Skoči na vsebino

Migrantsko/teroristična kriza


I30

Priporočene objave

pred 31 minutami, Alla pravi:

Res misliš, da se da samo z agresijo odreagirat? 

Agresija povzroči samo še več agresije. In na koncu smo spet pri tem, da se vsi pobijemo med sabo. 

Ni cist tko....

V EU so take druzbene norme,da se z njihovi ne morejo primerjat in mi bacilov pedofilskih nocemu tu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Alla said:

Res misliš, da se da samo z agresijo odreagirat? 

Agresija povzroči samo še več agresije. In na koncu smo spet pri tem, da se vsi pobijemo med sabo. 

Ne razumeš me,nisem rekel,da moraš vse reševat z agresijo.Ampak po neki normalni logiki,moraš pravilno odgovorit,če je to tisti trenutek agresija,potem je že tko moralo biti.Predstavljaj si,da te eden vsak dan trikrat udari po buči,ti pa nič,ga  samo gledaš in si misliš,ah še enkrat me trofne pol me pa ne bo več. Oprosti meni  bi to dojadilo in slej ko prej bi ga nazaj.Samo precej bolj kot je on mene.

Kaj ti hočem povedat, enkrat se mora končat.Al smo res taki hlapci?   Ne vem no,enim je očitno res vseeno.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Alla pravi:

Res misliš, da se da samo z agresijo odreagirat? 

Agresija povzroči samo še več agresije. In na koncu smo spet pri tem, da se vsi pobijemo med sabo. 

Ni čisto tako, močnejši zmaga...zakon narave. Zakon vere je pa, da nihče ne umre...:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 18. 9. 2018 ob 17:01, Alla pravi:

Res misliš, da se da samo z agresijo odreagirat? 

Agresija povzroči samo še več agresije. In na koncu smo spet pri tem, da se vsi pobijemo med sabo. 

ni čist res.. agresorje potolčeš ko se braniš.. in potem je do naslednjih agresorjev mir..zajeb je edino ta , da moraš za onesposobitev agresorja zmagat nad njim..to pa lahko edino z večjo močjo ali večjo agresijo kot jo on izvaja nad tabo..

no..res je , da obstajajo okolja kjer se ne smeš branit z enako silo kot jo uporablja agresor..v takem primeru pride prav vera v to , da si bo agresor zvil gleženj in mu bom lahko komot ušel...

sam kj čm ko sem ateist..

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sun Tzu, kitajski general......je v knjigi Umetnost vojskovanja zapisal, da če hočeš imeti mir pred nasprotnikom, mu moras potolči tri generacije moške populacije. Nekako od 16 do 66.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Tedybear said:

Sun Tzu, kitajski general......je v knjigi Umetnost vojskovanja zapisal, da če hočeš imeti mir pred nasprotnikom, mu moras potolči tri generacije moške populacije. Nekako od 16 do 66.

ART OF WAR je top branje. Vedno znova vzamem to knjigo v roke.

Veliko pizdarijam clovestva bi se lahko izognili ali jih resili na bistveno manj brutalen nacin, ce bi vec ljudi to prebralo in poskusalo razumeti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prva stvar - ločit begunce od migrantov.

druga stvar - poskrbet z begunce.

tretja stvar - sterat migrante tja nazaj od koder so prišli.

največji operativni krivec je grčija (shengenska meja pa to maj es ), preko katere jih je prišlo največ.  s tem , da jih ni zadržala na meji - pa naj se ekspanzionistična turčija, ki je tudi v veliki meri sokrivec za stanje na bližnjem vzhodu in ki zatira manjšine hebe kakor ve in zna - se nam je grčija lepo odkupila za vso pomoč , ki je šla iz naših žepov , ko so bili v krizi.. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, JamesTheMan pravi:

tut tok nista bla, da bi še koga peljala .. tipična egoistićna emigranta :dry: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Marcel-F pravi:

Zopet lažejo,migranti tega ne delajo.

primorci ne lažemo :D

 

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To lahko z veliko verjetnostjo potrdim tudi jaz. :( 

 

Udrli so nam v brunarico. Skuhali so si kavo, na radiju premaknili ferkvenco, in sli. Pivo, snopc, teleskopa, agregat, motorka...nedotaknjeno.  Bi reku da so bli prisleki. Ker, ko so udrli lokaci, so pozrli usa alkohol, en teleskop razbili pred brunarco, okularje in kozarce metali u daljino....tako de ne vem, ce nism skor vesel, de so udrli fugeesi. Ceprav je po precj letih miru, lspet treba vse trogat s sabo, in puscat bajto cimbol prazno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdo pa ni migrant. vsakdo po svoje nekam rine, iz  Štajerske v  Ljubljano, iz Slovenije v Anglijo,  ....., celo na Mars bi se radi preselili???!!!

Povzeto iz spleta:

"Dvojno merilo (tudi dvojna morala) je uporaba različnih načel za podobno situacijo ali za različne ljudi v isti situaciji. Kadar se določeni koncepti (beseda, fraza, družbena norma ali pravilo) smatrajo za sprejemljive pri eni skupini ljudi, a nesprejemljive za drugo skupino, je govora o dvojnem merilu.

Dvojno merilo lahko torej definiramo kot pristransko, moralno nepravično neupoštevanje načela, ki je sicer enak za vse, za določeno skupino ljudi. Takšna dvojna merila so neupravičena, saj kršijo osnovno pravno maksimo sodobnega pravoznanstva: vsi so pred zakonom enaki. Krši tudi načelo nepristranosti, ki temelji na predpostavki, da morajo biti vsi ljudje predmet enakih standardov, ne glede na subjektivne predsodke o družbenem razredu, narodnosti, spolu, verski izpovedispolni usmerjenosti, starosti ali drugih značilnostih. ..."

