Skoči na vsebino

Smešne-neumne izjave potencialnih kupcev motorja


aselak

Priporočene objave

ko sem prodajal avto me klice kupec in mu lepo vse razlozim v kaksnem stanju je...in je bil interesent da ga pride pogledat in da zraven pripelje mehanika da se on pogleda zadevo :closedeyes: ko sta prisla na ogled sta se metala pod avto,v avto....se na njega bi zlezla :kva1: ..in nato jaz drugega vprasam kje dela kot mehanik,on pa... :ninja: ma ne jaz sem keramicar,me je pobral na pijaci pa me prpelal zraven :grim no in prislo je do kupcije :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene je danes eb klical pa me vprasal kako bi se midva zmenila da bi mi danes dal 50% pa 50% konec septembra...wtf a sem jaz banka al kaj...sem mu reku da lahko, da 50% sedaj pa motor ostane pri meni name napisan da se jaz vozim ko dobim ostalih 50% pa zrihtamo papirje pa mu ni pasal;):) ehehh

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men gre pa na živce ko me kličejo na oglas recimo iz Lj pa jim rečem da sem iz Litije pa vsi zavijajo z očmi češ kok je to daleč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sm prodal Mitota 125 enmu DJ s štajerske :D Dž padal ko sodn dan, dva črna Audija a4. Mafija, js pa 16 mulc. Verjetno ni še noben od njih vozu motorja, glede na izjave. Kupec star kot jst.

 

Ko se odpravi na testno vožnjo je padalo za popiz...Pravim : opreme nimaš, moja čelada ti je premajhna (ampak si jo je vseeno nataknu na glavo) in dž pada. Če padeš ga kupiš...aja in počakej da se mal segreje, obvezno. On : vžge, obrati do konca, 50m neke vožnje in padec. Motor prodan.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem prodajal kombi,pa me pokliče albanc da bi prišel pogledat,se zmenva,dec gleda pa našteje kaj vse mu ni všeč pa kaj bo mogu popravt,kombi pa star 10let,pa da on dobi tak kombi za  xxx ceno.Mu lepo povem,da sem ga sam pokazat pripeljal pa da če dobi boljšega ga naj kar tam vzame.Se začne možakar razburjat,pa da se mu mudi itd.,da ga že rabi mi ponuja keš,papirje bova pa jutri zrihtala,bo on vse pripravu.Zadeva se je končala tako,da je dal 200 orlov več od napisane cene,plačov prepis pa 2 sezoni stare letne gume sem mu zamenjal za ta prve rabljene ki so jih mel v najbljižjem AC.Se mi zdi da ne bo več pametoval naslednjič ko bo kje avto kupoval:)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še moja..Kliče kupec za skuter, da pride pogledat. Jaz ok, ko boste v bližini doma, vam pridem nasproti, da ne boste preveč iskali. Me pokliče in mu grem nasproti (s tem skuterjem, ki sem ga prodajal). Potem se nekaj menimo okoli motorja in mu ponudim testno vožnjo, on pa reče "mah ni potrebe, saj sem videl, da motor laufa".

Ga naložimo v kombi in konec pravljice :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, ko sem prejšnjega podajal, me kliče eden, če se dobiva na pol poti, da se ne bo tako daleč vozil. Malo premišljujem... zakaj pa kupuje motor, če se mu 25 kilometrov (toliko je bil oddaljen) zdi daleč... Pa, če narediva biznis, kako bom pa domov prišel? No, je le prišel ''daleč'' do mene in sva naredila kupčijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem zdaj avto prodajal in na oglas napisal, da se o ceni ne pogovarjam po telefonu.... A ni hudiča, vsi švercerji najprej vprašajo kok je cena???  Sledi odgovor, zate je avto prodan in prekinem vezo :)

 

Ko pa sem imel možakarja na telefonu 15 min in me na koncu lepo vpraša, za kok bi ga dal, mu povem pod toliko in toliko sploh ne hodi.... Prišel, videl, kupil :)

Prva stvar, ko nekaj kupuješ je cena. Od nje je odvisno vse nadaljno dogovarjanje. Ne verjamem, da bi komu odgovarjalo prit v trgovino, nabasat košarico, it na kaso in šele tam zvedet koliko kaj stane. Predvidevam , da v oglas ne napišeš cene, ker drugače te nebi najprej vpraševali po ceni. Mene recimo to moti in potem sploh takih oglasov ne kličem. Ker obstajajo ( pa ne rečem, da si ti tak) "pacienti", ki dajo na motor nove gume v vrednosti recimo 250eur, in so potem prepričani, da je motor sedaj vreden 400eur več.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prva stvar, ko nekaj kupuješ je cena. Od nje je odvisno vse nadaljno dogovarjanje. Ne verjamem, da bi komu odgovarjalo prit v trgovino, nabasat košarico, it na kaso in šele tam zvedet koliko kaj stane. Predvidevam , da v oglas ne napišeš cene, ker drugače te nebi najprej vpraševali po ceni. Mene recimo to moti in potem sploh takih oglasov ne kličem. Ker obstajajo ( pa ne rečem, da si ti tak) "pacienti", ki dajo na motor nove gume v vrednosti recimo 250eur, in so potem prepričani, da je motor sedaj vreden 400eur več.... 

