Skoči na vsebino

Migrantsko/teroristična kriza


I30

Priporočene objave

pred 42 minutami, DAMI34 pravi:

ob prebiranju te teme in odzivih nekaterih, se res vprašam, kaj je sovražni govor, sploh ob zadnjem dogajanju...pa nisem nestrpen, sem za pravice ljudi, ampak po nekih normativih, ki smo jih vsi sprejeli, torej, da ne kršimo drug drugemu pravic, ker roko na srce, tudi migranti jih meni...

A je sovražni govor, če bi jih streral nekam, al je sovražni govor, če bi jih z mišolovko ulovil?

Mogoče najedam Alla, Dr. Looney , ampak v taki faking politični temi, dejansko lahko vsak svojo klobaso predlaga. Sicer mi je res smešno in nehumano primerjanje načinov rajha z načini , ki jih lahko sedaj uporabimo..Vendar se kljub temu vprašujem, od kje pa pravice nekaterim, da ugrabljajo ljudi?

Da si bomo na jasnem, ti ki bežijo pred vojno in rešujejo svoje družine popolnoma razumem, ne razumem pa vsiljivcev, ki izkoriščajo sistem. In v tej smeri vsaj pogojno razumem tudi blesave misli nekaterih forumašev, ki pa so bile vsaj po mojem mnenju napisane bolj za šalo kot zares.

 

Katere pravice tebi kršijo migranti? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Katere pravice tebi kršijo migranti? 

nobenih, katere pa tebi? Mogoče, sam mogoče je pa ilegalen prehod meje, pa kaka ugrabitev, pa vandalizem...ampak lej, mogoče pa pretiravam :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, DAMI34 pravi:

torej, da ne kršimo drug drugemu pravic, ker roko na srce, tudi migranti jih meni...

...

 

Pravkar, DAMI34 pravi:

nobenih, katere pa tebi?

 

Kar začni tipkati. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

 

Kar začni tipkati.

torej iščeš samo kje bi zapenjal z mano?  Nič novega. Lovju ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, DAMI34 pravi:

nobenih, katere pa tebi? Mogoče, sam mogoče je pa ilegalen prehod meje, pa kaka ugrabitev, pa vandalizem...ampak lej, mogoče pa pretiravam :P

 

 

 

pred 12 minutami, DAMI34 pravi:

torej iščeš samo kje bi zapenjal z mano?  Nič novega. Lovju ?

Prvi zapis si hitro popravil in seveda nič pametnega oziroma sploh nič napisal o kršenju tvojih pravic. 

V drugem zapisu samo potrjuješ, kar že vemo; bluziš in nakladaš. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Borutt pravi:

 

Prvi zapis si hitro popravil in seveda nič pametnega oziroma sploh nič napisal o kršenju tvojih pravic. 

V drugem zapisu samo potrjuješ, kar že vemo; bluziš in nakladaš. 

sam jest tem mam res rt, in ne vem kaj ma najina lubezen veze s to temo. Zapisu, sem pa samo dodal, kar si iskal, da ti bo lažje.

aja, pa o sebi ne pisat v množini :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

sam jest tem mam res rt, in ne vem kaj ma najina lubezen veze s to temo. Zapisu, sem pa samo dodal, kar si iskal, da ti bo lažje.

aja, pa o sebi ne pisat v množini :P

 

Katere pravice ti kršijo migranti? Kar objasni. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Katere pravice ti kršijo migranti? Kar objasni. 

nepanebom :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, DAMI34 pravi:

nepanebom :ras:

Sploh nisem presenečen. Namreč, da samo bluziš in nakladaš. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, DAMI34 said:

ob prebiranju te teme in odzivih nekaterih, se res vprašam, kaj je sovražni govor, sploh ob zadnjem dogajanju...pa nisem nestrpen, sem za pravice ljudi, ampak po nekih normativih, ki smo jih vsi sprejeli, torej, da ne kršimo drug drugemu pravic, ker roko na srce, tudi migranti jih meni...

A je sovražni govor, če bi jih streral nekam, al je sovražni govor, če bi jih z mišolovko ulovil?....

Precej enostavno je, sovražni govor je pozivanje k dejanjem ki škodujejo drugim. Ti bom dal primer:

Sovražni govor: "dejmo na jadranko polit svinjsko mast, da se bojo vsi tile kretenski motoristi, ki ne spoštujejo prometnih predpisov in ogrožajo naša življenja razlepili po okoliških skalah"

Ni sovražni govor: "Dajmo na jadranki postavit več radarjev, ki bodo umirili promet in zmanjšali število prometnih nesreč"

Upam, da vidiš razliko.