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, tomash pravi:

Takšna dvojna merila so neupravičena, saj kršijo osnovno pravno maksimo sodobnega pravoznanstva: vsi so pred zakonom enaki. Krši tudi načelo nepristranosti, ki temelji na predpostavki, da morajo biti vsi ljudje predmet enakih standardov, ne glede na subjektivne predsodke o družbenem razredu, narodnosti, spolu, verski izpovedispolni usmerjenosti, starosti ali drugih značilnostih. ..."

Se strinjam ja seveda...predvsem nismo enakih standardov!

Oni zastonj potujejo,jedo,spijo,elektrika,zdravstvo...vse gratis,dokumentov pa nimajo nikoli seboj...

In tle smo domaci neenaki!!!!

Mi moramo vse placat in dokumente poleg met ze,ce gremo v trgovino....no pravzaprav mi placujemo za njih...kurc pol se pa oni bunijo za neenakost namesto,da bi se mi,ki smo res neenaki saj placujemo mi za oboje!!!!!:bum:

Se strinjam zahtevajmo enakost tudi pri placevanju in nosenju dokumentov!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, sesir pravi:

Se strinjam ja seveda...predvsem nismo enakih standardov!

Oni zastonj potujejo,jedo,spijo,elektrika,zdravstvo...vse gratis,dokumentov pa nimajo nikoli seboj...

In tle smo domaci neenaki!!!!

Mi moramo vse placat in dokumente poleg met ze,ce gremo v trgovino....no pravzaprav mi placujemo za njih...kurc pol se pa oni bunijo za neenakost namesto,da bi se mi,ki smo res neenaki saj placujemo mi za oboje!!!!!:bum:

Se strinjam zahtevajmo enakost tudi pri placevanju in nosenju dokumentov!

ni res, ti maš protekcijo, vedno parking blizu štacune in še to gratis :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, tomash pravi:

kdo pa ni migrant. vsakdo po svoje nekam rine, iz  Štajerske v  Ljubljano, iz Slovenije v Anglijo,  ....., celo na Mars bi se radi preselili???!!!

 

Takšnemu migrantstvu pravimo turizem. :) Ali, greš nekam poln denarja, nazaj pa s tremi kilami več - brez denarja. 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, tomash pravi:

kdo pa ni migrant. vsakdo po svoje nekam rine, iz  Štajerske v  Ljubljano, iz Slovenije v Anglijo,  ....., celo na Mars bi se radi preselili???!!!

Povzeto iz spleta:

"Dvojno merilo (tudi dvojna morala) je uporaba različnih načel za podobno situacijo ali za različne ljudi v isti situaciji. Kadar se določeni koncepti (beseda, fraza, družbena norma ali pravilo) smatrajo za sprejemljive pri eni skupini ljudi, a nesprejemljive za drugo skupino, je govora o dvojnem merilu.

Dvojno merilo lahko torej definiramo kot pristransko, moralno nepravično neupoštevanje načela, ki je sicer enak za vse, za določeno skupino ljudi. Takšna dvojna merila so neupravičena, saj kršijo osnovno pravno maksimo sodobnega pravoznanstva: vsi so pred zakonom enaki. Krši tudi načelo nepristranosti, ki temelji na predpostavki, da morajo biti vsi ljudje predmet enakih standardov, ne glede na subjektivne predsodke o družbenem razredu, narodnosti, spolu, verski izpovedispolni usmerjenosti, starosti ali drugih značilnostih. ..."

daj mi malo razloži te tvoje pojme..

-migracija ? v isti državi se državljan te države preseli in ne migrira.. migrira lahko samo v tujo državo..

-vsi so pred zakonom enaki? aja - pred katerim zakonom? zakonom vesolja?cerkve?mošeje?fizike???

A TI SPLOH VEŠ KATERI ZAKON JE ENAK ZA VSE LJUDI NA SVETU? ta , da bomo vsi živeli do smrti in nihče ne bo prej umrl..

aja pa pomorski je tud za vse enak..ta velja celo za pirate čeprav ga pač ne upoštevajo..

pred 5 urami, DAMI34 pravi:

ni res, ti maš protekcijo, vedno parking blizu štacune in še to gratis :P

 

a si mu mogoče fouš? misl de ne..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, thumper pravi:

daj mi malo razloži te tvoje pojme..

-migracija ? v isti državi se državljan te države preseli in ne migrira.. migrira lahko samo v tujo državo..

-vsi so pred zakonom enaki? aja - pred katerim zakonom? zakonom vesolja?cerkve?mošeje?fizike???

A TI SPLOH VEŠ KATERI ZAKON JE ENAK ZA VSE LJUDI NA SVETU? ta , da bomo vsi živeli do smrti in nihče ne bo prej umrl..

aja pa pomorski je tud za vse enak..ta velja celo za pirate čeprav ga pač ne upoštevajo..

a si mu mogoče fouš? misl de ne..

Migracija je ... poglej v SSKJ

Kar se tiče zakona sem citiral definicijo dvojnih meril. 

Če dvojnih meril ne bi bilo, potem ta besedna zveza verjetno ne bi obstajala.

Vsak naj sam pri sebi razčisti s čim ima probleme. Meni osebno ni všeč nestrpnost in sovraštvo. In tako dalje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!