Skoči na vsebino

Yamaha MT 09 Tracer 2015 in GT 2018


jany

Priporočene objave

pred 30 minutami, skalar36 pravi:

Jaz sem ga dobil tako ugodno, da če dam Wilberse notri, še vedno ne bom dosegel cene novega. Mislim ga imeti dalj časa, tako da to ne bo zgrešena investicija. 

Me pa zanima, če je potrebno homologirati led smernike, čeprav so original Yamaha nadomestni deli? Ter meglenke?

Jaz nebi, sploh če zgleda kot bi bilo serijsko in je od yamahe.

p.s. pa srečno in varno z novim mopedom :D

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne razumem zakaj bi menjal vzemetenje če sploh še ne veš kako deluje originalno.

Svašta -tega nisem nikdar razumel drugače kot preseravanje. Verjetno še osnovnem vzmetenju nisi povsem dorasel pa brez zamere...

 

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, Kawl said:

Ne razumem zakaj bi menjal vzemetenje če sploh še ne veš kako deluje originalno.

Svašta -tega nisem nikdar razumel drugače kot preseravanje. Verjetno še osnovnem vzmetenju nisi povsem dorasel pa brez zamere...

 

lp

Se popolnoma strinjam s tabo. Niti približno nisem dorasel vzmetenju, tudi sama moč motocikla je taka, da je ne bom mogl izkoristiti.Je ne bom znal. Res je preseravanje. Motorizem je eno samo preseravanje, ali rabimo motocikel, da lahko živimo-NE. In zakaj nebi menjal vzmetenja za boljše, če lahko. Lani je imel Čarman akcijo Wilbersa za 600 eur. Če malo na grobo izračunam toliko pokadi en povprečen  kadilec v 6. mesecih-kdo bi to razumel!? Nekdo da samo za motoristično jakno 600 eur, da na njej piše...  jaz sem dal za celotno opremo, brez rokavic 750 eur.Nekdo da za avto...in si kupi lita platišča (sam ga nimam) Sem peljal motocikel z odličnim vzmetenjem in motocikel z dobrim vzmetenjem. Razlika je občutna in glede na to komaj čakam da menjam vzmetenje za boljše. zakaj pa ne. Če pomislim po tvoje, pa kaj mi bo kavč ko gledam televizijo, saj lahko ležim na tleh...preseravanje...

In kako se ti preseavaš oziroma kam daš denar!?

Pa brez zmere...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako kot si napisal. Problem pri takšnih nadgradnjah je to, da napredek čutimo ali pa tudi ne, šele ko se znebimo denarja. Go for it.

Sicer pa nekateri samo za "zvok" dajo tudi do jurja....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, skalar36 pravi:

Se popolnoma strinjam s tabo. Niti približno nisem dorasel vzmetenju, tudi sama moč motocikla je taka, da je ne bom mogl izkoristiti.Je ne bom znal. Res je preseravanje. Motorizem je eno samo preseravanje, ali rabimo motocikel, da lahko živimo-NE. In zakaj nebi menjal vzmetenja za boljše, če lahko. Lani je imel Čarman akcijo Wilbersa za 600 eur. Če malo na grobo izračunam toliko pokadi en povprečen  kadilec v 6. mesecih-kdo bi to razumel!? Nekdo da samo za motoristično jakno 600 eur, da na njej piše...  jaz sem dal za celotno opremo, brez rokavic 750 eur.Nekdo da za avto...in si kupi lita platišča (sam ga nimam) Sem peljal motocikel z odličnim vzmetenjem in motocikel z dobrim vzmetenjem. Razlika je občutna in glede na to komaj čakam da menjam vzmetenje za boljše. zakaj pa ne. Če pomislim po tvoje, pa kaj mi bo kavč ko gledam televizijo, saj lahko ležim na tleh...preseravanje...

In kako se ti preseavaš oziroma kam daš denar!?

Pa brez zmere...

Zarad mene daš lahko šter fedre zadi po 600€. Hočem samo rečt da se mi zdi nesmiselno... Vsak po svojejaz pravim, dal sem samo moje mnenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz imam namen nadgraditi standard sedež z boljšim oblazinjenjem, lahko priporočate kak kontakt za predelavo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, zemljan pravi:

Tudi jaz imam namen nadgraditi standard sedež z boljšim oblazinjenjem, lahko priporočate kak kontakt za predelavo?

