Skoči na vsebino

Tečaj varne vožnje - izkušnje, predlogi...


KeC

Priporočene objave

pred 11 urami, Snecer pravi:

kaj bi šele za ver... rekel :)

Prvi Versys je mel prikolico za sovoznika serijsko poleg. Ker so se inženirji ušteli in ga preveč navili je od sunka sovoznik s prikolico vred odletu v prve maline. Od takrat naprej je klasični Versys kot ga poznamo. Sune pa še vedno. :ninja:

image.jpeg.54c581fb0d4c80ea4c97b75e544f671e.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da nebote smo nabijali letos morm naredit varno vožnjo, voznik začetnik.  Najraje bi šu v krško, ki mi je najbližje-ampak zanima me sama kvaliteta tečaja, se bl splača it na vransko? Kako je z motorjem? Velka možnost da ližeš asfalt? Raje njihovega vzameš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Racelandu vodi tecaje Marjan...sposoben,dolgoletni motorist,ki zna pokazati in povedati...koliko bos odnesel pa je odvisno od tebe koliko bos poslusal in ubogal...Na varni voznji v bistvu ne pade kdo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor podere tudi pobere :P

57390172_10212619218868098_659957038251507712_n.jpg.a5b4c9fbace2b3d42a485f2c9dc24cd4.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Tex pravi:

Nekaj kot da te gravitacija malo ... hmm .. ;)

Počasnej kot voziš, hujši je vpliv gravitacije. :P

V bistvo so me pa stožci motili. :D

 

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje za izkušene: kdaj delati ta obvezen tečaj varne vožnje po izpitu:

-takoj, ko še nimaš izkušenj z svojim motorjem in se tam naučiš

-počakati leto, da se ''navadiš'' svojega motorja

 

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj takoj itak ne moreš. Lahko po 6 mesecih.

Jaz bi šla takoj, ko je to mogoče in ne bi čakala do konca, potem pa na vrat na nos na tečaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Buschi pravi:

Vprašanje za izkušene: kdaj delati ta obvezen tečaj varne vožnje po izpitu:

-takoj, ko še nimaš izkušenj z svojim motorjem in se tam naučiš

-počakati leto, da se ''navadiš'' svojega motorja

 

Hvala.

Kaj oziroma kako se Janezek nauči, to oziroma tako Janez zna. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Borutt pravi:

Kaj oziroma kako se Janezek nauči, to oziroma tako Janez zna. 

No moje izkusnje z delavnic varne voznje so drugacne...

Ni to kaj kdo zna.....predvsem je problem,ker udelezenci namerno manj odnesejo z delavnice kot bi mogli,kaj sele kuk bi lahko...zelo redki so taki,ki res poslusajo in ubogaja in imajo zeljo nekaj odnesti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 18. 4. 2019 ob 9:13, Buschi pravi:

Vprašanje za izkušene: kdaj delati ta obvezen tečaj varne vožnje po izpitu:

-takoj, ko še nimaš izkušenj z svojim motorjem in se tam naučiš

-počakati leto, da se ''navadiš'' svojega motorja

 

Hvala.

Jaz sem šel takoj po 6 mesecih in ker je bila vmes zima, je bilo to skoraj po izpitu. Ne pričakuj da ti bodo popravljali tehniko vožnje, pozicijo sedenja, usmerjanje pogleda... V bistvu delaš iste vaje kot v avtošoli na poligonu. Če poslušaš lahko odneseš kak pameten nasvet ampak nič kaj takega kar ne bi bilo na youtubu. Vsaka vaja sicer pride prav ampak za to ni treba 6 mesecev cakati na varno voznjo in se lahko takoj odpeljes na prazno parkirišče ali kar na poligon od avtosole. Vsi ti tečaji ti samo pokažejo kaj lahko izboljšaš, vadit moraš pa potem sam. Baje šele ko neko stvar ponoviš 5000x se potem izvede avtomatsko.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 18. 4. 2019 ob 9:13, Buschi pravi:

Vprašanje za izkušene: kdaj delati ta obvezen tečaj varne vožnje po izpitu:

-takoj, ko še nimaš izkušenj z svojim motorjem in se tam naučiš

-počakati leto, da se ''navadiš'' svojega motorja

 

Hvala.

Dokler osnovna 'avtomatika' okoli vožnje ne deluje, nima smisla. Isto kot za avto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje je, da čim prej !

Namreč gre za praktične vaje z najosnovnejšim znanjem, ki bi ga moral imeti vsak motorist preden sploh zapelje na cesto. Praviloma, bi to znanje moral pridobiti že v avto šoli vendar....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 4. 2019 ob 11:26, Peon pravi:

Jaz sem šel takoj po 6 mesecih in ker je bila vmes zima, je bilo to skoraj po izpitu. Ne pričakuj da ti bodo popravljali tehniko vožnje, pozicijo sedenja, usmerjanje pogleda... V bistvu delaš iste vaje kot v avtošoli na poligonu. Če poslušaš lahko odneseš kak pameten nasvet ampak nič kaj takega kar ne bi bilo na youtubu. Vsaka vaja sicer pride prav ampak za to ni treba 6 mesecev cakati na varno voznjo in se lahko takoj odpeljes na prazno parkirišče ali kar na poligon od avtosole. Vsi ti tečaji ti samo pokažejo kaj lahko izboljšaš, vadit moraš pa potem sam. Baje šele ko neko stvar ponoviš 5000x se potem izvede avtomatsko.

 

Sepravi če te razumem, nauču se nebom nc novega, ampak drgnu osmice ko v avtosoli, kjer sm mogu vs poligon uspešno opravit da sm dobu izpit, in se smatra da to znam. Država smatra da avtošole ne naučijo osnovnih stvari al je smo to še en organ za lupit rajo?

Pol bulje da bi @Borutt dal enga zelenca pa bi me on individualno nauču stvari, ki bi mi koristile, napake ki jih delam v 2 urah.

Mam letos za naredit VV pa bom poročal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
pred 15 minutami, maus pravi:

Usposabljanje v soboto, 11. maja 2019 od 9.00 do predvidoma 17.00 ure (ODPOVEDANO ZARADI SLABEGA VREMENA)

https://www.dars.si/Druzbena_odgovornost/Usposabljanje_voznikov_motornih_koles

vreme bo :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

vreme bo :P

 

vem... prosili so me za objavo, ker nimajo podatkov o vseh, da bi jih obvestili ;)

tut za DARS morm kj koristnega narest :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Smo se včeraj ponovno malo izobraževali:)  Hvala vsem za izvedbo :OK:.

lp

Aleš

20190526_221916-COLLAGE.thumb.jpg.cb8bf0f0c913a41f8a4a8bf912667d19.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Ob 23. 4. 2019 ob 12:32, Raavi pravi:

Sepravi če te razumem, nauču se nebom nc novega, ampak drgnu osmice ko v avtosoli, kjer sm mogu vs poligon uspešno opravit da sm dobu izpit, in se smatra da to znam. Država smatra da avtošole ne naučijo osnovnih stvari al je smo to še en organ za lupit rajo?

Pol bulje da bi @Borutt dal enga zelenca pa bi me on individualno nauču stvari, ki bi mi koristile, napake ki jih delam v 2 urah.

Mam letos za naredit VV pa bom poročal

Zastonj sem. Ker smatram, da mora biti vse v zvezi prometa in vožnje brezplačno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!