Skoči na vsebino

Smešne-neumne izjave potencialnih kupcev motorja


aselak

Priporočene objave

Jaz sem imel podobne prigode. Stanoval sem v Lj, kjer sem imel že nov motor. Tastari je bil doma v Posavju pri starših. Vsaj 5x sem šel domov brez veze in čakal "kupca". Pa en iz Gorenjske mi je najedal po telefonu. Prvič me je klical ob enajstih zvečer. Pogovor se je začel v stilu; halo, za pol oglaševane cene kupim tole žalost. Čez teden je klical iz druge cifre in se predstavil pod drugim imenom. Nazadnje je klical iz gostilne očitno en njegov kolega in ponudil eno čudno žaljivo cifro v kompletu z še bolj žaljivimi komentarji. Tri minute za njegovim kolegom pa pokliče spet ta gorenjc iz iste cifre kot njegov kolega, pa še muzika v ozadju je bila še vedno ista... Včasih dobiš občutek, da eni kar tako malo iz dolgcajta klicarijo naokoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kliče pacient in zbija ceno sto na uro. Že po vprašanjih veš, da nima niti za luft v zračnicah v denarnici. Ko ga zažeja prekine in ponovno kliče čez pet ur. Besedni zaklad v stilu kako sem fu..jen s to ceno, ... in še več podobnih. Pijan pa ko aksa. Mu razložm, da motorja žal ne prodajam več, lahko pa si pride ogledat moto rokavice. Zastonj. Samo povoje naj prinese sabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Kolega prodaja motor preko interneta. Cena - Po dogovoru. Kliče včeraj model, ko smo sedeli v bifeju in ga s prve vpraša, če bi še kaj spustil ceno. Ma itak, da se lahko zmenita. Za koliko pa? Ja s Po dogovuru na Po dogovoru. Takrat je pa prekinil.

Hajvan ni niti vprašal koliko je cena, pa že sprašuje, če bi spustil ceno.

 

Ni kaj, vsaj večer nam je polepšal.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene včerej en kliče da če spustim kaj ceno, da se itak ne prodajajo ker so preveč visoke cene za 10 let stare motorje....pa je trenutno glede na ohranjenost/kilometre eden najugodnejših, če ne najugodnejši. Sem rekel da se je mogoče še kej malga dogovorit...Ne, on bi dal 4 jurje. Sm mu reku nej si gre kupit v-stroma  :004 in prekinu

 

res ne vem, kej si folk misli in kje imajo spoštovanje...meni je tak pristop že kar močno žaljiv in si nikoli nebi že samo iz spoštovanja do človeka upal kaj takega prodajalcu izustit, kaj šele na podlagi ene fotke, brez da sem motor sploh v živo vidu.Ne vem, mogoče sm pa jaz usekan :grim

Popravljeno . Popravil Ferrarist
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj noben ne napiše kako se obnaša fajn kupec?

 

Takoj po nakazilu kupnine umre in nikoli  ne pride po motor.  :smoke:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj noben ne napiše kako se obnaša fajn kupec?

No, bom opisal moj nakup: Pozdravljeni, na a.net sem zasledil vaš oglas za GSa. Zanima me (tralala hopsasa, servisi, gume.......), kje je mogoče motor videt. zanimivo da se je motor prodajal 5 km od mene. S sosedom, poznavalcem GSov se naslednji dan usedeva v avto in greva na ogled. Fant prvleče ven motor, razkaže vse, stare filtre itd, razloži kdaj so bili narejeni servisi, kako se jih naredi, različne napake, na kaj je treba bit pozoren itd. Eno uro čikulamo, greva motor sprovat. Nadpovprečno ohranjen, vse spucano v nulo, mož daje dober občutek. Vprašam, če se je še kaj možno dogovorit okrog cene, mi spusti 200 eur in ugodno doda še kovčke. Mu povem da morem zadevo prespat, se poslovimo in gremo vsak po svoje. Na poti nazaj družno ugotoviva s sosedom da je to to in da je proti veliko drugim res tipi topi. Čez nekaj dni pridem z denarjem, plačam, naredimo prepis. 

 

Mi gre pa seveda na živce ko te neki kekci klicarijo ki so pametni k k**** da tak motor ni tolk vreden in če maš recimo ceno 7000 ponujajo 4500 ali 5000... Razumem da človeka zanima če se da še kaj dogovorit glede cene in mu normalno poveš da se da še kak evro spustit...sam da ti pa kar za 30% nižje cene ponujajo, pa se mi ne zdi ravno v "spoštljivih in realnih" okvirih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem ravnokar prodajal Hornetko - zmagal je optimist, ki me je vprašal, če jo zamenjam za diatonično harmoniko Rutar...

