Skoči na vsebino

Migrantsko/teroristična kriza


I30

Priporočene objave

pred 1 minuto, nejc74 pravi:

 "svete knjige" niso kaj drugačne. Grimove pravljice imajo precej bolje dokumentiran izvor kot katerakoli "sveta knjiga"

Dobra....nasmeju me...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, KARMEN1 pravi:

Verujem izključno sama vase in v sekiro v čoku, pred hišo :whistle:

zdej ko so začel delat masažne palčke k se filajo na usb še u štacuno ni treba in se tako izogneš zunanjim vplivom..

pred 6 urami, maus pravi:

Ampak, če Šiško reče, da so vsi, ki so na oblasti lopovi in da kradejo, ter da so navadni kriminalci, seveda to misli samo na tiste, ki so na oblasti in ne na tiste, ki hočejo pridet na oblast ... 

če bi rekel :"bili,so in bodo" bi preveč pošten izpadel..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Alla pravi:

So se dobro naučili od krščanstva.....

Tvoja izjava dokazuje, da so daleč za nami. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Tvoja izjava dokazuje, da so daleč za nami. :)

Ni to v popolnoma vsem samoumevno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, sesir pravi:

Ni to v popolnoma vsem samoumevno?

Verjetno.

Samo eni razlagajo, da so takšni zaradi nas. Jaz nisem drugačen zaradi drugih. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 29 Apr 2019 ob 7:20, thumper pravi:

ne pametuj .. podaj kontraargument .. boš ti povedal katera religija je bila povod za mir ..

Torej ukinimo religije? Bi tudi politiko ukinil? Ni vera kriva za vojne, ampak posamezniki, ki so vero izkrivljali. Vera sama po sebi ni slaba, slab je človeški faktor. Človek je vedno potreboval razlog da v nekaj verjame, ni pa imel toliko spoštovanja, da bi drugim dal prostor in dostojanstvo, da je vsak lahko to kar hoče biti. Zato so vojne, ne pa zaradi vere. Vere so le vzvod zaradi mase ljudi, ki so pod "kontrolo", je še jskrablin najlepše napisal oz razložil. A poudarjam, vera sama po sebi ima nekaj zelo pozitivnih stvari, a tako kot gre vse v korak s časom, bi morala tudi vera. Meni osebno je Tibet lep primer čiste vere, dokler ne pridejo Kitajci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preden bo kdorkoli pameten kot q..., naj si vtisne v bučo podatek, da vsem vam znan mednarodni mejni prehod občasno varuje cela četa treh policistov in enega v pisarni. Da ne bo kdo padel s stola od smeha, jih je na Hrvaškem cel bataljon dveh policistov. Je že kdo slišal za zeleno mejo? To je tista meja za modele iz povezave. Varuje jo vojska treh patrulj, če je ravno komandant dobre volje, ker ni nihče na bolovanju. Kilometre gozda si sami poglejte. Pa ne pozabite, da ob prijetju vseh teh zdravnikov in znanstvenikov cela vojska maršira v pisarne pisati in pisati sranje, ki so si ga izmislili glupi vodstveni birokrati. Ta čas pa novi magistri preko meje. In kje so vsi ti tisoči policistov? Nikjer, ker jih ni. Zdaj samo čakam kakšnega pametnega bučmana, da začne srati s statistiko. Naj si jo vtakne v globino svoje, nikoli sonca videla, luknje. 

https://www.24ur.com/novice/crna-kronika/skupina-prebeznikov-na-obmocju-bele-krajine-ugrabila-starejsega-domacina.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a nimamo mrež? A tam se nihče ne ulovi? :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Borutt pravi:

Preden bo kdorkoli pameten kot q..., naj si vtisne v bučo podatek, da vsem vam znan mednarodni mejni prehod občasno varuje cela četa treh policistov in enega v pisarni. Da ne bo kdo padel s stola od smeha, jih je na Hrvaškem cel bataljon dveh policistov. Je že kdo slišal za zeleno mejo? To je tista meja za modele iz povezave. Varuje jo vojska treh patrulj, če je ravno komandant dobre volje, ker ni nihče na bolovanju. Kilometre gozda si sami poglejte. Pa ne pozabite, da ob prijetju vseh teh zdravnikov in znanstvenikov cela vojska maršira v pisarne pisati in pisati sranje, ki so si ga izmislili glupi vodstveni birokrati. Ta čas pa novi magistri preko meje. In kje so vsi ti tisoči policistov? Nikjer, ker jih ni. Zdaj samo čakam kakšnega pametnega bučmana, da začne srati s statistiko. Naj si jo vtakne v globino svoje, nikoli sonca videla, luknje. 

https://www.24ur.com/novice/crna-kronika/skupina-prebeznikov-na-obmocju-bele-krajine-ugrabila-starejsega-domacina.html

