Skoči na vsebino

KTM 1290 Super Adventure (R, S, T)


Dark
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

IMG_2550-Edit-Edit.jpg.0c3502d6074d400e24173557e844ab55.thumb.jpg.f6e96486d3668beda6fe61e3b1b47345.jpg

Priporočene objave

pred 2 minutami, lukec pravi:

Ali se zemljevid lahko naloži tle gor?

Na "maus kino" ne. Zemljevid in aplikacija na telefonu, prikazuje ti osnovne podatke za pot, kot je napisal @gasperX.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je... zemljevid je na telefonu na KTM my Ride app... na motorju so pa samo podatki kam in kdaj je treba zavit... Mogoce pa v prihodnosti tudi zemljevid gor pride.....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, lukec pravi:

Ali se zemljevid lahko naloži tle gor?

žal ne. Maš na founu, vodenje je pa turn by turn

ups, sm vidu da se že drugi mešajo pred mano v odgovor :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Usi se neki mesate, stulte, uprasu je pa mene ?????????

Za kj vec bo treba al telefon zravn nekam dat al pa neko avigacijo kupt dodatno ni truge :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DinDiin pravi:

A pa rabis? A ni dost vedt kam zavit? :)

Ne , in to mislim resno! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DinDiin pravi:

A pa rabis? A ni dost vedt kam zavit? :)

dost za vozit, premal za orientirat. Vsekakor bi moral biti opcija pogleda zemljevida in zumanja ampak je baje tako namensko narejeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

dost za vozit, premal za orientirat. Vsekakor bi moral biti opcija pogleda zemljevida in zumanja ampak je baje tako namensko narejeno.

Ne ga srat, namensko je tako ceneje , sam to in nič drugega . Bilokaterega dolgoprogaša boš vprašal ti bo povedal , da je to namensko en qrac.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Kmet2 pravi:

Ne ga srat, namensko je tako ceneje , sam to in nič drugega . Bilokaterega dolgoprogaša boš vprašal ti bo povedal , da je to namensko en qrac.

preberi kar sem napisal. dovolj da voziš, premal za se otrientirat. al si dolgoprogaš al kratkoprogaš, pomankljiv zemljevid predstavlja problem pri razvrščanju, nadzoru cest, samem izboru poti itd...

Ni pa nč cenej, zemljevid bi se lahko komot preslikal na armaturko in ne bi bilo nič dražje. Podobna naprava ki sem jo imel od Tomtoma je nekaj čez 100€.

Baje, nočejo, ne smejo ,al nekaj okrog varnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, DAMI34 pravi:

preberi kar sem napisal. dovolj da voziš, premal za se otrientirat. al si dolgoprogaš al kratkoprogaš, pomankljiv zemljevid predstavlja problem pri razvrščanju, nadzoru cest, samem izboru poti itd...

Ni pa nč cenej, zemljevid bi se lahko komot preslikal na armaturko in ne bi bilo nič dražje. Podobna naprava ki sem jo imel od Tomtoma je nekaj čez 100€.

Baje, nočejo, ne smejo ,al nekaj okrog varnosti.

Preberi kaj sem napisal:naughty: namensko je qrac!

Vse ostalo.. .solata.....:)

Mam garmina, pa na kakšno daljšo se brez papirnatega zemljevida ne bi nikoli odpravil.

Je dost težav že z garminom kaj šele z nekimi puščicami levo desno, bedarija za vozit okrog hiše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, DAMI34 said:

Ni pa nč cenej, zemljevid bi se lahko komot preslikal na armaturko in ne bi bilo nič dražje. Podobna naprava ki sem jo imel od Tomtoma je nekaj čez 100€.

Baje, nočejo, ne smejo ,al nekaj okrog varnosti.

