Skoči na vsebino

Moto GP 2016


ArcaneWater

Priporočene objave

Rezultati današnjega testa

testing.jpg

Veliko jih je na testu padlo, med njimi so bili tudi, markez ,pedro, iannone,smith...

Yamaha bo testirala še jutri na privat testu, probal bojo pa novo šasijo in nihajno roko.

Z novo šasije pa je bil zelo zadovoljen Vinales.

 

Pojasnilo glede Luisa : http://www.motorcyclenews.com/sport/motogp/catalunya-motogp-2016/moto2-luis-saloms-team-clarify-cause-of-crash/

 

Lorenzo bo seboj vzel k ducstiju vzel samo svojega mehanika Juana Llansa, ramon Furcada pa se je odločil da bo ostal pri Yamahi tako kot drugi člani vključno z Pellegrinijem.

še članek: http://www.motorsport.com/motogp/news/lorenzo-won-t-take-his-team-to-ducati-744095/

Popravljeno . Popravil prcko
  • Všeč mi je 4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si sploh ne upam predstavljat v živo lorenza v ducatiju .. japonsko moštvo je ena stvar - italijansko pa čisto nekaj drugega .. bi si upal rečt da ga bo prvo sezono dovi prehitel...si kdo predstavlja lorenza in dučeta brez tistih krilc drugo leto??? že sedaj z yamaho ima lori probleme s prvo gumo kaj bo šele potem ..

dejstvo je , da ko se vse poklopi je lorenzo daleč nepremagljiv..a takih situacij bo zmeraj manj glede na elektroniko , gume in aerodinamiko ter kdobivedel kakšne spremembe pravil.. ko pride do razhajanj pri tehniki se ne znajde najbolje , stil vožnje bo moral drastično spremeniti pa - hebiga v ducatiju je še zmeraj veliko italjanov , ki vsemu navkljub nosijo rosija v srcu .. neglede na vse nedosežene rezultate je bilo rosijevo domovanje pri ducatiju en velik vzgib zato , da so spremenili kompletno zgradbo motocikla , ki se sedaj že zelo solidno kosa z ostalimi -le čas je bil potreben ..in ne pozabimo na zamenjavo vodilnih v ducatijevi ekipi kar je pomenilo drastično spremembo same filozofije, razmišljanje in usmeritev  celega moštva - to je približno enako kot spremeniti konstrukcijo motorja če ne še bolj pomembno ..

naslednje leto bi znali krojiti vrh marc , maverick , dovi in rossi - če ne bo kot prvak vsemu navkljub zaključil kariere - pogodba gor ali dol saj lahko kot ambasador motogp ali pa kot voznik kje drugje še zmeraj uspe ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, thumper pravi:

si sploh ne upam predstavljat v živo lorenza v ducatiju .. japonsko moštvo je ena stvar - italijansko pa čisto nekaj drugega .. bi si upal rečt da ga bo prvo sezono dovi prehitel...si kdo predstavlja lorenza in dučeta brez tistih krilc drugo leto??? že sedaj z yamaho ima lori probleme s prvo gumo kaj bo šele potem ..

dejstvo je , da ko se vse poklopi je lorenzo daleč nepremagljiv..a takih situacij bo zmeraj manj glede na elektroniko , gume in aerodinamiko ter kdobivedel kakšne spremembe pravil.. ko pride do razhajanj pri tehniki se ne znajde najbolje , stil vožnje bo moral drastično spremeniti pa - hebiga v ducatiju je še zmeraj veliko italjanov , ki vsemu navkljub nosijo rosija v srcu .. neglede na vse nedosežene rezultate je bilo rosijevo domovanje pri ducatiju en velik vzgib zato , da so spremenili kompletno zgradbo motocikla , ki se sedaj že zelo solidno kosa z ostalimi -le čas je bil potreben ..in ne pozabimo na zamenjavo vodilnih v ducatijevi ekipi kar je pomenilo drastično spremembo same filozofije, razmišljanje in usmeritev  celega moštva - to je približno enako kot spremeniti konstrukcijo motorja če ne še bolj pomembno ..

naslednje leto bi znali krojiti vrh marc , maverick , dovi in rossi - če ne bo kot prvak vsemu navkljub zaključil kariere - pogodba gor ali dol saj lahko kot ambasador motogp ali pa kot voznik kje drugje še zmeraj uspe ...

