Skoči na vsebino

Migrantsko/teroristična kriza


I30

Priporočene objave

@BIF ja res se lahko hitro spotakne kdo pod določene besede, če jih samo želi prebrat v takšnem tonu. V eni temi je nekdo omenjal živali kako bi jih dal na žar, pa samo čakam, da se najde kakšna vegetarijanka z zadahom po kozi, da se vžge....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Strogo ločiti med migranti in begunci .. to trobim že nekaj let .. a me bo kdo poslušu al nau porkamadona :mad:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, maus pravi:

Strogo ločiti med migranti in begunci 

Nov termin prebežniki? Nmal si odzat ustav.?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Quest pravi:

Nov termin prebežniki? Nmal si odzat ustav.?

prebežnik je lahko od žene zbejžu ...

begunec je od nekdaj tisti, ki beži iz vojnih območij in je običajno brez dokumentov

migranti so pa predvsem ekonomski migranti, ki hočejo boljše pogoje življenja in ima s sabo dokumente

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Alla pravi:

Strokovne raziskave že ves čas potrjujejo, da priseljevanje nikakor ne povečuje obsega kriminalnih dejanj, še več, delež posameznih nezakonitosti se v obdobjih oz. okoljih z večjim številom priseljencev celo zmanjšuje.

Malo googlaj kako je v Svedskem Malmo in podobnih krajih. Pa prosim navedi vir teh strokovnih raziskav, da si bomo se mi lahko osvetlili nas zgresen pogled.

Rezultat je za marsikoga presenečenje, tisti najbolj zagrizeni ksenofobi pa mu itak ne verjamejo in bodo iskali zaroto v vsem, kar nasprotuje njihovemu pomilovanja vrednemu pogledu na svet in soljudi.
Za razmišljujočega človeka, ki se zna vživeti v položaj drugih ljudi, pa je rezultat pričakovan. Ljudje, ki se zatečejo v tuje okolje bodisi zato, ker bežijo pred nasiljem ali pred nevzdržnimi razmerami za življenje ali pa zgolj iščejo priložnost za boljše življenje, se poskušajo prilagoditi, zaživeti znova. Če jih okolje sprejme, so hvaležni in poskušajo to na nek način družbi, ki jih je sprejela, tudi vrniti.

In to na nacin, da skusajo v svojo novo okolje vstopiti na ilegalen nacin. Prav zares se jim lahko povsem zaupa in bodo v bodoce zagotovo vzorni prebivalci.

Okolje te bo vedno sprejelo, ce ti sprejmes okolje, ce si se voljan prilagoditi. Z ilegalnim vstopom ravno ne kazejo resen namen po prilagajanju na novo okolje.

To je v naravi človeka in le malo je primerov, kjer to ne drži. Seveda prihajajo tudi ljudje z drugačnimi nameni in z drugačnim miselnim okvirom, a še vsaka raziskava je doslej zelo jasno pokazala, da je delež kriminalnih dejanj, ki jih zagrešijo priseljenci, manjši od deleža kriminalnih dejanj, ki jih zagrešijo domačini. Bolj problematična tako za ene kot za druge pa so kriminalna dejanja, ki jih domačini zagrešijo nad priseljenci. Kajti porast teh kaže na povečanje nasilja v družbi, ki se bo, če ga družba ne bo ustavila, prej ali slej obrnilo proti članom družbe.

Zadel si v polno. Slovenci smo znani po nasilju nad tujci.

Če bi šli še korak dlje bi hitro ugotovili, da največ družbene škode povzročajo kriminalna dejanja najbolj vplivnih slojev prebivalstva in ne tista, ki jih zagrešijo najrevnejši niti priseljenci. Če vzamemo samo Slovenijo za primer, nobena druga skupina ni povzročila toliko škode nam vsem, kot tistih dobrih 100 privatizatorjev in še morda kakšnih tisoč njihovih pomagačev.

Imas prav, a kaksno ima to vezo z naso financno zmoznostjo sprejemanja tujcev? Jaz bi rad dozivel, da se docakam pokojnino, ne pa da bom za 40 let dela prejemal miloscino, ker bo kasa peazna. Rad bi imel boljsi zdravstveni sistem, ne pa taksnega, ki bo se bolj ubobozan.

