Skoči na vsebino

Migrantsko/teroristična kriza


I30

Priporočene objave

pred eno uro, skalar36 pravi:

......

Kaj hočem povedati. Če do WW1, WW2 ne bi prišlo(+španska kuga, Maotov način kmetovanja...)ta planet ne bi mogel vzdrževati vseh teh ljudi, ki bi danes živeli. Sploh pa s to miselnostjo, ki trenutno je. Tako da je nam Hitler naredil ogromno uslugo, čeprav se res grdo sliši je res. To je resnica. Na račun drugih življen smo naredili ogromen medicinski, komunikacijski, ter transportni napredek. Cena je za žrtve bila strahovita, mi pa tega ne znamo unovčit, cenit. Zato pa pravim, da nas zgodovina ni naučila ničesar.

 

Ti to resno..... :eek::eek::eek:..... o fak, kje jest živim...... in potem bi se morala bat priseljencev...... :eek::eek:.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

Kaj naredit?

Tudi jaz ne morem kar tako v Avstralijo, Novo zelandijo itd...fak še v Rusijo ne prideš brez vize...Nekaj se da, a ne. 

 

Če se pol Slovenije preprosto odloči preselit v Rusijo in se jutri odpravi na pot - a misliš, da se tako količino ljudi da zaustavit brez kakih res nehumanih prijemov? Kako točno pa jih bi zaustavil?

Če jutri pol Slovenije neha plačevat davke, kaj lahko FURS naredi? Razjoče se lahko in zapre štacuno. Pol države ne moreš aretirati, pretepsti ali kako drugače ustrahovati, ker boš s tem zakuhal zgolj državljansko vojno. Tako preprosto je to. V konkretnem primeru se problem preseli kam drugam... ostaja pa isti.

Vsi mehanizmi, ki so vzpostavljeni za normalne razmere, delujejo super v normalnih razmerah. Ko se kup kao svetovnih voditeljev odloči narest sranje in ko se v to sranje odloči iz inata vmešat še kak kao svetovni voditelj (lep primer je Sirija pa bogami tud Libija) in ko se posledičeno lep % ene države (ali več njih) odloči odpravit na pot... pa mehanizmi, ki delujejo v normalnih razmerah, ne delujejo več. Kako to rešit, ne ve nihče. Jaz vem samo, da z ljudmi delat kot z živino in se zraven sklicevat na civilizacijo ne gre. 

A čmo one, ki se na čolnih vozijo prek Mediterana v morje zmetat? In pol po sanjskih plažah trupla pobirat? Pa se delat da ni problema sploh? Al bi mogoče kolektivno nehali bit idioti in pogruntali da v kolikor človek za silo ok živi ne bo tvegal lastne kože za take podvige? EU niso ZDA. Do ZDA težko plavaš, peš pa sploh ne gre če nisi lih na enem kosu celine tam. Do EU se peš pride magari s Kitajske. In EU tega kr ne pošteka. To je problem. Povedano po domače - kr navadit se bo treba. Ker se ta kriza ne bo rešila jutri. Se tudi ni začela včeraj ampak se kuha že dolgo časa.

 

pred 1 uro, skalar36 pravi:

Kaj hočem povedati. Če do WW1, WW2 ne bi prišlo(+španska kuga, Maotov način kmetovanja...)ta planet ne bi mogel vzdrževati vseh teh ljudi, ki bi danes živeli. Sploh pa s to miselnostjo, ki trenutno je. Tako da je nam Hitler naredil ogromno uslugo, čeprav se res grdo sliši je res. To je resnica. Na račun drugih življen smo naredili ogromen medicinski, komunikacijski, ter transportni napredek. Cena je za žrtve bila strahovita, mi pa tega ne znamo unovčit, cenit. Zato pa pravim, da nas zgodovina ni naučila ničesar.

Ta planet lahko vzdržuje še precej več ljudi, kot jih danes. Sam ne ob taki porazdelitvi in uporabi resursov kot danes. Tu se strinjama.

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, jskrablin pravi:

Če se pol Slovenije preprosto odloči preselit v Rusijo in se jutri odpravi na pot - a misliš, da se tako količino ljudi da zaustavit brez kakih res nehumanih prijemov? Kako točno pa jih bi zaustavil?
 

