Skoči na vsebino

Suzuki xf650 Nekaj Našel v Motorju...


odem15

Priporočene objave

[

Pozdravljeni!

 

Skratka, naj kr  začnem...

Kupil sem suzuki xf650 Freewind,ki pa je imel napako (NSU Vijaka)- stikalo neutralne prestave.

Očitno se je bivšemu lastniku odvil in padel v mašino motorja ter naredil kar lepo zmedo.

post-45780-0-17184100-1391456295_thumb.jpg

Odprl sem desno stran mašine  pri sklopki in lepo vstavil novi vijak in privil še starega.

(Oba  vijaka pa sem še lepo namazal z "lepilom" proti odvrtju.)

Prejšni lastnik trdi,da za to napako ni vedel!

Sedaj pa tu nastane problemček,ker nevem ali je vijak še v motrju?

Motor deluje normalno,se pelje in prestavlja.NOBENIH PROBLEMO IN ČUDNIH ZVOKOV!

Naredil sem cca200km.

Skratka z magnetkom sem iskal vijak v notranjosti motorja vendar ga nisem našel!

Očitno mu je stekel ven pri menjavi olja.

 

Našel pa sem tole?

attachment=207600:pin1.jpg]

post-45780-0-19275000-1391456191_thumb.jpg

 

In sedaj me malo skrbi :)

 

URGETNO MNENJE PROSIM KAJ BI LAHKO BILO TO?

post-45780-0-27918100-1391455813_thumb.jpg

post-45780-0-86288900-1391455984_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja,naj povem,da je ta valjček visok 1,2cm in šrok 0,8cm.

Ali je možno, da je to pin od bloka motorja?

Absolutno moraš demontirat karter,če je to mogoče sicer pa razdret ceko mašino,vijak moraš najti,ta valček je samo za centriranje enega od pokrovov desnega ali levega preveri od katere strani je ponavadi sta v vsakem pokrovu po 2 taka valčka !

Popravljeno . Popravil Bremzer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha....Se mi je kar dozdevalo da je ta valjček od pokrova.

Valjček je bil najden levo od vžiga( iz strani sklopke).

Se pravi, da je najbrž odlomilo okolico tega valjčk zato pa sem ga lahko potegnil z magnetkom ven.

Edina skrb ki mi jo povzroča magnetek je ,da nebi z njim potegnil kakšnega zatiča oz kajlice iz menjalnika.Zato neupam preveč šarat po mašin tam okol. Ali je to možno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha....Se mi je kar dozdevalo da je ta valjček od pokrova.

Valjček je bil najden levo od vžiga( iz strani sklopke).

Se pravi, da je najbrž odlomilo okolico tega valjčk zato pa sem ga lahko potegnil z magnetkom ven.

Edina skrb ki mi jo povzroča magnetek je ,da nebi z njim potegnil kakšnega zatiča oz kajlice iz menjalnika.Zato neupam preveč šarat po mašin tam okol. Ali je to možno?

če misliš da boš z magnetkom kajle iz utorov vleku najbolš da mašino peleš k majstru k mal pozna te zadeve,boš laži spal

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih so lahko posledice katastrofalne, včasih jih ni. Meni je enkrat pol sklopke razsulo in jo u karter zmetalo, pa ni blo nobene škode. Kar se tiče majhnih delcov tudi ni take panike, ker jih filtri zaustavijo. Je pa najbolj pametno zadevo odpret in pregledat, ker da je tisti centrirni valjček sredi olja ni najbolj logično. Verjetno je kdo to šlampasto sestavljal, tako da možno je še kakšno presenečenje :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uglavnem fantje :)

 

Danes se je nšel pogrešani Junak :smoke: :post-45780-0-08802400-1391627111.jpg

Bil je pa pod mrežičastem filtru ,se pravi okrog luknje za izpust olja.

Uspelo mi ga je spraviti ven skozi luknjo za  izpust olja in to z malim magnetkom. :)

 

Vseeno sem še odprl dekl od sklopke in si vzel pol ure časa ,baterijo in malo ogledalce,da sem si temeljito vse ogledal pod "Blajerco in tam okol".Sreča da ni naredil nobene pizdarije!

 

Aja tisti valjček pa je bil od tega dekla od sklopke,očitno je nekako noter prišel prej ali sedaj z mojo površnjostjo ?

Skratka problem REŠEN!

 

Skratka SREČA,SREČA,SREČA! :):OK:

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!