Skoči na vsebino

Yamaha MT 09 Tracer 2015 in GT 2018


jany

Priporočene objave

4 minutes ago, Nearrain said:

Ni nov segment. Tracer je nova epizoda koncepta TDM 900.

PS: a ce se z gajsno zavalim v grmovje velja isto kot da sem splezal na drevo?

:smoke:

Če se z gajsno zavališ v grmovje ga živ bog ne sprav ven :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Jure pravi:

 

Čist brezvezen motor, res.

Kdo bi si namreč želel motor z malo detunano R1 mašino in 150KM, ki na eni strani omogoča brezkompromisno brušenje kolen, na drugi strani pa zanj ni noben problem dobiti touring opreme (namenskih nosilcev, kovčkov, itd), ga osedlat in it lepo udobno pohajat naokoli v dvoje.

FZ1 res ni višek tehnike, lahko pa z nekaj manjšimi predelavami postane odličen motor, ki zadosti marsikateremu kriteriju. Mene čisto nič ne moti če je VW Jetta med motorji, dokler se pelje dovolj solidno da lahko po ridah drži korak z najnovejšimi SS pilami in me hkrati ne ubija s položajem sedanja pri umirjeni vožnji, bo pri meni kar dobro zapisana :)

fz1 SLIKA.png

FZ1 je bil kar nekih 8 let top SportTouring moped, s poudarkom na sport, brez prave konkurence. Velik nas je 2011-2015 čakalo novo verzijo, ki je nismo dočakali. Škoda ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Lepo ste se razpisali :)

 

No meni je danes uspelo dobiti testno vožnjo in kaj naj rečem kar že očitno ne veste? 

Meni je sam agregat fenomenalen, moči ima johoho več kot dovolj, še posebaj proti malemu štromu :P  

Veterna zaščita sploh ni tako slaba in z mojimi 182cm in Schuberth C3 Pro čelado v najvišji poziciji šipce glava nič ne trese, edino tam pri večji hitrosti malo glasno postane, kar pa je logično saj ni ravno velika šipa :)

Vzmetenje se mi je tudi zdelo čist solidno, teh nekaj dodatnih kil prtljage tudi nebi smelo biti problem, saj sam nimam 120kg ampak bol enih 80, tako da tudi s sopotnico ki je tudi lahke kategorije ne vidim problema.

Edino kar bi mogoče bil prolem je trd sedež, ampak dam delat novega z bolj mehko gobo pa je to to. 

 

Skratka meni se Tracer super dopade in bo verjetno kar moj, le štroma je treba prej prodat :)

 

Ob tem še samo omenim, da sem probal tudi Super Tenere, ker mi je motor na papirju tudi všeč, venda vožnja niti malo ni primerljiva z Tracerjem, je bolj tank in narejen za avtocesto, tudi odzivnost ročke za plin se mi niti najmajn dopadla ne na Touring ne Sport, je delovalo kot ON/OFF in ob stisnjeni sklopki ne pokaže v kateri prestavi imaš (tracer kaže).

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, MP3500 said:

Jaz bom pa tako povedal. Pred nekaj urami me je klical trgovec, da ima kupca za moj skuter, tako da jutri grem tja, zmenjeno je vse okrog cene, samo še podpisati je treba papirje, pa bom najkasneje v ponedeljek lastnik novega Trecerja. :) Upam, da si kupec ne premisli.

Toti je, bi rekli v MB. :smoke:

Tracer.jpg

ta je iz naturmara v mb, right? glih danes sem bil tam, no testnega je prodal, torej v mb ga ni več za testirat ..

@blindek @MP3500 :OK: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Huda reč je to, HUDA! Sem preutrujen, da bi zdaj kaj spisal več, bom pa gotovo pustil en pečat prvih vtisov, ko bo več časa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, MP3500 pravi:

Huda reč je to, HUDA! Sem preutrujen, da bi zdaj kaj spisal več, bom pa gotovo pustil en pečat prvih vtisov, ko bo več časa.

Šopingiranje utruja :), vsaj moške. Uživaj na njem, lep motor.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor ima blokado. Se je kdo odlastnikov že poigral s tem in jo odstranil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Ciko86 pravi:

a na 225 km\h? ;)

tik predn začne woblat :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

tik predn začne woblat :P

Točno na 222 km/h :smoke:

4. 201 km/h

6. 222 km/h  

 

5. niti ne rabiš je viška :D 

 

 

Blokade nebi odstanjeval ker je to več kot dovolj za ta motor :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sampovem, blokada ni brez veze :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

39 minutes ago, jany said:

 

 

Blokade nebi odstanjeval ker je to več kot dovolj za ta motor :ras:

No jaz ga bom na jesen krepko "updejtal" z vzmetenjem, mogoče dam tud akrapoviča. Pa blokado stran...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, skalar36 pravi:

No jaz ga bom na jesen krepko "updejtal" z vzmetenjem, mogoče dam tud akrapoviča. Pa blokado stran...

čist tko, zakaj blokado stran? Bbokada je namenjena varovanju agregata. Kar sem vozil je agregat dovvolj poskočen, iz njega R1 ne boš naredil.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, DinDiin said:

Za sankom se ful boljs slis potlej :)

Ne vem kaj ti delaš za šankom. Jaz tam pač pijem, če že grem.

 

2 hours ago, DAMI34 said:

čist tko, zakaj blokado stran? Bbokada je namenjena varovanju agregata. Kar sem vozil je agregat dovvolj poskočen, iz njega R1 ne boš naredil.

Baje dobiš malo več KM. Zakaj, zakaj, zakaj... To je zlo podobno, kot bi jaz tebe vprašal, zakaj nisi kupil duka 690, sej pri svojem itaq ne ponucaš vseh konjičev...

Ne gre se mi za končno hitrost, ampak za boljše pospeške.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En serviser, ki ima dyno mi je rekel, da ta agregat proizvede precej več KM, kot jih ima z blokado. Vsaj dva v Slo sta brez blokade, ki omejujeta KM. 

Ne navijam do blokade, se mi je pa že nardilo. Zdej a je tok težko zastopit, da bi pač rad imel malo več KM?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, skalar36 pravi:

En serviser, ki ima dyno mi je rekel, da ta agregat proizvede precej več KM, kot jih ima z blokado. Vsaj dva v Slo sta brez blokade, ki omejujeta KM. 

Ne navijam do blokade, se mi je pa že nardilo. Zdej a je tok težko zastopit, da bi pač rad imel malo več KM?

Lej kup mojega 1190 pa boš razmišljal kako bi jih zmanjšal ne povečal :P zate pocen ,daš mi MT09 pa 6 jurjev :cool:

pred 3 minutami, DinDiin pravi:

A ce blokado odstranis imas vec konjev pri 5k obratih?

A jih imaš ti če daš na TDM blokado stran :lol1:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!