Skoči na vsebino

Ustavimo rekreativne bicikliste


Priporočene objave

  • 1 mesec pozneje...
pred 3 minutami, tomaz69 pravi:

ohhh, kako sem vesel, ko imajo radi isti šport kot jaz - ZA RAZLIKO OD VAS :010

Resnici na ljubo sta samo dva na resnih biciklih... ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je bil na Facebooku objavljen tudi članek o novih kaznih za kolesarje (alkohol, mobitel, vožnja po kolesarjem nenamenjenih delih ceste, vožnja čez prehod za pešce, ...), vendar mi ga ne uspe več najti, zato sem napisal to, česar se še spomnim. Mislim, da so bile pripisane tudi cene in "vzgojni ukrepi" za te prekrške.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ni bio objavljeno na Facabooku, je pa vsaj podobno in našel sem na Svet24.si.

O prekrških in globah

Poglejmo samo nekaj kršitev in predvidenih glob za kolesarje. Če boste vozniki koles povzročili prometno nesrečo zaradi neprilagojene hitrosti vožnje, boste plačali 40 evrov. Če boste med vožnjo uporabljali naprave in opremo, ki zmanjšujejo vaše slušno ali vidno zaznavanje ali zmožnost obvladovanja vozila; tu so mišljeni telefoni, slušalke in tako dalje, vas bodo tudi oglobili s 40 evri. Enako vsoto boste plačali tudi, če na kolesu ne boste imeli ustreznih žarometov.

Denarna kazen je predvidena tudi za neupoštevanje luči na semaforju; ta znaša od 160 do 250 evrov, za nepravilno prehitevanje, izsiljevanje prednosti (80 evrov), kazen za nenošenje čelade – imeti jo mora vsak voznik in potnik na kolesu do dopolnjenega 18. leta starosti – je 120 evrov, za neustavljanje pred prehodom za pešce prav tako, za metanje odpadkov s kolesa je globa 80 evrov, najvišja pa je kazen za vožnjo s kolesom pod vplivom alkohola, ki znaša od 300 do 1200 evrov.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si mi takoj pokvaru dan, ko si dal sliko Novaka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 29. 5. 2019 ob 15:18, Quest pravi:

Moraš met jajca, da se upaš na cesto.?

ja..sploh tam , kjer je dvopasovna kolesarska steza..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Torej po tvoje bi bilo boljše, da ne bi odreagiral in bi kolesarja butnil in katapultiral s kolesom vred v jarek ali pa še huje, pod svoja kolesa. In bi brali v črni kroniki, voznik avtomobila do smrti povozil kolesarja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, Borutt pravi:

Po opisu sodeč je vse skupaj ena komedija. 

če mu je pa bodićek dau :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, J.a.m.e.s pravi:

Torej po tvoje bi bilo boljše, da ne bi odreagiral in bi kolesarja butnil in katapultiral s kolesom vred v jarek ali pa še huje, pod svoja kolesa. In bi brali v črni kroniki, voznik avtomobila do smrti povozil kolesarja. 

Pomoje sta oba nekaj na veliko mutila in je šlo vse skup malo po svoje. Vsekakor pa kolesar ne bi smel kar odpeljati po svoje naprej. In nekak bi lahko vedel, da če ga tono pa pol avta sam malo poboža, bo že kr hudo. Tega na splošno ne razumem pri rekreativnih kolesarjih (sploh cestnih)... zdrava rekreacija ni vdihovanje izpušnih plinov mimovozečega prometa in na trenutke prav neumno obnašanje na cesti. Spodaj navedenega obnašanja je med kolesarji veliko.

Citiraj

Med prehitevanjem je kolesar, ne da bi nakazal spremembo smeri vožnje, zavil levo pred voznika osebnega vozila.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, J.a.m.e.s pravi:

Torej po tvoje bi bilo boljše, da ne bi odreagiral in bi kolesarja butnil in katapultiral s kolesom vred v jarek ali pa še huje, pod svoja kolesa. In bi brali v črni kroniki, voznik avtomobila do smrti povozil kolesarja. 

to ne, ampak poglej realno. Ko je prehiteval (stric s klobukom najbrž) je kolesar zavil levo in tip se je umaknil v jarek. Malomorgen, najprej počiš po zavori.

Mogoče kolesarja sploh ni bilo, je samo dober izgovor...za burlesko v tem stilu :

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno maš prav, je pa res da se niti ne čudim glede na to kaj vse se dogaja po cesti. Narod je postal usekan, nervozen, sploh pred nevihto, ko pade pritisk, takrat večina vozi ko zombiji. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, J.a.m.e.s pravi:

Verjetno maš prav, je pa res da se niti ne čudim glede na to kaj vse se dogaja po cesti. Narod je postal usekan, nervozen, sploh pred nevihto, ko pade pritisk, takrat večina vozi ko zombiji. 

definitivno se strinjam, če smo motoristi budale in nam je malo mar za varnost (še vedno pa je, drugače ne bi imeli čelade in opreme), so piciklisti budale na kvadrat, ker tako kot vozijo me res čudi da jih ne zgazijo več kot jih. Pa naj bo vaška cesta ali natrpana magistralka, oni veselo vštric, čvakajo, se prehitevajo, čebljajo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, J.a.m.e.s pravi:

Torej po tvoje bi bilo boljše, da ne bi odreagiral in bi kolesarja butnil in katapultiral s kolesom vred v jarek ali pa še huje, pod svoja kolesa. In bi brali v črni kroniki, voznik avtomobila do smrti povozil kolesarja. 

Kaj je po moje, bom jaz napisal in ne ti. Bo šlo? 

Raje preberi opis in pomisli, kam je kolesar zavil. Uporabi male sive celice ali bi ti prehiteval, če lahko nekdo nekam zavije. Bo šlo sedaj oziroma, kako je po moje? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, J.a.m.e.s pravi:

Da gospod miličnik, kot vedno imate prav. ? 

anede sem ti jaz lepše odgovoril, anede :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!