Eni zivite v oblakih in sanjate o idealnem svetu. Ga ni, ker ce gre meni bolje je to vedno na racun drugega. Temu se rece napredek uspesne druzbe. Smo ze imeli sistem, kjer so bili vsaj na papirju vsi enaki, pa nas je pripeljal na rob prepada in celo v vojno.

Dodali bi se to, da si tujci lahko pridobijo dovoljenje za delo in bivanje in jim ni potrebno riniti v drzavo skozi gozdove. 

 

Več nezakonitih priseljencev prinaša - manjšo stopnjo kriminala!

Jaz pa varneje vozim ce spijem liter zganice.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Alla pravi:

1. Strokovne raziskave že ves čas potrjujejo.

2. Ljudje, ki se zatečejo v tuje okolje bodisi zato, ker bežijo pred nasiljem ali pred nevzdržnimi razmerami za življenje ali pa zgolj iščejo priložnost za boljše življenje, se poskušajo prilagoditi, zaživeti znova. Če jih okolje sprejme, so hvaležni in poskušajo to na nek način družbi, ki jih je sprejela, tudi vrniti. 

3. Če bi šli še korak dlje bi hitro ugotovili, da največ družbene škode povzročajo kriminalna dejanja najbolj vplivnih slojev prebivalstva in ne tista, ki jih zagrešijo najrevnejši niti priseljenci. Če vzamemo samo Slovenijo za primer, nobena druga skupina ni povzročila toliko škode nam vsem, kot tistih dobrih 100 privatizatorjev in še morda kakšnih tisoč njihovih pomagačev.

 

Več nezakonitih priseljencev prinaša - manjšo stopnjo kriminala!

1. Ko slišim "strokovna raziskava" me kar srat prime. Nihče ne gre več na teren. Vsi svoje raziskave delajo preko naslonjača in interneta. Strokovne raziskave so tud pokazale da imajo Iračani kemično orožje. Ko je bila škoda narejena (prvotni cilj) pa je pač prišla "resnica na dan". Raziskave danes dela denar, tako kot plačaš, tako dobiš.

2. To je res. En od takih primerov je poljanska dolina. Sem so hodili ljudje iz okoliških držav( veliko Italianov) graditi Rupnikovo linijo. S tem povezano se je močno spodbudila genska raznolikost, ter obrtništvo, tihotapstvo itd...Precej ljudi je potem tukaj ostalo. In močno doprineslo naši poljanski dolini. Še danes ena gospodarsko in rodno najmočnejša pokrajina v SLO.

A je treba ločit, med ljudmi, ki sem prihajajo in hočejo doprinesti k razvoju in se vključit v skupnosti. Ali pa ljudje, ki pridejo samo zato, ker so slišali, da je tukaj "blaginja". Nočejo se pa naučiti jezika, se asimilirati. Še manj pa spoštujejo zakone, še celo kršijo jih. 

3. :worship:

PS: Ljudem iz vojnih območji je treba pomagat. Vojna je kur****. Jest sm jo samo po TV vidu, pa mi je grozna. Beguncem je treba pomagat. Pa tudi migrantom, ki si želijo boljše življenje. In si želijo delat in se asimilirart. Denarja in dobrin v evropi je dost za vse.

Ampak v zameno, naj spoštujejo našo kulturo, naše običaje in naše zakone.

Sicer je pa moje mnenje, da je ta civilizacija\družbena ureditev že šla čez točko brez povratka. Ali bomo vsi sodobni sužnji, ali pa bo krvava revolucija. To se pa veže na točko 3.

 

 

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajte že enkrat prepričat vlado, da je treba nardit kamnite zidove !!! 

Bom najugodnejši.

Dokler jih gre takšna količina naprej, se ne sekirajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, Quest pravi:

Nov termin prebežniki? Nmal si odzat ustav.?

tistim , ki pobegnejo iz državne institucije za izvrševanje kazenskih sankcij se reče ubežniki.

pred 13 urami, Kremenčkovi pravi:

Dajte že enkrat prepričat vlado, da je treba nardit kamnite zidove !!! 

Bom najugodnejši.

Dokler jih gre takšna količina naprej, se ne sekirajo.