mislim da sma imela istega ponudnika:D prodajal cbr-ko in naletel na to ponudbo:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene včerej en kliče da če spustim kaj ceno, da se itak ne prodajajo ker so preveč visoke cene za 10 let stare motorje....pa je trenutno glede na ohranjenost/kilometre eden najugodnejših, če ne najugodnejši. Sem rekel da se je mogoče še kej malga dogovorit...Ne, on bi dal 4 jurje. Sm mu reku nej si gre kupit v-stroma  :004 in prekinu

 

res ne vem, kej si folk misli in kje imajo spoštovanje...meni je tak pristop že kar močno žaljiv in si nikoli nebi že samo iz spoštovanja do človeka upal kaj takega prodajalcu izustit, kaj šele na podlagi ene fotke, brez da sem motor sploh v živo vidu.Ne vem, mogoče sm pa jaz usekan :grim

mislim da tu ne gre za spoštovanje, ampak za trgovino. iskanje prave cene med ponudbo in povpraševanjem, ki pa je odvisna od xy stvari

Čustva je bolje da pustimo ob tem pri strani, čeprav vplivajo na ceno.

Tudi cene v oglasih niso merilo tržne vrednosti ampak bolj spisek žeja. v rubriki kupim ali prodam.

lp

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim da tu ne gre za spoštovanje, ampak za trgovino. iskanje prave cene med ponudbo in povpraševanjem, ki pa je odvisna od xy stvari

Čustva je bolje da pustimo ob tem pri strani, čeprav vplivajo na ceno.

Tudi cene v oglasih niso merilo tržne vrednosti ampak bolj spisek žeja. v rubriki kupim ali prodam.

lp

Tu gleda vsak nase..prodajalec in kupec.. spoštovanje pusti ob strani :smoke:  čustva tudi, ker če vpletaš čustva si neobjektiven :P .

Vrednost izdelka pa ni želja v oglasu ampak je vreden le toliko kolikor ti je nekdo pripravljen dat za to :P , tudi ocena ohranjenosti oz. v kakem stanju je je subjektivna.

Nekateri prodajalci smatrajo odlično ohranjen, na koncu ugotoviš da je podrtija....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brez ćustew, pać ni ćustew...

 

res pa je ... će pokažeš ćustwa, prodajalec igra na tvoja ćustwa in zadevo ćustweno več preplačaš ...

 

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brez ćustew, pać ni ćustew...

 

res pa je ... će pokažeš ćustwa, prodajalec igra na tvoja ćustwa in zadevo ćustweno več preplačaš ...

 

:krneki:

 

Mevže, feminizirani možakarji in tisti, ki jim gre na jok, ko vidijo motor, naj ne kupujejo motorjev, ker jih bodo preplačali :).

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mevže, feminizirani možakarji in tisti, ki jim gre na jok, ko vidijo motor, naj ne kupujejo motorjev, ker jih bodo preplačali :).

rad imam, da mi preplačajo motor, to je dobro za novi nakup, če bolje razmislim, bi morali biti moji kupci same mevže, žel so te le izjeme :grim

drgač pa ko motor prodajam in to je vedno :grim , hočem da se plačilo  izvede solarno, "gnar na sonce" :grim

Popravljeno . Popravil builder
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mevže, feminizirani možakarji in tisti, ki jim gre na jok, ko vidijo motor, naj ne kupujejo motorjev, ker jih bodo preplačali :).

Itak. Take steram vstran od motorja ali naženem s hofa. Kaj se bo nekaj kurčil in mi ponujal več za mopi kot jaz hočem zanjga.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko mi zacen cenkat preko telefona ga nemudoma na elektronsko tajnico zvezem. Sam ocitno je prehuda pogajalka. Do danes takim cciganom ni se nic prodala.

 

BTW: resen kupec hoce videt motor in potem baranta   :smoke:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj noben ne napiše kako se obnaša fajn kupec?

pacienta prideta gledat motor hondo cbr 600rr pol pista pol cesta...itak akrapovič se jima je najbol dopadu,obadva povabim v klet in smo postali najbolši kolegi KAO drug dan prideta z denarje in nič nista barantala  :smoke:  :yea1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A neumne izjave...?

1)  Enkrat sem prodajal eno (belo) hondo, pa je rekla bejba, da te kap!

"A je zlat?!?" glede na ceno, ki sem jo povedal.

"Ne. Bel je...) Evo, in to je tudi vse.

 

2)  Spet enkrat, (ko sem še prodajal (nove) avte. Ne bom povedal katere, ker jim ne mislim delati reklame... Pride ena moja stara, zadovoljna stranka, z rokama pokaže ene četrt metra dolžine in reče:

"g. Miran, ali imate takole krajši avto!!"

Nekaj časa čudno gledam, nato ga pa le vprašam:

"Kako to mislite - toliko krajši avto?  :headbang:  Saj vam do sedaj še cena ni nikoli delala problemov... Kar naenkrat pa - Toliko krajši avto...!"

Veste, če bi imel toliko krajši avto, in še enkrat pokaže tisti firkelc med rokama, ga nikoli nebi treščil zid, ali v drugo parkirano vozilo!!

