Skoči na vsebino

Supermoto šola


_luke_

Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...

Ponujate predelavo in štelanje (vzmetenja)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zivjo, bom mal zbudiu temo :)

Rad bi napisu, da sm kupu bolj resen SM motor in sicer KTM 520 SX letnik 2002. Ima SM vzmetenje, druge krize, druga zadnja nihajka, aftermarket celoten izpuh. Spredaj ima 16.5 colsko feltno, zadaj pa tocne sirine ne vem, ampak ima montirano gumo sirine 170, katere zunanji rob je skoraj poravnan z feltno. Zdi se mi zelo siroka, ampak nevem ali je 5.0 ali pa 5.5, vrjetno 6.0 cole nemore bit ali pac? :D. Gume so Dunlop KR 106 spredi, zadaj pa KR108. Sprednja, zadnja luc in tablica so gor zaradi policajev, ker motor sploh ni mozno registrirat. Zaenkrat ima se originalni zavorni sistem spredi (disk 260mm in 2 batna celjust), sicer je brembo ampak bom vrjetno cez cas zamenjal za kaj vecjega in boljsega. Ima samo 4 prestave. Motor je meu pred 5 urami zamenjan bat in vse ventile, sklopka je bila pred kratkim obnovljena, tako da nimam kaksnih velikih posegov v masino pred sezono. Me pa caka servis vzmetenja, ker vse skupaj ne deluje kot bi moglo, menjal bom pa olje in oba filtra, zamenjal zavorno tekocino, zasvasal par razpok po plastikah in preveril ce pri luftu ventilov vse stima. Komentarji in nasveti zazeljeni :)

Zgleda se bomo letos veckrat videli na pistah :D

Lp

post-38373-0-62559800-1422033266_thumb.jpg post-38373-0-95421500-1422033309_thumb.jpg

post-38373-0-06275600-1422033381_thumb.jpg post-38373-0-10593300-1422033414_thumb.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo, bom mal zbudiu temo :)

Rad bi napisu, da sm kupu bolj resen SM motor in sicer KTM 520 SX letnik 2002. Ima SM vzmetenje, druge krize, druga zadnja nihajka, aftermarket celoten izpuh. Spredaj ima 16.5 colsko feltno, zadaj pa tocne sirine ne vem, ampak ima montirano gumo sirine 170, katere zunanji rob je skoraj poravnan z feltno. Zdi se mi zelo siroka, ampak nevem ali je 5.0 ali pa 5.5, vrjetno 6.0 cole nemore bit ali pac? :D. Gume so Dunlop KR 106 spredi, zadaj pa KR108. Sprednja, zadnja luc in tablica so gor zaradi policajev, ker motor sploh ni mozno registrirat. Zaenkrat ima se originalni zavorni sistem spredi (disk 260mm in 2 batna celjust), sicer je brembo ampak bom vrjetno cez cas zamenjal za kaj vecjega in boljsega. Ima samo 4 prestave. Motor je meu pred 5 urami zamenjan bat in vse ventile, sklopka je bila pred kratkim obnovljena, tako da nimam kaksnih velikih posegov v masino pred sezono. Me pa caka servis vzmetenja, ker vse skupaj ne deluje kot bi moglo, menjal bom pa olje in oba filtra, zamenjal zavorno tekocino, zasvasal par razpok po plastikah in preveril ce pri luftu ventilov vse stima. Komentarji in nasveti zazeljeni :)

Zgleda se bomo letos veckrat videli na pistah :D

Lp

attachicon.gifIMAG0272.jpg attachicon.gifIMAG0273.jpg

attachicon.gifIMAG0274.jpg attachicon.gifIMAG0275.jpg

 

Tooooo KTM!! :kva1:  A tista nalepka street legal na desnem boku je ksne vrste homologacijska, ne spoznam se na sm motorje pa prvic vidm :D

 

Bom kr kle povedu k za v vtise iz dnevnih vozenj je blo premal km, js sm sou dons en krog po ulci z njim, ampak v veri da je street legal- SE ZDEJ SE MI SMEJI :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tooooo KTM!! :kva1:  A tista nalepka street legal na desnem boku je ksne vrste homologacijska, ne spoznam se na sm motorje pa prvic vidm :D

 

