Skoči na vsebino

Yamaha MT 09 Tracer 2015 in GT 2018


jany

Priporočene objave

pred 4 minutami, map pravi:

Sedel sem tud jest na njem, vozil sem pa samo naked verzijo MT 09. Tisto je za mene prebrutalno, skače na zadnje kolo kot kobilica. Tracer mi je všeč, poprodajna podpora v SLO je ena boljših, ampak če je potrebno še vzmetenje zamenjat si pač cenovno nekoliko višje, kjer pa že kej drugega dobiš. Kle je dilema.

v tracerki je enak agregat, ročica za plin pa ima tudi vmesne stopnje...

ne sanjat o vzmetenju, ima nastavljivo, da si ga lahko nastaviš po željah, če misliš menjat z wilbersom boš pa dobil še bolj trdo zadevo in čutil lepote vrhunskih cest

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, map pravi:

Snečko, ne vem kako je pri tebi, ampak zame je 13 jurčkov kr lepa vsotica denarja, ki jo je najprej potrebno pridelati, nato pa še našparati. In preden gre ta vsotica od mene k trgovcu je pač potrebno dobro razmisliti, preveriti, če ti artikel odgovarja, da ni potem presenečenj, na koncu si pa doma brez dnarja, z novim mopedom v garaži in brez volje do vožnje. 

 

pred 6 minutami, map pravi:

Sedel sem tud jest na njem, vozil sem pa samo naked verzijo MT 09. Tisto je za mene prebrutalno, skače na zadnje kolo kot kobilica. Tracer mi je všeč, poprodajna podpora v SLO je ena boljših, ampak če je potrebno še vzmetenje zamenjat si pač cenovno nekoliko višje, kjer pa že kej drugega dobiš. Kle je dilema.

za 12.900 dobiš SXa, še kufre dokupiš in imaš tanartabulši motor :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Agregat je že isti. MT 09 ima lažji prednji konec, drugačno ciklistiko, bolj supermoto položaj in po defoltu skače na zadnje kolo, tracer tega nima je bolj potovalno narejen, ni tle sam agregat pomemben.

SX - no go. Sporttouring segment, tipa Fazer. Osebno mam raje kej višjega. Drugače pa vem da je ziher dober motorček.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...to je pa to... ko se vozite na teh visokih kobilicah...in posledično imaš visoko težišče.... sediš pokončno, ko daš gas, se refleksno primeš za balanco in cukneš, ko motor potegne....pa gre na zadnjega.

Moj moped ima konkretno več konjičev, pa se moram prekleto potrudit, da dvigne prvi konec...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Zivnorc pravi:

...to je pa to... ko se vozite na teh visokih kobilicah...in posledično imaš visoko težišče.... sediš pokončno, ko daš gas, se refleksno primeš za balanco in cukneš, ko motor potegne....pa gre na zadnjega.

Moj moped ima konkretno več konjičev, pa se moram prekleto potrudit, da dvigne prvi konec...

jp in smo spet pri mehkem zadnjem koncu in sredinskem težišču..pol gre pa u luft. Že premik balance naprej(nekateri mopedi imajo nastavljivo) delno reši dvigovanje mopeda na zadnje kolo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, blindek pravi:

To je to. Lepo sem debato o tem zakuril... sedaj pa bi še kako mnenje o drugih lastnostih na tracerki prišlo prav, ne samo vzmetenje :)

Zelo lep motor. Naj še jaz povem, kaj mi ni bilo všeč na mt o9. Verjetno imata enak motor. Ker voziš vstroma, potem veš kako se vozi in menja - gre kot avtomatik :).

Mene je motila močna kompresija. Ob menjavi prestav pri počasni ali normalni vožnji se je čutila kompresija. Motor se je posedel, če nisi dal konkretnega gasa. Drugače povedano, meni se ni zdel primeren za počasno vožnjo v dvoje. Verjetno bi pokalo s čeladami. 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, blindek said:

 

 

 

Seveda pa se tracer ne more primerjati z npr. Tiger Sport (cena 14.500€) ali kak bmw, saj stane 30-40% majn.

 

 

 

Zanimiva primerjava. IMO je tracer bistveno bols nakup. Pelal sem oba. Od tigra sm pricakoval vec, od tracerja pa manj. 

 

Bol ko gledam motorje, bol s3 mi zdi tracer zelo realna opcija. Za solo voznjo cca 75%, je to cist dost dober ropotalnik, in ce cez par sezon kupis tole

https://www.omniaracing.net/kit-advanced-andreani-cartuccia-mono-ammortizzatore-ohlins-per-yamaha-tracer-2014-p-21639.html

 

Al pa tole

 

http://mupo.it/prodotto/6/0/77/valigetta-naked-sport

 

Je raketa dobra za 150000km.

 

Ohlins al pa mupo set je jurja. Ne dva ne tri ne 28 tauzent. Jurja. Zakaj bi pol kupoval wilberse?!?

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, da smo glede Tracerja tule že vse povedali... na kratko motor ima zelo dober agregat, dobre zavore, dobro ciklistiko, tudi vzmetenje ni tako slabo in je za normalno vožnjo več kot dovolj dobro. Tudi glede vzdrževanja je nezahteven, držati se je treba rednih servisov in bo motor delal bp. Največji minus na motorju vsaj zame je sedež pa kakšna zamenjava vetrne zaščite bi bila dobrodošla.

