Skoči na vsebino

DUCATI brez zastopnika v Sloveniji???


adidasx

Priporočene objave

baba čula baba rekla, da se baje motolegenda (firma) prodaja. tak da če maš par € v žepu si kar kupiš zastopstvo za hd in ducati. to je šele statusni simbol :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

baba čula baba rekla, da se baje motolegenda (firma) prodaja. tak da če maš par € v žepu si kar kupiš zastopstvo za hd in ducati. to je šele statusni simbol :whistle:

Uh jutri grem na zavod za zaposlovanje da mi pomagajo :whistle:

Iščem partnerja :trance_33_sleep: mogoče koga zanima?

To niso baba čula baba rekla informacije ampak kr dokaj trdne...

Popravljeno . Popravil Eol
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uh jutri grem na zavod za zaposlovanje da mi pomagajo :whistle:

Iščem partnerja :trance_33_sleep: mogoče koga zanima?

To niso baba čula baba rekla informacije ampak kr dokaj trdne...

Če najdeš partnerja in odpreta kje na Primorskem se ponudim za prodajalko.Rdečkote bi znala z srcem prodajat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uh jutri grem na zavod za zaposlovanje da mi pomagajo :whistle:

Iščem partnerja :trance_33_sleep: mogoče koga zanima?

To niso baba čula baba rekla informacije ampak kr dokaj trdne...

če rabiš partnerja brez denarja, ki pa bo "delal s srcem" se javim. na službene stroške bom tudi harleya ali ducatija vozil brez sramu :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na službene stroške bom tudi harleya ali ducatija vozil brez sramu :evilgrin:

Jaz bi ju tudi! Sicer ne čist brez sramu, ampak bi se ful trudil, da bi blo čimmanj opazno...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a to je že tretji slovenski zastopnik, ki se negre več? Najbrž so pričakovanja previsoka, glede na nišne motocikle ki jih tržijo. Oziroma, Slovenci smo prebogi, in mamo premalo "elite", da bi prodajalci postali del nje. . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo je da si znamka Ducati in HD zaslužita enega dobrega uvoznika in serviserja. Ampak glede na volumen prodaje motociklov, iz tega ne more biti ravno nekega dobička ali bogatije, ki bi ga lahko prenesel v razvoj in širitev prodajnega in poprodajno servisnega programa. In tu stvar najbolj šepa.

V vsakem primeru mora bit zraven še posel ki nosi dnevno denar (zastopništvo za motoristično opremo in razno dodatno opremo, ala TC, LABA), kajti na teh artiklih so marže dovolj visoke da lahko nekaj ustvariš.

Vsekakor bo tisti ki bo prevzel uvozništvo za omenjene znamke moral kar fino delat da se mu povrne vložek, to pa mu lahko uspe samo z pravim in korektnim odnosom do same znamke in strank.

Če pa kdo misli da bo na hitro obrnil vložek,in v 2-3 letih zaslužil dvojno od vložka, je pa že v štartu boljše da ta denar razdeli med Motosvetovce, bo imel več od tega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo je da si znamka Ducati in HD zaslužita enega dobrega uvoznika in serviserja. Ampak glede na volumen prodaje motociklov, iz tega ne more biti ravno nekega dobička ali bogatije, ki bi ga lahko prenesel v razvoj in širitev prodajnega in poprodajno servisnega programa. In tu stvar najbolj šepa.

V vsakem primeru mora bit zraven še posel ki nosi dnevno denar (zastopništvo za motoristično opremo in razno dodatno opremo, ala TC, LABA), kajti na teh artiklih so marže dovolj visoke da lahko nekaj ustvariš.

Vsekakor bo tisti ki bo prevzel uvozništvo za omenjene znamke moral kar fino delat da se mu povrne vložek, to pa mu lahko uspe samo z pravim in korektnim odnosom do same znamke in strank.

Če pa kdo misli da bo na hitro obrnil vložek,in v 2-3 letih zaslužil dvojno od vložka, je pa že v štartu boljše da ta denar razdeli med Motosvetovce, bo imel več od tega.