Se strinjam. Mene najbolj razpiz...o komentarji tipa "dajmo vojsko na mejo". Jaz kot njen pripadnik se vprašam...KATERO, jebelacesta? Res nas je okol 5000 v uniformah...ampak jih je 400 na misijah, 400 + rezerve se na misijo pripravlja in so nedotakljivi, 400 na šolanjih (SLO, tujina, tečaj ta, tečaj drugi, licenca ta, licenca ona....). Bolniške,  porodniške. Potem je cel kup visokih častnikov in podčastnikov na generalštabu, poveljstvu sil, Centru vojaških šol, katedri tej, katedri oni...poveljstva teritorialnih polkov....ki so "nezamenjlivi" na delovnih mestih in ne morejo. In potem ostanejo enote (polki, bataljoni, samostojne čete..) ki so dejansko popolnjene  tam-tam na 50%. In ko odšteješ, da je dnevno nekaj 100 ljudi na varovanju (ker je večina teh na 12 urne izmene, na eno varovanje računaš tri osebe - nočni, dnevni in naslednji nočni)...potem komaj sflikamo tiste patrulje skupaj z policaji.

Ko je bila tista največja migrantska kriza 2015, je bilo rečeno, da bodo tam rotirale vse enote SV. V praksi je potem izpadlo, da sem bil 5 dni dol, 5 dni doma, torej vsako drugo izmeno, čeprav sem iz enote, ki je od SLO/HR meje najbolj oddaljena.

Da obstajajo zakonske omejitve angažiranja vojske na meji, sploh ne omenjam.

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žalostno, policistov nimamo dovolj, vojske nimamo dovolj, sami se ne smemo branit, ker je to takoj protiustavno in se smatra za poskus strmoglavljenja vlade. Ni druge, plakate v roke in gremo stat na mejo:

 

Rezultat iskanja slik za refugees welcome

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

27 minutes ago, Tedybear said:

Se strinjam. Mene najbolj razpiz...o komentarji tipa "dajmo vojsko na mejo". Jaz kot njen pripadnik se vprašam...KATERO, jebelacesta? Res nas je okol 5000 v uniformah...ampak jih je 400 na misijah, 400 + rezerve se na misijo pripravlja in so nedotakljivi, 400 na šolanjih (SLO, tujina, tečaj ta, tečaj drugi, licenca ta, licenca ona....). Bolniške,  porodniške. Potem je cel kup visokih častnikov in podčastnikov na generalštabu, poveljstvu sil, Centru vojaških šol, katedri tej, katedri oni...poveljstva teritorialnih polkov....ki so "nezamenjlivi" na delovnih mestih in ne morejo. In potem ostanejo enote (polki, bataljoni, samostojne čete..) ki so dejansko popolnjene  tam-tam na 50%. In ko odšteješ, da je dnevno nekaj 100 ljudi na varovanju (ker je večina teh na 12 urne izmene, na eno varovanje računaš tri osebe - nočni, dnevni in naslednji nočni)...potem komaj sflikamo tiste patrulje skupaj z policaji.

Ko je bila tista največja migrantska kriza 2015, je bilo rečeno, da bodo tam rotirale vse enote SV. V praksi je potem izpadlo, da sem bil 5 dni dol, 5 dni doma, torej vsako drugo izmeno, čeprav sem iz enote, ki je od SLO/HR meje najbolj oddaljena.

Da obstajajo zakonske omejitve angažiranja vojske na meji, sploh ne omenjam.

Torej, če te prav razumem, ima slovenska vojska sama s sabo tolko opravka, da 'sfolga' opravljati samo prvo točko od predpisanih nalog:

Quote

Naloge

Bistvene naloge:

  • vzdrževanje pripravljenosti za delovanje,
  • aktiviranje in mobiliziranje sil,
  • premestitev v območje delovanja,
  • defenzivno in
  • ofenzivno delovanje.

Druge naloge:

  • prispevek k mednarodnem miru, varnosti in stabilnosti,
  • podpora pri zagotavljanju varnosti in blaginje državljanov Slovenije.

Ostalega pa nima kdo opravljat?

Ps.: 6.500 vas je v stalni .. ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bistvene naloge...

vse kar so redne naloge (zgoraj našteto), je zajeto v prvi alineji.  Druge alineje so za recimo izredne razmere.

Druge naloge:

prva alineja - 400 že tam plus 400+ na pripravah za MOM (Mednarodne Operacije in Misije)

druga alineja - evo, tu je hakl'c. Podpora! Ne izvajanje, ampak podpora. Komu? Kdaj? Kje? 

6500 minus  kuhinje, minus administracija, minus skladiščniki, minus psihologi, minus pastoralni asistenti, minus kdoveševsekdo...torej civili in vojaški uslužbenci - neoboroženi. Pa smo tam tam na 5K.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je voda puščala v Fičkota. In ker nisem našel točke vstopa, sem v dno zvrtal par lukenj, da je imela vsaj točke izstopa.

