Skoči na vsebino

Ustavimo rekreativne bicikliste


Priporočene objave

pred 14 urami, maus pravi:

Lahko naštevaš tudi, da vsakodnevno videvam kolesarje, ki se vozijo po kolesarski stezi v narobno smer, da prečkajo prehod za pešce s kolesom, da se vozijo po cesti namesto po kolesarski stezi, da ponoči s specialkami (in drugimi kolesi) vozijo brez luči, da jih vozi več vštric po glavnih in stranskih cestah itd itd...

še posebi so objetni razni Rogliči (njemu vsa čast), ki se spuščajo po klancih navzdol in prehitevajo vse po vrsti in to po desni strani 

tudi sam sem veliko prekolesaril pred leti, ampak take anarhije med kolesariji še ni bilo.

P.S.

kot motorist obsojam ravnanje motoristov, ki s svojo objestno vožnjo ogrožajo sebe in druge, kolesarji pa to redko počnete.

 

 

Tudi v rdečo vozijo. Ne pozabi tega. Ampak sem jih ustavil :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Borutt pravi:

Tudi v rdečo vozijo. Ne pozabi tega. Ampak sem jih ustavil :P

to je blo pod itd itd :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cesta za avte in motorje in kolesarska za kolesarje? Kaj pa, ko kolesarske zmanjka? Kolesar, ki se pelje 30 na uro  se mora umakniti motoristu, ki po lokalni cesti pelje 150? omejitev pa je 70! Ampak on polaga. Tak je za na dirkališče, ali še prej, za psihiatra preden pride na pokopališče ali v Sočo. Predpisi veljajo za vse in po cesti lahko kolesariš, če ni posebej prepovedano. Seveda pa ne smeš na avtocesto ali hitro cesto.

  • a je še kdo tukaj dobil kaj podobnega na privat <'''????  

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A dej Janez no, ne se smesit. :lol1: Danes sem enmu Roglicu pohupal, ker je vozil po cesti, kljub temu, da je bila kolesarska lepo na plocniku.....pa je potem nekaj klel pa krilil z rokami, kaj jaz vem, cudak, takoj ste jezni pajkicarji. A zdej, ce men ne sede z avtom po cesti, ker je zrukana, al pa z motorjem, loh potlej kar vozim kjer mi pase? Po kolesarski recimo? Al kaksno logiko debilno mate to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DinDiin pravi:

A dej Janez no, ne se smesit. :lol1: Danes sem enmu Roglicu pohupal, ker je vozil po cesti, kljub temu, da je bila kolesarska lepo na plocniku.....pa je potem nekaj klel pa krilil z rokami, kaj jaz vem, cudak, takoj ste jezni pajkicarji. A zdej, ce men ne sede z avtom po cesti, ker je zrukana, al pa z motorjem, loh potlej kar vozim kjer mi pase? Po kolesarski recimo? Al kaksno logiko debilno mate to?

tak je to ja, sedaj bo teh pojavov zaradi Rogliča še več

zadnjič ista scena, mudel (ostarel) vjutro okol 7 ure v natagenjenih pajkicah na specialki po izmed glavnih jutranjih žil v mesto, lepo svoj tempo, da ujame kafico s sončkom na Lentu al kjerkoli, zadaj tovornjak in kolona, poleg kolesarska steza...ne je... žive sile

tu pa tam kakšnemu potrobim ali pokažem, da naj spiz.. na stezo, pa večinoma pokrilijo nazaj... itak da vejo, da so v prekršku, a pametni...

letos isto še ena scena, zavijam iz mosta proti ronduju in po kontra strani dva rekreativca, niti ne po stezi (ajde, še nekak zamižiš da je na kontra stezi in se "zmoti"), ampak poleg steze in skakanje čez robnik, potrobim, pa me je hotel čakati, sva se gledala malo na daleč, keri bo res ustavil :)

dajmo to malo posnet, ker tako kot pa kolesarji kršijo predpise, to je pa abnormalno

v Mariboru so pred kratkim prepovedali vožnjo s kolesi po parku... ja itak je logično, da se po parku ne voziš, ampak do sedaj je še šlo če lepo počasi peljal in nisi cingljal

a lej ga zlomka, objestni kolesarji, so si naredili stezo, skačejo čez stopnice, uničili zelenico, kjer je manjša skakalnica, to so nore brzine, dece pa mrgoli v parku da ni res...

res nevarno, nadrsali pa vsi, tudi tisti, ki se XX let vozijo čez park domov, v službo itd.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene preseneti kako dalec v svojem svetu so. Zanc sm potrobil skupinici, jez sm se ustrasil de bo koga kap, tako jih je vrglo s tira, de mi je blo skor nerodno, da hocem naprej....modeli so bli popolnoma sami na planetu. Oni pa bicikl....alo bre, na cesti si, jasno je de si najpocasnejsa zadeva v prometu. glej mal okrog pizda, no. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Zok pravi:

Jutri grem na picikl... :jezik:

V kero smer? .... da ti naum trobla..... :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, dr.looney said:

V kero smer? .... da ti naum trobla..... :jezik:

sej bodo drugi :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa skos jokajo, da bi mel kolesarske steze, se jim le te urejajo, pa se kar ni prav!! Se kar po cestah....Ker njemu ne sede, ker si je pretanke gume kupil, pa premajhne pajkice. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, thumper pravi:
a je še kdo tukaj dobil kaj podobnega na privat <'''????  

 

js nism .. očitno se hoče s tabo pogovarjat :P

dons vidu najmanj 5 kolesarjev, ki so se vozili po pešconi, 5 kolesarjev. ki so se vozili v kontra smer, dva, ki sta šla v rdečo in eden se je med vožnjo pogovarjal po telefonu in clo vozil v pravo smer ...

pa samo 1,2 km grem peš :huh: 

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, maus pravi:

jpa samo 1,2 km grem peš :huh: 

... pa še to bulš naokol.... glej, da se v koga od njih ne zaletiš..    :P

Popravljeno . Popravil Zivnorc
  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Zivnorc pravi:

... pa še to bulš naokol.... glej, da se v koga od njih ne zaletiš..    :P

sj gledam, da me kakšn kolesar ne zbije na pločniku za pešce ali na prehodu za pešce

;)

 

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kaj je kaj narobe, če greš za rekreacijo malo kolesarit in kar po vrsti pozdravljaš vse motoriste?

ke so me vsi po vsti malo čudno gledali :blush:

 

71B8E22A-7EC9-4A36-96C8-DE6440B0F964.jpeg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 8/18/2018 at 6:27 PM, The Lakl said:

malo kolesarit

Sam da veš ... če maš elektriko, se ne reče, da greš kolesart. Greš kvečjimu baterijo spraznt ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, GO_Tomi pravi:

Sam da veš ... če maš elektriko, se ne reče, da greš kolesart. Greš kvečjimu baterijo spraznt ;)

To je samo za mobija polnit ;)

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...
  • 5 mesecev pozneje...
pred 13 urami, Roger G. Jagger pravi:

Semafor....kaj je to....?!

DFCC33A1-1150-420F-9F2C-A5BDEE587011.jpeg

E82C8789-6FE2-4591-B6E6-E00DEC182E12.jpeg

A ne veš? ....če si farbenblind ti dajo popust pri nakupu kolesa..... ??

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!