Skoči na vsebino

Moto GP 2016


ArcaneWater

Priporočene objave

pred 43 minutami, Jure pravi:

jah, babo je treba vsake tolko mal nabrcat. Če ti ne veš zakaj, ona bo že vedla :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

haha... jes ti želim eno takole u spandexu, roza kroksih brez štumfou in selfistikom u dnevni sobi da preužiješ njeno ljubezen do konca vajnih dni (ne teb dami... :) )

Popravljeno . Popravil UnionJack
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, DL650 pravi:

Za to nesramno,, nezrelo potezo ni izgovorov. S tem se kaže njegov pokvarjen karakter. Kaj bo šele delal drugo leto, ko ga bo Lorenco z lahom pošolal iz dirke v dirko, pa naj si potem Yamaho nekam potisne. Mogoče bo pa drugo leto na koncu sezone z pištolo šetal po pedocku. 

Oj Rossi, Rossi  ..... Upam samo, da navijači njegovi niso takšni.

predstavljaj, da si ti dirkač in se prebijaš skoz množico (tut ne treznih), neglede kdo je voznik skuterja...raja je grozna. Nagonsko ga odrineš stran od mopeda....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

predstavljaj, da si ti dirkač in se prebijaš skoz množico (tut ne treznih), neglede kdo je voznik skuterja...raja je grozna. Nagonsko ga odrineš stran od mopeda....

in ta množica te hoče dohitet in gnjavit..... in zdaj bo spet dvajset strani tra la la :l_01:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je naredil namenoma, da ne bo več dobival kazni. Se bo lahko izgovarjal, da to dela vedno. Lani Marquez, letos tale ženska,... :D

Ni prav, da je naredil to. Je pa tudi malo nenavadno, da je tam toliko mesečnikov, ki jih nosi luna. Malo pa bi lahko manj ljudi spuščali tja, je bila res gneča.

on topic: Lepa dirka je bila. Zasluženo je zmagal Lorenzo. Tisti, ki jamrajo, da je Marcu zmanjkalo par krogov naj povem, da sta jih na dirki oba imela za odpeljati enako število. Je pa bil Marquez na začetku nenavadno povprečen, sem že pričakoval, da bo naredil kakšno oslarijo in se katapultiral v pesek.

on topic 2: Zanimiva sezona je bila. Kar 9 različnih zmagovalcev, navdušen sem nad tem. Sploh ker je zmagal tudi tak "outsider", kot je Miller, pa tudi Crutchlow me je presenetil, da je zmagal kar dvakrat. In za Vinalesa sem tudi vesel. Prav tako za oba Ducatija.

Z veseljem pričakujem sezono 2017. Najbolj me zanima, kako se bo odrezal Lorenzo. Se mi zdi, da bi znal imeti nekaj težav, saj vozi kirurško natančno, Ducati pa naj ne bi bil tako dober čez ovinke. Dobri so pri najvišji hitrosti in moči motorja, ampak tudi ostali proizvajalci verjetno ne spijo in bodo razvijali svoje dirkalnike. Honda je skozi sezono popravila svoj motor, Yamaha pa je morda malo zaspala, tako da so se razlike zmanjšale. Pa še lepo bo, ker bo veliko novincev. Upam, da se bodo odrezali bolje kot Rabat, ki je letos kar precej poniknil in se izgubil. In tudi KTM-ju privoščim uspešen dirkalnik.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Jure pravi:

Jah nič kaj... Nastavlja se tam in njemu se ni dalo ubadat z njo... Tud on ne more skoz glumit enega popolnega človeka, ki ga majo njegovi navijači radi...

Se pa pridružujem mnenju kaj bi bilo, če bi biu to lorenzo... Jao 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

49 minutes ago, DL650 said:

Za to nesramno,, nezrelo potezo ni izgovorov. S tem se kaže njegov pokvarjen karakter. Kaj bo šele delal drugo leto, ko ga bo Lorenco z lahom pošolal iz dirke v dirko, pa naj si potem Yamaho nekam potisne. Mogoče bo pa drugo leto na koncu sezone z pištolo šetal po pedocku. 

