Skoči na vsebino

Migrantsko/teroristična kriza


I30

Priporočene objave

Za tisto zgodbo zgoraj o cerkvi!
A ni ravno njen župnik te klobase demantiral?

Zagovarjam red, ki mora biti enak za vse.
Sovražim pa spodbujanje nestrpnosti in zavajanje.
In tega je med nami ogromno. Tudi med ljudmi, katerim prej tega ne bi pripisoval.
Žalostno, ker tako se ne bo rešilo nič, tisti zgoraj se nam bodo pa še naprej v brk režali.

Tako da, ovce, kar blejajte še naprej, ovce ostanete!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, I30 pravi:

Za tisto zgodbo zgoraj o cerkvi!
A ni ravno njen župnik te klobase demantiral?

Zagovarjam red, ki mora biti enak za vse.
Sovražim pa spodbujanje nestrpnosti in zavajanje.
In tega je med nami ogromno. Tudi med ljudmi, katerim prej tega ne bi pripisoval.
Žalostno, ker tako se ne bo rešilo nič, tisti zgoraj se nam bodo pa še naprej v brk režali.

Tako da, ovce, kar blejajte še naprej, ovce ostanete!

A ti se maš pa za prašička :D

Pravkar, DinDiin pravi:

Kaj zdej? Kdo laze?

Jz ne sem vse prebral na internetu :P

  • Všeč mi je 4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 19. 12. 2015 at 10:06, builder pravi:

nisem avtor tega, je pa pisanje mojega someščana:hmm:

 

"Včeraj večer sem se s kolegom peljala iz smeri Brežic proti Livarni Dobova. Padla mi je v oči cerkev, katera privablja poglede nas sosednjih Brežičanov že kar nekaj časa. Bila je drugačna kot ostale noči, zato sem vprašala kolega , če morda ve zakaj ni osvetljena cerkev? 
Prijatelj me je začudeno pogledal, kako ne vem kaj je bilo?
Pojasnil mi je, da je bil pogreb in je po običaju zvon donel. Donenje zvonca so slišali migranti v šotorišču, zatem so zvon izžvižgali in je nastala "panika". Policija jih je menda komaj umirila. Od takrat je utihnil cerkveni zvon kakor tudi osvetlitev Dobovske cerkve.
Po razlagi, zakaj je utihnil zvon in zakaj so se ugasnile lučke na dobovski cerkvi sem v sebi začutila globoko razočaranje. Ne hodim veliko v cerkev, a spet nisem ateist. Verjamem v Boga, a ne verjamem v Vatikan. Cerkev, zvonovi in krščanstvo, če verjamemo ali ne so simbol nas, naše zemlje, našega ljudstva, našega zgodovine in identitete. Kakor koli obrnemo, to smo mi. 
Naši predniki so skupaj z ostalimi evropskimi narodi pod križem združeni branili Evropo pred Turki.
Zakaj dopuščamo , da nam muslimanski migranti s svojimi žvižgi krojijo našo identiteto? Zakaj dovolimo, da ugašajo osvetljavo cerkve? Ali si pokojni ni zaslužil pogreba v skladu z običajem?
Kaj se bo zgodilo z prihajajočim adventom na Mostecu ali živimi jaslicami v Dobovi? Bomo sploh še smeli praznovati Božič?
Imam občutek, da je ta multikultura namenjena drugi strani – da smo mi tisti, kateri se umikamo in prilagajamo.
Ne bi smeli podleči provokacijam prihajajočim migrantom. Cerkev oz občina ali kdor koli je že to bil, ne sme dovoliti ponižati svojo kulturo, identiteto in svojo ljudstvo.
Moje mnenje je, če jih bomo še dalje pričakovali na meji z oblačili, hrano, nasmeški,…bodo že na začetku deležni zastonj stvari in bodo dobili občutek, da se jim klanjamo in sem prihajajo kot osvajalci!
Oni niso prispevali v našo državno blagajno evra, dajemo pa za njih milijone, s katerimi bi lahko nahranili, omogočili brezplačno šolstvo ali oblekli številne slovenske družine, katere so imele smolo v življenju!
Če bomo dovolili, da se utišajo slovenski cerkveni zvonovi in ugašajo lučke je samo dokaz, da se bojimo Islama in s tem se jim nezavedno priklanjamo. Ne! moralo bi biti ravno obratno! Lučke morajo goreti, cerkev se mora videti in slovenski zvonovi morajo zvoniti!
Če tega ne bo, pomeni, da sprejemamo ravno tisto, kar si ne želimo. Pa premislite !"

 

preveril zgodbo, someščanka laže:klicaj:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

laže itak 99%. taki smo slovenčki, pa še gluhi telefon se gremo radi. pol na koncu pa pride ven čisto  nekaj drugega kaj je frančka povedala marički o tem kaj je rekla lojzika. :P

že samo razum ti da za mislit o teh zgodbicah, ampak tega na žalost v naši državici manjka največ.

aja, pa ne pozabit na referendum proti glasovat. saj smo slovenci! 