Res misliš, da bi bilo mogoče prečkati mejo v Rusijo - pol Slovenije - nikoli. Mogoče bi bilo potrebno Ruse vprašati, kako se streže tej reči. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, dr.looney pravi:

Ti to resno..... :eek::eek::eek:..... o fak, kje jest živim...... in potem bi se morala bat priseljencev...... :eek::eek:.

 

 

Mogoče ne bi bilo tako slabo, da bi šla za kakšnih 10 let živet v kakšno hard muslimansko državo, ko tu trpiš in živiš s samimi ...

Pa nam potem podaš svoje občutke. Ženske občutke.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Res misliš, da bi bilo mogoče prečkati mejo v Rusijo - pol Slovenije - nikoli. Mogoče bi bilo potrebno Ruse vprašati, kako se streže tej reči. :)

So v Čečeniji večkrat pokazali kako. Dobro da se s takimi prijemi strinjaš... verjetno tud početje Srbov v Bosni v 1990-ih zagovarjaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, jskrablin pravi:

So v Čečeniji večkrat pokazali kako. Dobro da se s takimi prijemi strinjaš... verjetno tud početje Srbov v Bosni v 1990-ih zagovarjaš?

Nikjer nisem navedel, da se strinjam. Samo navedel sem, da se da, da so načini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, jskrablin pravi:

1. Če se pol Slovenije preprosto odloči preselit v Rusijo in se jutri odpravi na pot - a misliš, da se tako količino ljudi da zaustavit brez kakih res nehumanih prijemov? Kako točno pa jih bi zaustavil?

2. Če jutri pol Slovenije neha plačevat davke, kaj lahko FURS naredi? Razjoče se lahko in zapre štacuno. Pol države ne moreš aretirati, pretepsti ali kako drugače ustrahovati, ker boš s tem zakuhal zgolj državljansko vojno. Tako preprosto je to. V konkretnem primeru se problem preseli kam drugam... ostaja pa isti.

Vsi mehanizmi, ki so vzpostavljeni za normalne razmere, delujejo super v normalnih razmerah. Ko se kup kao svetovnih voditeljev odloči narest sranje in ko se v to sranje odloči iz inata vmešat še kak kao svetovni voditelj (lep primer je Sirija pa bogami tud Libija) in ko se posledičeno lep % ene države (ali več njih) odloči odpravit na pot... pa mehanizmi, ki delujejo v normalnih razmerah, ne delujejo več. Kako to rešit, ne ve nihče. Jaz vem samo, da z ljudmi delat kot z živino in se zraven sklicevat na civilizacijo ne gre. 

A čmo one, ki se na čolnih vozijo prek Mediterana v morje zmetat? In pol po sanjskih plažah trupla pobirat? Pa se delat da ni problema sploh? Al bi mogoče kolektivno nehali bit idioti in pogruntali da v kolikor človek za silo ok živi ne bo tvegal lastne kože za take podvige? EU niso ZDA. Do ZDA težko plavaš, peš pa sploh ne gre če nisi lih na enem kosu celine tam. Do EU se peš pride magari s Kitajske. In EU tega kr ne pošteka. To je problem. Povedano po domače - kr navadit se bo treba. Ker se ta kriza ne bo rešila jutri. Se tudi ni začela včeraj ampak se kuha že dolgo časa.

 

Ta planet lahko vzdržuje še precej več ljudi, kot jih danes. Sam ne ob taki porazdelitvi in uporabi resursov kot danes. Tu se strinjama.

1. kaka je razlika če se jaz ali pol Slovenije odloči nasilno čez mejo. Torej če se enega nehumano zaustavi se jih miljon ne bo? Dejstvo je, da če bo en sam nekam rinil, se ga hitro "strese" tako ali drugače ali pa obtiči na letališču. Ne podpiram nehumanih metod, daleč od tega, vendar tudi ne podpiram nasilja nad eno osebo.  Če so pravila za nas državljane EU in ne moroemo nasilno ali na črno čez mejo, potem tudi drugi ne morejo. Sem pa že napisal, da kriza je velika in mnogi jo izkoriščajo za lastne interese in tule je EU marsikaj zašuštrala, predvsem pa pri nadzoru in "evropeizaciji" prišlekov. Sicer pa zaustavljanje ni moj problem, moj problem so kvečjemu kolone na meji za na Hrvaško..se ti zdi cinično? Meni ja.