Oj Rossi, Rossi  ..... Upam samo, da navijači njegovi niso takšni.

:lol1: A si ti uredu?

Zdej je ze vsak dotik Rossija kar brca? :D Zenska je odstotna v svetu selfiestickov, pol je pa Rossi kriv? Dejte no....:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, DL650 said:

Zdaj se bo dvignila prodaja Ducatija, ampak rabljenih, ker bodo vsi Rossi fani prodali motorje zaradi Lorenza. :ras:

:OK:

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, DinDiin pravi:

:lol1: A si ti uredu?

Zdej je ze vsak dotik Rossija kar brca? :D Zenska je odstotna v svetu selfiestickov, pol je pa Rossi kriv? Dejte no....:lol1:

Sem ja, zgleda, da sem bolje kot ti. 

Eni mate močne izjave in prav smešno je, ko vidim, kaj vse si namislite, samo, da zagovarjate svojega favorita. :slap: :lol1:

Ok, vsak ima svoje mnenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Jure said:

Grozno! Nesramno do skrajnosti!!! Pobalinsko, nepremišljeno, primitivno!!!! Selfi stick pa rikverc, pa meni je vseeno za vse okrog mene, samo da bom jaz koza mela sliko na FB!! V rit bi jo moral brcnit, da bi jo zabrisalo na fris po asfaltu!! Juuuu kak je bil Rossi razp1zdnjen!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom prlimal en link, upam da se Kenny ne bo prevec zjezil...   Skoda za KTM, ampak kot zgleda nic resnejsega, crknjen senzor...

http://www.crash.net/motogp/news/235178/1/sensor-issue-brings-ktm-debut-to-a-close.html

P.S: Zgleda taprav KTM, men je tud ze vse mogoce odpadl... ;)

 

 

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lorenzo zasluženo. Neverjetno, ko pade v ta svoj trans, kako konstantno vozi. Enako so mi zanimiva ta njegova nihanja: lahko pusti vse zadaj, lahko je petnajsti.

Super sezona, letošnja. Komaj čakam naslednjo s temi rošadami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko bi rekli, da so danes vsi vozili brez kakršnihkoli psihičnih obremenitev in se je dejansko pokazalo, koliko kdo zna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako kot je zgoraj napisano, ko ma Lorenzo svoj dan, je kot vlak na tirnicah. Brez napak. Zelo mirna vožnja, brez zdrsavanj. Kapo dol, čeprav ga ne maram. 

Po drugi strani pa ko gledam Marqueza, ga je vsepovsod, izredno atraktivno na pogled in strah vzbujajoče, imam vedno občutek da bo pred vsakim ovinkom padel, saj motor pleše sem ter tja in po sprednji gumi. Kot Sam Lowes v moto2. Kakšna razlika v stilu vožnje res. Seveda sta honda in yamaha čisto drugačna motocikla, pa vendarle.

Za Lorenzota, ki je prestopil k Ducatiju....hm.... ne vem zakaj imam takšen občutek , da ta motor ni zanj. Ker enostavno ducati ne nudi te "lahkotnosti" skozi ovinke in tudi tako miren motor ni kot yamaha. Lorenzo pa ravno v tem blesti. In tudi to nekaj šteje, 9 let vozit en motor, potem pa prešaltat na povsem drugačen motor. No, upam da se motim, saj bi rad, da Lorenzo osvoji ducatija in se bori za stopničke, saj si vsi želimo, da se bori čim več dirkačev za prvo mesto.

Zanimivo bo tudi videt, kako se bo znašel Alex Rins na Suzukiju, in Johann Zarco pri poltovarniški Yamahi.

Pa še to, meni osebno najbolj fer in voznik in vedno navijam zanj je Dani Pedrosa,ki nima in nima sreče. Mogoče mi je rahlo žal, ko se je že govorilo da bi presedel k Yamahi za naslednjo sezono, da se ni preselil tja. Zakaj?  Rad bi ga tam videl, kako bi se znašel na Yamahi. Spet občutek, da bi Dani obvladal Yamaho, ki vsi vemo da je izredno vozen in miren motocikel. Ker Dani je izredno močan voznik z izredno veliko smole in posledično upad motivacije in samozavesti. tudi enkrat je izjavil da honda modelno leto 2015 in 2016 ni po njegovem okusu.

