Skoči na vsebino

Harley Davidson


Noise

Priporočene objave

En dan bom svoj skuter zakurblal pa šel malo do harlijašev, na kofe. Zraven kofeta bom še en apaurin vzel, da lahko potem v miru vstopim v salon, da mi naredijo ponudbo za 1200T z nekaj dodatki. Upam, da me bo skuter nato še zunaj čakal, da ga ne bodo železarji reciklirali v tem času.

Kaj ta salon je v tisti hali za KMC-jem, če sem prav informiran?

Popravljeno . Popravil Big Py
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 3. 2017 ob 19:20, HD-Dyna pravi:

Kamorkoli sm se obrnil v trgovini - Maus pa kupi železja ...

Pulover ti paše...ta kup železa pa še v vicu NE!!!!Sem vozil večino čoperjev do 2010...kawasaki vn2000 je le svetlobna leta pred vsemi!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jo, škoda da nism pogledau bi se še jst včeraj prikazal okoli, se mi je zdelo da je bilo kar nekaj ropotanja včeraj okoli LJ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni bila uradna otvorite ... samo za nas, ker smo tako navijali za odprtje štacune.

So pa prodali kar nekaj ...

Uradna otvoritev v Aprilu. Soseda, ki bo imel lokal pa še naši državni organi zezajo s papirji.

Malo porodnih krčev je tudi bilo ... so moralin vse cene na roko korigirat.

Meni osebno so bile nekatere cene previsoke, nekatere pa čisto realne glede na ponudbo v ostalih HD prodajalnah.

Je pa obljuba, da bodo cene še enkrat malo preračunali in uskladili ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HD bo letos imel težave s prodajo v EU zaradi visokega Dolarja. 

Drugače pa glede nakupa: slovenski kupci v Zagrebu in Celovcu dobijo 10% popust na motorje, servise in opremo. Je pričakovati, da bo zaradi bitke za kupca ta še višji. 

Popravljeno . Popravil motolover
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ELO Hvala lepa. Se pravi če ga po AC prpalim iz dolenjske, grem LJ jug dol in namesto na semaforju desno za KMC, ga samo ravno vžgem proti Mc donaldsu. Mislim, sa sem se že enkrat vozil po tej cestici.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tak. In že te zaslepi ves blišč...Včeraj po četrti uri sta bila tam samo dva old-boysa  s svojima HDjema...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, hy650 pravi:

Točno tak. In že te zaslepi ves blišč...Včeraj po četrti uri sta bila tam samo dva old-boysa  s svojima HDjema...

Ja tam smo bili od 11 ure in se se peljali na okoli tako kot ostali ... Kaj bi viseli tam cel dan?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, motolover pravi:

HD bo letos imel težave s prodajo v EU zaradi visokega Dolarja. 

Drugače pa glede nakupa: slovenski kupci v Zagrebu in Celovcu dobijo 10% popust na motorje, servise in opremo. Je pričakovati, da bo zaradi bitke za kupca ta še višji. 

Na 10% popust ne trzam več ... se je potrebno vsest in zmenit kako in kaj ... Bo pa verjetno vsak član H.O.G.-a dobil dodatni popust, član Chapterja pa tudi ... prezgodaj je, da bi se dalo razpredati o popustih, če še cene niso usklajene do konca v nulo.

Se bo pa izkazalo v nekaj mesecih ... Velike kvote motorjev so pa razprodane za celotno Evropo in svet. Recimo Street Glide ... dobavljivost vprašljiva ... potem pa prodajalci delajo premike po celi evropi in menjajo motorje ... menjajo naročila za motorje ... Prijatelj ga je kupil v Zagrebu, ker ga drugje ni bilo za dobit ... Prišel pa bo iz Splita. HD Zagreb ima filialo tudi v Splitu ...