S programerskega vidika ni tako komot. Pa potem bi morala imeti ta armaturka več procesorske moč, več spomina in GPS senzor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Vin pravi:

S programerskega vidika ni tako komot. Pa potem bi morala imeti ta armaturka več procesorske moč, več spomina in GPS senzor.

verjem da je 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, gasperX pravi:

Ne se kregat...dejta si roko :D?

mi2 se mava res rada. Morje na levi ok, morje na desni not ok :P

Kar pa se tiče softwerja. Vsak faking šit bi lahko bil zrcalen glede na foun. Še youtube bi lahko gledal med vožnjo. Očitno je lobi -"garminašev"" hudo močen, pa se boji za posel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z naslednjo prenovo zna dobiti že pravo navigacijo na armaturki, to je sedaj le začetek...ne smejo vsega naenkrat ponudit, ker potem ne bi mogli več prenavljat :P

V Ameriki imajo na motorjih kar več televizij, so ekrančki obešeni po celem krmilu...:cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Kmet2 pravi:

Preberi kaj sem napisal:naughty: namensko je qrac!

Vse ostalo.. .solata.....:)

Mam garmina, pa na kakšno daljšo se brez papirnatega zemljevida ne bi nikoli odpravil.

Je dost težav že z garminom kaj šele z nekimi puščicami levo desno, bedarija za vozit okrog hiše.

Papirnat zemljevid je čista erotika,stari dobri časi.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, DAMI34 said:

verjem da je

Programer sem in vem, da ni komot. KTMu ni vseeno, če da na motor armaturko, ki jih stane 25 evrov ali pa takšno z navigacijo, ki bi jih stala 50 evrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Vin pravi:

Programer sem in vem, da ni komot. KTMu ni vseeno, če da na motor armaturko, ki jih stane 25 evrov ali pa takšno z navigacijo, ki bi jih stala 50 evrov.

2 brata doktorja itja imam, pa nekaj mi je kot laiku znano. V dotičnem primeru ni problem preslikava screena!! Če imaš boljše in bolj verodostojne podatke pa kr z besedo na dan. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

33 minutes ago, Vin said:

S programerskega vidika ni tako komot. Pa potem bi morala imeti ta armaturka več procesorske moč, več spomina in GPS senzor.

ma ne vem kolk je eni resni firmi komplicirano, oziroma, hardverske potrebe niso ovira...opel korsa za 9500€ ima sredinski ekran, in ko ga spariš z iphonom, ta ekran postane pač iphonov ekran. Vse delo vse računanje počne telefon. Ekran je remote desktop. 

Tud VIO, resn test je doživu ta vikend, sicer z avtom, fino navigira, ne dela pa sam. Ipad je stalno opozarjal, da VIO uporablja my loction.  

 

IMO, je to en tistih cukrčkov, ki se ga pusti za naslednji facelift.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@DAMI34, kako veš,. kako je v dotičnem primeru? Ima dovolj procesorske moči in spomina za preslikavo ekrana? Kakšne so hardverske specifikacije? Pa pri TomTom ni problem, če se ti sesuje ali zmrzne, če pa se cel števec sesuje zaradi tega, je pa malo večji problem. Vse se da, ampak komot pa ziher ni.

@Kugelschreiber, vsaj 24 slik na sekundo mora biti sposoben predelati, poleg ostalega. Pa harverske potrebe so lahko ovira, ker je cena pomembna. 100 % višja cena na števec za KTM pomeni recimo 2 milijona manj dobička letno.

Popravljeno . Popravil Vin
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Vin pravi:

@DAMI34, kako veš,. kako je v dotičnem primeru? Ima dovolj procesorske moči in spomina za preslikavo ekrana? Kakšne so hardverske specifikacije? Pa pri TomTom ni problem, če se ti sesuje ali zmrzne, če pa se cel števec sesuje zaradi tega, je pa malo večji problem. Vse se da, ampak komot pa ziher ni.

da, ima< dovolj. Nokia XM5800 s 5% današnje procesorske moči je zmogla furat Navteckove zemljevide in Here maps. Nihče prav nihče me ne more prepričati, da sama preslikava na TFT ekrane ni možna. V sami situaciji so problemi " navi lobja" in ostalih, ki hočejo tržiti neodvisne komponente raznih naprav, v osnovi pa bi en kurčev ekran bil sposoben predvajati vse, do vključno DVD ali Ultra HD filmov. In to vse hkrati. Navigacija, filmi in pizda materna vežbaj :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@DAMI34, problemov je več. Preslikave ekrana ne moreš imeti na števcu oz. bi bilo res polovičarsko, ker potem ti bo prikazoval števec točno to, kar imaš na telefonu, kar ni nujno navigacija. Pa tudi, če bi bilo tako, Bluetooth povezava je prepočasna za preslikavo in KTMov števec se povezuje preko Bluetooth.