Drugo leto, pa navijamo naprej, komaj čakam začetek sezone 2017

Lp

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, DL650 pravi:

Res je. Jaz si skoraj upam napovedat, da zna bit Lorenzo naslednjo leto z Ducatijem prvak. Bolj, ko spremljam njegov stil in tehniko vožnje, sem mi zdi, da bo to zmagovalna kombinacija. 

Duče je motor s katerim moraš znat vozit v ovinke in Lorenzov stil je vožnja "po tirnicah", kar pomeni, da izredno čisto brez drsenja odvozi ovinke, kar mislim, da odgovarja za konstrukcijo Ducatija. Lorenzu je več krat zmanjkovalo moči (tu mislim motor ne njega osebno), kar pa je ima Ducati v izobilju, tako, da zna bit prava nočna mora za sotekmovalce. To je moje osebno mnenje, bomo pa videli, kaj dejansko bo se izcimilo iz španskoitaljanske naveze. Testiranja ne bodo nikakršen pokazatelj. Tudi ena ptica ne prinese pomladi. 

Zdaj se bo dvignila prodaja Ducatija, ampak rabljenih, ker bodo vsi Rossi fani prodali motorje zaradi Lorenza. :ras:

ti se hecaš ali resno?  še z yamaho za katero še vsi konkurenti pravijo , da je najbolj "miren" paket se je Lorenzo letos vozil prvaku neprimerno ..

sama primerjava : Lorenzo je odstopil 3x in zmagal 4x , rossi pa je odstopil 4x in zmagal 2x ...tu je možne  razlike 75 točk v prid lorenzu , ki pa je na koncu zaostal za 13 točk ..

rossi najslabše mesto končane dirke 8 .. vse ostale dirke , ki jih je končal je bil najmanj 4-ti ali višje..

Lorenzo : 6, 8, 10, 15 in 17 ..

načeloma so bile lorenzove letošnje dobre uvrstitve bolj izjema kot pravilo..

naslednjo sezono se vozi brez krilc.. tu zna imeti ducati nekaj težav , če niso v tem času že našli kakšne druge rešitve - obenem pa z lorenzovim stilom "mirne" vožnje neka avtomatska "kompenzacija" - seveda če motor pod jorgetom ne bo začel ritati kot pobesnel bik... yamaha baje pripravlja konstrukcijsko nov motor .. Honda? dani bo imel spet probleme s sprednjo gumo če Michelin ne bo naredil kakšne drastične spremembe ali pa Honda motorja z veliko več teže spredaj samo za danija..

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 minutes ago, thumper said:

asu že našli kakšne druge rešitve - obenem pa z lorenzovim stilom "mirne" vožnje neka avtomatska "kompenzacija" - seveda če motor pod jorgetom ne bo začel ritati kot pobesnel bik... yamaha baje pripravlja konstrukcijsko nov motor .. Honda? dani bo imel spet probleme s sprednjo gumo če Michelin ne bo naredil kakšne drastične spremembe ali pa Honda motorja z veliko več teže spredaj samo za danija..

honda ima naštiman motor z drugačnim režimom užiganja. Ne bo več screamer. Če Yamaha dela revolucijo, zna bit to problem, in bodo sezono verjetno slabo štartali. Michelin je tam kjer mora bit. Kakih radikalnih sprememb ne bo več. Glede motorja z več teže spredi za danija pa...160 kil majo. če jih daš na prednje, maš zadnje u luftu in koplje u prazno. Težko bo za danija,

 

jutri bomo vidli, a bo jorge znal rdečga prasca nagnit, al bo še naprej jebada in bodo čakali na redbull ring....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daniju verjetno ni tak problem če mu guma zdrsava pri pospeševanju kot je problem , da mu prednja ne drži v ovinku ker ni dovolj ogreta.. torej mu navsezadnje lahko  zaprejo moč toliko kot je lažji od ostalih in s tem omilijo obračanje zadnje gume v prazno , za naravnost je pa tudi toliko manjši , da ima manj zračnega upora ..