2. točno tako, se strinjam, saj zato so bile puntarske vojne, pa so letele glave kraljem, včasih pa kmetom. To se lahko že iz zgodovine učimo.

Vendar še vedno ne govorim, da jih moramo s čolnov v morje pometat, lahko jih pa damo na ladjo ali vlak, pa izvoli nazaj v domov. Da so svetovni voditelji in interesi nekaterih zakuhali to sranje mi je jasno, vendar nihče ne daje pravice tudi miljonu prebežnikov početi pri nas ali drugje v EU kar jim paše, čeprav masa ljudi ima svojo moč. Ampak na koncu je tako ali tako vse nasilje, tudi miljon prebežnikov je ena vrsta prisile/nasilja.

Sem tudi prepričan, da se "nasilje" migrantov in ekstremno vedenje, pretepi, posiljevanja itd močno napihuje v medijih, ker to je tudi ene vrste medijska vojna, vendar si na koncu moramo priznati, da smo v vojni, ki pa se jo da tudi na nek human način rešit. Ni pa enostavno, ker smo že hudičevo globoko zabredli v mešanje ras.

pred 6 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Nikjer nisem navedel, da se strinjam. Samo navedel sem, da se da, da so načini.

žalostno je, da ko kriza pripelje do vrhunca se še vsak tako velik humanist prelevi v nasilneža. Pa ne me narobe razumeti, ko bo kriza potrkala na moja vrata in nasilno vstopila v hišo bom naredil..kar bom pač moral, da zaščitim družino. Mogoče bom nekaj časa bil celo vljuden, do neke točke dokler ne bo počilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Mogoče ne bi bilo tako slabo, da bi šla za kakšnih 10 let živet v kakšno hard muslimansko državo, ko tu trpiš in živiš s samimi ...

Pa nam potem podaš svoje občutke. Ženske občutke.

 

Uaaaau....... to je vse kar zmoreš.

Bi ti povedala marsikateri občutek pretepene in matretirane ženske iz svoje primarne družine, iz sosedove družine iz družine svojih sokrajank, a ker ne spadaš v krog mojih prijateljev in mi nisi nič. Ti tega seveda ne bom razlagala. Te pa lahko samo opomim, da so ti možje sami kleni Slovenci med njimi tudi goreči kristjani. 

Torej pred želite učiti spoštovanja žensk, druge, začnite kar pri svojih sokrajanih, sodelavcih, moto kolegih in seveda pri sebi. Sploh tisti, ki živite v večstanovanjskih zgradbah. Seveda, to pa ne ker tu ti jih pa lahko nasilnež nadeva po buči. Potem pa nisi več tako pogumen. 

Ti bom povedala en primer pa ni edini. Sosed je sosedo mlatil kot živino, vsi so gledali stran, razen mene. Edina sem ukrepala in poklicala policijo. Bil je navaden nasilnež in alkoholik, ki si je upal spravljati samo na šibkejše. Mene se je po tistem izogibal v velikem loku. 

 

Ti povem naslednji primer, za tiste, ki jih ful skrbi za naše otroke. Prejšnji teden sedim na kavi v mestu, se pelje otrok po ulici in pade s kolesom, mama je pila kavo in ni opazila, da je njen otrok padel. Na ulici so so bili še drugi ljudje, otrok ni takoj vstal edina sem bila jaz ki je stekla k otroku in mu pomagala. Mama je šele kasneje odreagirala da je bi to njen otrok. Takih primerov je ogromno.

Torej prihrani sapo in svoje populizme in idiotizme predavaj komu drugemu in ne meni.

Poznam še precej grozljivh zgodb o nasilju v družini nad ženskami in otroki, ko so vsi sosedje gledali stran, sedaj bi pa ti sosedje druge učili, ljudi tisoče kilometrov stran od svojih domov, kako se spoštuje ženske.