Načeloma se strinjam, ampak se mi zdi, da slovenski trg prenese kvečjemu en salon, podružnico v stilu Numero Uno za HD in podobno za ducati. te dve znamki imajo relativno nizek tržni potencial, in majhen, zelo specifičen nabor motociklov, da slovenski trg najbrž ni sposoben vzdrževat potrebne infrastrukture. Nobenemu se neda delat trgovine z opremo zato, da bo financiral servis in zalogo "statusnih simbolov"

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest bi pa prav rad videl naprimer avstrijsko statistiko števila prodajalcev in serviserjev bolj uveljavljenih znamk glede na število motorjev na cesti in število novoprodanih motorjev... Men se zdi, da so tole o premal prodanih motorjih in posledično slabši podpori ene navadne buče požrešnih uvoznikov ki mislijo da se da nahitro zaslužit... Govorim nasplošno... Tako "preko kurca", in brez truda za kupca, kot se pri nas rešujejo reklamacijski zahtevki naprimer na avtomobilslem trgu, ne verjamem da se še kje...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Dejstvo je, da je Ducati znamka občutno dražja od konkurence, ki pa po ničemer ne zaostaja in posledićno je kupcev omenjene znamke zelo malo. Tudi izbor modelov ima Ducati veliko manjši, kot konkurenca. Ni pa samo problem v prodaji novih motornih koles, kajti rvc ni tako velik,pa še proda se jih premalo, da bi pokrival stroške salona, in pa osebje. Tu je še servis, ki mora imeti tudi kar nekaj motorjev, ki rabijo strokovno pomoč, da se iz servisa ( obračunane delovne ure in materijala, ki je potreben za popravilo) ustvari dodaten denar.In tukaj je spet premalo, ker nekaj jih poservisira Simon,nekaj Gašper, pa Motolegenda, pa še kdo se verjetno najde. Ducatijev je pomoje malo premalo, da bi normalno preživel samo od te znamke.

Koliko kupce pa ima HD pa ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z ducatijem se da preživet, z HD tudi, je pa problem drugje. če imaš svoj prostor, ki ni na kredit ali leasing in če je to firma kjer lastnik (lastnica) tudi kdaj prodaja v salonu pa postori kaj drugega je OK. dokler je to firma za par ljudi, ki niso požrešni gre. no pa servis moreš imet, da ne služiš samo od prodaje ampak tudi na poprodaji.

ko začneš delat tako kot so avtomobilisti včasih pa ne gre. ko je šef samo šef, pa ljudje v marketingu, prodajalci, pa študenti za pomoč prodajalcem pa...... ko se obesi gor preveč ljudi in kaki krediti pa ni več računice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Je že kaj novega glede uvoznika za Ducati-ja? Če druzga ne da bi se šel mal oči spočit. :rolleyes:

Popravljeno . Popravil musaschi64
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je že kaj novega glede uvoznika za Ducati-ja? Če druzga ne da bi se šel mal oči spočit. :rolleyes:

nevem kaj je novega, mam pa nepreverjen info da naj bi motolegenda bila na sejmu v celju (motoboom - april) tako da za odpočit oči bo verjetno kaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bi se šel mal oči spočit. :rolleyes:

Če se hočeš slinit, idi v Motorradklinik. Tam jih majo tolko razstavljenih (VSEH MODELOV), da če jim enega spizdiš, ne bojo niti opazli...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se hočeš slinit, idi v Motorradklinik. Tam jih majo tolko razstavljenih (VSEH MODELOV), da če jim enega spizdiš, ne bojo niti opazli...

sj itak ne bo daleč pršu ... grejo po sledi olja in za vogalom najdejo motor ;)

včer sem se mal naslaju nad novim 1096 in MVF4-ko :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kje se da sedaj pri nas kak del kupit?

Jaz sem zadnjič kupil zadnjo vilco pa par šraufov pri mesarju. Na dolenjskem se ti splača pa še pri frizerju vprašat ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem zadnjič kupil zadnjo vilco pa par šraufov pri mesarju. Na dolenjskem se ti splača pa še pri frizerju vprašat ...

Na takale vprašanja pa Mashina čaka.

Ti bom kr en + dal, sam če se mi ne bo roka posušila.:evilgrin:

Popravljeno . Popravil musaschi64
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem zadnjič kupil zadnjo vilco pa par šraufov pri mesarju. Na dolenjskem se ti splača pa še pri frizerju vprašat ...

headbang.gif jaz sem pa mislil da se duče ne kvari! zdaj ste me pa razočaraligrim.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja dejansko ne vem kje bi dobil, če pravite da motolegende ni več :)

Po možnosti, da ni mesarija in da je iz lj. Potrebujem pa filter za gorivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja dejansko ne vem kje bi dobil, če pravite da motolegende ni več smile.gif

Po možnosti, da ni mesarija in da je iz lj. Potrebujem pa filter za gorivo.

glede da še ma oba računa aktiva closedeyes.gif še obstaja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem sklepal po neobstoječi strani, da so štacuno zaprli :), no grem jutri po filter, pa upam da imajo še vrata odprta :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem sklepal po neobstoječi strani, da so štacuno zaprli :), no grem jutri po filter, pa upam da imajo še vrata odprta :D

Če ne pa z kurblvelo šajbo zbij.:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!