Skoči na vsebino

Migrantsko/teroristična kriza


I30

Priporočene objave

 

sam res. kdo so ti aktivisti

in kam dajo mrežo ?     Bi blo več koristi, če bi madžari odnesli in spakirali za staro železo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da bomo morali plačat penale zaradi Nuklearke Hrvatom, se še res lahko zgodi, da ne bo štroma :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem.... Izgleda, da sem samo jaz glup...

Se pravi, mi bomo beguncem ( turistom ) dali vse za oblečt, jest in jih zastonj tudi prepeljali na destinacijo...

Potem pa pridejo na Dansko in jim poberejo vse kar imajo s seboj...

Zakaj že ??????

Še enkrat .... Pravi migranti, ki so pobegnili samo v gatah so potrebni vse pomoči in sočutja, ampak ostali....

Naša država še vedno ne opravlja svojega dela na mejah !!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, thumper pravi:

štrom nej napelejo notr ...

 

pred 15 urami, yamafrik pravi:

Glede na to, da bomo morali plačat penale zaradi Nuklearke Hrvatom, se še res lahko zgodi, da ne bo štroma :D

Dve rešitvi na en mah. Na eni strani priklopit ograjo na nuklearko, na drugi pa na hrvaško elektro linijo. Če komu ni kaj jasno, preko ograje dobavljamo Hrvaški štrom.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ene 10 mio nej da takoj za širitev pokopališča ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15. 1. 2016 at 15:26, bambi61 pravi:

S sekiro???

izgleda da res brez tega ne bo šlo

drgač smo naj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da bi bilo treba te naše bistroumne Cmerarje in Mramorje in Zidarje itd. lepo pred strelski vod :bum:, ne delajo drugega kot kradejo in poglabljajo krizo!

Par let nazaj, ko smo se pogovarjali o tehnični vladi, bi morali ravno to naredit, polek pa uvest strogi nadzor nad vsemi njihovimi odločitvami in transakcijami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, yamafrik pravi:

... Par let nazaj, ko smo se pogovarjali o tehnični vladi, bi morali ravno to naredit, polek pa uvest strogi nadzor nad vsemi njihovimi odločitvami in transakcijami.

In kdo bi izvajal nadzor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pa drugo vprašanje, glede na to, da vsakega, ki ga postaviš na malo bolj odgovorno mesto, začnejo srbeti prsti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

""U meni zdej prebuja spet puntarski se duh,
marskeru vidim monu, ku žre zastonj mi kruh,
jen nikdar nič ne dela, vsamo iz kruha drek,
ma čakte, čakte pršu bo zlati srednji vek.

En takrat, ko spet pride tisti zlati cajt,
ne skrbte znal orodje si bom pravo najt.
Sm se modernizirov, sekirce nimam več,
ma tudi se z motorko bi padla glava preč.""

 

Iztok Mlakar

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, I30 pravi:

In kdo bi izvajal nadzor?

 

pred eno uro, HD-Dyna pravi:

I30 :blush:

A lahko tudi jst. S snegom pri HD-Dynu ne bo nič, pa mi je dolgčas.

Prsti me pa že tudi srbijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, nazo13 pravi:

A lahko tudi jst. S snegom pri HD-Dynu ne bo nič, pa mi je dolgčas.

Prsti me pa že tudi srbijo.

Sej, delal pa spet ne bi noben ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, HD-Dyna pravi:

Sej, delal pa spet ne bi noben ....

Vidi ove Slovence, oni bi uvjek nešto radili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stvar je pa v tem, da razpizdeni smo vsi, naredil pa ne bi noben nič. Lepo treba vsi bajkeri pred parlament, pa štrik polek, pa si vsak enega politika zahakla (ni treba za vrat) :ras: pa ga z motorom vun potegne in odpela v prvi arest :) treba odnest smeti tja kamor spadajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V zaporu je prelepo za takšne... Prelepo za kogarkoli, ki si zasluži iti tja. Kot da bi šel na počitnice, itak jim vse skuhajo, počistijo in k riti prinesejo.

Bi z veseljem kaj naredila, pa ne vem kaj lahko. Če koga samo grdo pogledaš, te lahko toži in mu boš doživljensko plačeval, ker ga je dogodek tako travmatiziral. Tako, da vse moje ideje ne bi bile ravno najbolje sprejete z legalnega vidika. Itak pa vsi vemo, da pokasira vedno tisti, ki ni nič kriv, ostali pa dobijo 3 ure z možnostjo pogojnega izpusta. :BUA:


Jaz odkrito in ponosno priznam, da sem zelo nestrpna (po današnjih 'standardih'). Pač, ljubim svojo domovino. Groza ane. Kako si drznem kaj takšnega napisati. :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem imel en teden plačanega službovanja v termah z vsakodnevnim ogledom lokalnih znamenitosti. In za te lokalne znamenitosti, kakor tudi za plačane dopustnike, je država dobro poskrbela. Vsega v izobilju. 

So se mi pa smilili, ker so bili sami reveži. Čeprav dopuščam možnost, da videz vara. Če so res reveži, potem gredo s trebuhom za kruhom in željo preživeti, če ne celo bolje živeti. V primeru, da videz vara, bodo pa te iste družine z roko v roki korakale z dinamitom za pasom ter otroki pred seboj. 

