Skoči na vsebino

Tehnika vožnje - nagib v ovinkih, speljevanje, uporabe zavor.. itd


thelegenda

Priporočene objave

pred 1 minuto, kronik pravi:

A jeli govoriš tečno juznoaustrijski dijalekt? 

A u Dalmaciji dalmatinski? 

 

A i u sloveniji me mozeš sresti! Ima predobrih cesta koje jednostavno ne mozeš zaobići !! 

Nemoj si želiti, da ga sretneš, ja sam ga i još sada ne mogu spavati. A na motoru je brz, ko munja! :lol1:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, Borutt pravi:

Katera je mala zavora? 

tista k ma krajšo ročico/nožico.

Prva te dviguje, zadnja spušča, ampak ko zagledaš medveda, karambol ali skale itak obe stisneš :P preverjeno.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš napačen položaj telesa na motorju, potem je zelo težko v ovinku še malo bolj nagniti, ker izgubiš ravnotežje ali pa kompenziraš nagib s prenosom teže telesa in potem nič kaj ne pomaga, da si bolj nagnil. Sicer nisem mojster za polaganje ovinkov, vidim pa pri sebi, da grem včasih v kakšen ovinek preveč ležerno in se potem to sprevrže v borbo z motorjem. Nisem še bil v situaciji, da bi letel iz ovinka, najbrž tudi zato, ker ne divjam, mi je jasno, kako se lahko kaj takšnega zgodi, pa sploh ni treba, da si prehiter in tudi, če si tisti ovinek že 10-krat prej zvozil z višjo hitrostjo.

Skratka, meni se zdi položaj telesa na motorju ključen. Jaz se pri dinamični vožnji malenkost presedem na notranjo stran.

Popravljeno . Popravil Vin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, solorider pravi:

Nemoj si želiti, da ga sretneš, ja sam ga i još sada ne mogu spavati. A na motoru je brz, ko munja! :lol1:

Noćima imam traume!! 

Proganjaju me chicken stripes na njegovim gumama na kojima stoji reklamni tekst: sprzite svoje voljeno stvorenje u pećima Gornje Velenje. I tu se sjetim ovog mog Korčulanskog lovca na slonove ? i od tuge se probudim! 

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, kronik pravi:

Noćima imam traume!! 

Proganjaju me chicken stripes na njegovim gumama na kojima stoji reklamni tekst: sprzite svoje voljeno stvorenje u pećima Gornje Velenje. I tu se sjetim ovog mog Korčulanskog lovca na slonove ? i od tuge se probudim! 

za lahek spanec

po 1100km maribor-korčula(okoli)-split... v splitu še črta na prvi gumi

vožnja z veliko nagiba

WP_20160917_020.jpg

WP_20160917_017.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Vin pravi:

Če imaš napačen položaj telesa na motorju, potem je zelo težko v ovinku še malo bolj nagniti, ker izgubiš ravnotežje ali pa kompenziraš nagib s prenosom teže telesa in potem nič kaj ne pomaga, da si bolj nagnil. Sicer nisem mojster za polaganje ovinkov, vidim pa pri sebi, da grem včasih v kakšen ovinek preveč ležerno in se potem to sprevrže v borbo z motorjem. Nisem še bil v situaciji, da bi letel iz ovinka, najbrž tudi zato, ker ne divjam, mi je jasno, kako se lahko kaj takšnega zgodi, pa sploh ni treba, da si prehiter in tudi, če si tisti ovinek že 10-krat prej zvozil z višjo hitrostjo.

Skratka, meni se zdi položaj telesa na motorju ključen. Jaz se pri dinamični vožnji malenkost presedem na notranjo stran.

Položaj je položaj!

Napačen? Kako to izgleda? Ne moreš imeti napačnega položaja na motorju.

Rit je v sedežu, roki na balanci, noge na stopalkah, kolena ob rezervoarju, glava na vratu.

Jaz se sicer ponavadi ne presedam, znam pa še od jahanja konjev pritisniti levo ali desno ritnico ob sedež.

Noga, ki gre v ovinek, pritisk na stopalko, če je to premalo, odpret koleno, kolikor je potrebno. Balanca na countersteering, pogled v iztek ovinka. Če ni huda burja ali pa kaj drugega, da moram držat balanco, se ročk komaj dotikam, oziroma so dlani skoraj samo naslonjene nanje. Zame balanca ni borba za življenje, pomembneje mi je, da sem fiksna ob rezervoarju. 

Jaz nagnem motor, ker imam sedaj drugega, s prejšnjim sem drsala stopalke, s tem zaenkrat še nisem.

Ostanem fiksno v sedežu.

@DAMI34 pa uporablja drugo tehniko, o tem lahko on napiše.

 

 

 

pred 24 minutami, Snecer pravi:

za lahek spanec

po 1100km maribor-korčula(okoli)-split... v splitu še črta na prvi gumi

vožnja z veliko nagiba

WP_20160917_020.jpg

WP_20160917_017.jpg

Nagiba česa?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, KARMEN1 pravi:

Položaj je položaj!

Napačen? Kako to izgleda? Ne moreš imeti napačnega položaja na motorju.

Rit je v sedežu, roki na balanci, noge na stopalkah, kolena ob rezervoarju, glava na vratu.