 

narobe sem napisal... spraševali so, koliko je ZADNJA cena.... in ja, ceno sem do sedaj vedno napisal, ker tudi sam se izogibam oglasom s ceno "cena po dogovoru".... so točno vedeli koliko je cena, sam o dokončni pa ne bom po telefonu razlagal :) 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja,obstajajo doloceni talenti,ki se ob klicu sploh ne predstavijo, ne pozdravijo, ampak kot iz topa izstrelijo "kok je zadnja cena?". Ma spelji se.

Popravljeno . Popravil dlicen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pride model pogledat moped.

 

Ene deset minut šnofa okol mopeda, potem pa prijavi, "da je bil sigurno totalka razbit in popravljen, ker je veliko prelep za te kilometre". :headbang:

 

Sem ga steral v 3PM....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri vseh motorjih, ki sem jih prodajal sem "vedno" napisal ceno in vedno vse po napisani ceni prodal pri meni NI glihanja.Če je pravi kupec vedno dobi še kaj od dodatne opreme,ki mu jo dam šele, ko je motor že kupil. Je pa res,da so vsi motorji bili tudi tega denarja vredni in še nikoli ni bilo z nobenim kupcem problem,kajti prepiše se takoj ko plača in motor odpelje.Še nikoli nikomur prodal avto ali motor brez: denarja, kupoprodajne pogodbe in takojšnjega prepisa !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem prodajal Laverdo 1200, kliče en fant, pa pravi da bi naredil menjavo -dal bi Ford Granado v račun. No, ja... pa dajmo. Se zmeniva za ob 15 uri, ga ni bilo... Šele, ko se stemni, so se pripeljali štirje pobi. Malo gledajo motor, jaz avto (lavfal je, rjast ni bil kaj preveč...), -dobro, pa menjajmo. Takoj problem -ni imel prometne s seboj. Ja, bomo pa šli skupaj k njemu domov, pa tam naredimo predajo. Pripeljemo tja, fant izgine... pa čez čas pride, da ne najde prometne. Pa da jo bo poslal po pošti, ko mu jo prejšnji lastnik prinese... Čakaj malo.... je sploh tvoj avto, ga vprašam. V glavnem, dal sem čelado na glavo in se vrnil. Mesto, kjer je doma ''požigalec''... Je pa naslednji dan prišel iz istega mesta drugi in kupil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ne! Saj piše :whistle: v naslovu "neumne izjave...".

...potencialnih kupcev motorja....

 

Slabo čitaš :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem prodajal Z750, zazvoni telefon. Pa prav tip, da ma eno dobro kupčijo zame, pa poslušam naprej.... Začne razlagat, da se on mal ukvarja z rabljenimi avtomobili, pa kako so usi avti odlični, ohranjeni itd. Sm ga hotu ustavt, da se nebi matru razlagat naprej, pa do besede nism pršu. No pol debata naprej, da ma pa zdej lih eno avtovleko na zalogi, pa da mi midva to menjala ključ za ključ, da je to ful biznis, pa bi on pol men posel rihtal  :OK: Nakonc, ko sm celo do besede pršu, sm mu lepo razložu, da glede na to da je tole z avtovleko ful dober biznis, da nej hitr zasluž tiste dobre 3 jurje, pa nej se takrt oglasi  :yea1:  Naslednji ''kupec'' se je pa s parketarstvom ukvarju, in bi mi on v dnevni sobi parket položu, da bi plačal motor z delom in materialom  :notworthy:  Nakonc se najdu en normaln, k je pogledu motor, vidu da je use tko kot treba, dau € in se odpeljov  ;)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se eno sem se spominil ko sem pred leti prodajal gilero runner mi je nekdo po telefonu ponujal 100 divjacinskih klobas, rok trajanja se 4 mesece...sem mislil da se heca ampak je bil majstr resen...kupcije ni bilo;$

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se eno sem se spominil ko sem pred leti prodajal gilero runner mi je nekdo po telefonu ponujal 100 divjacinskih klobas, rok trajanja se 4 mesece...sem mislil da se heca ampak je bil majstr resen...kupcije ni bilo;$

hahaha..i'm going to diee 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men gre pa na živce ko me kličejo na oglas recimo iz Lj pa jim rečem da sem iz Litije pa vsi zavijajo z očmi češ kok je to daleč

 

Ta je pa mal huda, itak v LJ nobenih motorjev ni - vsaj jaz sem še vse štiri nabavil daaleč izven LJ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Evo trenutnega zmagovalca pri moji prodaji motorja. Citiram:

 

Odločil sem se, da grem v nakup motorja ,če popustiva vsak za 100 evrov. Prepis zdaj ob koncu sezone se mi zdi "mimo"ker moram imeti tudi jaz garancijo, da na motorju ni kakšne večje sistemske napake ,pogodbo bi namreč napisal tako, da imam do prepisa motor v uporabi in sem odgovoren za vse pravne posledice uporabe motorja(eventuelni prekrški,prometne nesreče-do zdaj me v 40 letih niso še nikoli ustavili z motorjem).Imam občutek da tisti ,ki zahteva takojšni prepis nekaj skriva,da ne želi videti kupca nikoli več.Plačal bi takoj in bi reklamiral samo v primeru kakšne večje sistemske napake.Če bi se strinjal bi ti lahko poslal osnutek pogodbe datum prepisa bi določila sporazumno na začrtku sezone-tako da bi tudi ti lahko uveljavljal bonifikacijo...

 

Že začel je z zmagovalno, naj mu jaz pripeljem motor pokazat v Škofjo Loko ...  :eek: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!