Skoči na vsebino

Tehnika vožnje - nagib v ovinkih, speljevanje, uporabe zavor.. itd


thelegenda

Priporočene objave

23 minutes ago, DAMI34 said:

ps. sem pa pri prvi objavi Jagerju lepo napisal, da mene gladko boli za pussi štrajfe...potem se je pa začelo...od Tcja do jadranke, do...

Kaj se je začlelo? Klasika... Preberi še enkrat debato in bodi pozoren v katero smer je tekla. Tam pri šmirglu in treniranju na cesti beri počasi. Dokler nisi začel nabijat je šlo še v pravo smer...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, XTR pravi:

Kaj se je začlelo? Klasika... Preberi še enkrat debato in bodi pozoren v katero smer je tekla. Tam pri šmirglu in treniranju na cesti beri počasi. Dokler nisi začel nabijat je šlo še v pravo smer...

torej je moj zapis napačen?

Se ne bi ti raje s svojim obremenjeval, pa mojega pustil pri miru*?

Jaz stojim za tem kar sem človeku zapisal.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, DAMI34 said:

torej je moj zapis napačen?

 Ne gospod, prav imate, kot vedno!! (nimam časa za pregovarjanje v nedogled). Lahko pa temo prestaviš v Kr´neki...  Radiraj....  

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene je strah bilo šta više pisati da me Snecer opet ne napadne!! I po noći ga već sanjam iako ga nikada uzivo nisam upoznao!! 

pred 3 urami, sesir pravi:

Nisem vedu,da tudi z njegovimi mopiji...to bi blo dvema frendoma zanimivo(se bojita za svoji prdali) kuk pa cena in kateri mopi?

Nemam pojma koliko košta dan kod njega. Moji prijatelji ( Snecer zamisli imam i ja prijatelje ) iz Šibenika idu na vikend kod Keca. Pitati ću ih koliko ih taj njihov aranzman košta. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, XTR pravi:

 Ne gospod, prav imate, kot vedno!! (nimam časa za pregovarjanje v nedogled). Lahko pa temo prestaviš v Kr´neki...  Radiraj....  

jaz tudi nimam časa, guspod. :P (ampak bi še vedno rad vedel, kaj sem ga tok narobe učil)

Radiral bom pa točno tako kot se mi bo dvignil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, kronik said:

Mene je strah bilo šta više pisati da me Snecer opet ne napadne!! I po noći ga već sanjam iako ga nikada uzivo nisam upoznao!! 

Je spregledal ta zapis :) 

Quote

Ampak lej, ene tak od oka 10 ljudi smo spravili da normalne vožnje

Nabijanje še sledi...  :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, kronik pravi:

Mene je strah bilo šta više pisati da me Snecer opet ne napadne!! I po noći ga već sanjam iako ga nikada uzivo nisam upoznao!! 

Nemam pojma koliko košta dan kod njega. Moji prijatelji ( Snecer zamisli imam i ja prijatelje ) iz Šibenika idu na vikend kod Keca. Pitati ću ih koliko ih taj njihov aranzman košta. 

Mislim, da je 250 eur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 minutes ago, DAMI34 said:

(ampak bi še vedno rad vedel, kaj sem ga tok narobe učil)

Dodatek v obliki "Jadranke, TCS-a, 5k km" si dobil po objavi  "lahko pišeš karkol hočeš, ampak po pisti se ne boš učil voziti:" Smešna izjava, kar sem ti tudi napisal... 

Poglej kdaj je bila moja objava popravljena. Takoj po tvoji, da ne boš iskal.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, KARMEN1 pravi:

Mislim, da je 250 eur.

Kaze mi prijatelj 200,-€ po osobi na poligonu sa motorima i pomocnim kotacima! 

Izlazak na stazu je sa svojim motorom i kosta dodatno 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

odebeljeni del, se ne morem in tudi se ne strinjam. Smo veliko začetnikov uvajali, pa tudi takih, ki že nekaj znajo. Vožnja v družbi "izkušenih" pomeni pametna vožnja, kjer iskušeni gleda praviloma zadaj, kako nekdo pelje in potem korigira njegove napake.

Ampak lej, ene tak od oka 10 ljudi smo spravili da normalne vožnje, je pa res da nismo nikoli lovili časov po pisti.