Bomo videli kaj bo, pustimo se presenetiti. Lahko da bo še boljši kot je sedaj na yamahi, lahko da se bo boril za predzadnjo mesto. Kaj veš.. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, interista pravi:

Its always about the money. Kakorkoli obrneš danes vse pelje do tega.

Brez denarja še Flexerja ne moreš nabavit. Kamoli se iti dirkanja z motorji na najvišji ravni na tem malem modrem planetu. To oni 'sam gnar je važen' kritiki radi pozabljajo.

Še en povprečen EXC za lastno veselje skupaj z opremo, prikolico, vzdrževanjem in občasnimi enduro počitnicami ni poceni hec. Pa vse skup ne znese za en amortizer na MGP tovarniškem stroju...

pred 36 minutami, Mutika pravi:

Saj znate voziti motorje, ne? Pišete pa kot da niste še nikoli sedeli na kakšnem. Sploh pa ne drveli po kakšni dirkaški pisti.

Hja, lih to je problem. Med 'znati peljati motor' in dirkati je... vesolje razlike. Biti dober v dirkanju na državnem nivoju je glede na povprečnega voznika motorja nekaj velikostnih razredov razlike pri dojemanju vožnje. In med biti dober na državnem nivoju pa biti dober na svetovnem nivoju je še večja razlika kot v prejšnji primerjavi. Profesionalni dirkači so za navadne voznike česarkoli totalni vesoljci. Sklepati na podlagi tega, da 'znam peljati motor'... nah. Pojma nimam. Pa nisem edini.

Popravljeno . Popravil jskrablin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je npr Lorenzo dosti dosti boljši kot Rossi    :jezik:

Glede dirkanja pa mate prav,  misliš da znaš peljati, probaj 1x na neki stezi in popotem primerjaj čase.  

Do gležnja da prides boš rabil se nekaj truda vlozit 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, stuhec pravi:

Men je npr Lorenzo dosti dosti boljši kot Rossi    :jezik:

Glede dirkanja pa mate prav,  misliš da znaš peljati, probaj 1x na neki stezi in popotem primerjaj čase.  

Do gležnja da prides boš rabil se nekaj truda vlozit 

a to šteješ torpede al poznavanje gum ? :P

eno je znat peljat v prometu , drugo je znat dirkat .. me zanima kolk časa oz.ur oz. km bi bili dirkači nepoškdovani in brez padca v vsakdanjem prometu..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kao vedno pravimo kriva hitrost, bi morali tut to potem upoštevati,   če bi se oni kaj drugače vozli kot mi ;)

thumper: kake torpedo in gume ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se zdi to, da Lorenzo odhaja praktično sam k Ducatiju veliko presenečenje. Kje tiči vzrok pojma nimam. Je pa Rossi to komentiral v smislu, da prenos celotne ekipe v drugo moštvo ni vedno prednost - zaradi poznavanja karakteristik motorja, itd... 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj naj rečem, čestitke za Rossija in njegove navijače, ki so spet lahko uživali v predstavi njihovega favorita.

Kaj se tiče rokovanja z MM, verjetno je bil pritisk iz ozadja prevelik, prav tako pa je k temu pripomogla tudi smrt Luisa (žalostno).



 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, stuhec pravi:

thumper: kake torpedo in gume ?

Torpedo=iannone ..

Lori "boljši" v prilagajanju na različno obnašanje gum - not.. ja se je pa letos dvakrat izvlekel iz bajne blamaže - enkrat je fuknu sam v dežju , drugič se je pa iannoneju nastavil s pol nižjo hitrostjo .. in obakrat so bile gume veliko slabše kot od drugih??je vrajt...

