Skoči na vsebino

Migrantsko/teroristična kriza


I30

Priporočene objave

pred 27 minutami, Kugelschreiber pravi:

 De obmejna polcija dela svoj siht, de niso samo na sprehodu po gozdu, je tud skor nasilje nad zaposlenimi? 

Spasku, sm bil v bihacu, veckrat. Ja, res jih je precej. Se vec jih je v Kladusi, kjer zivi nekaj znancev. Nism dobil filinga, da bi se jih tako bali, kot pri nas. Mozno, ker je veroizpoved enaka, morda je zasluzna nedavna izkusnja vojne. Definitivno pa ni kriva drzava, ker tam jim je jasno, da res nic ne dela. 

Ce bi migranti to zastopli, bi spizdili magar nazaj. 

ja sedaj morajo hodit..ker če se migranti začnejo vračat po isti poti kot so prišli - jah je treba te zločince ujet ..saj več kako velik je prekršek ilegalnega bežanja iz države..

mogoče je finta v bati/ne bati v tem , da je po hišah v bosni še kar nekaj orožja , ki daje avtohtonim prebivalcem nek varnostni moment.

ane de ja..tolk kolkor je med njimi dohtarjev bi pa to že lahko skontal pa zorganiziral..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, Kugelschreiber pravi:

 

Drzava fukne 5 miljard+obresti v banksterski roparski sistem, to bomo zmogli. Drzava fukne 1,2 miljarde v  agregat na koln, ki od prve minute dela zgubo, bomo tud sfural. Poglej, kaj se dogaja z razpisom za karavanke, in kako nas bodo ostrigli za drugi tir,  pa mal godrnjamo, ampak ni kakega pretiranga zgrazanja angaziranja itd itd... al nafutrat in za dolocen cas prenocit cca 1000 ljudi, to pa nas lahk zbankrotira, unici narodno substanco.....In se mormo kregat po internetu!  De obmejna polcija dela svoj siht, de niso samo na sprehodu po gozdu, je tud skor nasilje nad zaposlenimi? 

To mi je jasno. Za mafijo je vedno denar. Poslanci in ostala bankirsko zavarovalniška gmad, bo zase vedno našla denar.

Problem jest vidm, da bogati, ko zaslutjo, da pride kriza, hitro poskrijejo svoj denar.

Se še spomnjam primera iz pred parih let, ko so otroci v OŠ, ki niso mogli plačati malice samo gledali ostale kako jedo.  

Iz leta 2012...vir je res da butast. Je bilo pa to po vseh novicah, tednikih, 24 ur... zato sem zasledil. Par let kasneje imamo pa sredstev za... neomejeno. Isti dreki še vedno vodijo Evropo in Slovenijo,  kot leta 2012. Isti. Zakaj ne dvomim, da bo isto tudi v prihodnosti. 

https://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/lara-v-soli-sem-lacna-otroci-se-mi-posmehujejo

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, skalar36 said:

To mi je jasno. Za mafijo je vedno denar. Poslanci in ostala bankirsko zavarovalniška gmad, bo zase vedno našla denar.

Problem jest vidm, da bogati, ko zaslutjo, da pride kriza, hitro poskrijejo svoj denar.

Se še spomnjam primera iz pred parih let, ko so otroci v OŠ, ki niso mogli plačati malice samo gledali ostale kako jedo.  

Iz leta 2012...vir je res da butast. Je bilo pa to po vseh novicah, tednikih, 24 ur... zato sem zasledil. Par let kasneje imamo pa sredstev za... neomejeno. Isti dreki še vedno vodijo Evropo in Slovenijo,  kot leta 2012. Isti. Zakaj ne dvomim, da bo isto tudi v prihodnosti. 

https://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/lara-v-soli-sem-lacna-otroci-se-mi-posmehujejo

 

 

To ni vec mozno.  Takoj po tej aferi se je sprejel zakon o solski prehrani..... recimo Koper, pa je mel malco za otroke iz revnih druzin brezplacno tud pred sprejetjem zakona. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ni več možno, ti ne verjamem. Ko sem jaz hodil v OŠ... med 90-98 je bila malica za vse učence, če ne drugače pa subvencionirana. Kako je potem leta 2012 prišlo do tega?  

V kar ne dvomim, je to, da ob vsaki priliki, ko "voditeljem" pride prav, spremenijo, pozabijo, poteptajo zakonodajo. Tudi ustavo. 