Jaz se sicer ponavadi ne presedam, znam pa še od jahanja konjev pritisniti levo ali desno ritnico ob sedež.

Noga, ki gre v ovinek, pritisk na stopalko, če je to premalo, odpret koleno, kolikor je potrebno. Balanca na countersteering, pogled v iztek ovinka. Če ni huda burja ali pa kaj drugega, da moram držat balanco, se ročk komaj dotikam, oziroma so dlani skoraj samo naslonjene nanje. Zame balanca ni borba za življenje, pomembneje mi je, da sem fiksna ob rezervoarju. 

Jaz nagnem motor, ker imam sedaj drugega, s prejšnjim sem drsala stopalke, s tem zaenkrat še nisem.

Ostanem fiksno v sedežu.

@DAMI34 pa uporablja drugo tehniko, o tem lahko on napiše.

 

 

 

Nagiba česa?

motornega kolesa, imam video

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Zivnorc pravi:

...jaz ko oreng nagnem...in to več njih...

...se pol oreng nagibam...  :drunk:

 

Hmm mogoce bi mogu tudi jz kdaj kaj alkohola zauzit...

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Snecer pravi:

motornega kolesa, imam video

Nisi ti mene ob sliki mojih neuporabnih gum komentiral zakaj se ne nagnem???????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, sesir pravi:

Hmm mogoce bi mogu tudi jz kdaj kaj alkohola zauzit...

...ti rečem...da prov paše...ko berem vse tole medsebojno prcanje..

...pa je fant čisto lepo vprašal na začetku.

....še zmotal si bom enga....    

  • Haha 2
  • Žalosten 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Roger G. Jagger pravi:

Pussi strajfni me sploh ne skrbijo. Je le neke vrste indikator, da je v nagibu se “lufta”!

Kaj si zelim; preprosto....biti cim bolj dinamicen v voznji. In pa, obvladanje/upanje nagiba, te lahko kdaj resi v kaksni situaciji....ala, malo prehiter v ovinku  in se resis z vecjim nagibom v ovinek.....al pa zmrznes in gres v maline. 

Lp

prjatu .. vse ti bom js pokazano pokazu... vse v izi, brez zaletavanja v ovinke, brez sunkovitega izvoza iz ovinke .. laganice po omejitvah pa do roba .. trust me ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, maus said:

prjatu .. vse ti bom js pokazano pokazu... vse v izi, brez zaletavanja v ovinke, brez sunkovitega izvoza iz ovinke .. laganice po omejitvah pa do roba .. trust me ;)

Prjatu, zmenjen......jaz te pa na burger pelem......??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

23 minutes ago, KARMEN1 said:

Položaj je položaj!

Napačen? Kako to izgleda? Ne moreš imeti napačnega položaja na motorju.

Mislim, da si s tem vse povedala. Lahko imaš napačen položaj telesa v ovinku, tudi po ravnem pravzaprav, ampak v redu, če ga po tvoje ne moreš imeti. Po moje ga pač lahko imaš.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Xebec pravi:

eni nabijate, ostali se vozmo.

sem pa v konfliktu, ker mi en prau nj tko vozm, drug pa drgac, zdj pa ne vem kua je prou :cry:

..leve dej tko...bl u levo....desne dej pa drgač u desno...pa bosta mela uba prow...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Xebec pravi:

eni nabijate, ostali se vozmo.

sem pa v konfliktu, ker mi en prau nj tko vozm, drug pa drgac, zdj pa ne vem kua je prou :cry:

za pijačo in hrano plačat si kr dober :ras:

in to je prava vožnja .. da se pelješ do cilja in mi plačaš, kar si moje srćece poželi .. štekaš :huh:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Xebec pravi:

eni nabijate, ostali se vozmo.

sem pa v konfliktu, ker mi en prau nj tko vozm, drug pa drgac, zdj pa ne vem kua je prou :cry:

Hahahaaaa, kje si bil do sedaj? Vse si zamudil :whistle:.

Saj imaš različne tehnike vožnje, vsak uporablja svojo ali pa tisto, ki mu najbolj paše. 

Meni je všeč nagibanje z motorjem, drugi ga odrinejo od sebe in se nagnejo v sedežu.

@maus pa tukaj služi hamburgerje in kave :eek:?

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Xebec pravi:

eni nabijate, ostali se vozmo.

sem pa v konfliktu, ker mi en prau nj tko vozm, drug pa drgac, zdj pa ne vem kua je prou :cry:

prvo moraš teorijo osvojit

  • Všeč mi je 1
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Snecer pravi:

prvo moraš teorijo osvojit

Premalo!

Poglej @Arzen!  

Dve leti teorije na MS in potem druga fura pa maline!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, The Lakl pravi:

Premalo!

Poglej @Arzen!  

Dve leti teorije na MS in potem druga fura pa maline!

ni imel. mitas... 

ampak postarane gume

  • Hvala 1
  • Haha 1
  • Zmeden 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, XTR said:

@Roger G. Jagger ima težave samo še v levih zavojih. Kopirano iz njegovih vtisov :D 

6AE88AF7-687C-47EB-B580-38DA49D232EE.jpeg

To lahko, da je bil en zavoj....pa se sploh ne spomnim kdaj/kateri....! Jaz bi kontinuiteto...pa rob pnevmatike ne kaze tega (vem, ni merodajen....)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!