Pa približno vem, kakšen hardware se vgrajuje v števce, čeprav specifično za tega ne vem. Glede na to, da imajo vso ostalo elektroniko od Boscha, je najbrž tudi števec njihov. Tisti cenejši, ki ima samo Bluetooth povezavo. Sicer pa imajo ti števci redko procesorje hitrejše od 120 Mhz (Nokia 5800 je imela cca. 450 Mhz). Zunanjega spomina je redko več kot 256 MB. Pa 120 Mhz je drugače več kot dovolj za navigacijo.

Skratka, moja poanta je, da ni polne navigacije na števcu zaradi stroškov, nič drugega. Dražji bi bil hardware in bistveno več dela bi morali vložiti v razvoj softwara. Ni komot.

Popravljeno . Popravil Vin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, Vin pravi:

@DAMI34, problemov je več. Preslikave ekrana ne moreš imeti na števcu oz. bi bilo res polovičarsko, ker potem ti bo prikazoval števec točno to, kar imaš na telefonu, kar ni nujno navigacija. Pa tudi, če bi bilo tako, Bluetooth povezava je prepočasna za preslikavo in KTMov števec se povezuje preko Bluetooth.

Pa približno vem, kakšen hardware se vgrajuje v števce, čeprav specifično za tega ne vem. Glede na to, da imajo vso ostalo elektroniko od Boscha, je najbrž tudi števec njihov. Tisti cenejši, ki ima samo Bluetooth povezavo. Sicer pa imajo ti števci redko procesorje hitrejše od 120 Mhz (Nokia 5800 je imela cca. 450 Mhz). Zunanjega spomina je redko več kot 256 MB. Pa 120 Mhz je drugače več kot dovolj za navigacijo.

Skratka, moja poanta je, da ni polne navigacije na števcu zaradi stroškov, nič drugega. Dražji bi bil hardware in bistveno več dela bi morali vložiti v razvoj softwara. Ni komot.

torej dela tomtom Vio čudeže za 100€ :D In ker sem zadevo tudi uporabljal, naj povem da preslikava dela realno hitro in popolnoma bp.

Vse to je lahko komot v delu števca.

Koliki bi bil strošek pa ne bi vedel ampak pri mopedu za 20 jurjev...se ne bi poznalo 100, ko pa plačujemo tudi jurja za usrane kufre.

Bom pa drugače povedal, ko bo prvi imel polno navigacijo, bodo ostali hitro sledili, ker bodo k temu prisiljeni.

 

Poglej samo kaj si že Kawa privošči..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

torej dela tomtom Vio čudeže za 100€ :D In ker sem zadevo tudi uporabljal, naj povem da preslikava dela realno hitro in popolnoma bp.

Vse to je lahko komot v delu števca.

Koliki bi bil strošek pa ne bi vedel ampak pri mopedu za 20 jurjev...se ne bi poznalo 100, ko pa plačujemo tudi jurja za usrane kufre.

Bom pa drugače povedal, ko bo prvi imel polno navigacijo, bodo ostali hitro sledili, ker bodo k temu prisiljeni.

 

Poglej samo kaj si že Kawa privošči..

 

Točno tako,eni usrani kufri skoraj jurja...:bum:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, DAMI34 said:

torej dela tomtom Vio čudeže za 100€ :D In ker sem zadevo tudi uporabljal, naj povem da preslikava dela realno hitro in popolnoma bp.

Nima preslikave. Očitno ti razumeš pod pojmom preslikava nekaj drugega. Nima veze. Od Boscha ali nekoga kupijo nek najcenejši števec, ki kaže na nek napredek in to je to. Tomtom Vio je samostojen produkt in ga kupiš zaradi gadgeta, motorja pa ne kupiš zaradi števca. Lahko bi dali gor boljši števec, ampak zakaj bi si povečevali stroške, če ni treba. Pa še ekstra navigacijo ti lahko prodajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!