Veš kaj ni možno... da bodo prinesli nazaj pokradeni denar, da bodo banke vrnile ljudem z obrestmi, denar, ki smo jim ga dali mi... in to, da bo katerikoli poslanc imel 650 eur plače, ali kazensko odgovarjal za svoja premišljena dejanja proti ljudstvu, v prid mafiji. To pa res ni možno.

Ko si ravno omenil zakon... je bil še v veljavi, da brez dokumenta ne moreš prečkati meje... toliko o zakonih.

Na prvo vprašanje pa še čakam odgovor.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Kugelschreiber pravi:

Mal of topic, ampak...Besedi fasist in nacist uporabljate prevec lahkomiselno. To so tezke besede. Zelo zelo tezke. Ze to, da so postale stalnica v javnem diskurzu, je meni strasljivo. Da se z njimi obklada kar vse poprek...

niti ne, a veš, so se naši drli čez hrib dol proti Trstu:

"Fašisti, fašisti, fašisti!!!!"

pa so se drli Taljani nazaj gor čez hrib:

"Komunisti, Komunisti, Komunisti...!!!"

pa se je od hriba odbijal zvok:

isti, isti, isti, isti....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 minutes ago, skalar36 said:

Da ni več možno, ti ne verjamem. Ko sem jaz hodil v OŠ... med 90-98 je bila malica za vse učence, če ne drugače pa subvencionirana. Kako je potem leta 2012 prišlo do tega?  

Ne vem, zakaj se je to zgodilo. Konc koncev, je mozno tudi, da starsi niso uredili malice preko CSD? 

Spomnim se, da se je zakon o solski prehrani sprejel in uveljavil zelo na hitro. Spomnim se pizdenja v DD SGLŠ, kamor grem kdaj na malico, spomnim se pizdenja domacega zetorja, ki je dobil novo zadaco v sihtu....Ker si postal stvar iz 2012, ko se je JJ oklepal stolcka s klicanjem trojke!!!!  sm sel guglat, kako da se je to dogajalo. Casovnico vidis, 28.12. So ga sprejeli, februarja so ga ze izvajali. Za zagotovilo prehrane socialno ogrozenih, poskrolej do clena 13. 

 

http://pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO6564#

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, thumper pravi:

čistilce za slovenske centre rabijo .. 

 

Pa ne javno,no... bo mnozicen pretep med deloholiki v Kladuši...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S pomočjo Damija sem "ugotovu" vzrok pretepa med šolanimi,deloholiki v Bihaču...in sicer Slovenjska POLICIJA išče nov šolan kader med drugim tudi...

diplomirani varstvoslovec

-doplomirani biopsiholog

Ziher so se stepli kdo bo prej oddal vlogo za službo in šel delat....

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, sesir pravi:

S pomočjo Damija sem "ugotovu" vzrok pretepa med šolanimi,deloholiki v Bihaču...in sicer Slovenjska POLICIJA išče nov šolan kader med drugim tudi...

diplomirani varstvoslovec

-doplomirani biopsiholog

Ziher so se stepli kdo bo prej oddal vlogo za službo in šel delat....

 

jp, sami diplomiranci ti migranti, a jederskih fizikov ni med nimi? Take zaposlujejo :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, spasku pravi:

Zakaj arabske države ne sprejmejo " svojih ljudi"? Zato ker to je namerna okupacija Europe s strani extremističnih Muslimanov.BTW  ko je bila vojna v BIH smo jih sprejeli ker to so bili normani muslimani.Osebno sem enga rešu iz ksarne da je odšel domov,med vojno je branu svojo domovino in žal padel prve dneve vojne še vedno sem v stiku z svojci.

Muslimani v Bosni so bili  nasilno spreobrnjeni (nekoč) katolicani ali pravoslavci. Zato je (BIL) njihov odnos do islama bolj na platonski ravni.

V drzavah, o katerih je tu govor ,(Sirija, Afg, S.Arabija...) je biti musliman nacin zivljenja. Vera ti odreja vse tiste bistvene elemente, ki so za nas evropejce povsem samoumevne. Obenem se še delijo na dve glavni ločini, šiite in sunite, pa tudi znotraj njih obstajajo delitve.

Narodnih opredelitev, kot jih poznamo tu, tam ni. Ceprav sem bil z Afganitanom tesno povezan skoraj eno leto, nisem srecal niti enega Afganistanca. Ker ne obstajajo. Ampak so to Paštuni, Tadžiki, Hazare....Tudi Sirijci in Saudijci so razdeljeni na "plemena". Mogoce boš sedaj malo bolj razumel, zakaj tam ne sprejmejo svojih....