Imaš prav temo na MS o sedežih ,mal pobrskaj ,kopica uporabnih nasvetov ,naslovov itd.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 27. 2. 2016 at 15:28, skalar36 pravi:

Jaz sem ga dobil tako ugodno, da če dam Wilberse notri, še vedno ne bom dosegel cene novega. Mislim ga imeti dalj časa, tako da to ne bo zgrešena investicija. 

Me pa zanima, če je potrebno homologirati led smernike, čeprav so original Yamaha nadomestni deli? Ter meglenke?

Ti veš, prvo ga preizkusi kot je original potem delaj nadgradnje.

 

Smernike mislim da moreš vpisat, luči pa ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes prvih 80 km. Zeloo, zelooo zadovoljen. Tudi vzmetenje deluje odlično. Motor kar sam pade v ovinek. Ampak mislim, da bom ob priliki menjal-zakaj pa ne, če je lahko še boljše. Moči pa uh...čist preveč... že v STD imam občutek, da mi hoče motor uiti izpod riti. Več kot zadovoljen. Sedaj pa težko čakam na lepše dni. Bo treba malo pospešit tole globalno segrevanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da bo naslednji ja... ali pa celo GS LC Ampak do takrat pa bo Yamahica zadostovala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ja...seveda fouš si, zdej mam pa tud jz Jamaho pa še bolšo kt it :jezik: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako tako, saj sem Slovenec! :D Pa ti tudi vidim hehe Uglavnm, uzivej jo  na polno! ;) 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Mjah, sem si mislil.

 

Kako pa se drugace moped kaj obnasa? Predvsem me zanima voznja z sopotnico in polnimi kovci - stranski+top ..

Razmisljam o nakupu in me zanima mnenje koga iz prve roke, kaksne so kaj izkusnje pri polni obremenitvi ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem od 11.500 km naredu okoli 5000km v dvoje sicer ne z dosti prtljage, lahko pa mojo kilažo všteješ normalnega voznika pa še 20kg prtljage :D

Uglavnem motor se še vedno lahkotno pelje tudi navora in moči je dovolj  za hitra prehitevanja.

Če si pa siguren vase si z njim še vedno hitrejši kot večina motoristov.

Za v dvoje imam jaz le povratke zaprte skoraj do konca da se motor ne gunca na luknjah. 

 

Sedež je pa pretanek in preploščat, meni je uspelo 720km naredit v dvoje v enem dnevu vendar me je tolko rit bolela da motorja nisem pogledal 2 dni :D  tako da tam do 400km gre več je že mučenje z nadgradnjo sedeža pa nebi bilo panike vedno 700km narediti.

Jaz z 177cm ga imam celo na zvišanem sedežu rajši manj dosežem do tal in imam malo daljšo razdaljo od sedeža do tačk.

Stopalke voznik in sopotnik so zelo blizu tako da če ima sopotnica ful naprej noge te lahko rukne v tvoje noge.

Popravljeno . Popravil jany
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

thnx za odgovore .. tudi moja teža šteje za normalnega voznika + kar nekaj prtljage .. :D

kmalu greva na testno vožnjo, bom takrat počekiral glede nog, da si nebi po prstih hodla .. glede max hitrosti nisem kaj dosti zahteven (tako da me woblanje pri/nad 190 ne skrbi preveč), je pa definitivno fajn, da lahko tudi polno naložen prehitiš kakšen tovornjak al dva .. ;) 

katere kovčke pa kaj vozite? kljub temu, da dobiš k mopedu gratis yamahine nosilce se mi zdi cena seta 25L poltrdih kovčkov previsoka (380€ + nekaj popusta skupaj z motorjem) .. za to ceno prideš skoz tudi z recimo 2x kappa k33n z nosilcem, ki po slikah sodeč zgledajo kar dobro na mopedu ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da malo popravim svoje prejšnje pisanje :blush:.
Motocikel tudi pri hitrostih, ki so nad dovoljenimi na avtocesti, NE wobla. Včasih ko v 3. prestavi spustiš gas rahlo potrese (še vedno hitrosti prepovedane na avtocesti) ampak Ne wobla. Jaz se vozim sam, zame je motocikel TOP! Sploh zavore so (zame osebno) noro dobre. Agregat je odličen, prožen. V tretji prestavi 50 ali 160. Vzmetenje je solidno, zadovoljivo. Lahko bi bilo, glede na vse ostalo, malo boljše. Drugače pa odličen paket za ta denar. Honda crossrunner stane 1800 eu več in v vseh testih pred njo postavijo Yamaho. to pove veliko. Zgleda da bo to moj prvi motocikel, od 10-ih, ki ga bom imel več kot 2 sezoni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!