Sam sem predvsem presenečen, da večinoma ljudje premorete tako malo domišljije, da ne vidite kako hitro se nespoštovanje splošnih človekovih pravic obrne proti nam. Imamo obstoječo zakonodajo, ki čisto dobro opravi z zločinci, ki ugrabljajo, ne potrebujemo bodeče žice, lahko pa zaposlimo par novih policajev.

btw, ona ideja o pošiljanju ilegalcev z vlakom naprej je že videna pred slabimi stotimi leti in je recept za katastrofo. "Kdor ne pozna zgodovine, je obsojen, da jo bo ponovil"

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 5. 2019 ob 13:18, Arzen pravi:

Torej ukinimo religije? Bi tudi politiko ukinil? Ni vera kriva za vojne, ampak posamezniki, ki so vero izkrivljali. Vera sama po sebi ni slaba, slab je človeški faktor. Človek je vedno potreboval razlog da v nekaj verjame, ni pa imel toliko spoštovanja, da bi drugim dal prostor in dostojanstvo, da je vsak lahko to kar hoče biti. Zato so vojne, ne pa zaradi vere. Vere so le vzvod zaradi mase ljudi, ki so pod "kontrolo", je še jskrablin najlepše napisal oz razložil. A poudarjam, vera sama po sebi ima nekaj zelo pozitivnih stvari, a tako kot gre vse v korak s časom, bi morala tudi vera. Meni osebno je Tibet lep primer čiste vere, dokler ne pridejo Kitajci.

najprej moraš razumeti razliko med vero in religijo ... 

ti bom posredoval moj zapis :

"nobena dosedanja religija ni bila vzrok miru temveč zmeraj vzrok vojne in nasilja..

pa je vseeno ali je bila to religija vere ali dobrin."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, DAMI34 pravi:

ob prebiranju te teme in odzivih nekaterih, se res vprašam, kaj je sovražni govor, sploh ob zadnjem dogajanju...pa nisem nestrpen, sem za pravice ljudi, ampak po nekih normativih, ki smo jih vsi sprejeli, torej, da ne kršimo drug drugemu pravic, ker roko na srce, tudi migranti jih meni...

A je sovražni govor, če bi jih streral nekam, al je sovražni govor, če bi jih z mišolovko ulovil?

Mogoče najedam Alla, Dr. Looney , ampak v taki faking politični temi, dejansko lahko vsak svojo klobaso predlaga. Sicer mi je res smešno in nehumano primerjanje načinov rajha z načini , ki jih lahko sedaj uporabimo..Vendar se kljub temu vprašujem, od kje pa pravice nekaterim, da ugrabljajo ljudi?

Da si bomo na jasnem, ti ki bežijo pred vojno in rešujejo svoje družine popolnoma razumem, ne razumem pa vsiljivcev, ki izkoriščajo sistem. In v tej smeri vsaj pogojno razumem tudi blesave misli nekaterih forumašev, ki pa so bile vsaj po mojem mnenju napisane bolj za šalo kot zares.

 

To, da bi nekdo kogarkoli pošiljal v koncentracijska taborišča v plinske komore je absolutno sovražni govor.

Glede "ugrabitve" strica pa ti samo tole razmišljanje kopiram....
 

Citiraj

 

...če je kdo pričakoval, da se bom obširneje razpisal o "migrantski" ugrabitvi 79 letnega Miroslava Moravca v bližini vasi Mali Nerajec v Beli krajini....ne bom se...ne še....enostavno zato, ker v tej zgodbi manjkata še dva ključna podatka :
- policija še ni zaslišala tistih dveh arheologov, ki sta obiskala Moravca na njivi
- policija še ni našla tistega četrtega, za katerega Moravec trdi, da je bil poleg, obenem pa policija še ni opravila forenzične preiskave avtomobila, kjer ne bi smela imeti težav najti najmanj prstne odtise, ki bi dokazali identiteto četrtega, za katerega vsaj mene ne bi čudilo če bi bil slovenski državljan....

mnenja sem namreč, da je (bil) vsaj eden od omenjenih treh švercer z belim blagom, torej tihotapec teh treh beguncev/migrantov, in je dejanski krivec ugrabitve Moravca.....