če bi 91-ga poslišali zmagota bi imeli marsikatero težavo manj na meji.. za reševanje zataknjenih v okenčku za pošto ne zaposli cele trume javnih uslužbencev ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po vseh medijih sprememba poimenovanja.

Kot pojasnjujejo strokovnjaki za terminologijo pri ZRC SAZU: "Izraz prebežnik, ki sicer ni pravni termin, bi bil potemtakem ustrezno krovno poimenovanje za migrante, ki iz različnih vzrokov (ekonomski, politični, verski itd.) zapustijo svojo državo, zlasti če v drugo državo vstopijo ilegalno." 

 

Hop, Cefizelj pa te imamo. Termin prebežnik torej ni nobeno olepševanje, ampak neformalno poimenovanje za migrante. Vidite, v katerem grmu tiči zajec? Oni jim samo drugače rečejo, da vse druge, posebno tiste, ki živijo ob južni meji, denimo v Beli krajini, potem lahko zmerjajo, da so ksenofobi, fašisti, rasisti in da širijo sovraštvo. Simpl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Kmet2 mogoče nismo dovolj izobraženi, ali pa bi mogli bit kulturniki (po možnost samozaposleni v kulturi), da bi to stanje, odločitve in razmišljanje razumeli. 

Sam pa se sprašujem to. Večkrat se je videlo, da imajo ti reveži hitech aparate in kar lep sveženj eurov. Zakaj si ne kupijo letalske karte in poletijo tja kamor želijo? Večkrat "ujamem" kakšno zelo ugodno letalsko karto, ceneje kot me pride naročnina za telefon (18,5eur) in letiš lahko v London, Amsterdam, Valencio, Koln...

Ta teden bom spet pomagal nekomu, pa se ne morem odločit. Ali bom nakazal lopovskim "dobrodelnim" organizacijam, ali bom daroval za obnovo cerkve, ali bom pomagal bližnjim kolegom res pomoči potrebnim, ali pa bom zakrpal del bančne luknje? Sarkazm off.  

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največja finta pa je, da so itak "vsi" proti migrantom, muslićem, ciganom ipd., nihče jih noče za sosede oziroma se sedaj fine delajo v javnosti, kako so sočutni ipd. da je treba pomagat.

Pomagat je bilo treba v Siriji, kjer je nastal problem z rjuharji in glavorezci, torej pri samem izvoru težave.

@Kmet2 tudi domači muslići so packi. Tu gledam, v sosednji hiši, neki najemniki, vsak dan na ulici neke ogorke najdem, hm, koji k... tu baca, če pa noben....

pa vidim muslića skoz okno kak frcne čik...

mu lepo pometeš te zadeve in pred vhod, a ne razume...

avto parkira na zelenici, ki je sedaj več ni, blatna kopel...da mu avto toči olje po celi ulici pa ga tudi b...k...

kak si zadaj obriše, me niti več ne zanima...

-------------------------

jaz bi vsakemu zagovorniku migrantov dal enga za domov za 14 dni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Snečer pravi:

@Kmet2 tudi domači muslići so packi. Tu gledam, v sosednji hiši, neki najemniki, vsak dan na ulici neke ogorke najdem, hm, koji k... tu baca, če pa noben....

pa vidim muslića skoz okno kak frcne čik...

mu lepo pometeš te zadeve in pred vhod, a ne razume...

avto parkira na zelenici, ki je sedaj več ni, blatna kopel...da mu avto toči olje po celi ulici pa ga tudi b...k...

kak si zadaj obriše, me niti več ne zanima...

-------------------------

jaz bi vsakemu zagovorniku migrantov dal enga za domov za 14 dni...

Pa ne vsi...je rekel znanec in jim dal sosednjo hiso od sebe v najem...

Nekje po treh tednih gledanja in opozarjanja naj se to ne pocne in da parking z dva avta zelenica pa lepo urejena in ni namenjena parkingu....se je odlocil,da naslednje najemnine ne bo vzel in naj gredo...

Vsaka sola kao nekaj stane a to zame ni sola,ce ti jih vec pove kaki so in potem si tako umsko omejen,da zelis to okusit se na lastni kozi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Snečer pravi:

tudi domači muslići so packi. Tu gledam, v sosednji hiši, neki najemniki, vsak dan na ulici neke ogorke najdem, hm, koji k... tu baca, če pa noben....

pa vidim muslića skoz okno kak frcne čik...

