Skoči na vsebino

BMW R Ninet


Kavbojc

Priporočene objave

mislim da je v tem rangu vseeno notron boljša izbira, se vsaj namesto dedcev blondinke v njegovem "sedlu"

1176391_10153249015905556_1485654858_n.j

Dej ne smeti spet s tem Triumphom tuki :P ta baba paše na R Nineta :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej ne smeti spet s tem Triumphom tuki :P ta baba paše na R Nineta :lol:

 

Prjatu. To je pa Norton, ne Triumph. Je pa res da si delita kak žmigovc (vsaj sta si) s Triumphom. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Na spletu sem našel sliko R nineT s stranskimi kovčki, ki bi jih takoj imel. Sem obrnil internet po dolgem in počez, pa ne najdem podatka, kje bi jih lahko nabavil. Ima kdo kakšno idejo????BMW R Nine T with Asahi bags.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole na sliki so univerzalni kovčki iz ebaya oziroma iz Kitajske in prirejeni nosilci. Značka je potem samo dodana. Išči pod hard side cases ali pa recimo universal motorcycle panniers.

http://m.ebay.co.uk/itm/Black-Hard-Saddle-Bags-Trunk-Luggage-Bracket-Motorcycle-Cruiser-w-Lights-Mounts-/231953370485?hash=item36017f8d75%3Ag%3A~akAAOSwSWJXQmXV&_trkparms=pageci%3A0aedef55-5e62-11e6-8d33-005056b0074b%7Cparentrq%3A70a39ecc1560a2af06b4439cfff40aa7%7Ciid%3A17

https://m.alibaba.com/product/777582478/Police-Motorcycle-hard-saddle-bags-trunk.html

http://www.diytrade.com/china/pd/10256548/Motorcycle_Side_Panniers_Side_Boxes_Saddlebags_Motorcycle_Luggage.html

Te robe je na netu precej a kaj ko je v živo vse skupaj kot jogurtov lonček. Krom na teh zadevah je bolj bogi, pa v živo so ponavadi manjši kot na sliki. Nosilnost in tesnenje je vprašljiva. Vem zato, ker sem v Turčiji v večih motorističnih trgovinah pasel zjale in je bil vsak kao "čoper" opremljen z temi kovčki. 

 

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Miha X pravi:

Na spletu sem našel sliko R nineT s stranskimi kovčki, ki bi jih takoj imel. Sem obrnil internet po dolgem in počez, pa ne najdem podatka, kje bi jih lahko nabavil. Ima kdo kakšno idejo????

Kot ti je že @ciciban opisal, zna bit kvaliteta takih kufrov vprašljiva. Kaj pa stranske torbe, take bolj "trde" si že kaj gledal? Res da tisti kufri (za čoperje) zelo pašejo tudi na tvojem (nakedu), vseeno imam občutek, da bi torbe mogoče bolj enostavno (ceneje, z manj kompliciranja in dodatnih nosilcev) lahko na tvojega namontiral...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, izibajker said:

Kot ti je že @ciciban opisal, zna bit kvaliteta takih kufrov vprašljiva. Kaj pa stranske torbe, take bolj "trde" si že kaj gledal? Res da tisti kufri (za čoperje) zelo pašejo tudi na tvojem (nakedu), vseeno imam občutek, da bi torbe mogoče bolj enostavno (ceneje, z manj kompliciranja in dodatnih nosilcev) lahko na tvojega namontiral...

Če je Made in Japan, kot te kovčki na sliki in povezavi so, ne more biti vprašljivo glede kvalitete.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, maus said:

Glaun, da ma Conti gume :P

 

Verjetn mu original Metzelerke niso všeč

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Miha X pravi:

Ja, tudi to je varianta. Recimo GIVI, kjer pa kvaliteta po moje ni slaba.TE5115.jpg

zgleda kot gajsna ..  tisti plastični kufri z ograjco so veliko bolj v stilu..res pa je , da stil in uporabnost ponavadi težko sovpadata na motorju..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Za zimski počitek zverine - stojalo za nineT-ja. Za akumulator spravit pa še ni tako hladno v garaži.

bmw-r-ninet-lifter.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, Miha X said:

Za zimski počitek zverine - stojalo za nineT-ja. Za akumulator spravit pa še ni tako hladno v garaži.

bmw-r-ninet-lifter.jpg

Zanimivo stojalo!

Aku pusti notri, samo na polnilec ga priklopi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Sem se odločil, da na moped ne bom montiral nobenih nosilcev za kovčke ali trde torbe. Poleg nahrbtnika Alpinestars Tech Aero cca. 25L, katerega že od nekdaj uporabljam, bi raje nabavil nekaj od Kriege (npr. na sliki je Kriega drypack US30 - 30L). Ne rabim nobenih nosilcev, enostavno se z gurtnam zapne in gremo naprej.