obenem pa so se začele izjave Moravca za različne medije razlikovati v opisovanjih podrobnosti....kakor tudi ne vidim nobene logike, da bi si katerikoli begunec/migrant, za zgolj prečkanje Slovenije na poti proti Nemčiji, ker v Sloveniji itak noče noben ostati, dovolil neumno dejanje ugrabitve nekoga na poti, če pa mu je povsem jasno, da bi takšno dejanje zanj pomenilo ekspresno deportacijo v njegovo državo in doživljensko prepoved vstopa v katerokoli državo EU....

seveda da obsojam dejanje ugrabitve kot takšno, a ne morem mimo dejstva, da ni bil nihče poškodovan in je bilo vse v par urah zaključeno....za razliko od preko 1000 nasilnih dejanj s stotinami poškodovanih in desetinami umrlih, katera vsako leto spočnejo Slovenci nad Slovenci v Sloveniji.....

leta 2015 je našo malo podalpsko na poti v razvite EU države prečkalo preko 500.000 beguncev/migrantov in nobenega problema....od 2016 do danes našo malo podalpsko vsako leto prečka med 5.000 - 10.000 beguncev/migrantov, skozi cerarjeve žiletkaste žice na mejah kakopak, in nobenega problema, ob čemer Slovenija izda letno do največ 20 dovoljenj le tem za ostanek v Sloveniji, kar je dosti manj od kvot katerim so se naši parlamentarci zavezali Bruslju.....obenem to pomeni tudi, da je naša policija dobro opravljala delo na meji....

no, in potem začuda le dva tedna pred EU volitvami amaterski scenarij begunsko/migrantske ugrabitve našega državljana na naših tleh...skratka, policija bi morala v nakasneje tednu dni javno objaviti odgovore na moji uvodni predstavljeni še manjkajoči točki....

in če tega ne bo storila ali celo trdila, da v avtomobilu ni mogla najti najmanj prstnih odtisov tistega četrtega, potem se bo pač treba po odgovor, kdo je tisti četrti, obrniti na vodstvo SDS, DOM in/ali Zedinjena Slovenija.....

 

 

  • Hvala 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Alla pravi:


Glede "ugrabitve" strica pa ti samo tole razmišljanje kopiram....
 

v to smer, pa tudi sam, ki sem izredno odprte glave, nisem razmišljal :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, maus pravi:

v to smer, pa tudi sam, ki sem izredno odprte glave, nisem razmišljal :huh: 

Lahko si odprte glave tudi samo enosmerno...da gre več ven, kot pride not....

Pri tvojemu in mojemu EMŠU je to že skorej pravilo...:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, nejc74 pravi:

Precej enostavno je, sovražni govor je pozivanje k dejanjem ki škodujejo drugim. Ti bom dal primer:

Sovražni govor: "dejmo na jadranko polit svinjsko mast, da se bojo vsi tile kretenski motoristi, ki ne spoštujejo prometnih predpisov in ogrožajo naša življenja razlepili po okoliških skalah"

Ni sovražni govor: "Dajmo na jadranki postavit več radarjev, ki bodo umirili promet in zmanjšali število prometnih nesreč"

Upam, da vidiš razliko.

Sam sem predvsem presenečen, da večinoma ljudje premorete tako malo domišljije, da ne vidite kako hitro se nespoštovanje splošnih človekovih pravic obrne proti nam. Imamo obstoječo zakonodajo, ki čisto dobro opravi z zločinci, ki ugrabljajo, ne potrebujemo bodeče žice, lahko pa zaposlimo par novih policajev.

btw, ona ideja o pošiljanju ilegalcev z vlakom naprej je že videna pred slabimi stotimi leti in je recept za katastrofo. "Kdor ne pozna zgodovine, je obsojen, da jo bo ponovil"

 

se pravi jih s svinjsko mastjo, kar je vtej temi bilo predlagano ne smemo namazat in pozivat. :(

Kaj pa z erukremom? Pa gor 500€ bankovc prilimat na čelo? A to še sovražno? :P

 

pred 1 uro, Alla pravi:

To, da bi nekdo kogarkoli pošiljal v koncentracijska taborišča v plinske komore je absolutno sovražni govor.

 

 

in se strinjam, dejansko je 3/4 te teme, pa še kake druge politične, sovražni govor. Nekdo je pojasnil, da je tudi mazanje s svinjsko mastjo sovražni govor ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Beguncev na naši meji ni. So samo še migranti.

