Skoči na vsebino

Kateri motor je primeren?


medion

Priporočene objave

zivjo imam velik problem .... namrec velikost   :SS  ... sem malo mase postave 167 cm in me zanima  kaksen motor bi laho sploh vozil? more bit pa motor ki se ga da vozit z A1 izpitom in enduro/cros 

 

ze unaprej hvala za odgovore 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam prijatelja, ki je tudi manjše vesti in normalno vozi WR 125. Ni panike rast...lahko voziš praktično kar ti srce poželi.

 

Ta tema naj se zaklene, ker jih je miljon na tem forumu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja no, exc je pa že konkretno visok, kolikor vem jaz. Tukaj je ena super stran, kjer lahko dobiš vsaj približen vtis, kako izgledaš na motorju, pa ne pozabi si naštelat višine, dolžine nog...

http://cycle-ergo.com/

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja no, exc je pa že konkretno visok, kolikor vem jaz. Tukaj je ena super stran, kjer lahko dobiš vsaj približen vtis, kako izgledaš na motorju, pa ne pozabi si naštelat višine, dolžine nog...

http://cycle-ergo.com/

hvala tole je res top aplikacija!!  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja no, exc je pa že konkretno visok, kolikor vem jaz. Tukaj je ena super stran, kjer lahko dobiš vsaj približen vtis, kako izgledaš na motorju, pa ne pozabi si naštelat višine, dolžine nog...

http://cycle-ergo.com/

pr teh hard endurah je višina sedeža lahko zelo varljiva, ker ima vzmetenje velik hod in se ko se vsedež takoj za kak cm posede. sicer pa je hard enduro za po gozdu ne pa da boš po mestu kolovratil in se na ne vem kako dolge fure po cesti vozil. sicer je pa sedež zelo ozek in ne bo tak problem zdrsnit na pol iz sedeža in dat noge dol. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pr teh hard endurah je višina sedeža lahko zelo varljiva, ker ima vzmetenje velik hod in se ko se vsedež takoj za kak cm posede. sicer pa je hard enduro za po gozdu ne pa da boš po mestu kolovratil in se na ne vem kako dolge fure po cesti vozil. sicer je pa sedež zelo ozek in ne bo tak problem zdrsnit na pol iz sedeža in dat noge dol. 

Bo sesekljalo mašino, če se bo po cesti vozil, kot da gre za neko nenabrito 2 taktno Aprilijo :D

Je pa EXC na enduro kolesih še zmer dokaj visoka zadeva, vendar se da nagnt motor na stran al pa, kot si omenila, zdrsnt z zica dol. Imaš pa ti eno prednost pri teh zdrsih iz mopeda...nimaš si česa preščipnt. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zdravo. Vprašanje.
Namreč odločil sem se za nakup motorja tip hard endruo. Vsaj tako jaz mislim. Me pa bega veliko stvari. Imel sem že 125 motor 4t, supermoto in moram reči, da ko sem se nekega dne usedel na ktm sx 125 sem mislil, da sanjam. Torej.

Velik sem 186 cm, 80+kg, budget 3000€.

1. Želim si motor ki bo primeren za začetnika s tem, da je lahek in da se ga lahkotno vodi. 

2. 125 2t ali 250 4t. Mislm je sta v moči tam tam. Imam prav? Zanima me predvsem, če sta oba lahko vodljiva.

3. Vem da je že 10^9 takih tem ampak me resno zanima stroški enega in drugega motorja. 

4. Kdaj pa kdaj bi do proge potreboval narediti tudi do 20-30 km, te to huda težava?

5. Mislim, da na avto netu trenutno ni nič pametnega ali pač?

 

To je zaenkrat vse. Lp, Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje edin kksna husqvarna, ktm, husaberg, sherco, hm moto(honda) kj druzga pa ni vec hard enduro? Za hmje nevem ce je to hard enduro

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo. Vprašanje.

Namreč odločil sem se za nakup motorja tip hard endruo. Vsaj tako jaz mislim. Me pa bega veliko stvari. Imel sem že 125 motor 4t, supermoto in moram reči, da ko sem se nekega dne usedel na ktm sx 125 sem mislil, da sanjam. Torej.

Velik sem 186 cm, 80+kg, budget 3000€.

1. Želim si motor ki bo primeren za začetnika s tem, da je lahek in da se ga lahkotno vodi. 

2. 125 2t ali 250 4t. Mislm je sta v moči tam tam. Imam prav? Zanima me predvsem, če sta oba lahko vodljiva.

3. Vem da je že 10^9 takih tem ampak me resno zanima stroški enega in drugega motorja. 

4. Kdaj pa kdaj bi do proge potreboval narediti tudi do 20-30 km, te to huda težava?

5. Mislim, da na avto netu trenutno ni nič pametnega ali pač?

 

To je zaenkrat vse. Lp, Rok

 

hard enduro je edino kaka 125 2t kaka husa wre za 3.000€ kak ktm pa to za 3.000 bos bol tezko dubu da je uredu ohranjeno pa dokaj novo ostale firme pa se itak pr nas ne dobi tko da nimaš velike izbire.

če nerabiš motor za na cesto raje kupi kako krosko 125 al 250 2t ce jo mislis met sam za mal po gozdu pa 1x na mesec na pisto ker ce jo lepo vzdrzujes bo majn stroskou kot  s 4t

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hard enduro je edino kaka 125 2t kaka husa wre za 3.000€ kak ktm pa to za 3.000 bos bol tezko dubu da je uredu ohranjeno pa dokaj novo ostale firme pa se itak pr nas ne dobi tko da nimaš velike izbire.

če nerabiš motor za na cesto raje kupi kako krosko 125 al 250 2t ce jo mislis met sam za mal po gozdu pa 1x na mesec na pisto ker ce jo lepo vzdrzujes bo majn stroskou kot  s 4t

 

Ne, motor bo šel tudi nekaj malega na cesto. Gledam med 125 2t ali 250 4t. Hočem, da je lahko. Ampak 125 me odvrača zaradi stroškov vzdrževanja, 250 pa zato, ker malo težji, pa deluje mi malo švoh in ni tako ql kot je 125. Samo jaz sem v ospredje postavil denar, zato sprašujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

125 2t nimaš dosti stroškou če boš lepo skrbeu za njega usakih 10.000 tudi kej več menjaš tisti bat pa to pa lepo ketno mažeš in mešanco delaš z dobrim oljem in je toto 

generalka na 4t stane precej več glede na to pa da gledaš hardenduro gre za moje pojme dosti bolše 2t 125 kot pa 4t 250 ker hard enduro so majn naviti kot krosi in 2t se da lepo predelat na 4t pa nimaš kej dosti čarat, razen tega da ti bo 4t piu majn pa ker je hard enduro pa ni navit so najbrz tudi servisni intervali veliko majnši kot pri kroski ampak usen raje 2t kot 4 (moje mnenje)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okej hvala. Kaj pa vožnja z enim ali drugim. Ne zanima me moč ampak okretnost, vodljivost? Kateri je boljši za začetnika?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je use odvisno od posameznika. Enostaunejsi je pomoje 4t ker ma razporejeno moc medtem ko 2t vlece sam na visokih obratih kar pomeni da je treba tudi dosti menjavat.

Probaj oba pa se bos sam pol odlocu kaj ti bol ustreza

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozimi ker padejo cene itak pa je isti k poleti pa mas več izbire in razlika ni neki nevem kaj tko da je isti drek 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutna izbira je res slaba.. :) Mislim, da ko sem gledal leta nazaj, ko sem kupoval 125 4t SM je bilo ogromno teh hard endurcov. Zdaj pa bore malo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!