če je dani počasnejši že v ovinku oz.ob vstopu v ovinek potem sledi avtomatsko nižja izstopna hitrost - posledično ga bolj privije če želi kam priti in ima obenem povečano obračanje v prazno zadnje gume .. ker prednja ni dovolj ogreta mora zavirati prej in imeti počasnejši vstop v ovinek - ker drugače mu ne dovolj ogreta guma spusti.. eno z drugim to pomeni komot razliko med 5im in prvim mestom.. kar se je takoj pokazalo ob primernih temperaturah ozračja , asfalta in prednje gume - je zmagal..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, thumper pravi:

ti se hecaš ali resno?  še z yamaho za katero še vsi konkurenti pravijo , da je najbolj "miren" paket se je Lorenzo letos vozil prvaku neprimerno ..

sama primerjava : Lorenzo je odstopil 3x in zmagal 4x , rossi pa je odstopil 4x in zmagal 2x ...tu je možne  razlike 75 točk v prid lorenzu , ki pa je na koncu zaostal za 13 točk ..

rossi najslabše mesto končane dirke 8 .. vse ostale dirke , ki jih je končal je bil najmanj 4-ti ali višje..

Lorenzo : 6, 8, 10, 15 in 17 ..

načeloma so bile lorenzove letošnje dobre uvrstitve bolj izjema kot pravilo..

naslednjo sezono se vozi brez krilc.. tu zna imeti ducati nekaj težav , če niso v tem času že našli kakšne druge rešitve - obenem pa z lorenzovim stilom "mirne" vožnje neka avtomatska "kompenzacija" - seveda če motor pod jorgetom ne bo začel ritati kot pobesnel bik... yamaha baje pripravlja konstrukcijsko nov motor .. Honda? dani bo imel spet probleme s sprednjo gumo če Michelin ne bo naredil kakšne drastične spremembe ali pa Honda motorja z veliko več teže spredaj samo za danija..

Ne, mislim smrtno resno!
Lorenzo je izredno miren dirkač na motorju in ne kot ostali, tukaj mislim: pred ovinki ne steguje nog, kot pajek, kar počne kar nekaj dirkačev, pred ovinkom ne drsi, kar mu ne jemlje dodatnega časa, pred ovinkom se "presede" in tako "zabetoniran" ostane cel čas ovinka in ravno tu je čar in tehnika njegove vožnje ... ko pade v trans, deluje kot sprogramirana mašina. To sem imel v mislih in verjamem, da ravno njegov stil se ujema z Ducatijem, ki je dokaj nemiren v ovinkih na ravnicah pa se prelevi v hudičev stroj.

Kaj mu je blo letos, nimam pojma. Verjetno se je naveličal vsega skupaj pri Yamahi, potem je tukaj še moštveni kolega, ki je izjemno nadut in obvlada nožne veščine. Težko je reči, kaj je tukaj v ozadju v sami garaži ... verjetno bi znali tisti, ki bližje spremljajo MotoGP sigurno kaj več povedat, ker verjamem, da se sigurno kakšna info razširi po boxih. Veš kako je, človek se po 9ih letih določenih stvari naveliča. Upam, da se drugo leto prebudi in zapre gobce tistim, ki so mu nevoščljivi .
Upam, da glede na to, da bo prišel v italjansko moštvo, da se ne bo nalezel brcanja .

Krilca kot smo lahko videli nimajo nekega full učinka ... so vozli prej brez njih, pa ni bilo neke bistvene razlike, pa še sedaj kolk se spomnim sta enemu Ducatiju se polomli krilci na eni strani, pa je dirkač BP peljal naprej. Prav imajo, da ukinjajo krilca, saj nimajo nekega bistvenega pomena, edino večja nevarnost med prehitevanji in padci, da te porežejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

N jemu ni problem pelat. Zmagat ne more. Stari, tam ni rezerv. tam ne morš rečt dej mi tri konje manj, bom drugje nadoknadu. Ne boš. Dokler honde niso en mal sestavli, tud Marc ni mogu dost narest. Ker iz ovinka ni šla kot je treba. Pa ga je Lorenzo nabil u ciljno ravnino...kdaj s to vidu? Yamaho zmagat u drag dirki???? Silverstone mi je taka divja dirka, za pogledat še kdaj. Suzuki je bil sestavljen in naštelan u piko. Ga u dirki niso nit vidli.....vsi ostali so nek borbali.....silverstone omenjam zato, ker je zelo hitra pista, pa konji niso odločili. Zmagal je po moči najbrž drugi od zadaj. ker je zadnja guma grizla tako kot mora......