Zakaj?

Zato, ker si begunec do prve varne države, ki pa je že zdavnaj za njimi. Torej so vsi ki pridejo ilegalno čez mejo na našo stran migranti.

So ugrabil ata. A niso bili domačini še pred par meseci za to, da se umakne ograja?

Popravljeno . Popravil MARJA
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem bi okronan sovražnega govora z zadnjim postom, imam še en predlog.

Vlak (za cca 500 ljudi), konfeti, panoji "welcome refugees", topel obrok....čiha puha, oziroma tdm tdm    tdm tdm (zvok tračnic) do Borovnice. Pričaka jih avtobus tipa (glej spodaj), da se predstavi slovenska kultura. Potem pa lepo v Vrhniko, tam pa lepo v eno tovarno (kakor en bivši IUV, ali pa neko industrijo v glavnem), da se navadijo dela. Stanujejo najprej pri domačinih, da se navadijo tudi naših običajev, potem pa se preselijo v novogradnje. Medtem lepo dobivajo minimalno plačilo, regres. Plačan imajo celo tedenski dobust na Debelem Rtiču. Enkrat gredo na kolektivca po slovenskih alpah in večina osvoji najvišji vrh, Triglav. To bi bila zgodba o uspehu in dokaz, da se da živet v sožitju z drugačno mislečimi. 

Pustimo naše reveže in pomoči potrebne. Dajmo nove navabit, ker naših smo se že naveličali. Uni kralji ulic pred trgovinami so mi že dolgočasni, razne samohranilke, poškodovani kolegi motoristi, ki potrebujejo operacije... Vsak enga Sirijca, pa lepo še enga kužka in zavetišča, pa smo iz tahudga ven. Rešili bomo človeštvo in svet....

merezige.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

N'toko:
"OB NOVEM SLOVENSKEM 11. SEPTEMBRU

V nedeljo sem poslušal novice na radiu in se po prvih parih stavkih nehote vprašal “Ali smo v vojni?” Smo res tako histerizirani, da vsaka novička iz črne kronike lahko pripelje državo do izrednih razmer in dobi vsako kriminalno dejanje (resnično ali namišljeno) status 11. septembra?

Nekaj ugotovitev:

- Kdor išče razloge za paniko v neumnosti in rasizmu ljudi, ne bo prišel daleč - razlogi za tako paniko so v interesih strank in institucij. O tem bolj obširno tukaj: http://www.ntoko.si/vojni-dobickarji-protimigrantskih-shod…/

- Desne stranke so pred volitvami res krvavo potrebovale kakšen incident in so šle ob ugrabitvi s svojo poropagando do konca. Še enkrat smo videli, da imajo SDS med vsemi strankami najbolj izdelan, množičen in ažuren propagandni aparat, s katerim uspevajo vsem ostalim vsiljevati svojo agendo. Cel petek in soboto nisem mogel odpreti internetne strani, da me ne bi zasuli njihovi panični promoted oglasi.

- Kljub temu pa jim gre sama mobilizacija (zaenkrat) slabo. Čeprav v to vlivajo ogromno denarja, čeprav vse stavijo na svojo sposobnost spravljati jezne ljudi na ulice, jim antimigrantska paranoja ne daje bog ve kakšnih rezultatov. 200 do 500 ljudi v Črnomlju je žalosten rezultat za tako udarno kampanjo, sploh ko upoštevamo, da so bili protestniki večinoma “migranti” iz strankarskih avtobusov. Obstaja torej velik razkorak med online outragom, ki ga ustvarjajo v sodelovanju z delom populacije, in dejanskim občutjem večine ljudi, ki jih migracije v vsakdanjem življenju kaj dosti ne zanimajo. Milo rečeno: črna kronika je vedno polna nesrečnih zgodb in folk se ne počuti nič bolj ali manj ogroženo kot prej.

- A če skrajno rasistična desnica nima zares organske podpore, ki bi šla onkraj njihove baze fanatikov (to se vidi tudi na volitvah), od kje njihov izjemen vpliv v javnem in institucionalnem življenju? Povedano drugače, zakaj so uspeli z dvemi miniaturnimi shodi priklicati vojsko na mejo in izsiliti milijonske vložke države? Kdaj je nazadnje to uspelo kakemu sindikatu? Očitno so na delu drugi interesi. Za vse to namreč ni toliko kriva SDS, kot so krivi vlada, Ministrstvo za notranje zadeve in obrambno ministrstvo. Njihovi interesi so tisti, ki potiskajo državo v orbanovsko blaznost, ne pa interesi rasističnih lokalcev.