Ena od osnovnih napak, je že drža pred vstopom v ovinek, sam vstop, predvsem pa pogled. To zadaj vozeči lepo vidi. In potem, ko se usedeš na kavi pokomentiraš napake, da jih voznik poskuša odpravljati. Čisto vse v izi.

Po angleško? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Roger G. Jagger pravi:

8 gre brez problema, brez motoviljenja. Izpita nisem prejsnji teden naredil. In pa, pocasni ovinki niso noben problem. Visja hitrost, hitrejsi ovinki, kjer je vsaka mala napaka potencirana.....

hvala za nasvet, cenim......

 

lp

Ko boš ugotovil, da se ovinke vozi na široko, boš tudi hitrejši. Če ravno ne boš gledal v ograjo ali avto. V tem primeru se bova hitro spoznala. 

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

jah nč jest grem jokat, ker nisem bil na pisti, pa še tlaka nimam primernega :(

 

Cesta ni dirkališča. Tudi tlaki so drugačni. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, XTR pravi:

Dodatek v obliki "Jadranke, TCS-a, 5k km" si dobil po objavi  "lahko pišeš karkol hočeš, ampak po pisti se ne boš učil voziti:" Smešna izjava, kar sem ti tudi napisal... 

Poglej kdaj je bila moja objava popravljena. Takoj po tvoji, da ne boš iskal.  

sem videl. In še vedno imam svoje stališče, kot ti svoje. Začeti je potrebno postopoma, tečaji, cesta, pista.

pol pa tc, tc in pk pk :P

 

pred 9 minutami, Borutt pravi:

Po angleško? 

velikokrat, ampak moraš v slikarju uporabiti funkcijo "zrcali" :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Borutt, ne rabiš dirkališča, za lepo vozit v ovinke. Pa tudi do roba.

Lahko se gre prav lepo lagano, po predpisih, tudi s hitrostjo 90 vsak ovinek lahko prav lepo odpelješ, tudi do roba ali pa do stopalke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, KARMEN1 pravi:

@Borutt, ne rabiš dirkališča, za lepo vozit v ovinke. Pa tudi do roba.

Lahko se gre prav lepo lagano, po predpisih, tudi s hitrostjo 90 vsak ovinek lahko prav lepo odpelješ, tudi do roba ali pa do stopalke.

Nisem nič pisal o vožnji po dirkališču. 

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

sem videl. In še vedno imam svoje stališče, kot ti svoje. Začeti je potrebno postopoma, tečaji, cesta, pista.

pol pa tc, tc in pk pk :P

 

velikokrat, ampak moraš v slikarju uporabiti funkcijo "zrcali" :P

 

Si tudi video zrcalil? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, kronik pravi:

Mene je strah bilo šta više pisati da me Snecer opet ne napadne!! I po noći ga već sanjam iako ga nikada uzivo nisam upoznao!! 

Nemam pojma koliko košta dan kod njega. Moji prijatelji ( Snecer zamisli imam i ja prijatelje ) iz Šibenika idu na vikend kod Keca. Pitati ću ih koliko ih taj njihov aranzman košta. 

 

pred 6 minutami, KARMEN1 pravi:

@Borutt, ne rabiš dirkališča, za lepo vozit v ovinke. Pa tudi do roba.

Lahko se gre prav lepo lagano, po predpisih, tudi s hitrostjo 90 vsak ovinek lahko prav lepo odpelješ, tudi do roba ali pa do stopalke.

ni šans, da ti vse ovinke prevoziš z 90kmh :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, KARMEN1 said:

Vprašanje je, kaj sploh ti hočeš.........?

Peglati ovinke do roba, gas, gas, gas,  voziti ovinke lagano in z užitkom ali te le skrbijo pussi štrajfni. 

Pussi strajfni me sploh ne skrbijo. Je le neke vrste indikator, da je v nagibu se “lufta”!

Kaj si zelim; preprosto....biti cim bolj dinamicen v voznji. In pa, obvladanje/upanje nagiba, te lahko kdaj resi v kaksni situaciji....ala, malo prehiter v ovinku  in se resis z vecjim nagibom v ovinek.....al pa zmrznes in gres v maline. 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

 

Si tudi video zrcalil? 

ne

Pravkar, Roger G. Jagger pravi:

Pussi strajfni me sploh ne skrbijo. Je le neke vrste indikator, da je v nagibu se “lufta”!