 Če se pustite zmanipulirat do te mere, da se iz človeka prelevite v žival in se obnašate kot stekla lisica, potem se vprašajte, kaj je z vami narobe. 

@jskrablin je zelo lepo vse napisal, sama namreč nisem vešča pisanja svoji misli in občutkov , in se z  njegovim pisanjem 100% strinjam.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, dr.looney pravi:

Uaaaau....... to je vse kar zmoreš.

Bi ti povedala marsikateri občutek pretepene in matretirane ženske iz svoje primarne družine, iz sosedove družine iz družine svojih sokrajank, a ker ne spadaš v krog mojih prijateljev in mi nisi nič. Ti tega seveda ne bom razlagala. Te pa lahko samo opomim, da so ti možje sami kleni Slovenci med njimi tudi goreči kristjani. 

Torej pred želite učiti spoštovanja žensk, druge, začnite kar pri svojih sokrajanih, sodelavcih, moto kolegih in seveda pri sebi. Sploh tisti, ki živite v večstanovanjskih zgradbah. Seveda, to pa ne ker tu ti jih pa lahko nasilnež nadeva po buči. Potem pa nisi več tako pogumen. 

Ti bom povedala en primer pa ni edini. Sosed je sosedo mlatil kot živino, vsi so gledali stran, razen mene. Edina sem ukrepala in poklicala policijo. Bil je navaden nasilnež in alkoholik, ki si je upal spravljati samo na šibkejše. Mene se je po tistem izogibal v velikem loku. 

 

Ti povem naslednji primer, za tiste, ki jih ful skrbi za naše otroke. Prejšnji teden sedim na kavi v mestu, se pelje otrok po ulici in pade s kolesom, mama je pila kavo in ni opazila, da je njen otrok padel. Na ulici so so bili še drugi ljudje, otrok ni takoj vstal edina sem bila jaz ki je stekla k otroku in mu pomagala. Mama je šele kasneje odreagirala da je bi to njen otrok. Takih primerov je ogromno.

Torej prihrani sapo in svoje populizme in idiotizme predavaj komu drugemu in ne meni.

Poznam še precej grozljivh zgodb o nasilju v družini nad ženskami in otroki, ko so vsi sosedje gledali stran, sedaj bi pa ti sosedje druge učili, ljudi tisoče kilometrov stran od svojih domov, kako se spoštuje ženske.

 Če se pustite zmanipulirat do te mere, da se iz človeka prelevite v žival in se obnašate kot stekla lisica, potem se vprašajte, kaj je z vami narobe. 

@jskrablin je zelo lepo vse napisal, sama namreč nisem vešča pisanja svoji misli in občutkov , in se z  njegovim pisanjem 100% strinjam.

 

 

Vidim, da imaš veliko izkušenj. Ne vem pa, če imaš izkušnje, da bi lahko naredila eno konkretno primerjavo življenja - bi bilo zanimivo. Res ne vem, zakaj omenjaš prijateljstvo saj se ne poznava.

OK. Vidim, da se mnenje najbolj gorečih na tem forumu ni spremenilo. :) Se vklopim čez kakšno leto.

 

Saj krize še ni in upam, da je ne bo. Ampak, eni resnično živijo v kritičnih razmerah.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Vidim, da imaš veliko izkušenj. Ne vem pa, če imaš izkušnje, da bi lahko naredila eno konkretno primerjavo življenja - bi bilo zanimivo. Res ne vem, zakaj omenjaš prijateljstvo saj se ne poznava.

OK. Vidim, da se mnenje najbolj gorečih na tem forumu ni spremenilo. :) Se vklopim čez kakšno leto.

 

Saj krize še ni in upam, da je ne bo. Ampak, eni resnično živijo v kritičnih razmerah.

 

Sem napisala, da nisva prijatelja, kaj se zdaj na to obešaš. 

Sem pa še nekaj pozabila, ko govoriš o spoštovanju žensk. Lep primer poniževanja žensk je tema o kafetu na forumu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, dr.looney pravi:

 

Sem pa še nekaj pozabila, ko govoriš o spoštovanju žensk. Lep primer poniževanja žensk je tema o kafetu na forumu. 