- Sredinske in tudi leve vlade so se naučile, da so migracije lahko vir politične nestabilnosti, saj jih desnica zna dobro izkoristiti. A iz tega so potegnili napačen sklep: “Če nočemo politične nestabilnosti, moramo MI ljudem zagotoviti občutek varnosti”. Paradoks je seveda v tem, da s tem pristajajo na desno logiko o “izrednem stanju” in “prestrašenih ljudeh”, ki bodo zdaj zdaj vrgli vlado. Problem namreč ni dejanska nevarnost (ta je manjša kot kadarkoli v zgodovini), ampak v PERCEPCIJI nevarnosti - ki se povečuje z vsakim novim člankom, ograjo in vojakom na meji... In tako so se z novimi in novimi varnostnimi ukrepi sredinske vlade spustile v spiralo, ki nima konca. Namesto vztrajanja pri tem, da desnica ljudi zavaja, se z njimi spuščajo v bitko za to, kdo bo fantazijsko varnost vzel bolj resno. Če pristajaš na bedarijo, da za varnost ljudi rabimo žico in vojsko na meji, moraš pristati tudi na to, da te ne bo nikoli dovolj.

- Tukaj vstopi interes varnostne industrije. Ta se je vzpostavila kot rešiteljica zmernih sredinskih vlad. Predstavlja se jim kot tista institucija, ki jim lahko zagotovi občutek varnosti pri ljudeh, s tem pa mir pred desnico. “Dajte nam denar in ljudi, pa boste imeli politično stabilnost”. In vlada jim daje denar. Čez noč so spet našli novih 15 milijonov, spet bo rastla nova žica in spet bodo prihajali novi vojaki! Več kot očitno ne gre za strokoven varnostni ukrep proti “migrantskemu kriminalu”, ampak za politični ukrep Šarca proti desnici, ki ga varnostni zaslužkarji uporabljajo v svoj prid (plače, kadri, oprema, nadure, politična moč...).

Za zaključek: množične migracije bodo ostale dejstvo, dokler živimo v globaliziranem hiperkapitalizmu, ki nenehno ločuje ljudi od virov preživetja. To vedo tako sredinski kot desni politiki in oboji spodbujajo procese, ki povečujejo razseljevanje: mednarodni trgovski sporazumi, vojne intervencije, agencijsko delo, kopičenje kapitala v centrih, okoljsko opustošenje... (nekako ironično je, da je levica tista, ki je obveljala kot razlog za množične migracije). A če se je desnica naučila migracije uporabljati kot politično orožje, nobena druga politična opcija ni našla odgovora na takšne napade. Ta cikel “volitve - panika zarad migracij - militarizacija meja” smo že in bomo še videli velikokrat, ni pa prav, da se ga navadimo. Enako kot ameriška vojna proti terorju nas evropska vojna proti migracijam spravlja v krog histeričnega oboroževanja in sovraštva, katere žrtev so tako migranti kot prebivalci periferije. Levica mora zato tukaj opraviti ogromno političnega dela in popolnoma zavreči "varnost" kot legitimen politični argument. Vzkliki rasističnih kričačev tako glasno odmevajo ravno zato, ker je druga stran tiho - ker ni shodov solidrnosti, shodov za dostojno delo, za stanovanja, proti vojni, proti impeprializmu in diskriminaciji."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, MARJA pravi:

Beguncev na naši meji ni. So samo še migranti.

Zakaj?

Zato, ker si begunec do prve varne države, ki pa je že zdavnaj za njimi. Torej so vsi ki pridejo ilegalno čez mejo na našo stran migranti.

So ugrabil ata. A niso bili domačini še pred par meseci za to, da se umakne ograja?

pa ti misliš, da ograje pomagajo? 

Prej bi rekel, da samo malo usmerjajo, ker druge funkcionalsti žal nimajo. Cvik, cvik in si skozi. Je pa res, da je nekdo fajn zaslužil z ograjami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Strokovne raziskave že ves čas potrjujejo, da priseljevanje nikakor ne povečuje obsega kriminalnih dejanj, še več, delež posameznih nezakonitosti se v obdobjih oz. okoljih z večjim številom priseljencev celo zmanjšuje.

