali :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah, niti stari niti mladi niso glih prdci ;)

 

Kaj pravite za naslednjo nedeljo vrtojba?

 

Ta vikend žal še nemorem + ni neke topline.

A je sedaj po novem Vrtojba odprta tudi ob nedeljah???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@kasti,kaj pa tamali, ti niso stari prdci :)

Niso stari prdci, so pa še toliko mladi da se lahko vozijo samo tam, kamor gredo stari prdci. :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pridružujem supermoto bandi. Bi bilo zelo lepo videt supermoto šolo ja.... Pa tudi "dirke" v Vrtojbi me zelooooo zanimajo, tko da se bomo sigurno kej videli (če bo služba dopuščala dovolj časa). Zelo bi bil vesel Go-Kart proge v Kopru vendar po vašem pisanju zgleda da še ne bo nič zaenkrat... porkodio!

Kakorkoli.... Supermoto is not dead! BRAP!

 

 

 

 

 Še v fazi sestavljanja.

 

img20150409120857.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vikend zgleda da bo deževen :S

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponekod zna baje biti tudi snežen! :BUA:

 

Wooot :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!