Skupek vsega je zelo dober motor za dobro ceno in mislim, da je z njim zadovoljen prav vsak lastnik, ki le nima kakšnih težav z ''woblanjem''.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ku.ba se vidi da je dež :D 

ne kopujte Tracerja, ker ima previsoko ceno, in ker vas ga dosti hoče , bodo ceno še dvignili...

in potem bom jaz moral dat 11 za njega :( cccc

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, motozajebant pravi:

A še woobla ta japonski jajc? Ker če ne, ga grem kupit...

Teb bi woblal tud Ferari .......ni vsak za na cesto....:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, motozajebant pravi:

A še woobla ta japonski jajc? Ker če ne, ga grem kupit...

Ti samo kupi, če ti bo wooblal pa si lahko vzameš en popoldan čas, prideš do mene in sem 98% prepričan, da bova našla nastavitve vzmetenja, ki ti bodo ustrezale ;) 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kmet2 pravi:

Teb bi woblal tud Ferari .......ni vsak za na cesto....:P

Ahahahaha in to mi reče človek na bolniški :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, motozajebant pravi:

Ahahahaha in to mi reče človek na bolniški :P

Kaka bolniška :eek: delam ko garauc .....:sleep2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 6. 2016 at 20:32, Kmet2 pravi:

sam imam cca 110kg in z sopotnico (65kg)

Uboga Tracerka. Glej zate je bolj to....

http://bored-bored.com/wp-content/uploads/2008/12/huge-motorcycle.jpg

... ali sodobna lokomotiva, ki se v ovinkih nagiba. :D

Ja nič, glede na vse kritike, wobblanje in tako naprej jo verjetno še ta teden kupim.

Pfuuujjjj... kak je lepa. :D

mt09tracer.jpg

Popravljeno . Popravil MP3500
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čisto subjektivna stvar vsakega posameznika. Ni švoh, o nevem kaki lepoti pa tud ne moremo govort.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, map pravi:

Čisto subjektivna stvar vsakega posameznika. Ni švoh, o nevem kaki lepoti pa tud ne moremo govort.

sj moj je tut grd k svina....nekaterim, drugi pa majo svine za hišne ljubljenčke. :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, map pravi:

Čisto subjektivna stvar vsakega posameznika. Ni švoh, o nevem kaki lepoti pa tud ne moremo govort.

Vso tisto poceni grdo narebreno plastiko zamenjaš z carbonom,dodaš roll bare, dodatne luči ,bug spojler ,temno vetrobransko steklo pa Mitas napis na pnevmatikah prebarvaš na rudećo in imaš res lep motor :P

Motor od skalarja mi je vizuelno všeč !

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kmet2 pravi:

Vso tisto poceni grdo narebreno plastiko zamenjaš z carbonom,dodaš roll bare, dodatne luči ,bug spojler ,temno vetrobransko steklo pa Mitas napis na pnevmatikah prebarvaš na rudećo in imaš res lep motor :P

Motor od skalarja mi je vizuelno všeč !

in daš še novo vzmetenje in zamenjaš izpuh in pol vidis da stvar sploh ni vec poceni :P

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, cikadina pravi:

in daš še novo vzmetenje in zamenjaš izpuh in pol vidis da stvar sploh ni vec poceni :P

 

 

 

Če daš še vzmetenje lahko dodaš samo še modrobelo značko :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Kmet2 pravi:

Vso tisto poceni grdo narebreno plastiko zamenjaš z carbonom,dodaš roll bare, dodatne luči ,bug spojler ,temno vetrobransko steklo pa Mitas napis na pnevmatikah prebarvaš na rudećo in imaš res lep motor :P

Motor od skalarja mi je vizuelno všeč !

 

pred 2 minutami, cikadina pravi:

in daš še novo vzmetenje in zamenjaš izpuh in pol vidis da stvar sploh ni vec poceni :P

 

 

 

Pa maš za ta gnar GS-a, 1290 KTM ali Tavelikega tigra

Ta motor je poceni za to kar nudi in tak kak je, ko ga greš dograjevat je lahko nesramno drag in za isti denar že kej drugega dobiš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, map pravi:

 

Pa maš za ta gnar GS-a, 1290 KTM ali Tavelikega tigra

Ta motor je poceni za to kar nudi in tak kak je, ko ga greš dograjevat je lahko nesramno drag in za isti denar že kej drugega dobiš

A ti bi GS,KTM ......Tigra ?

Kar drži se Tracera , ker tam te pa kap trofne pri dodatni opremi ......cigani ......od KTM do BMW in dalje ----....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

sj moj je tut grd k svina....nekaterim, drugi pa majo svine za hišne ljubljenčke. :D

 

Tud jest mam svinje za ljubljenčke ........ na krožniku !!!

pred 23 minutami, Snecer pravi:

najdi kaj drugega za 210kg mokre teže... in takšnim razmerjem kg/PS...

Kle maš čisto prav, verjetno je pa še kej drugega pri mopedu pomembno kot samo ta podatek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!