Rezultat je za marsikoga presenečenje, tisti najbolj zagrizeni ksenofobi pa mu itak ne verjamejo in bodo iskali zaroto v vsem, kar nasprotuje njihovemu pomilovanja vrednemu pogledu na svet in soljudi.
Za razmišljujočega človeka, ki se zna vživeti v položaj drugih ljudi, pa je rezultat pričakovan. Ljudje, ki se zatečejo v tuje okolje bodisi zato, ker bežijo pred nasiljem ali pred nevzdržnimi razmerami za življenje ali pa zgolj iščejo priložnost za boljše življenje, se poskušajo prilagoditi, zaživeti znova. Če jih okolje sprejme, so hvaležni in poskušajo to na nek način družbi, ki jih je sprejela, tudi vrniti. To je v naravi človeka in le malo je primerov, kjer to ne drži. Seveda prihajajo tudi ljudje z drugačnimi nameni in z drugačnim miselnim okvirom, a še vsaka raziskava je doslej zelo jasno pokazala, da je delež kriminalnih dejanj, ki jih zagrešijo priseljenci, manjši od deleža kriminalnih dejanj, ki jih zagrešijo domačini. Bolj problematična tako za ene kot za druge pa so kriminalna dejanja, ki jih domačini zagrešijo nad priseljenci. Kajti porast teh kaže na povečanje nasilja v družbi, ki se bo, če ga družba ne bo ustavila, prej ali slej obrnilo proti članom družbe.

Če bi šli še korak dlje bi hitro ugotovili, da največ družbene škode povzročajo kriminalna dejanja najbolj vplivnih slojev prebivalstva in ne tista, ki jih zagrešijo najrevnejši niti priseljenci. Če vzamemo samo Slovenijo za primer, nobena druga skupina ni povzročila toliko škode nam vsem, kot tistih dobrih 100 privatizatorjev in še morda kakšnih tisoč njihovih pomagačev.

 

Več nezakonitih priseljencev prinaša - manjšo stopnjo kriminala!

  • Všeč mi je 2
  • Šokiran 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Alla pravi:

Strokovne raziskave že ves čas potrjujejo, da priseljevanje nikakor ne povečuje obsega kriminalnih dejanj, še več, delež posameznih nezakonitosti se v obdobjih oz. okoljih z večjim številom priseljencev celo zmanjšuje.

Rezultat je za marsikoga presenečenje, tisti najbolj zagrizeni ksenofobi pa mu itak ne verjamejo in bodo iskali zaroto v vsem, kar nasprotuje njihovemu pomilovanja vrednemu pogledu na svet in soljudi.
Za razmišljujočega človeka, ki se zna vživeti v položaj drugih ljudi, pa je rezultat pričakovan. Ljudje, ki se zatečejo v tuje okolje bodisi zato, ker bežijo pred nasiljem ali pred nevzdržnimi razmerami za življenje ali pa zgolj iščejo priložnost za boljše življenje, se poskušajo prilagoditi, zaživeti znova. Če jih okolje sprejme, so hvaležni in poskušajo to na nek način družbi, ki jih je sprejela, tudi vrniti. To je v naravi človeka in le malo je primerov, kjer to ne drži. Seveda prihajajo tudi ljudje z drugačnimi nameni in z drugačnim miselnim okvirom, a še vsaka raziskava je doslej zelo jasno pokazala, da je delež kriminalnih dejanj, ki jih zagrešijo priseljenci, manjši od deleža kriminalnih dejanj, ki jih zagrešijo domačini. Bolj problematična tako za ene kot za druge pa so kriminalna dejanja, ki jih domačini zagrešijo nad priseljenci. Kajti porast teh kaže na povečanje nasilja v družbi, ki se bo, če ga družba ne bo ustavila, prej ali slej obrnilo proti članom družbe.

Če bi šli še korak dlje bi hitro ugotovili, da največ družbene škode povzročajo kriminalna dejanja najbolj vplivnih slojev prebivalstva in ne tista, ki jih zagrešijo najrevnejši niti priseljenci. Če vzamemo samo Slovenijo za primer, nobena druga skupina ni povzročila toliko škode nam vsem, kot tistih dobrih 100 privatizatorjev in še morda kakšnih tisoč njihovih pomagačev.