Kaj si zelim; preprosto....biti cim bolj dinamicen v voznji. In pa, obvladanje/upanje nagiba, te lahko kdaj resi v kaksni situaciji....ala, malo prehiter v ovinku  in se resis z vecjim nagibom v ovinek.....al pa zmrznes in gres v maline. 

Lp

samo med nama...da ne bo kdo noru, res prosim res, puste me pr miru...v nagibu ali ovinku je fajn tudi znati malo zavoro uporabljat. Mirno nežno...se ful pozna. Pa tudi rešil sem se že, ko mi je avto čez ovinek šlepar prehiteval.

Za vse ostalo, tečaji, delavnice in veeeliko kmjev

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, kronik pravi:

Mene je strah bilo šta više pisati da me Snecer opet ne napadne!! I po noći ga već sanjam iako ga nikada uzivo nisam upoznao!! 

Nemam pojma koliko košta dan kod njega. Moji prijatelji ( Snecer zamisli imam i ja prijatelje ) iz Šibenika idu na vikend kod Keca. Pitati ću ih koliko ih taj njihov aranzman košta. 

jaz se sanj ne bojim, bolj me je strah, da bi te kje na cesti srečal in bi me ogrožal, ker se vozim tudi po Avstriji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, DAMI34 pravi:

ne

samo med nama...da ne bo kdo noru, res prosim res, puste me pr miru...v nagibu ali ovinku je fajn tudi znati malo zavoro uporabljat. Mirno nežno...se ful pozna. Pa tudi rešil sem se že, ko mi je avto čez ovinek šlepar prehiteval.

Za vse ostalo, tečaji, delavnice in veeeliko kmjev

Katera je mala zavora? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Katera je mala zavora? 

:lol1:

...ročna zavora je tista k bremzaš z roko...nožno pa z nogo....  :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, Roger G. Jagger pravi:

Pussi strajfni me sploh ne skrbijo. Je le neke vrste indikator, da je v nagibu se “lufta”!

Kaj si zelim; preprosto....biti cim bolj dinamicen v voznji. In pa, obvladanje/upanje nagiba, te lahko kdaj resi v kaksni situaciji....ala, malo prehiter v ovinku  in se resis z vecjim nagibom v ovinek.....al pa zmrznes in gres v maline. 

Lp

Aha, ok!

Na suhi in topli cesti lahko brez skrbi motor vržeš dol, prav gotovo ne boš šel v maline.

Sem že skoraj z ogledalom zbijala količke, bremzala z zadnjo, pa tudi z obema, pa sem še vedno speljala po svojem pasu.

Velikokrat me je presenetil čudno nagnjen in precej zaprt ovinek, kjer me je kar vleklo ven. Pa me je zadnja bremza vedno rešila. 

Enega takega imam blizu doma, kjer pozimi ne morem iti hitreje od 70, poleti lahko pridem tudi do 90, s tem, da skoraj ležim na količkih. Verjamem, da bi kateri fant šel hitreje, ampak meni ne znese. 

Nimaš kaj zmrznit! Pravilno usmerjen pogled v iztek ovinka, motor vržeš dol, zadnjo bremzo uporabiš po potrebi in ne sunkovito, pa spelješ, prav gotovo! Če si dovolj hiter, še rajši nižaš brzino, da ne boš plaval okoli.

 

Popravljeno . Popravil KARMEN1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, Snecer pravi:

jaz se sanj ne bojim, bolj me je strah, da bi te kje na cesti srečal in bi me ogrožal, ker se vozim tudi po Avstriji

A jeli govoriš tečno juznoaustrijski dijalekt? 

A u Dalmaciji dalmatinski? 

 

A i u sloveniji me mozeš sresti! Ima predobrih cesta koje jednostavno ne mozeš zaobići !! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, kronik pravi:

A jeli govoriš tečno juznoaustrijski dijalekt? 

A u Dalmaciji dalmatinski? 

 

A i u sloveniji me mozeš sresti! Ima predobrih cesta koje jednostavno ne mozeš zaobići !! 

tekoče nemško, tekoče dalmatinsko (tam sem se naučil tega jezika pogovorno) 

po slo se k sreči minimalno vozim, zanič ceste, divjaška prometna kultura, še edini gorski prelaz ni primerno asfaltiran

edino ac so še kar

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!