No, zanima me, ali je pri nas že kakšna trgovina s Kriega opremo, ker po spletu tega ne bom kupoval. LP!!!kriega-us30-drypack.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, Miha X pravi:

Sem se odločil, da na moped ne bom montiral nobenih nosilcev za kovčke ali trde torbe. Poleg nahrbtnika Alpinestars Tech Aero cca. 25L, katerega že od nekdaj uporabljam, bi raje nabavil nekaj od Kriege (npr. na sliki je Kriega drypack US30 - 30L). Ne rabim nobenih nosilcev, enostavno se z gurtnam zapne in gremo naprej.

No, zanima me, ali je pri nas že kakšna trgovina s Kriega opremo, ker po spletu tega ne bom kupoval. LP!!!kriega-us30-drypack.jpg

Jaz sem vse naročil preko e-baya. US-20, US-30 in R30. Pa še v UK je cena malo bolj dobra zaradi funta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za obleke in čevlje ne rečem, ampak zakaj torb ne bi naročal preko neta?

Jaz jih ponavadi naročam iz FC Moto, sem ze kar malo zasvojen z njimi :), imam 3xUS30L, pa še US5L in US10L. US5L je bil zgresen nakup, ker je neuporabno majhna, 10ko imam za osebno prtljago.

Sprva sem jih kupil ker mi je bila ena redkih zadev, ki so mi vizualno pasale na nakeda, po daljši uporabi pa sem samo še bolj navdušen nad njimi. Lahke, enostavne za prenašat, vodostnost vsekakor ni problem. Edino zjutraj porabiš tri minute za montazo vec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, John2005 said:

Jaz sem vse naročil preko e-baya. US-20, US-30 in R30. Pa še v UK je cena malo bolj dobra zaradi funta.

 

3 hours ago, nejc74 said:

Za obleke in čevlje ne rečem, ampak zakaj torb ne bi naročal preko neta?

Jaz jih ponavadi naročam iz FC Moto, sem ze kar malo zasvojen z njimi :), imam 3xUS30L, pa še US5L in US10L. US5L je bil zgresen nakup, ker je neuporabno majhna, 10ko imam za osebno prtljago.

Sprva sem jih kupil ker mi je bila ena redkih zadev, ki so mi vizualno pasale na nakeda, po daljši uporabi pa sem samo še bolj navdušen nad njimi. Lahke, enostavne za prenašat, vodostnost vsekakor ni problem. Edino zjutraj porabiš tri minute za montazo vec.

Kaj pa pasovi za pritritev torb? So priloženi in uporabni za vse mopede?

Sicer pa sem že naročal preko spleta obleko. Še dobro, da samo iz moto trgovine v MS, ker mi nikakor ni pasalo. In to ista številka istega proizvajalca kot sem nosil doslej, le drug model jakne in hlač.

Mam raje, če opremo primem v roke in potipam material, kot pa samo na sliki videno.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, štiri zanke za pritrditev so pri vsaki USxxL torbi zraven. Zanke pritrdiš na ogrodje pod sedezem in ostanejo tam. So prakticno nemotece. Torbo pa potem enostavno zahakljas v te zanke in zategnes trakove.

Spodaj mas par slik, kar z neta, upam da je bolj jasno.

 

kriega_us10_fitting_3.jpg

A_Helmet 016.jpg

ImageUploadedByMO Free1377038070.199042.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Danes je perfektno vreme za motor. Naredim 10 min. vožnje, da ga segrejem nineT-a in nato preverim motorno olje, ki je bilo čisto na minimumu. Hitro po vseh trgovinah v Krškem, pa nikjer primernega olja. Na servisnem računu in v knjigi za vzdrževanje je naslednji tip olja: "SAE 15W-50, API SJ / JASO MA2, Aditivi (npr. na osnovi molibdena) niso dovoljeni, saj napadejo prevlečene komponente motorja, BMW Motorrad priporoča olje BMW Motorrad ADVANTEC Pro".

Tako sem danes izvisel, v ponedeljek pa grem na uradni servis, da bom imel na rezervi kakšen liter.  

Od servisa na 1000 km sem naredil še 5000 km, kar pomeni, da ga na 1000 km popije vsaj 1,5 dcl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

25 minutes ago, John2005 said:

Ko je tema ravno aktivna. Mi kdo lahko predlaga kje kupit zadnje stojalo za motor.

Iz spletne strani spodaj je navedeno, da paše tudi za nineT:

http://t-rex-racing.com/catalog.php?item=117

sem pa našel še eno sliko, ki pa nima veze z gornjo povezavo

4S_R1200S_AS3025.jpg.40d361ef833631f1969b166b8310f86f.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Meni ena lepših predelav R nineT-a. Downloaded iz FB skupine BMW R nineT.17039083_1514923395206954_4136326934392753298_o.thumb.jpg.2029b852fe43aae8f405209154b61724.jpg17157445_1514967641869196_458181585875365360_o.thumb.jpg.0291c00d6d00db5bb17d553ee1cbfbd2.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!