Popravljeno . Popravil frischfleisch
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 19. 12. 2015 at 16:32, VrUUUUUmmmm pravi:

Odlično napisano, imam pa vprašanje - zgoraj omenjaš ukaze - kdo je policiji ukazal, da se spuščajo ilegalci čez mejo protizakonito? Ime? Urad?

Kajti, sem v takšni službi, kjer se prvo izpolni ukaz, šele nato se pritožuje (seveda zakonit ukaz). 

Si mogoče mislil na ta stavek, ko si vprašal za ukaz ? To ni nič drugega, kot hierarhija. Ti bom pa še na vprašanje odgovoril; vlada republike Slovenije je "ukazala" izvajanje takšnega stanja. Sedaj pa naj si vsak sam misli, kar hoče oziroma naj se zamisli, kakšni vse dogovori potekajo preko in pod mizo. Ker za izvajanje takšnega ali pa drugačnega postopka mora biti nekje neka pisna podlaga (zakon, pravilnik, ... bilo kakšen drugi akt).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj si mogoče prebral moj pred prejšnji zapis. Tam sem napisal, da je moja informacija skoraj iz prve roke. Ker pač nisem šel na mejo.  

5. člen

(temelj opravljanja policijske naloge)

(1) Policist opravlja policijsko nalogo ali uporablja policijska pooblastila po:

-        uradni dolžnosti,

-        odredbi policijskega vodje,

-        nalogu sodišča, državnega tožilca ali drugega organa, ki ga za to pooblašča poseben zakon.

(2) Odredba policistu in nalog za izvedbo policijske naloge morata temeljiti na zakonu in morata biti razumljiva in določna.

(3) Policist mora odkloniti izvedbo odredbe ali naloga, če je očitno, da bi s tem storil kaznivo ravnanje. O odklonitvi policist takoj obvesti notranjo organizacijsko enoto policije, pristojno za notranjo varnost, ali drug pristojen državni organ. Policista, ki odkloni izvedbo takšne odredbe ali naloga, se ne sme na kakršen koli način kaznovati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 minutes ago, Borutt said:

Kajti, sem v takšni službi, kjer se prvo izpolni ukaz, šele nato se pritožuje (seveda zakonit ukaz). 

Si mogoče mislil na ta stavek, ko si vprašal za ukaz ? To ni nič drugega, kot hierarhija. Ti bom pa še na vprašanje odgovoril; vlada republike Slovenije je "ukazala" izvajanje takšnega stanja. Sedaj pa naj si vsak sam misli, kar hoče oziroma naj se zamisli, kakšni vse dogovori potekajo preko in pod mizo. Ker za izvajanje takšnega ali pa drugačnega postopka mora biti nekje neka pisna podlaga (zakon, pravilnik, ... bilo kakšen drugi akt).

Hvala, mislil sem na ukaz, da se ilegalce spušča čez mejo nenadzorovano, kar je v nasprotju z zakonodajo Slovenije kot tudi Evrope oziroma Schengena. Prepričan sem, da se policija ni kar sama odločila, da bo delovala protizakonito, zato mislim, da je za takšno (ne)delo policije od nekod prišel ukaz. Torej praviš, da je takšen ukaz izdala vlada? OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, Kmet2 pravi:

A ti se maš pa za prašička :D

Vedno bolj se trudim povzpeti na vejo in pustiti ovce pod drevesom. Pa me imej za tiča al pa za opico, meni je vseeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 18. 12. 2015 at 16:56, blazzarss pravi:

prosim slovenski prevod ker v Sloveniji govorimo in pišemo slovensko.

Lp

Pojdi v kakšno prevajalsko firmo in naj ti prevedejo.

Mi malo bolj zabiti pa bomo uporabili Google translate - za silo bo že....

.... velika začetnica, vejica... Pri vas že ne govorite in pišete slovensko!

Popravljeno . Popravil HD-Dyna
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kulturna obogatitev regije z "begunci" in "migranti".

"Begunci" v Braunschweig; Preko 1000 kaznivih dejanj od avgusta

Tudi hujša dejanja, kraje, poskusi posilstva,...

Seveda imajo potrebe in jim ni lepo, ampak,.. pokazali so svoj obraz, hvaležnost in potrpljenje. Požrešnost jih premami in povzročajo škodo.

Kulturna ohranitev, multikulti, to je to..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Izek pravi:

Kulturna obogatitev regije z "begunci" in "migranti".

...

Seveda imajo potrebe in jim ni lepo, ampak,.. pokazali so svoj obraz, hvaležnost in potrpljenje. Požrešnost jih premami in povzročajo škodo.

Kulturna ohranitev, multikulti, to je to..