Bom kr kle povedu k za v vtise iz dnevnih vozenj je blo premal km, js sm sou dons en krog po ulci z njim, ampak v veri da je street legal- SE ZDEJ SE MI SMEJI :D

 

Ne se zdej vn vlect, ce bi biu pozorn bi vidu da nalepka pise Stree legal in ne street legal, sevedno si biu v ilegali, kljub svoji nevednosti :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepe vožnje! Na felgi bi moralo pisat, ponavadi so 5col. Auspuh je serijski in vilca je tut serijska. Z16,5 gumo bo tezje dobit dobre gume, bremze bojo pa definitivno kuhale...Ce je brembo ni garant za dobro. Mora bit dober model brembota:)  

Nima veze, ce je serijski, men se dopade:)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepe vožnje! Na felgi bi moralo pisat, ponavadi so 5col. Auspuh je serijski in vilca je tut serijska. Z16,5 gumo bo tezje dobit dobre gume, bremze bojo pa definitivno kuhale...Ce je brembo ni garant za dobro. Mora bit dober model brembota:)  

Nima veze, ce je serijski, men se dopade:)

Hvala za komentar, zdej vsaj vem vec o motorju, kar sem nasteval glede izpuha in zadnje nihajke mi je povedal prejsnji lastnik in mozno da je on samo ponovil kar je se prejsnji lastnik povedal njemu :D na feltni pa ne pise nic, niti firme, je pa mozno da se kaj skriva pod barvo, na sprednjem pestu je znak od husqvarne. 

Vrjamem da bo za zacetek vrh glave. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepe vožnje! Na felgi bi moralo pisat, ponavadi so 5col. Auspuh je serijski in vilca je tut serijska. Z16,5 gumo bo tezje dobit dobre gume, bremze bojo pa definitivno kuhale...Ce je brembo ni garant za dobro. Mora bit dober model brembota:)  

Nima veze, ce je serijski, men se dopade:)

 

Prvo gumo dobit ne bo dobit problem, le Dunlop bo malo težje. Vsi na SM "petardah" vozimo prvo gumo 16.5 col.

 

Marija1234 :OK:. Dunlop ima supermoto gumo širine 170.

Popravljeno . Popravil bikez
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap, bo potrebno počas malo preventivno pregledati naše motorke;

tam nekje v aprilu bi se pa lahko spet dobili na enem skupnem SM dnevu... tako kot lani sptembra v Vtrojbi - je bilo prav fajn!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, jst jo skoraj vsak dan pobožam pa ji obljubljam progo, samo vreme nam nekako še ne gre na roko :glare:

 

Sinko tudi komaj čaka, da se bo lahko vozil...

 

 

post-21372-0-58293300-1422518251_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, jst jo skoraj vsak dan pobožam pa ji obljubljam progo, samo vreme nam nekako še ne gre na roko :glare:

 

Sinko tudi komaj čaka, da se bo lahko vozil...

 

Ga moraš enkrat s sabo pripeljat na progo.... da bo imel moj sine družbo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako ja, da malo obudimo ˝supermoto šolo˝ ;)

 

Vrtojba je z 1.aprilom že odprta? Raceland je tudi odprt....je kdo kdaj vozil na mobikrogu? Kakor vidim tukej po motosvetu obstaja šansa da ga ponovno odprejo?

 

Da mamo 3 proge u slo je že luxsus!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokaz da Kasti že lep čas vozi SM (september 2012, Vrtojba). V odspredju Anže Mlakar.419127_3657524793184_1377747583_n.jpg?oh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako ja, da malo obudimo ˝supermoto šolo˝ ;)

 

Vrtojba je z 1.aprilom že odprta? Raceland je tudi odprt....je kdo kdaj vozil na mobikrogu? Kakor vidim tukej po motosvetu obstaja šansa da ga ponovno odprejo?

 

Da mamo 3 proge u slo je že luxsus!