Sem napisal - ko se mu poklopi je nedosegljiv..takoj ko ena stvar ni idealna se pa vozi kot da bi imel 30 konj manj ker se ne zna prilagajat .. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, builder pravi:

res je, brcnu bi ga, kot je on mene:D

Samo moram pa priznat, da ko gledam letošnje dirke in ko vidim, da nekdo prehiteva Rossija, da se kar bojim, kdaj bo Rossi uporabil kakšen Bruce Lee manever. Pa to ni zdaj mišljeno kot provokacija, ampak mi je ostalo v spominu, ko je "pajek" stegnil nogo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DL650 pravi:

Samo moram pa priznat, da ko gledam letošnje dirke in ko vidim, da nekdo prehiteva Rossija, da se kar bojim, kdaj bo Rossi uporabil kakšen Bruce Lee manever. Pa to ni zdaj mišljeno kot provokacija, ampak mi je ostalo v spominu, ko je "pajek" stegnil nogo.

mogoč je star in počasen na motorju, sam brcat pa zna:D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, NX650 pravi:

Nič star in počasen... saj sam veš da bo letos pala desetka :cool:

Bo ja če mu bodo na pisti vsi pomagali da klatijo in brcajo konkurente... :-)

Vzamte mal z humorjem čeravno ja tk je italijani vsaj skp držijo kar pač za slovenjceljne težko rečemo. :-( :-)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imate kar precej dela z opravljanjem "nekoga" 

Vam ne bo dolgčas, ko bo prenehal vozit? Potem ne bo več "pro et contra", bodo vsi "naši"

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, vandrovec pravi:

Imate kar precej dela z opravljanjem "nekoga" 

Vam ne bo dolgčas, ko bo prenehal vozit? Potem ne bo več "pro et contra", bodo vsi "naši"

Saj ne, ampak debatiramo. Rossi je as, ampak je on osebno težek karakter in si ne da dopovedat, da prihajajo za njim mladi tekmovalci, ki imajo potencial in ogromno talenta. Tudi njemu je ta slava stopla v glavo. OK, saj mu je imela zakaj, ampak vseeno, on kot nek idol mladim vzhajajočim zvezdam, bi se moral malo drugače obnašat. Zdaj na stara leta je postal izredno sebičen.

Lorenzo: hmm ... zanimivo, da ga je italjan sklajbal! Morda teorija zarote!?
V vseh športih se dogajajo pizdarije. Spomnimo se stavnic naših nogometašev, tako zakaj se nekaj takšnega - strici iz ozadja ne bi mogli zgodit v MotoGP? Marsikaj si mislimo, da se ne more zgodiz, pa se.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DL650 pravi:

Saj ne, ampak debatiramo. Rossi je as, ampak je on osebno težek karakter in si ne da dopovedat, da prihajajo za njim mladi tekmovalci, ki imajo potencial in ogromno talenta. Tudi njemu je ta slava stopla v glavo. OK, saj mu je imela zakaj, ampak vseeno, on kot nek idol mladim vzhajajočim zvezdam, bi se moral malo drugače obnašat. Zdaj na stara leta je postal izredno sebičen.

Lorenzo: hmm ... zanimivo, da ga je italjan sklajbal! Morda teorija zarote!?
V vseh športih se dogajajo pizdarije. Spomnimo se stavnic naših nogometašev, tako zakaj se nekaj takšnega - strici iz ozadja ne bi mogli zgodit v MotoGP? Marsikaj si mislimo, da se ne more zgodiz, pa se.

Jap...to o teoriji zarote pa....nobene teorije ni...nobene zarote, samo denar. In rossi dela show in posredno denar in tukaj in samo tukaj je njegov hkrati plus in minus.

je kdo bil na njegovem ranču? Zagotovo veš da od tam greš suh.....brez gat....:-)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!