Če se prav spomnem, je tudi nekaj slik moških s kavo. S to izjavo mi je pa marsikaj bolj jasno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Scarabeo 500 pravi:

Če se prav spomnem, je tudi nekaj slik moških s kavo. S to izjavo mi je pa marsikaj bolj jasno.

dvomim. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, DAMI34 pravi:

men je nekaj smešno...pa nalijmo si čistega vina.

Namreč, gremo v muslimanske države, pa nas sprejmejo z odprtimi rokami, častijo do onemoglosti, nočejo od nas nič za povračilo.

In potem so tu izbeglice, določen procent, ki jim je res hudo in bežijo, določen % ekonomskih migrantov in določen % kriminalcev, kretenov in zahojencev.

To je normalno, ti % varirajo od nacije do nacije. Problem vidim drugje. Namreč birokratska EU je hotela đabe delovno silo uvozit, ni pa v stanju kontrolirat in nadzirat prišlekov. Vse kar smo sposobni je, dati nekomu zaslužek za nekaj km bodeče žice in drkat državljane EU na mejah s podrobnim preverjenjem. Veš kaj EU, take te nočem in jebi se, medtem ko meni vsakokrat čekira pasoš, gre stotine in stotine migrantov na črno in brez kontrole (oziroma je ta površna) lepo mimo.

Pa nisem nestrpen, le tule nekaj ne štima.

 

Kdo in kje ti čekira pasoš? Ne zavajaj z neko kontrolo, ker jo ni. Če pa še ne veš, mi smo v šengenu, hrvati pa ne. Zato se prvo malo seznani z zadevami. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Borutt pravi:

Kdo in kje ti čekira pasoš? Ne zavajaj z neko kontrolo, ker jo ni. Če pa še ne veš, mi smo v šengenu, hrvati pa ne. Zato se prvo malo seznani z zadevami. 

 

Vsakič ko prestopim mejo z hrvasko...njim so še hrano in elektriko dali,da so si napolnili gsm.me.Oblačil pa niso potrebovali saj je bilo vse novo...Glede na najdene racune kupljeno v Grčiji...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Migrante vse sterat nazaj,ker jih pa zagovarja,naj pa dva vzame domov,pa naj jih vzdržuje pa ujčka kokr hoče.Vse popisat,se pravi migrante in tiste,pri katerih stanuje in sprejet zakonsko odgovornost,da če tvoj migrant nardi pizdar...,zanjo odgovarja tako migrant,kot dobra dušica,ki ga je sprejela.Absolutno uvest smrtne kazni,ker zakaj bi morala država vzdrževat neke izrodke in si delat stroške.Patroni so poceni. Hitro bi nardil red.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Borutt a se ve poreklo oboroženega roparja na tržaški? Je domorodec, prišlek iz okolice al od daleč?

 

odstotek migrantov glede na odstotek avtohtonega prebivalstva je zanemarljiv. Problematika prve generacije prebežnikov je redkost. Po pravilu, se radikalizira druga ali tretja generacija...

 

osebno, bi raje bi videl, če bi večino beguncev prestregli Katar, ZAE, Savdska arabija....Ampak so tu. in jim bo treba pomagat. Pomagat bo treba tud na viru težav. Kje je ta vir, mi pa ni  jasno. a je proble, res u Kabulu, Bagdadu, Tripolisu, Damasku al morda v Bruslju, Telavivu, Washingtonu,....Bližnji vzhod je treba napast s knjigami in šolami. 

 

Pr nas je pa itak use skup abotno. 5-6miljard u banke, klicat trojko, de je šla obrestna mera skor na 7%, teš preplačat za najmanj 500miljonov, in z njim delat izgubo od prve minute. Budalaštine z referendumi.... Pol pa mi limajo jumbote, kako mi bodo migranti penzijo požrli....

@Marcel-F, v slogu verjetno tebi cenjenega Zmagota, dovoli mi, da ti rečem kreten. Klobučnik je bogi u glavo, s papirji, kaj je tvoj izgovor?