 

Več nezakonitih priseljencev prinaša - manjšo stopnjo kriminala!

Registriranih!!! Ker glede na to, kako mediji ne upajo poročati o tem, vprašanje tudi kako se vodi statistika. 

https://de.statista.com/statistik/daten/studie/197/umfrage/straftaten-in-deutschland-seit-1997/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se hočem jaz kot pošten državljan preseliti v drugo državo moram it čez en kup birokracije, ki veleva v tisti državi. Pa še takrat vprašanje, če mi bodo ugodili in za koliko časa. En migrant iz Maroka, kjer mimogrede ni nobene vojne, pa pride čez mejo brez dokumentov, nihče ne ve kdo je, kaj je v svoji državi počel, če ga dobijo se dere azil in že ima stanovanje nad glavo in topel obrok. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, sergini pravi:

Ker sem bi okronan sovražnega govora z zadnjim postom, imam še en predlog.

Vlak (za cca 500 ljudi), konfeti, panoji "welcome refugees", topel obrok....čiha puha, oziroma tdm tdm    tdm tdm (zvok tračnic) do Borovnice. Pričaka jih avtobus tipa (glej spodaj), da se predstavi slovenska kultura. Potem pa lepo v Vrhniko, tam pa lepo v eno tovarno (kakor en bivši IUV, ali pa neko industrijo v glavnem), da se navadijo dela. Stanujejo najprej pri domačinih, da se navadijo tudi naših običajev, potem pa se preselijo v novogradnje. Medtem lepo dobivajo minimalno plačilo, regres. Plačan imajo celo tedenski dobust na Debelem Rtiču. Enkrat gredo na kolektivca po slovenskih alpah in večina osvoji najvišji vrh, Triglav. To bi bila zgodba o uspehu in dokaz, da se da živet v sožitju z drugačno mislečimi. 

Pustimo naše reveže in pomoči potrebne. Dajmo nove navabit, ker naših smo se že naveličali. Uni kralji ulic pred trgovinami so mi že dolgočasni, razne samohranilke, poškodovani kolegi motoristi, ki potrebujejo operacije... Vsak enga Sirijca, pa lepo še enga kužka in zavetišča, pa smo iz tahudga ven. Rešili bomo človeštvo in svet....

 

Spet sovražni govor. Kakšno tovarno....vsi vemo, da gre tukaj predvsem za visoko izobražene kadre...doktorje, inžinerje, astro-fizike in podobno. Pravilno bi jim bilo ponuditi (seveda proti ustreznemu honorarju), kakšno predavanje na Jožef Štefanu, da malo naše tepce tam prosvetlijo....če so seveda pri volji...siliti namreč ne bi bilo korekno in v duhu evropske demokracije, vsekakor pa zoper človekove pravice........

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Alla s tvojim drugim odstavkom se nekak tudi sam strinjam. Če bi sam bil prisiljen zaradi vojne ali bede oditi iz svoje države, bi odšel sklonjene glave, naučil bi se jezika, nekako bi poizkusil po najboljših močeh prispevati dobro tisti družbi. 

Ampak nekako ne morem kljub temu, da se res trudim, pogoltniti tega, da kar brez kakršnih koli pomislekov odpremo mejo za vsakega, ki pride s čisto drugačno versko ideologijo tisoče kilometre stran. Zakaj vidim na 6ki na dolgem mostu samo skupino po 5-10 mladcev iz teh vojno ali pa kako drugače problematičnih držav? Kje so njihove družine? So jih pustili v tistem neredu tam? Torej iz 10 ali 100 novih prišlekov, pride čez neko obdobje še vsa njihova žlahta. Ali nam res manjka toliko delovne sile v službah? Ali bo res naš državni proračun preživel še njih? Ali bodo naše zaloge vode in drugih naravnih dobrin prenesle toliko več ust? Ali vse države na njihovi poti ne ponujajo tega, da ko se pomirijo strasti, da se vrnejo v svoj dom?

Res živim po načelu delaj to, kar si želiš, da se zgodi tebi. Gledam malo dalj naprej kot do naslednjega tedna. Sem božiček za en dan, dan dva eura kralju ulice, pa čeprav sem že "kupil" tri aprilske izvode, nakazujem dobrodelcem. Res si želim, da obstanemo in ne zajebemo generacije za nami. Nisem politično in niti versko usmerjen. Ne vem...zgleda, da sem res čuden. Pa ne samo na videz.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!