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, nejc74 pravi:

Spet ti ni nič jasno, fašistom povedat da so fašisti je državljanska dolžnost.

Sovražni govor pa je definiran takole:

Sovražni govor je vsako izražanje, ... »ki širi, spodbuja ali opravičuje rasno sovraštvo, sovraštvo do tujcev, antisemitizem in druge vrste sovraštva, ki temeljijo na nestrpnosti, agresivnem nacionalizmu ali etnocentrizmu, diskriminaciji in sovražnosti proti manjšinam, migrantom ali ljudem tujega rodu«.

Vidiš, do fašistov ni treba biti strpen. Vsak, ki hoče tlačit ljudi v koncentracijske kampe je fašist. Vključno s Churchillom, Stalinom, Hitlerjem in ljudmi na temu forumu, ki menijo, da si migranti zaslužijo živeti v razmerah, kot so razvidne iz slik v zgornjem članku.

Sami imajo izbiro priti ali ne priti. Bom še enkrat napisal kar sem že, tisti ki jih vabite in si jih želite jih tudi preživljajte. Nas, ki imamo drugačno mišljenje pa ne boste posiljevali z vašimi idejami. Naša država ima urejeno področje regulacije glede potreb po delovni sili, reče se mu delovno dovoljenje. Za begunce smo tudi vedno poskrbeli in naj tako ostane. Ilegalne migracije pa so ravno to - ilegalne. Ko boš enkrat to dojel se bomo lažje kaj dogovorili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 2. 2. 2019 ob 21:34, nejc74 pravi:

???? v mojem sestavku , ki ga citiraš ne trdim, da ti trdiš, ......blablabla

Podučil sem te kaj pomeni sovražni govor, ker si prelen da bi se sam izobrazil in si poskušal to podtakniti meni.

Če te sili na bruhanje pa ti ne gre, daj prst v usta in globoko porini.

Fašiste je potrebno jasno označit, zakrivanje oči ne bo pomagalo. Ljudje, ki hujskajo proti drugačnim z namenom ohranjanja namišljenih privilegijev so fašisti, tisti, ki zraven vpletajo nadvrednost lastne rase pa nacisti.

Iz zgodovine vemo kaj se zgodi če dopustimo, da tovrstni ljudje pridejo na oblast, množična morija, ki se konča ko se v večina zave da so se znašli v nočni mori. Sledi čiščenje in kaznovanje, žal pa je kolateralna škoda grozovita. Če ti ni jasno o čem govorim, si preberi učbenik zgodovine za osnovo šolo.

tumblr_mtsz2ztcS81sul5q0o1_1280.thumb.jpg.4113d082f5bfb654400edc9b832cce92.jpg

Dejansko stanje je prav lepo razvidno in nima veze s tvojimi blodnjami:

https://www.stat.si/StatWeb/News/Index/7019

https://www.stat.si/StatWeb/News/Index/6987

to kar ti trdiš da je realnost 84% Slovencev, je v resnici realnost 25%. Razmisli o svojih stališčiš, glede na to, da so osnovana na zmotah.

Potem me ne citiraj , da te podučim , ker si prelen !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 2 Feb 2019 ob 17:50, nejc74 pravi:

@skalar36 seveda je Tito fašist, na Goli otok je trpal komuniste. Še marsikoga drugega sem izpustil.

ker ste sami jamrači vam bom dal par pozitivnih podatkov:

Povprečno slovensko gospodinjstvo zasluži cca 12x več kot je svetovno povprečje, to ga uvrsti nekje v zgornji 10% človeštva.

Število novih prosilcev za azil je v Nemčiji upadlo na pred krizno raven.

Seveda je, ker so dobili nekaj novih ljudi za dela z minimalno plačo. Kar se tiče slovenskega povprečja, ti je en malce višje lepo dal primer podjetja. Tistih 10% na vrhu dvigne povprečje celotni populaciji, ostalih 90% pa ima lahko minimalne plače. Dobro mogoče kakšen procent vmes še kakšno srednjo plačo. 

Bom razčlenil ;) :

 

bom razčlenil:

"jaz moram delat za to, da dobim hrano, kot jo dobijo oni"....res je, vendar v Sloveniji ne boš umrl od lakote, tudi če ne boš delal, ravno tako kot "oni" boš tudi ti dobil hrano zastonj - kar ne pomeni, da bom delal manj, rad delam, ker si rad kaj privoščim, pozabljaš na tiste, marsikdo v SLO ne umre od lakote, ker moramo mi za njih zbirati denar, ampak tega ne vidiš ane.