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
  • Hvala 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, Kugelschreiber said:

@Borutt a se ve poreklo oboroženega roparja na tržaški? Je domorodec, prišlek iz okolice al od daleč?

 

odstotek migrantov glede na odstotek avtohtonega prebivalstva je zanemarljiv. Problematika prve generacije prebežnikov je redkost. Po pravilu, se radikalizira druga ali tretja generacija...

 

osebno, bi raje bi videl, če bi večino beguncev prestregli Katar, ZAE, Savdska arabija....Ampak so tu. in jim bo treba pomagat. Pomagat bo treba tud na viru težav. Kje je ta vir, mi pa ni  jasno. a je proble, res u Kabulu, Bagdadu, Tripolisu, Damasku al morda v Bruslju, Telavivu, Washingtonu,....Bližnji vzhod je treba napast s knjigami in šolami. 

 

Pr nas je pa itak use skup abotno. 5-6miljard u banke, klicat trojko, de je šla obrestna mera skor na 7%, teš preplačat za najmanj 500miljonov, in z njim delat izgubo od prve minute. Budalaštine z referendumi.... Pol pa mi limajo jumbote, kako mi bodo migranti penzijo požrli....

@Marcel-F, v slogu verjetno tebi cenjenega Zmagota, dovoli mi, da ti rečem kreten. Klobučnik je bogi u glavo, s papirji, kaj je tvoj izgovor?

Tipičen primer levaka!!!!!!!!! A si ti mogoče un Mesec,ki je včeraj prilezel z Mesca in se mu smeji 90% Slovenije???? A ga boš vzel domov??  Ne boš,ker nemaš muda. Nabijaš,sej druzga itak ne znaš. Otrok nimaš,ali pa ti je zanje manj vredno, kot pa za oprance. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekoč so bili partizani heroji, ker so branili domovino, domobranci pa izdajalci, ker so sodelovali z okupatorjem. Danes je pa okupatorjem humano pomagat? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Marcel-F paa u bistvu, si use zgrešil. Ne. nism levak. Levica kot stranka se mi zdi zgrešena, in njeni volilci podobno naivni kot SDSjevi verniki v "up edini". Zivim  zraven azilnega doma že 20 let. Še bližje živi tistih 5 sirot, ki so na noge dvignili cel Kranj. nikoli mi ni nihče nič škodoval. Kar za domorodce ne morem trdit. 

 

@vandrovec, kot jaz razumem tolmačenje zgodovine, neke politične opcije, ki se najbolj naglas "boji" migrantov, so konec tridesetih Nemci uleteli k nam, samo za to, da bi partizanom preprečili povojne poboje....Razumem tvojo skepso. Islama ne vidiš kot vero, ampak kot totalitarni režim. Tako gledišče tudi meni povzroča nelagodje. Sem pa skoraj 100%, da je evropska kultura dovol močna in globoka, da norost in norce zatre. Ampak to se ne bo zatrlo z ograjo ali hrabrimi Marceli.

 

Zdi se mi, da človek ne zapušča doma kar bezveze. In če se tem beguncem zdi bolje tvegat življenje s kriminalnimi tihotapci, kot ostat doma, po tem res nočem vedet, kako dom zgleda. 

 

Če pa cifre vržemo predse. Uradne številke pravijo, da je v eu prišlo okrog 1,5milijona beguncev. Pa recimo da institucije lažejo. in pretiravajmo. Pretiravajmo, da jih je v Evropi zdaj trikrat več, torej 4,5miljona.  nemcev je 82 miljonov. Italijanov 60 miljonov, francozov 66 miljonov in špancev 45. EU naseljuje 508mio ljudi. Če migrantsko cifro POTORJIMO, še vedno govorimo manj kot o procentu???? Pa povejte mi, kje hudiča, se 1% pozna? Kot sm že napisal, raje bi videl, da val 100% prestrežejo bogati emirati, savdijski zavezniki in ostali sosedje. Ampak ljudje ki so tu, so še vedno ljudje. Dvomim, da so večinoma barabe. Res močno dvomim. 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 minutes ago, Kugelschreiber said:

@Marcel-F paa u bistvu, si use zgrešil. Ne. nism levak. Levica kot stranka se mi zdi zgrešena, in njeni volilci podobno naivni kot SDSjevi verniki v "up edini". Zivim  zraven azilnega doma že 20 let. Še bližje živi tistih 5 sirot, ki so na noge dvignili cel Kranj. nikoli mi ni nihče nič škodoval. Kar za domorodce ne morem trdit. 