 

To je pa kr problem, ki ni omejen samo na "musliče". Zadnjič sem se pa komaj zadržal, da nisem vzvratnega stranskega ogledala odbil z nogo, tipu, ki mi je vrgel čik med vožnjo. 

Prri men doma, ga mi vrže na tla, pa samo zahodi. Pa so čistokrvni. Pobiram dnevno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me je lani na lj letališču presenetila tale slika, ko je kompletna ekipa čakala avion za telaviv

Rezultat iskanja slik za ortodoksni judje

dokaj podobna zadeva je to, iz istih krajev kot migrantje...samo da imajo več cvenka

jaz v glavnem tudi takih zadev ne bi spuščal k nam, sploh zaradi verskih kapric, na avionu ne sede poleg ženske ipd.

https://www.rtvslo.si/svet/svicarski-hotel-razburil-z-napotki-za-judovske-goste/430192 primer

na našo mejo pa tanke, čeprav odslužene t84, pa vojsko in poslat jasno sporočilo, kot je to storil Orban, da tu niso zaželjeni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če gremo letos na GG, se kar pripravimo sploh doli ob jezeru je noro

https://www.rtvslo.si/tureavanture/navade-po-svetu/arabci-odkrivajo-avstrijsko-alpsko-idilo/403014

Citiraj

Pred dvema letoma je tako veliko prahu v medijih dvignila brošura s predpisi za vedenje, ki jo je izdal tamkajšnji turistični urad.

V njej so med drugim arabskim turistom polagali na srce, naj prenehajo barantati glede cen, kuhati v svojih sobah in metati smeti po tleh. A tisti prah se je že polegel. "Gre za proces vzajemnega učenja," je povedal Andreas Lederer, lastnik hotela, v katerem je več kot polovico poletnih gostov arabskih turistov.

 

65344877_2016-09-14t134356z_1367394289_s1beubglfoad_rtrmadp_3_religion-burqa-austria-tourism.jpg

multi kulti :) na levi je zagotovo par :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Snečer pravi:

če gremo letos na GG, se kar pripravimo sploh doli ob jezeru je noro

https://www.rtvslo.si/tureavanture/navade-po-svetu/arabci-odkrivajo-avstrijsko-alpsko-idilo/403014

 

65344877_2016-09-14t134356z_1367394289_s1beubglfoad_rtrmadp_3_religion-burqa-austria-tourism.jpg

multi kulti :) na levi je zagotovo par :) 

Predlagam obisk Zellamsee...so cele četrti v "ninđa" barvah. Sem mislil, da sem mesto falil. Ampak smeti pa ni bilo po ulicah. Urejeno.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, DAMI34 pravi:

Predlagam obisk Zellamsee...so cele četrti v "ninđa" barvah. Sem mislil, da sem mesto falil. Ampak smeti pa ni bilo po ulicah. Urejeno.

 

Je blo hebeno lansko leto tam okoli, ti rečem...

najprej so najele pravi arabski taksi

 

IMG_20180804_085943.jpg

Pol so se postavle v zasedo

 

IMG_20180804_151012.jpg

Da bi mi na koncu povsod sledile.

 

IMG_20180804_151529.jpg

Poglej moj izraz...prestrašen, zaskrbljen, postaran....:naughty:

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Tedybear pravi:

Je blo hebeno lansko leto tam okoli, ti rečem...

najprej so najele pravi arabski taksi

 

IMG_20180804_085943.jpg

Pol so se postavle v zasedo

 

IMG_20180804_151012.jpg

Da bi mi na koncu povsod sledile.

 

IMG_20180804_151529.jpg

Poglej moj izraz...prestrašen, zaskrbljen, postaran....:naughty:

Najbrž so dobile dovolilnico za izhod, 1x letno jim pa pripada :P

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, DAMI34 pravi:

Najbrž so dobile dovolilnico za izhod, 1x letno jim pa pripada :P

Po moje so bile "spešl forsis", tako kot tiste osebne varnostnice od Gadafija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Tedybear pravi:

Po moje so bile "spešl forsis", tako kot tiste osebne varnostnice od Gadafija.

Boljs ko une z bombami...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!