Skoči na vsebino

Yamaha MT 09 Tracer 2015 in GT 2018


jany

Priporočene objave

3 hours ago, vonAxl said:

Sem imel priliko zadnjič peljat oba. Najprej Tracer na MT dogodku, par dni kasneje pa še GSa na BMW meetingu.Me je mojster za bmw sicer nežno prepričeval da je GS čisto nekaj drugega (boljšega), pa moram rečt, da se mi Tracer vseeno bolj dopade. Manjši, okretnejši, bolj kultiviran agregat pa še ropota ne kot ena drek pumpa. Edino kar ima GS več je prestavljanje brez sklopke ampak tega nekako niti ne rabim. Že ves cajt tut v avtu uporabljam sklopko in če je ni jo kr mal pogrešam :rolleyes:. Noja pa tele nastavitve vzmetenja prek gumbkov se mi tut precej dopadejo, samo to pa res ni vredno tolk tisočakov razlike v ceni.

Tracer it iz :wub:

Tudi sam sem imel priliko peljat GSA. In se popolnoma strinjam z zgornjim komentarjem. Edina stvar, ki mi je bila všeč na GS je bilo vzmetenje. Bil sem pa negativno presnečen nad "nabijanjem" karana. Ter tresljaji agregata, čeprav vsi hvalijo, da ne trese. Sicer je BMW boljši motor, tukaj sploh ni debate. Ni pa toliko boljši, kot je dražji. Precej denarja gre belomodremu znaku. Kot pri vseh "znamkah".

Sicer pa tudi sam počasi odhajam k drugi znamki, če ne bo Yamaha obnovila FZ serijo. Čakam na FZ1 z poloklepom. Če je v kratkem ne bo bo pač treba k SX-u.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Fazer03 pravi:

Po moje: dosti opreme za to ceno ....

Še kakšen popust za gotovino...

 

pred 2 urami, KARMEN1 pravi:

Če Yamaha misli, da bo preživela z MT-ji, pa naj.........

Okusi so različni in se spreminjajo...lahko bo pa čez nekaj let med bolj iskanimi, ko se oči privadijo na malo drugačne linije. Sicer meni tudi niso ravno privlačni ti MT, bi ga pa imel, če bi se na njem dobro počutil med vožnjo (nisem še vozil) Ampak imam raje enduro motorje, nazaj na te tourerje vseeno ne bi več šel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale Tracer v oglasu je testni model, ki so ga imeli lani v Delta teamu in sem z njim tudi sam naredil nekaj km, če se prav spomnem se je že takrat prodajal za zelo dobro ceno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, KARMEN1 pravi:

Ne 600, 800, 1000, XJ, nobene ni več, pa so lepi motorji.

Če Yamaha misli, da bo preživela z MT-ji, pa naj.........

Ampak zato jaz nimam kaj kupit :blush:

Mene pa cudi, da nekdo pogresa Fz serijo. In vidim, da vas ni malo. :O Men se pac ta serija zdi, kot Vw Jetta, ali Megan limuzina, ce potegnem vzporednico z avtomobilskega sveta. Pac, brezizrazen avto, z neizrazito tehniko, pretezak in nic kaj zabaven. Hudo starega bi se pocutil na takem motorju. 

Sam recimo zelo pozdravljam MT serijo in menim, da je bil skrajni cas da so naredili nekaj tako drznega. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, KARMEN1 pravi:

Kaj pa je na MT-ju drznega?

Naj Ciko pove, kako je sedel na 10-ki.

Retoricno vprasanje. 

Kdo je Ciko ne vem, niti me ne zanima, kako je on sedel na njej. Jest sem dobro. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ciko je en brus ki drsa dneve in dnevve po vikiju..haha...js ze preden sem se usedel sem se zagledal v stopalke za sopotnika,so se mi zdele cudno blizu stopalkam voznika..Bil sem v moto skornjih in ce sam dal nogo na stopalko tako kot ucijo(ne kot racka) mi je zgornji del skornja zadeval v stopalko sovoznika,ko pa se je odzadaj vsedla karmen sem imel pol njenega stopala v moji nogi...prodajalka mi ke omenila da se stopalke voznika celo lahko nastavlja...drugace vozil ga nisem,imel ga pa nebi je prevec zahrbtnih kotov kjer se musice zalepijo in pol pucas kot vosu..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Ciko86 pravi:

ciko je en brus ki drsa dneve in dnevve po vikiju..haha...js ze preden sem se usedel sem se zagledal v stopalke za sopotnika,so se mi zdele cudno blizu stopalkam voznika..Bil sem v moto skornjih in ce sam dal nogo na stopalko tako kot ucijo(ne kot racka) mi je zgornji del skornja zadeval v stopalko sovoznika,ko pa se je odzadaj vsedla karmen sem imel pol njenega stopala v moji nogi...prodajalka mi ke omenila da se stopalke voznika celo lahko nastavlja...drugace vozil ga nisem,imel ga pa nebi je prevec zahrbtnih kotov kjer se musice zalepijo in pol pucas kot vosu..

Ostriž nohte je noga takoj manjša za 2-3 številke  :P

pred 6 urami, skalar36 pravi:

Tudi sam sem imel priliko peljat GSA. In se popolnoma strinjam z zgornjim komentarjem. Edina stvar, ki mi je bila všeč na GS je bilo vzmetenje. Bil sem pa negativno presnečen nad "nabijanjem" karana. Ter tresljaji agregata, čeprav vsi hvalijo, da ne trese. Sicer je BMW boljši motor, tukaj sploh ni debate. Ni pa toliko boljši, kot je dražji. Precej denarja gre belomodremu znaku. Kot pri vseh "znamkah".