"Jaz moram plačevati noro drage kredite, da si lahko kupim nekaj za nad glavo." motor imaš a ne? motor je kar lep luksuz, tako da ne jamraj po nepotrebnem. Btw krediti so trenutno poceni, tako da "noro dragi" je spet laž - kje piše, da imam motor? Trenutno ga še nimam, ker imam drag kredit za stanovanje. Krediti so poceni? Kdaj si vzel kakšnega? Za 140.000 kredita moram odplačati 200.000. Res poceni kredit ja. Se strinjam, da so poceni če primerjamo obresti, a glede na to koliko vzamejo pa daleč od tega. Motor, ki bi ga jaz kupil za max 2-3 jurje je še majhen majhen luksuz napram stanovanju. 

"Sam si moram plačati kurjavo, hrano, obleke."...res je, ampak v Sloveniji imamo socialne programe, ki pomagajo ljudem v stiski..ti programi so kar slabi, bolj se lahko zahvalimo posameznikom, ki se trudijo, kot samim programom, zato pa je klima do države in migrantov takšna kot je.

"Tile pa vse to dobijo." če je zate "vse" tisto kar imajo oni v Bihaću si verjetno nor ali pa se delaš norca iz revežev. ali pa samo fašist, ki za druge uporablja drugačne vatlje kot sam zase - samo enkrat še napiši fašist pa bom vse tvoje poste začel prijavljat, ker žališ, a jaz tebe tudi?

"Za nagrado pa delajo šmorn, se nočejo učit, ne spoštujejo naših zakonov. Po drugi strani pa mi civilizirani ljudje spoštujemo njihova pravila, ko smo pri njih. Če greš na tako pot, moraš pričakovati, da ne boš ravno dobil službe izza ovinka, pa živel v Hilton hotelu. Zakaj vsi lažejo o svoji starosti? Že tu pade vse v vodo o njihovih poštenih namerah. Ne rečem, vsepovsod so bedaki in poštenjaki. Koliko otrok in žensk iz teh slik v zgornjem članku?" Sem ti odebelil dve največji laži v tvojem sestavku. Vse ostalo pa je zlepek bedarij sestavljen v fašistično propagando. Hm, ko zmanjka argumentov greš v žalitve o fašistih? Le na koga me spominjaš.

"Pa pazi komu govoriš fašist. Svojemu sorojaku to govoriš." Fašistu se pove, da je fašist, ne glede na narodnost. Tako kot bedaku, da je bedak. To je razlika med "fašisti" in normalnimi ljudmi. "Fašist" bo nekomu dopustil vse, ker je "naš", normalen človek pa bo soljudi ocenjeval glede na njegova dejanja. Kje jaz komu vse dopuščam? Si bil kdaj v katerem od teh centrov? Si kdaj pomagal in od blizu videl njihovo hvaležnost in obnašanje? Pri nasljednjem valu priporočam vsem, tako tistim ki so proti kot tistim, ki so za migrante oz. pomoč njim. Bo bistveno manj takega pisanja tukaj gor. 

"Kot so ti že rekli, zaposli koga od teh. Idi v Kladušo, povprašaj po delavcih in boš videl realnost." Ko zaposlim koga, ne gledam na barvo njegove polti ali geografsko poreklo, temveč na njegove sposobnosti. Sicer te pa to itak ne zanima, ker  je tvoj stavek namenjen manipulaciji, pa ti bom vseeno odgovoril: legalno ne morem zaposliti begunca, ki je v Kladuši. Saj verejtno ti je jasno da si zapisal bedarijo. Dober izgovor si si našel :worship: Lahko je srat kako bi pomagal, ko itak ne moreš. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sami šolani in željni dela...kako to,da pol raje ne gredo v katero od teh držav?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

https://www.24ur.com/novice/svet/med-migranti-v-bihacu-in-sarajevu-odkrili-pet-teroristov.html

Služba za delo s tujci Bosne in Hercegovine je v prvih dveh mesecih letošnjega leta na območju Bihača in Sarajeva odkrila šest sumljivih migrantov iz Afganistana. Od tega jih pet sumijo mednarodnega terorizma, šestega pa tihotapljenja migrantov in migracijskem centru v vzhodnem Sarajevu.

hmm? samo prilivam, nič drugega .. je že nekaj časa tu vse mrtvo ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!