 

Mobikrog ni za supermoto specialko, razen če rad mašine menjaš :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm za trening na pisti v vrtojbi takoj ko bo mozno :) da vidm kaksno masino sm sploh kupu :)
mogoce je malo zgodaj ampak ali je kdo iz LJ ali pa gre cez LJ in ima prostor zame in moj motor? To sprasujem tudi bolj nasplosno za kaksno drugo pisto kot vrtojba. Doma sicer imam prikolico ampak ni namenjena prevozu motorjev in vse skupaj deluje storasto :D dam za svoj del goriva za pot in castim pivo ;)

Drugace se mi pa zdi da se veliko dogaja na supermoto sceni vsaj po zanimanju in pisanju na FB. Upam da je pred nami dobra sezona :D

Pa se tale link bi nalepu, ker se mi zdi ful posrecena improvizirana proga, loh bi kej tazga tut v slo obstajal :P 


 
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo, bom mal zbudiu temo :)

Rad bi napisu, da sm kupu bolj resen SM motor in sicer KTM 520 SX letnik 2002. Ima SM vzmetenje, druge krize, druga zadnja nihajka, aftermarket celoten izpuh. Spredaj ima 16.5 colsko feltno, zadaj pa tocne sirine ne vem, ampak ima montirano gumo sirine 170, katere zunanji rob je skoraj poravnan z feltno. Zdi se mi zelo siroka, ampak nevem ali je 5.0 ali pa 5.5, vrjetno 6.0 cole nemore bit ali pac? :D. Gume so Dunlop KR 106 spredi, zadaj pa KR108. Sprednja, zadnja luc in tablica so gor zaradi policajev, ker motor sploh ni mozno registrirat. Zaenkrat ima se originalni zavorni sistem spredi (disk 260mm in 2 batna celjust), sicer je brembo ampak bom vrjetno cez cas zamenjal za kaj vecjega in boljsega. Ima samo 4 prestave. Motor je meu pred 5 urami zamenjan bat in vse ventile, sklopka je bila pred kratkim obnovljena, tako da nimam kaksnih velikih posegov v masino pred sezono. Me pa caka servis vzmetenja, ker vse skupaj ne deluje kot bi moglo, menjal bom pa olje in oba filtra, zamenjal zavorno tekocino, zasvasal par razpok po plastikah in preveril ce pri luftu ventilov vse stima. Komentarji in nasveti zazeljeni :)

Zgleda se bomo letos veckrat videli na pistah :D

Lp

 

Matija, me veseli da si se odločil za nakup KTM-a, tisto tvojo XT-jko si čisto prerasel! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokaz da Kasti že lep čas vozi SM (september 2012, Vrtojba). V odspredju Anže Mlakar.419127_3657524793184_1377747583_n.jpg?oh

 

Ja, res je... od 2012 vozim, ampak na sliki v ozadju je samo moja Huska (takrat še s cifro 16), vozil pa jo je Zdravko,  jaz pa  za ograjo v senčki opazujem, kašen stroj si lastim. :smoke:

Popravljeno . Popravil kasti
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

No nisem pol nč zgrešil, na sliki si in pika :)

 

Mam dobro novico za tiste ki se radio po progi zapeljete. Ponovno se odpira gokart proga v kopru. Prej ko so jo zaprli je blo možno vozit na njej supermoto :) obratovat pa začne v roku enga mesca!!

 

IMG_6982.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No nisem pol nč zgrešil, na sliki si in pika :)

 

Mam dobro novico za tiste ki se radio po progi zapeljete. Ponovno se odpira gokart proga v kopru. Prej ko so jo zaprli je blo možno vozit na njej supermoto :) obratovat pa začne v roku enga mesca!!

 

IMG_6982.jpg

Kaksna pa je ta proga, je precej zaprta? Verjtno bolj kot raceland pa manj kot vrtojba?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No nisem pol nč zgrešil, na sliki si in pika :)

 

Mam dobro novico za tiste ki se radio po progi zapeljete. Ponovno se odpira gokart proga v kopru. Prej ko so jo zaprli je blo možno vozit na njej supermoto :) obratovat pa začne v roku enga mesca!!

 

IMG_6982.jpg

 

Luka,

iz tvojih ust v božja ušesa....  žal pa kot je meni znano, ne bo možno vozit z ničemer drugim kot z gokarti (pa še to ne z vsemi).

Tokrat si pa zares želim da se motim! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen pameten razlog, da se bo vozilo samo z gokarti?

 

Baje je problem v hrupu, ki ga povzročajo dirkalniki.

Nekatere izvedenke kratov so znotraj dovoljene meje, ostali so čez mejo - tudi motardi.

 

PS:

Takoj zraven pa obvoznica, katere hrup nikogar ne moti! :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!