No, evo. Tako je to bilo! :O:P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred časom sem prodajal najinega Ducatija 748,...eden me kliče in pravi da: "za tak denar pubeci prodajajo 999 in 749, ta je pa starejši".... sem mu odgovoril: "tisto pri 999 se ve kaj je z dizajnom, pri 748 je pa oblikoval Tamburini in je enostavno legenda, zato je cena taka kot je" :D

 

isto sem imel pri prodaji kombija, Toyota HI-Ace, ...vsak, ki je jamral za ceno sem mu povedal, da zaradi mene  naj kupi VW Transporterja ali MB Vito, ki jih je za 2.000 kar jih hočeš, ampak za Toyoto bo pač plačal mal več

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, bom opisal moj nakup: Pozdravljeni, na a.net sem zasledil vaš oglas za GSa. Zanima me (tralala hopsasa, servisi, gume...... .), kje je mogoče motor videt. zanimivo da se je motor prodajal 5 km od mene. S sosedom, poznavalcem GSov se naslednji dan usedeva v avto in greva na ogled. Fant prvleče ven motor, razkaže vse, stare filtre itd, razloži kdaj so bili narejeni servisi, kako se jih naredi, različne napake, na kaj je treba bit pozoren itd. Eno uro čikulamo, greva motor sprovat. Nadpovprečno ohranjen, vse spucano v nulo, mož daje dober občutek. Vprašam, če se je še kaj možno dogovorit okrog cene, mi spusti 200 eur in ugodno doda še kovčke. Mu povem da morem zadevo prespat, se poslovimo in gremo vsak po svoje. Na poti nazaj družno ugotoviva s sosedom da je to to in da je proti veliko drugim res tipi topi. Čez nekaj dni pridem z denarjem, plačam, naredimo prepis. 

..........

 

Toti je bil pač srečen, da se je losal GS-a.... :grim  :whistle:  :P........................................................  :bike: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred časom sem prodajal najinega Ducatija 748,...eden me kliče in pravi da: "za tak denar pubeci prodajajo 999 in 749, ta je pa starejši".... sem mu odgovoril: "tisto pri 999 se ve kaj je z dizajnom, pri 748 je pa oblikoval Tamburini in je enostavno legenda, zato je cena taka kot je" :D

 

isto sem imel pri prodaji kombija, Toyota HI-Ace, ...vsak, ki je jamral za ceno sem mu povedal, da zaradi mene  naj kupi VW Transporterja ali MB Vito, ki jih je za 2.000 kar jih hočeš, ampak za Toyoto bo pač plačal mal več

me pa zanima, če si kaj prodal od tega, ker v naši deželici je vse drugo kot VW pri avtomobilih in Honda pr motorjih, žal skoraj nerazumljiva roba :grim . Prodam tu pa tam kak avto(včasih sm to bolj delal) in motor, zato vem, kaj kupit, da se potem proda, ker drugač si lahko zadnji lastnik :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me pa zanima, če si kaj prodal od tega, ker v naši deželici je vse drugo kot VW pri avtomobilih in Honda pr motorjih, žal skoraj nerazumljiva roba :grim . Prodam tu pa tam kak avto(včasih sm to bolj delal) in motor, zato vem, kaj kupit, da se potem proda, ker drugač si lahko zadnji lastnik :kva2:

tud jaz sem to dojel tako :)  to so dve sekte vernikov... od še kakšne zraven :D  če prodajaš golfa pa pridejo pogledat s passatom je prodan garant..cena sitnica :P pri hondi pa tudi.. sploh ne vpraša novi srečni lastnik če je bil kak problem z njo.. ker se pač razume da je brezmadežna B)  čeprav sem doživel nekaj cvetk pri njej .)  ti si zadnji lastnik pri GW ali Bayerishe? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Švaba se ne prodaja, za enkrat :smoke: , GW se pa uporablja kot skuter, v kufre gre vsa špecerija :grim , tak da je Burgman dubu novga lastnika :OK:, mam pa še kaj drugega za prodat :grim , Je pa tu debata o čudnih izjavah kupcev, pr men je vse regularno, dokler je po moje :004 , sem v račun že jemal marsi kaj, tudi komplet inštrumente od benda, rabli so kombi :slap: , sam po mojih cenah :smoke: . Vse se proda, sam ne smeš bit zlatar :kva2: . Res pa je, da je najboljši solarni način, gnar na sonce :klicaj:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me pa zanima, če si kaj prodal od tega, ker v naši deželici je vse drugo kot VW pri avtomobilih in Honda pr motorjih, žal skoraj nerazumljiva roba :grim . Prodam tu pa tam kak avto(včasih sm to bolj delal) in motor, zato vem, kaj kupit, da se potem proda, ker drugač si lahko zadnji lastnik :kva2:

 

Toyota je šla v Nigerijo :D oni vejo kaj je dober avto,..Ducatija pa ne prodajam več...ostaja pri hiši

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!