Skoči na vsebino

Yamaha MT 09 Tracer 2015 in GT 2018


jany

Priporočene objave

Opažanje:

S praznim kestlom, cca 3 litr,  na AC 170-180 km\h mi je hotel ( mi že beseda gre prov na k**** :dry:) woblat. Poza sedenja ni spremenila nič.

S polnim kestlom pri 190 km\h brez problema. Je res, da imam prednjo gumo zanič. Je čisto "ošpičena". Mi že pri 60 km\h wobla če spustim belanco. Upam, da mi še letos uspe poskusit z novimi pnevmatikami in Wilbers vzmetmi, če je kaj drugače.

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Voblanje pri nizki brzini zaradi slabe-iztrošene prve gume je zlo pogost pojav, ki je pa bolj podoben resonanci in ni isti kot voblanje pri polnem pospeševanju. Enako trese meni, sploh če sva dva na Mopedu in prva guma je Tut že končana. Sicer pa vrečo cementa na rezervar pa bo konc voblanja :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"woblanje" pri hitrostih med 50-90 je shimmy, kar nima nobene zveze z pravim woblanjem/tankslapperjem in je nekaj običajnega .. povzroča ga prednja guma, pojavlja se samo ko spustiš balanco .. rešitev je enostavna, pač ne spuščaš balance .. :) .. če do shimmyja pride, se balance samo dotakneš in neha trest .. na prvovgrajeni gumi, dunlopki, se mi je shimmy začel dogajati že po 2k kilometrov, na začetku nežno in rahlo, naprej pa se je samo še stopnjevalo .. mitasko mam gor mislim da 3,5k in shimmyja (še) ni ..

iz pravega voblanja pa se ni tako enostavno rešit ..

 

13 hours ago, skalar36 said:

... Upam, da mi še letos uspe poskusit z novimi pnevmatikami in Wilbers vzmetmi, če je kaj drugače.

a maš že letos montažo?

Popravljeno . Popravil Texo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

25 minutes ago, Texo said:

 

 

a maš že letos montažo?

Upam. Plaču sm že. Neki mi je oblubu za konc oktobra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je keri menjaval rele za žmigavce?

imam yamahine led sprednje in zadnje, pa nebi uporov not daval, rajši rele menjam ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lastniki wobblčkov (hec :) ), če kdo potrebuje set verige in prvega verižnika za Tracerja let me know. Zadnjega verižnika nimam, ampak le-ta praviloma brez najmanjših težav in škodljivih posledic za novo verigo zdrži dve verigi (ob predpostavki da je veriga menjana pravočasno, ker zelo uničena veriga načne zobnik). Veriga je RK - japonska veriga, uradni opremljevalec tovarniške honde v GP, prednji zobnik pa od JT - največjega proizvajalca aftermarket verižnikov. Zelo ugodno, PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo sem imel v planu kupit EXC-ja. Pa vidm, da Tracer zadosti vsem potrebam:14589723_1751255391800661_3084711465098731425_o.jpg14692159_1751257215133812_3393564866084511194_o.jpg

Sicer se malo umaže. Ni sile.20161013_082527_HDR.jpg20161013_082538_HDR.jpg20161013_082556_HDR.jpg20161013_082604_HDR.jpg

 

Potem mu pa daš malo ljubezni :love1:. In je spet ko nov:

20161013_091811_HDR.jpg

  • Všeč mi je 9
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar nekaj "woblekov" sem danes srečal. :) Prvega na hitri cesti iz MB v smeri Šentilj okrog 15h, drugega iz smeri G. Radgona - Lenart okrog 16h in tretjega v MS (mimo starega kina) okrog 17:30, brez registrske tablice (?!). Kdo od tu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Andrejcer said:

Kar nekaj "woblekov" sem danes srečal. :) Prvega na hitri cesti iz MB v smeri Šentilj okrog 15h, drugega iz smeri G. Radgona - Lenart okrog 16h in tretjega v MS (mimo starega kina) okrog 17:30, brez registrske tablice (?!). Kdo od tu?

nekaj prej in nekaj kasneje vozil po/čez mb, ampak ne po hitri cesti .. :)

gor pa dol po golici danes, prelepo vreme, zanimivo ni bilo dosti mopedov ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem da o tem nihče rad ne govori, ampak bom vseeno vprašal

 

Tisti ki ste kupili novo Tracerko, ali ste stržili kaj popusta od redne cene? Nekako se mi zdi, da je le to v sloveniji nemogoče oz. "tabu"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 hours ago, blindek said:

Vem da o tem nihče rad ne govori, ampak bom vseeno vprašal

 

Tisti ki ste kupili novo Tracerko, ali ste stržili kaj popusta od redne cene? Nekako se mi zdi, da je le to v sloveniji nemogoče oz. "tabu"

Jaz nisem kupil nove, imam pa račun od lani, ko je bila redna cena 9995 €. Na računu od moje je znesek 9500€. BS problema ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Govorim na splošno pri nakupu mojih Yamah: 

Pri prvi, ki sem jo kupil v trgovini v Mariboru sem dobil 1000€ popusta. Baje, da je takrat Yamaha imela neko akcijo. Prišel sem z gotovino in se mi je to zdelo vljudno od prodajalca. 

Drugo Yamaho sem kupil mimogrede v Ljubljani. Z ženo sva šla malo na izlet v Ljubljano, pa sem si zamislil, da bi si kupil motor, ker ga takrat nisem imel in sem dvignil denar, ter se s kešom odpravil v trgovino (ne bom omejal trgovine), ampak niso imeli posluha pri popustu, čeprav sem skeširal zadevo. Edino kar so imeli posluh je ti, da so mi iz Ljubljane do Maribora za manj denarja še isti dan dostavili motor. Res se je v Mb pripeljal samo pol ure za mano. 

Ko sem kupil TDM900 sem pa bil nad motorjem tako navdušen, da sem pozabil vprašat za popust. 

Kaj pravijo, beseda ni konj in lepa beseda lepo mesto najde, tako, da probat ni greh. Dejstvo je, da dilerji imajo nekaj manevrirnega prostora, ampak sami od sebe pač ne bodo ponudli nič. V Mb pa itak ni nekega zanimivega dilerja za Yamahe - moje mnenje po izkušnjah.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Matej207 said:

Barantanje je za reveže :P

Prišel, plačal, videl, odpeljal :D

wmB salonu dajejo popuste ;) ker ga nišče noče :P

Ah, dej dej. Po pravic povej, da nisi upal prašat za popust, pa si polno ceno plačal...:ras:

Vse se da "zglihat"... kar se pa ne da, pa nej kar imajo...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se ne čudim, če ta tudi wobla - po moje že s praznimi kufri ...

(koliko je že deklarirana dovoljena nosilnost ? )

W1.jpg

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!