Jump to content
  • Sign Up
Sign in to follow this  
jamar

Enduro/Cross registracija

Recommended Posts

jamar

Pozdravljeni!

Ker bi se rad malo vozil po makedamu razmišljam o nakupu enduro oziroma cross motorja. Vem, da večino pravih cross motorjev ne gre registrirati, zasledil sem pa, da je nekaj takšnih, jih gre. Zanima me, če lahko kdo napiše kakšen model motorja, ki ga v Sloveniji lahko registriram. Razni GSi, kawasaki KLE in podobni ne pridejo v poštev saj so preveliki in preokorni. Rad bi nekaj v stilu cross motorja, da tudi če padeš na njem ni večje škode.

Zasledil sem, da gre registrirati yamaho wr450f in pa KTM EXC modele. Zanima me ali je to res? Pravtako je pisalo, da imata ta dva motorja nekakšno blokado. Na koliko konjev je ta blokada in pa ali se jo da vzeti ven?

Hvala za odgovore!

bambi61

Pozdravljeni!

Ker bi se rad malo vozil po makedamu razmišljam o nakupu enduro oziroma cross motorja. Vem, da večino pravih cross motorjev ne gre registrirati, zasledil sem pa, da je nekaj takšnih, jih gre. Zanima me, če lahko kdo napiše kakšen model motorja, ki ga v Sloveniji lahko registriram. Razni GSi, kawasaki KLE in podobni ne pridejo v poštev saj so preveliki in preokorni. Rad bi nekaj v stilu cross motorja, da tudi če padeš na njem ni večje škode.

Zasledil sem, da gre registrirati yamaho wr450f in pa KTM EXC modele. Zanima me ali je to res? Pravtako je pisalo, da imata ta dva motorja nekakšno blokado. Na koliko konjev je ta blokada in pa ali se jo da vzeti ven?

Hvala za odgovore!

Ne vem ali se zafrkavaš ali pa resno misliš?! Oba navedena motorja sta homologirana in se registrirata!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Zadnje objave na forumu

• franc
      Jaz sem antikorozin kupil v Mavrici cca 2 leti nazaj (vidim pa, da ga ni več v ponudbi na internetu, nekaj so mi razlagali, da je nekdo kupil Mavrico in prodajajo "njegove proizvode" ) . Možno tudi, da ni do okolja dovolj "prijazen" . Za peskanje je potrebno narediti "komoro" , samo če si v komori rabiš skafander, če si zunaj pa nimaš dosega in je samo za majhne dele. Sem si priskrbel vse potrebno, samo se mi potem ni dalo delati komore, tako da zaenkrat ta "projekt" stoji. lp
    • Kugelschreiber
      Kaj rabis in cesa ne, je ful povezano s casom ki ga prezivljas v avtu. Pred 20 leti “nismo rabli” klime. Ene zadeve ti lajsajo lajf.  Samodejne luci, radarski tempomati, avtomatiki...druge ala stabilizacija in ustavljanje v sili.....bols de ne ves kako delajo. Jih je pa super met.    pri avtih so stromariji ze uporabni, in v dolocenih primerih celo smiselni. E Motorji niso se na tej stopnji. 
    • MiNa
      ...v bistvu rabiš avto (vozilo), da prideš lažje (hitreje) od točke A do točke B. Dodatna oprema je pač zato, da ga v hudi konkurenci proizvajalec lažje proda... Dokler se bodo nekateri vozili v 2-3 tone tezkih SUV-jih v službo celo samo v mestih, pozabimo na "varčevanje" in ohranjanje našega modrega planeta. Ja v 5 sekundah mora obvezno do 100...
    • vandrovec
      Električno?
    • mladench
      Nove žogiceeee in rog za glodat wuhuuuu
  • Similar Content

• _jezus_
      By _jezus_
      Med slikami iz sejma v nemciji, sem opazil novosti pri tomosu.. Supermoto 50cc ter 125cc enduro in 80cc kroske..

Zanima me, ce kdo ve kej podatke o masini za 125cc zadevo?

• Lupek
      By Lupek
      Prosil bi če mi naštejete nekaj 125ccm enduro 4-taktnih motorjev.
    • asdsa
      By asdsa
      Odločam se med 125 cross (kawasaki) in med pit bikom.

Zanima me razlika med 4t in 2t kross morotjem. Pa stroški uzdrževanja sem slišal da so vrtoglavi pa me zanima koliko pride na sezono. Sam bi
      se vozil 1x do 2x na teden. Namen se pa imam voziti bolj po makadamskih poteh saj je proga precej oddaljena od mojega bivališča. 

Zanima me tudi strošek na sezono pri pit bike motorju.

Hvala za odgovore
    • OrlyTM
      By OrlyTM
      Pozdravljeni....

nekje do spomladi si kanim omislit eno krosko ... zanima me samo in zgolj kros motor (nc enduro pa to) niti ne rabim luci in podobnega, motor kanim imeti zgolj za offroad zdivjanje po okoliskih hribih in dolinah, k jih je pr nas dost.

Zanima me slednje, ker motor bi bil najbolj primeren za zacetnika (razn neki mopedov, se nism bil lastnik motorja), z cim manj vzdrzevanja.

Tezak sem 95kg zato trenutno ogledujem 250ccm modele, bi moral poseci visje?

Za motor nimam izpita (se) niti ga za krosko ne nameravam it delat, lahko pricakujem kake vecje probleme z milicarji?

Kolk priblizno pride komplet kros oprema (obleka, cevlji, celada) in na kaj morm bit pri tem pozoren?

hvala
      lp
      OrlyTM
    • Marko1389
      By Marko1389
      oj, zanima me kako se naredi vzmetenje in višina na crossarju in če se sploh da kaj narediti, kako in kaj? hvala
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy terms and use of cookies!