Ker sem pa v prvem odstavku napisal, da je bilo vsega v izobilju, me zanima, zakaj tega ne občutijo otroci v vrtcih in v šolah. Zakaj so nekateri še vedno lačni ? Je potrebno zapravljati denar za tujce, medtem, ko je pri nas veliko preveč revežev ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ne rečem, matere z majhnimi otroki, itak da boš šel kamorkoli drugam, če ti pred pragom mečejo bombe za dobro jutro. Ampak problem je, ker je takšnih primerov malo. Res me zanima kakšen je procent teh ljudi. 5%, 10%, 15%?

Me pa razpizdi, ko vidim mlade, zdrave fante in moške, ki bežijo iz države in za sabo puščajo družine namesto da se borijo za svojo državo. (Vsaj večina je na vprašanje, če so sami odgovorila, da njihove družine bodo še prišle za njimi... mhm sigurno. Sam boš šel čez pol sveta, svoje otroke pa pustil na pragu vojne?) Mislim halo? Če bi nam kdo grozil, bi bila v drugi vrsti z armbrustom v rokah. (pač, prva vrsta je kanon futr al kako že)

In medtem, ko si jaz še v trgovino čez cesto ne upam brez dokumenta, bodo te ljudje prepotovali pol sveta brez njih? Pa ne vem kdo je tu zdaj nor. Kako si lahko kdorkoli to dovoli. To kar zadnjih par tednov naši veleumi kokodakajo, da bodo poostrili nadzor in nevemkajševse... pa to smo vsi, ki imamo trohico pameti govorili že sredi poletja. Pa kaj je narobe z ljudmi, so pripravljeni prodati staro mamo in jo nalimati na raketo, ter poslati v Sirijo, da jih bo Merklova potrepljala po glavi in rekla priden fant, priden. :headbang:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naša politika ... Pravzaprav je to njihova politika in ne moja oziroma naša. Ker jaz bi ... politike. Ja, naše politike bi ..., kateri se delajo, da delajo našo politiko. 

V času mojega dopustovanja so bile večinoma družine in vsake toliko kakšen posameznik. Nekako se mi je zdelo, da so kot mi na poti v boljše življenje. Ne poznam njihovih zgodb, ker sem jih v arabščini spraševal samo osnovne podatke in sicer ciljna država ter količina denarja. Res, da je moje znanje arabščine iz dneva v dan napredovalo, ampak še vedno sem potreboval  pomoč prevajalcev (ura njihovega dela je cenjena na 32 €, povračilo potnih stroškov pa nekajkrat večje od mojega), da so poskusili iz pastirjev (resnično so bili iz nekih vasi bogu iza nogu i iza pete brez znanja drugega jezika, kot narečja njihove od boga pozabljene plemenske skupnosti) pridobiti kakšen podatek. Kaj naj ima nekdo pri sebi, ko pusti vse za seboj ? Večinoma luknjaste žepe in kakšen evro (verjetno je menjalnica na tistih gumijastih čolnih), kateri še ni ušel h tihotapcem ter nekaj cunj. 

Vse, kar sem do takrat slišal ali prebral o teh ljudeh in razmerah, se je v praksi pokazalo za nekoliko drugačno. In to drugačno je bilo vse, od teh zastonjkarskih potnikov do našega dela. Pri delu z njimi nisem doživel ničesar, za kar bi lahko rekel, da je bilo nevarno (to je moje in sicer totalno subjektivno mišljenje), da bi bil kdo nevljuden, da si nas predstavljajo kot žrtvena jagnja, ... Sirci so imeli pri sebi potne liste in so dajali vtis civiliziranosti (ni hec, ker se še med nami najde kakšen osebek, katerega je civilizacija spregledala) ter urejenosti. Pri pokritih ženskah (gre za naglavno ruto za pokrivanje las) mi je bilo zanimivo, da so same želele biti pokrite in se tudi na prigovarjanje svojih mož niso želele odkriti pri fotografiranju. 

Ti naši potniki so šli skozi nekaj procesov in sicer skozi varnostni pregled (kaj in kako se lahko to opravlja pri veliki množici ljudi je pač nekaj, kar bi bilo za razmisliti), varnostno preverjanje (bolj ali manj pregled telefonov in iskanje borcev) ter popis na podlagi že opravljenega popisa predhodnih držav. Za tiste s potnimi listi je preverjanje enostavno in učinkovito, za ostale pa se vnesejo podatki na podlagi njihovih izjav (če so si tako zamislili in se tako izvaja, pa naj tako imajo). Je pa tako, da jih je veliko reklo, da gredo k svojim sorodnikom (nisem opazil neke podobnosti s tistimi iz naslovnic evropskih časopisov). 

Pa še nekaj o naših sosedih, za katere smo slišali, da najboljše opravljajo evropsko kontrolo. So edini, kateri ne naredijo prav nič, ampak samo prepeljejo poln vlak preko ljepe njihove (potniki so imeli papirje vseh predhodnih držav, razen naših najljubših sosedov). 

Če Nemcem in ostalim primanjkuje delovne in potrošniške sile (so priznali, da mora denar krožiti), naj si jih sami uvažajo v kontejnerjih ali pa v prvem razredu mimo našega koščka zemlje. Ker za nas je ta njihov uvoz predrag in zaradi tega trpijo dodatki, kot so za nepripravljenost  in za sprenevedanje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!