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Cartman pravi:

honda ima naštiman motor z drugačnim režimom užiganja. Ne bo več screamer.

 

Kako misliš, da ne bo več screamer? Sicer sem tudi jaz zasledil take zapise na internetu, ampak ne vem če so točni.. Kolikor vem v GP razredu ni nobenega screamerja. Screamer motorji so v WSBK (npr. Kawasaki, Honda) in včasih Kawasaki v GP.. Pa Moto2 so recimo screamerji.

Ne vem če to, da motor ni "big bang", kar avtomatsko pomeni, da je potem screamer. Kolikor mi je znano se je to ime prijelo za inline 4 motorje s klasičnim zaporedjem vžiga, kar povzroči "kričeč" visok zvok.

Npr:

 

Lahko se pa tudi motim.. Ampak če se, potem je izraz "screamer" za opis zdajnšnjih GP strojev precej faljen.

Popravljeno . Popravil Jure
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi KTM je "screamer".
The RC16 draws some serious inspiration from the Honda RC213V, with its whale-shark air intake design, underbraced swingarm, 90° V4 engine with a “screamer” piston firing order.


Lp, Samo

 

Popravljeno . Popravil Nightmare
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Valentino Rossi deli brce kot za stavo: Najprej brcnil Marqueza, sedaj še starejšo gospo"

Nekam hitro ste tole "pometli pod preprogo": (aja, seveda ... govora je grdem vedenju popularnega Valeta) : preberem, da se je šel nogometaša že v soboto in ne šele po ne preveč uspešni dirki v nedeljo - se pravi je imel že v soboto malo načete živce ...

Takole pa pišejo o dogodku:

Španski mediji so hitro odkrili, kdo je bila ta gospa, in jo nagovorili. Španka v srednjih letih, sicer redna obiskovalka motociklističnih dirk, je najprej mislila, da je je Italijan odrinil nehote, ko pa je videla posnetek, je bila zgrožena nad potezo Italijana. Novinarjem je povedala, da bo Italijana zagotovo tožila, saj ima na nogi od brce manjši hematom.

Navijačica Marqueza, ki je bila zaradi dogodka pretresena, je v vsej zadevi našla tudi pozitivno plat. “Imela sem priložnost govoriti z Marquezom in povedala sem mu, da imava zdaj nekaj skupnega. Tudi mene je Rossi brcnil,” je povedala. (sta)

 

 

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni cist sam z zvokol, je bol v vzigalnih casih. screamer ima delovne takte razporejene okrog in okrog gredi, vsakih 180 stopinj eden.  Taki in obaki bang motorji imajo nekatere delovne takte zelo blizi en drugemu, recmo u 90 stopinjah dva, pol pa naslednja dva cez 630...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Fazer03 said:

Nekam hitro ste tole "pometli pod preprogo":

 

Nič nismo pometli!! Lepo sem napisal, da bi jo moral kiknit v guzo, da bi z zobmi zaronila v asfalt! Selfistick pa rikverc pa boli njo za celi svet. paddock ni neka javna površina za nedeljske sprehode. To je prostor za dirkače, mehanike, opremo. Tam vozijo tovornjaki, viličarji, skuterji. Je zavarovana cona in se ne sme po njej prosto gibat. katastrofa od organizatorja, ki je not spustil navijače, ki se ne znajo vest situaciji primerno. Seveda bo Rossi nasankal in izpadel bedak Škoda samo, da ni skočil dol pa jo še enkrat šutnil, ker posledice bo itak imel. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!