Skoči na vsebino

Dakar 2014


Whiskey

Priporočene objave

Imam občutek, da bo letos dober.

 

Sneci, zmotil si se. Začel je v stilu 20% pribitka. Pred leti sem naredil statistiko "lisjakovih uspehov". V povprečju je izgubljal, pišem na pamet, med 15 in 20% na etapo. Procentualni zaostanek za zmagovalcem je pa vsa leta približno enak. Na lestvici se vzpenja izključno na račun tistih kateri so prišli dirkat in ne samo se vozit. Od teh odstopov je odvisna njegova končna uvrstitev. Seveda, če si prej ne podrajsa kakšen prstek.

 

Vsi tisti kateri ste se v skupini vozili ali čez drn in strn ali po zagamanih serpentinah in ovinkih, vam je jasno kakšno razliko v vožnji predstavlja takšen zaostanek.

Popravljeno . Popravil Whiskey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj sem se zmotil?

 

Od 174 komadov je bil 48, to je več kot dobro :) 

 

23 minut zaostanka na 2 uri in pol. To ni nič, če upoštevaš, da je še malo pofotografiral in debatiral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj sem se zmotil?

 

Od 174 komadov je bil 48, to je več kot dobro :)

 

23 minut zaostanka na 2 uri in pol. To ni nič, če upoštevaš, da je še malo pofotografiral in debatiral.

pozabu si malco prštet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Od 174 komadov je bil 48, to je več kot dobro :)

 

2. Si dal dobro idejo, Falcon bi lahko uporabili za transport :-)

 

1. Se pravi, ko prileze med 30 bomo rekli, da je bil odličen.

 

2. Pa tud z njim ne bi zmagu nobene etape. Prehitr zmrzne.

 

@corser: Ne gre za nabijanje. Vrhunski športniki dosegajo vrhunske rezultate. Tko pač je. Stanovnik ni in nikoli ne bo vrhunski. Če bi bilo v njem kaj vrhunskega, bi v vseh teh desetletjih prisostvovanja lahko po nesreči vsaj 1x zmagal kakšno etapo.

Drugače tudi sam rad pogledam prispevke z Dakarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se pridružujem corserjevemu mnenju,Miran je zaenkrat naš favorit in jaz navijam za njega že leta,upam da se mu enkrat posreči!

Corser ti greš zdej na sipine mal probat,drugo leto pa na dakar :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda gre za nabijanje. Poglej si tudi arhiv prispevkov na temo DAKAR- Stanovnik in analiziraj podobno, kot si njegove zaostanke. 

Prav. Tudi jaz si želim, da bi kdo od Slovencev zmagal vsaj kakšno etapo, kot pišeš. A to so tvoji kriteriji za vrhunskost. Sem pa prepričan, da bi se potem v duhu kruha in iger pričakovanja dvignila. Edino prav. 

Čeprav meni se zdi njegov pristop (fizična pripravljenost, psihična, motor, kako deluje PR in podobno) vrhunski in med SLO udeleženci Dakarja do sedaj- vrhunski. 

V svetovnem merilu (na Dakarju) pa je tam kjer je. 

Torej to je njegov (naš, slovenski) domet. Dokler se ne pojavi nekdo boljši. Nekdo, ki bo zmetal denar, čas itd. itn. zato, da se bo "peljal in kofetkal" po Dakarju. 

 

Tudi jaz sem rad ciničen, kritičen a tukaj ne vem na kaj se naj naslonim? 

Saj kot sem že pisal, če bi mi dal Stanovnik razlog, da bi mi šel na k... potem z veseljem prilimam kako opazko. Tako pa ne vem kaj naj napišem razen vsa čast za odrekanja in pogum. 

Če bi Miran rekel, letos bom pa med top pet ali pa letos bom pa zmagal ali kaj podobnega (kar niti ne bi bilo slabo iz marketinškega vidika), potem bi si mislil: tele.

Verjamem tudi, da je Dakar mix ne samo hitrosti ampak tudi taktike, vzdržljivosti, denarja (ekipa, motor.. .). 

Tudi jaz laično mislim, da bi se dalo hitreje peljat a to kar dela Miran je pač to kar zmore...

 

V resnici je pa tako, da vsa ta pisanja samo pomagajo, da "se govori" o njem, o Dakarju in to mu pomaga pri sponzrojih za naslednje leto. Torej mu delamo dobro :) Fajn.

 

@kmet2: jaz grem pa RES na kofe v oazico...:) Dakar pa tudi iz helija pomoje odpade za takega VRHUNSKEGA amaterja kot sem jaz

Popravljeno . Popravil corser
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja eni so mu zravn dal,pa se zdej hudujejo :D pa sami so odpelal ze par dakarjev in tocn vejo kako pa kej....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda ma dans že ene probleme ker ga na polovici ni nikjer.... Marčič pa zlo spodobno na poziciji 44.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

90 jih je že skos Mirana nikjer :(... upam da ni kej hujšega... pismo in to že v drugi etapi..... res bi mu privošču cilj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super, da se je Lisjak rešil, očitno se je odločil da bo nastavil uplinjače kar na poti. :)

 

Samo letos pa bi bilo res lepo, da vsaj do cilja pride, že zaradi sponzorjev in brezplačne zabave za nas gledalce. Pa vedno še kaj zanimivega pove.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sunderland - Honda,...očitno je letos Honda zelo močna?

 

 

Kako resno misli Honda je jasno že po tem, da je KTM kopiral njihov prednji oklep. To je pravi, čistokrvni HRC projekt. 

 

Vseeno stavim radler na Despressa in Yamaho. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uff v drugem delu je pa Miran ornk stopil na gas... Marčič v drugi polovici izgubu uro deset, Miran pa samo še 20min..... očitno kak problem z motorjem... v navigaciji kr močno dvomim da bi on tolk zajebal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!