Sicer pa tudi sam počasi odhajam k drugi znamki, če ne bo Yamaha obnovila FZ serijo. Čakam na FZ1 z poloklepom. Če je v kratkem ne bo bo pač treba k SX-u.

Sory k smetim ,toda GS-a moraš peljat vsaj 1000km da veš kaj imaš , narediti z motorjem 100km ali še manj kot naši testni papki in pol pametni u3pm kaj in kako je mim .......isto mislim tudi za vsak drugi motor ! 

Je pa tu na MS-u kar nekaj strokovnjakov , ki pogledajo motor ,preberejo zapise nekega testnega  papka ki je z njim naredil 20km ,pogledajo še grafe in vejo vse od vzmetenja do ciklistike ............"strokovnjaki" ! 

Skalar ne mislim tebe osebno .;)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Ciko86 pravi:

ciko je en brus ki drsa dneve in dnevve po vikiju..haha...js ze preden sem se usedel sem se zagledal v stopalke za sopotnika,so se mi zdele cudno blizu stopalkam voznika..Bil sem v moto skornjih in ce sam dal nogo na stopalko tako kot ucijo(ne kot racka) mi je zgornji del skornja zadeval v stopalko sovoznika,ko pa se je odzadaj vsedla karmen sem imel pol njenega stopala v moji nogi...prodajalka mi ke omenila da se stopalke voznika celo lahko nastavlja...drugace vozil ga nisem,imel ga pa nebi je prevec zahrbtnih kotov kjer se musice zalepijo in pol pucas kot vosu..

Ampak jaz imam stopalo 41 :004?:010

Če vi imela 37, Se verjetno to ne bi dogajalo :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, KARMEN1 pravi:

Ampak jaz imam stopalo 41 :004?:010

Če vi imela 37, Se verjetno to ne bi dogajalo :doze:

...ja sej.... nohte postriž..  :P

...glede FZ1 (fazer)

...le zakaj rabljeni držijo tako visoko ceno?!?

...verjetno zato, ker kupec hoče za vsak denar odrešiti lastnika tega slabega, neokretnega, grdega in šwohnega mopeda, da ne trpi več....in se ga v bistvu usmili, da mu ga ni treba voziti več.  :P

Kar se mene tiče, je to en najboljših motorjev v tem segmentu!! ...kot je napisal Jure, je lahko bolj športnik, kot tourer in bolj tourer, kot športnik -  motor pelje, kot si zamisliš.

Je dovolj velik (dolg) (kar SX ni, naprimer), močan in še vedno dovolj trendovski, čeprav so ga delali 10 let praktično brez sprememb.

Tracer mu ne seže do kolen. Sevede pa je to subjektivna ocena, ker meni kobilice (ala Tracer) niso všeč.

Nova MT10 :hmm:  ....ko da ljudje nimajo več idej, kaj bi naredili in iz nekaj dobrega - preverjenega  zaserjejo do kraja.

Verjetno "BANG" motor prevaga vse tiste felerje, ki so na motorju (zadnji sedež, opore noge za sopotnico, fine mrežice spredaj za lovljenje mrčesa....itd...itd), pa bodo zaradi tega celo kakega prodali. Je pa absolutno samo za enega. Moj GSXR je pravi potovalni motor proti MT10 (za sopotnico govorim) Po pol ure sedenja na zadnjem sedežu s koleni pod pazduho ji verjetno tudi gimnastične vaje ne pomagajo, ker niti z motorja ne bo mogla....

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A niste vsi skupaj malo zasli? Mt10 je konkurenca tuono speed s1000r. 

Tracer je pa tut v malo drugacni ligi kot gs.

Najbols pisat na yamaho da kljub vsem njihovim modelom nimajo motorja za vas.

Stopalke..sem ze vcasih rekel ko sem sedel na motorju da so stopalke preblizu pa potem ko sem motor vozil niso ble. Tko da...

Najbols da si kupte samocistilnegakaravanaspetstokonji... Da bo res vse tko kot hocte.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Zivnorc pravi:

.... a ti imaš tazaga? :huh:

....a se ga da sprobat?  :D

 

A ti si tudi Tracera sprobal ...seveda kaj več kot 5km ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Zivnorc pravi:

...ne .... sem ga pa videl na sliki.. :D

...pa mi ni všeč...   :dry:

 

 

Pravi strokovnjak .:P....še kakšen test preberi ,pa ti mogoče potegne kljub optičnemu primankljaju :OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem dal za rabljenega z veliko opreme 9k eur. Motor ima TC, ABS, Odličen 3 valni agregat ter zelo dobre zavore. Vožnja je pokončna, spominja na supermoto, kar men zeloo sede. Cena za tak paket je res ugodna. Ni to GS, pa niti ni triumph Tiger, niti ni Ducati Hyperstrada , še manj Aprillia Dorsudouro. Je nov segment motocikla, ki ga je naredila Yamaha in zadovoljila velik krog kupcov. Najboljši približek Versysu z nadgradnjo. Ali Malo oskubljen KTM 990 SMT.

 Seveda ima pomankljivosti, kateri motocikel jih nima? Plastike so bolj tko-tko. Vari pod pod sedežem niso vrhunec varjenja, sedež je obupen, pa še kaj bi se našlo. A Za tak denar trenutno ni motocikla z toliko opreme, ki ponuja toliko zabave na tržišču. Bravo Yamaha :OK::worship:

Sedaj pa vsi, ki ste preplačali svoje motocikle v jok in na dre:jezik:vo!

 

PS: še to. Vzmetenje na tem motociklu NE potrebuje nadgradnje\menjave. Je pa verjetno še več zabave če ga nadgradiš!

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni nov segment. Tracer je nova epizoda koncepta TDM 900.

PS: a ce se z gajsno zavalim v grmovje velja isto kot da sem splezal na drevo?

:smoke:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!