Skoči na vsebino

Moto GP 2016


ArcaneWater

Priporočene objave

pred 3 urami, Cartman pravi:

vseeno, ribar je zadnjič vozil julija, endurance motor v Suzuki, in končal v kosih. tile fantje pa so dirkali do Valencije in meli par testov v novembru. Njegov off track odnos je slab. Na dirkališču je pa genij. Če je pelal 2:02 sem od vseh Ducatistov in Hond pričakoval vsaj isti tempo odpelan z lahkoto.....

 

Jep saj pravim, kaj bo če bo jutri prvi Ducati ????? :) Kar je čisto možno :) Bo dober motivator za oba italjana oz. za kar vse italjane. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povzetek današnjega dne:

  • Honda še kar v problemih, motor še kar preveč agresiven, probleme poizkušajo popravit z elektroniko kar bo/je toliko težje zaradi elektronike ki je dosti bolj "švoh" kakor njihova prej.
  • Michelinke dosti bolj izpopolnjene predvsem sprednja guma, še vseeno ni Bridgestonka ampak sedaj lahko vsaj predvidijo kdaj bi prišlo do zdrsa.
  • Lorenzov hodila na stezo po 2-3 kroge zato tudi s te strani tako hiter čas, še vseeno dober tempo sodeč po krogih
  • Najbolje se obneseta Yamaha in Ducati
  • Suzuki pridobil na moči, vendar problemi z elektroniko
  • Laverty si na srečo pri padcu ni zlamal roke ampak bi naj bila samo zelo zatečena
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stric Kejsi ga kr pele torej..... :D  Mal se spocije, pa 3x na pisto, da kondicijo dobi, pa jih pelje.... :P 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes pa vsi po gasu ko je Stoner. Stoner trenutno 2.01.699. Petrucci skoraj pod 2.00 (2.00.095). Nato še Barbera, Lorenzo, Marquez pod 2.01 trenutno. Lorenzo je padel ampak je vse ok. Baz doživel kar hud padec pri okol 290-300 km/h ampak na srečo vse ok. Eden izmed njegovih komentarjev danes: "Včeraj sem imel rojstni dan, danes pa sem se ponovno rodil".

Popravljeno . Popravil Arcanewater
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno kaže Ducatiju res dobro. Elektroniko imajo že od lani in jo imajo najbolj naštudirano. Tudi časi so solidni glede na spremembe. Ni mi pa jasno kako lahko tile "stari" Ducatiji 14-14.2 tako letijo. Pred dvema letoma, ko so bili v tovarniških rokah pa niso bili tako hitri....Ali dobivajo nadgradnje ali so dejansko stari dve do tri leta???  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ducatiji že nekaj let po ravnem zelo letijo ... ovinki jih mal jebejo .... ciklistika jih jebe ...

yamahe bodo ta let spet krojile vrh ... tko je .. prej se sprijaznimo, lažje nam bo :jezik: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jp .. z mišelinkam bodo problemi ... če pa nočjo ubogat in Conti vozt .. al pa vsaj Mitas :lol1: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

ufffffff!!! čeprav, meni tale dim zgleda kot da mu je šla mašina u franže, ne problem z gumami... no, važno da jo je Loris dobr odnesu :)

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No guma je očitno razpadla na vse možne načine...

Kar se tiče časov, tole je kr neki, spredi eni 2. in 3. razredni ducatisti, ostali bolj zadaj, bo potrebno na zadnji dan počakat kako in kaj...

Stoner ima res dober čas, zdej nevem, al je še vedno tolk konkurenčen, da napol zarjavel take čase postavlja, al pr njem zarjavelosti ni in je takoj dal svoj max v prvih parih dneh.. bomo vidl, če bo še kej vozil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nakano si misli....kje sm jez že to vidu?

 

Michelin je po Bazovem krešu umaknil mehke gume in dopumpal trde. Morda tud zato časi niso več padali. 

 

Kot kaže, GP mašine na 1 krog niso nič bol počasne kot lani. Me pa zelo zanima, če je Michelin sposobn narest gume tako trdožive in konstantne čez celo dirko kot so ble to Bstonke.

 

Edit

 

v tem članki je dokaj gostobesedno razloženo, kakšne so razlike med open 2015, factory 2015 in spec 16 elektroniko. Tako HW kot SW

 

https://motomatters.com/analysis/2015/09/08/everything_you_wanted_to_know_about_moto.html

Popravljeno . Popravil Cartman
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bo šlo tako naprej bomo videvali pit stop za menjavo gum..kva bo šele to zanimiu ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povzetek današnjega dne:

  • Petrucci najboljši čas na mehki gumi, za njim Lorenzo z trdo gumo
  • Grd padec Baza, točnega razloga še kar ni. Baz sicer pravi da je sišal nekaj od motorja pred zadnjim ovinkom
  • Danes kar nekaj padcev P Esparagaro, Lorenzo, Pedrosa, Rabat
  • Ianone celoten dan testiral na GP16
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

razlog za padec baza je jasen...

video..

 

 

 

124962001128687630483130.jpg

pred 31 minutami, thumper pravi:

če bo šlo tako naprej bomo videvali pit stop za menjavo gum..kva bo šele to zanimiu ..

na dirki 3x menjave gum :D 

Popravljeno . Popravil jany
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, Arcanewater pravi:

Uradni še niso potrdil, kaže pa na Michelinke ja.

Od kdaj je pa bolj verodostojno tisto kar ti povejo, od tistega kar vidiš na lastne oči:dry:

Popravljeno . Popravil Profi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

33 minutes ago, DXR16 said:

Zs temimi gumami bo še kažin! 

A ja? Zakaj pa? Ker je eno razneslo predno so sploh začeli dirkat? Čist na pamet, Bstone je razneslo nakanotu v mugellu, pa spiesu na Yamhi in Rossiju na ducu v Mugellu, Philip Island  in menjavo smo tud že pozabli....pa da so v Indianapolisu startale samo 3 F1 ekipe tud noben več ne ve....Čist možno je tudi da je Baz kaj povozil. Tud Conccorda je sklatla predrta guma......

 

Ne vem, no. jez sm u bistvu pozitivno presenečen, kakšne čase že vozijo. Konkurenčni totalno. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Profi said:

Od kdaj je pa bolj verodostojno tisto kar ti povejo, od tistega kar vidiš na lastne oči:dry:

 Od takrat ko ti povejo ali je guma pocila zaradi obrabe (race distance test), napake v materialu, napacnega tlaka, poskodbe zaradi tujka in se kaj bi se naslo, cesar se ne vidi na lastne oci....

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!