Ne, to ni to. Multikulturnost s tem nima veze!


To je samo pomanjkanje enakopravne obravnave. Tako za njih kot za druge, torej državljane. 
To je odpoved izvajanja zakonodaje po eni strani in pozitivna diskriminacija, kar je ena velika kozlarija.
Pozitivna diskriminacija je sprejemljiva le tam, kjer je ni moč izkoristiti, nikakor pa ne pri nezakonitih dejanjih.

Torej, kdo je tu odpovedal? Represivni in varnostni organi držav. Zakaj?

Ker smo dopustili, da jih vodi politika, ta pa se ravna po principu pridobivanja političnih točk za čimširši koridor do korita in ne po dobrobiti državljanov, enakopravnosti ipd.!

Bolgari ali romuni so po neki govorici iz vojaških vrst menda enega begunca poslali v družbo krtom. Da se je takoj izboljšalo stanje na terenu pravijo. Tudi mene bi verjetno tako ustavili, če bi šel čez mejo brez dokumentov in se norca delal iz njih.

Seveda pa je narodu lažje udrihati čez vse migrante povprek in širiti paranojo pred muslimansko vero.

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://klip.si/video-to-je-resnica-o-beguncih-ki-si-jo-je-ogledalo-ze-preko-5-milijonov-evropejcev-12937

Če koga tole ne pogreje.. ostane hladen pri gledanju zbirke teh posnetkov.. ima resna samomorilska nagnjenja, ne ceni naše družbe in nima stika z realnostjo.. ti ljudje so huje kot živali, to so.. divjaki.

Takšne izjave, takšno obnašanje, se trpi že predolgo dolgo časa..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Izek pravi:

http://klip.si/video-to-je-resnica-o-beguncih-ki-si-jo-je-ogledalo-ze-preko-5-milijonov-evropejcev-12937

Če koga tole ne pogreje.. ostane hladen pri gledanju zbirke teh posnetkov.. ima resna samomorilska nagnjenja, ne ceni naše družbe in nima stika z realnostjo.. ti ljudje so huje kot živali, to so.. divjaki.

Takšne izjave, takšno obnašanje, se trpi že predolgo dolgo časa..

Mediji so "kapital" pol naj si pa misli vsak kar hoče....če bi kavbojci dobr plačali bi tud Elizabeta druga rodila trojčke...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Izek pravi:

Če koga tole ne pogreje..

..., ne ceni naše družbe in nima stika z realnostjo..

...

Tale skovanka je pa malo čudna. 
Jaz bi rekel takole:

"Kdor ceni našo družbo (taka kot sedaj je, seveda) nima stika z realnostjo."
Tako da, naklobasal si kr neki!

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.......Avstrijci so zavrnili tri avtobuse migrantov, baje so strokovno ugotovili, da ne prihajajo iz vojnih območij ????? ...........naši "organi" tega niso bili sposobni ugotoviti............predhodniki Grki zgleda tudi ne........????? Vrnimo jih v Grčijo ne pa v dom za azilante v Postojno..............kdo se norca dela ????? 

......ali bo potrebno uvesti posebno policijo, da bo nadzirala delo policije ali kako ????

Popravljeno . Popravil TOMCAT
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, TOMCAT pravi:

.......Avstrijci so zavrnili tri avtobuse migrantov, baje so strokovno ugotovili, da ne prihajajo iz vojnih območij ????? ...........naši "organi" tega niso bili sposobni ugotoviti............predhodniki Grki zgleda tudi ne........????? Vrnimo jih v Grčijo ne pa v dom za azilante v Postojno..............kdo se norca dela ????? 

......ali bo potrebno uvesti posebno policijo, da bo nadzirala delo policije ali kako ????

Pri nas na meji se dela na ukaz z vrha. Torej bi bilo treba nekoga drugega vprašati po zdravju. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če malo razmislim.Stoletja, tisočletja nazaj so se narodi preseljevali na plodnejša  ozemlja z orožjem,ali pa z številom priseljencev.Sedaj ni čisto nič drugače.In čez stoletja bo zgodovina

pisala o tem zgolj kot o preseljevanju narodov.Domorodci so se upirali, tako  in drugače,prišleki

napadali in na koncu se ni čisto nič spremenilo v vseh teh tisočletjih.Le hitreje se lahko pobijamo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...... čisto enostavno ......... koliko svojega denarja naj dam namesto za svoje otroke,........... nebodigatreba prišlekom ???? ......

ali pa še bolje ............ delam raje kar zastonj pa naj gre denar za njih ............... kdo se bo odločil kje je zgornja meja kdaj je dovolj ????? ............ bo res to šele takrat, ko bodo na naših vrtovih začeli šotore postavljat ???? .........sej se ne bojim, samo sprašujem :P:P ........ sej tisti ki imajo ( imate ) jim dajte......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!