 

@vandrovec, kot jaz razumem tolmačenje zgodovine, neke politične opcije, ki se najbolj naglas "boji" migrantov, so konec tridesetih Nemci uleteli k nam, samo za to, da bi partizanom preprečili povojne poboje....Razumem tvojo skepso. Islama ne vidiš kot vero, ampak kot totalitarni režim. Tako gledišče tudi meni povzroča nelagodje. Sem pa skoraj 100%, da je evropska kultura dovol močna in globoka, da norost in norce zatre. Ampak to se ne bo zatrlo z ograjo ali hrabrimi Marceli.

 

Zdi se mi, da človek ne zapušča doma kar bezveze. In če se tem beguncem zdi bolje tvegat življenje s kriminalnimi tihotapci, kot ostat doma, po tem res nočem vedet, kako dom zgleda. 

 

Če pa cifre vržemo predse. Uradne številke pravijo, da je v eu prišlo okrog 1,5milijona beguncev. Pa recimo da institucije lažejo. in pretiravajmo. Pretiravajmo, da jih je v Evropi zdaj trikrat več, torej 4,5miljona.  nemcev je 82 miljonov. Italijanov 60 miljonov, francozov 66 miljonov in špancev 45. EU naseljuje 508mio ljudi. Če migrantsko cifro POTORJIMO, še vedno govorimo manj kot o procentu???? Pa povejte mi, kje hudiča, se 1% pozna? Kot sm že napisal, raje bi videl, da val 100% prestrežejo bogati emirati, savdijski zavezniki in ostali sosedje. Ampak ljudje ki so tu, so še vedno ljudje. Dvomim, da so večinoma barabe. Res močno dvomim. 

:headbang:   Vzem tablet,dokler je še čas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, Kugelschreiber pravi:

@Marcel-F . Ampak ljudje ki so tu, so še vedno ljudje. Dvomim, da so večinoma barabe. Res močno dvomim. 

Se ni večina zlagala kdaj rojena,celo veliko med njimi,da so mladoletni...Tako,da so že pred vstopom v državo bili BARABE saj so lagali policiji pri razgovoru!!!!!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, sesir pravi:

Se ni večina zlagala kdaj rojena,celo veliko med njimi,da so mladoletni...Tako,da so že pred vstopom v državo bili BARABE saj so lagali policiji pri razgovoru!!!!!

Saj sploh ne vedo, kdaj so rojeni. In je potem nekdo drugi določil datum. In to veliko pred našo mejo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Borutt pravi:

Saj sploh ne vedo, kdaj so rojeni.

Zanimiva in šolana delovna sila...sami taki,ki bi radi delali od ponedeljka do sobote sam ne vedo kdaj je to?

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, dr.looney pravi:

Sem napisala, da nisva prijatelja, kaj se zdaj na to obešaš. 

Sem pa še nekaj pozabila, ko govoriš o spoštovanju žensk. Lep primer poniževanja žensk je tema o kafetu na forumu. 

Velikokrat se strinjam s tabo, glede kafe foruma pa ne. A je te gole ženske kdo prisilil v slikanje in objavo slik, v plasticne opetacije itd?  Če kažeš svoje joške za denar ali samopromocijo ne mores zvaliti krivde na moške. Ženske na splošno spoštujem, če pa pogledam kakšno golo sliko se ob tem ne obremenjujem s kakšno poglobljemo psihoanalizo. Dejte se ženske najprej pomenit med sabo, kaj slabo vpliva na sliko v pokvarjenih moških glavah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, sesir pravi:

Zanimiva in šolana delovna sila...sami taki,ki bi radi delali od ponedeljka do sobote sam ne vedo kdaj je to?

In ti si jih videl in gledal, kajne. Jaz sem pa ta čas ležal v tvoji postelji. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!