Če jih ne moremo poloviti, jim dajmo karte za vlak, pa naj gredo naprej :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, maus pravi:

Predlagam, da gre DARS na meje ... bodo zastoji .. nikamor naujo pršl :P

 

sam res, a nimate nobenih vzdrževalnih del okrog, recimo Kolpe? :P

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, sergini pravi:

Jst sem za. Lepo na une stare vlake in capa capa proti hotelom. Med vožnjo lahko prepevajo in poslušajo svoje cigumigu, brskajo po svojih  newtech telefonih in uživajo.  (del citata izbrisan zaradi sovražnega govora)

 

Zdaj pa samo čakam, da se usuje  :whistle:

PS. Če si še nisi, si le enkrat oglej objekte na sliki tudi od znotraj, pa še 3 km oddaljeni Birkenau. Mogoče boš za odstranitev motečih faktorjev našel kako bolj razumno rešitev.

Jaz..... bi jih spakirali na ladje, pa nazaj po Mediteranu, pa skozi Sueški....na njihove stroške, seveda?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matr ste nasilni in nehumani ..

Boljš vsakega, ki pride čez mejo do vratu potopit v svinsko mast, po možnosti čim bl frišno 

Pa ocvirke za malco

Se nas bodo izogibal k tojfl krucefiksa:lol1:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ob prebiranju te teme in odzivih nekaterih, se res vprašam, kaj je sovražni govor, sploh ob zadnjem dogajanju...pa nisem nestrpen, sem za pravice ljudi, ampak po nekih normativih, ki smo jih vsi sprejeli, torej, da ne kršimo drug drugemu pravic, ker roko na srce, tudi migranti jih meni...

A je sovražni govor, če bi jih streral nekam, al je sovražni govor, če bi jih z mišolovko ulovil?

Mogoče najedam Alla, Dr. Looney , ampak v taki faking politični temi, dejansko lahko vsak svojo klobaso predlaga. Sicer mi je res smešno in nehumano primerjanje načinov rajha z načini , ki jih lahko sedaj uporabimo..Vendar se kljub temu vprašujem, od kje pa pravice nekaterim, da ugrabljajo ljudi?

Da si bomo na jasnem, ti ki bežijo pred vojno in rešujejo svoje družine popolnoma razumem, ne razumem pa vsiljivcev, ki izkoriščajo sistem. In v tej smeri vsaj pogojno razumem tudi blesave misli nekaterih forumašev, ki pa so bile vsaj po mojem mnenju napisane bolj za šalo kot zares.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, DAMI34 pravi:

ob prebiranju te teme in odzivih nekaterih, se res vprašam, kaj je sovražni govor, sploh ob zadnjem dogajanju...pa nisem nestrpen, sem za pravice ljudi, ampak po nekih normativih, ki smo jih vsi sprejeli, torej, da ne kršimo drug drugemu pravic, ker roko na srce, tudi migranti jih meni...

A je sovražni govor, če bi jih streral nekam, al je sovražni govor, če bi jih z mišolovko ulovil?

Mogoče najedam Alla, Dr. Looney , ampak v taki faking politični temi, dejansko lahko vsak svojo klobaso predlaga. Sicer mi je res smešno in nehumano primerjanje načinov rajha z načini , ki jih lahko sedaj uporabimo..Vendar se kljub temu vprašujem, od kje pa pravice nekaterim, da ugrabljajo ljudi?

Da si bomo na jasnem, ti ki bežijo pred vojno in rešujejo svoje družine popolnoma razumem, ne razumem pa vsiljivcev, ki izkoriščajo sistem. In v tej smeri vsaj pogojno razumem tudi blesave misli nekaterih forumašev, ki pa so bile vsaj po mojem mnenju napisane bolj za šalo kot zares.

 

Stric google ti bo povedal kaj je sovražni govor.

Vsiljivci ki izkoriscajo sistem so tudi nasi drzavljani v drugih drzavah. Torej naj se vrnejo nazaj domov. Ali kako?

To je retoricno vprasanje ne rabim odgovora ne od tebe ne od drugih. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, dr.looney pravi:

Stric google ti bo povedal kaj je sovražni govor.

Vsiljivci ki izkoriscajo sistem so tudi nasi drzavljani v drugih drzavah. Torej naj se vrnejo nazaj domov. Ali kako?

To je retoricno vprasanje ne rabim odgovora ne od tebe ne od drugih. 

 

a potem, če jih mal v svinjsko mast namočimo ( pa bdw se strinjam) je ok?

Ne klobasaj, dopovej, drugemu, da narobe razmišlja, bo bolje, bo lepše, bo bolj strpno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!