Lahko se vam zgodi, da na vašo željo, neglede na ceno motorja, ne bo možno tega motorja naročiti v Ljubljani, Zagrebu, Splitu, Grazu, Celovcu, ... bo pa kakšen na Dunaju :D 

Tako je to, ko te z ene strani posiljujejo z naročili, po drugi strani so pa kvote motorjev razprodane :) Potem moraš biti pa pameten in naročiti prave motorje ... pa itak je povsod tako ... :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upajmo da bojo cene še ornk uskladil, ker za primerjavo Street Bob denim black je v Lj. 18k, v gradcu pa je neto cena 12300 + 30% vse dajatev + 95 homologacija!!! Ornk razlika, res pa je da večina folka nima volje za papirologijo z našimi dacarji in bojo raje zapravlal doma ;)!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Narobe računaš. Na 12300 pride 22 procentov ddv. Nato skupno ceno z DDV pride še DMV, mislim da 7 procentov. Tako da pride malo več. Po tvoji osnovni ceni 16.065 + 95 homologacije. No če je realno pričakovati 10 posto dol na nastavljene cene pri nas, potem si nekje na istem.

Maš kak info kolk je 1200T vivid black netto v austriji. Z vsemi dajatvami je 15200, ne vem pa kolko imajo jodlarji dajatev

EDIT: Street bob ima nad 50kw in je 8 procentov DMV.

 

 

Popravljeno . Popravil Big Py
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Big Py pravi:

Narobe računaš. Na 12300 pride 22 procentov ddv. Nato skupno ceno z DDV pride še DMV, mislim da 7 procentov. Tako da pride malo več. Po tvoji osnovni ceni 16.065 + 95 homologacije. No če je realno pričakovati 10 posto dol na nastavljene cene pri nas, potem si nekje na istem.

Maš kak info kolk je 1200T vivid black netto v austriji. Z vsemi dajatvami je 15200, ne vem pa kolko imajo jodlarji dajatev

 

Mislim da je dmv 5% za motorje nad 75kw, in se 5% ce presega 999ccm. Sesteje se v 10,25%. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med 50 in 75 kw je 3 procente. Street bob je tam, 1200T ima pa točno 50 kw in je 2 procenta. 5 procentov dodatnih je pa za mopede nad jurja.

Stran 8

http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet/Davki_in_druge_dajatve/Podrocja/Davek_na_motorna_vozila/Opis/Predloga_Podrobnejsi_opisi_Davek_na_motorna_vozila-2._izdaja__julij_2015_.pdf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, Big Py pravi:

Narobe računaš. Na 12300 pride 22 procentov ddv. Nato skupno ceno z DDV pride še DMV, mislim da 7 procentov. Tako da pride malo več. Po tvoji osnovni ceni 16.065 + 95 homologacije. No če je realno pričakovati 10 posto dol na nastavljene cene pri nas, potem si nekje na istem.

Maš kak info kolk je 1200T vivid black netto v austriji. Z vsemi dajatvami je 15200, ne vem pa kolko imajo jodlarji dajatev

EDIT: Street bob ima nad 50kw in je 8 procentov DMV.

Js sem kr sešteu, drugač se pa vse računa na neto ceno npr. za sportster 1200 je 22% ddv + 5% dmv(nad 1000 ccm) + 2% na kw!! Sem lani nabavu in govorim iz prakse!! Za street bob je pe 3% na kilovate!! Neto cena za XL1200T je okrog 10500, čist točn zvem v prihodnih dneh!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S temi davki je ena zmeda. Na davčni strani

http://www.fu.gov.si/davki_in_druge_dajatve/podrocja/davek_na_motorna_vozila_dmv/

sem našel ta stavek

DMV se plačuje od davčne osnove, ki je prodajna vrednost motornega vozila, ki ne vključuje davka na dodano vrednost (DDV) in tega davka.

Se pravi na osnovno ceno 12300 se najprej obračuna 5 procentov (nad jurja ccm), nato na to skupno ceno še 3 procente, nato pa na skupno ceno še 22 DDV. Če sem seveda to prav zastopu.

Drugače imajo pa jodlarji kr močne davke. Street bob 12300 neto, 17500 bruto, dobri so

http://www.harley-davidson.com/de_AT/Motorcycles/street-bob.html

Popravljeno . Popravil Big Py
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maš kr prav za 1200T

Švabi imajo 10335 neto ceno.

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=215724172&usage=NEW&scopeId=MB&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=10300&makeModelVariant1.modelDescription=1200T&pageNumber=1

Se pravi bi nekje okoli 13,5k EUR prišel če ga uvoziš, plus še homologacija in prevozni stroški.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem iz Brežic. Hrvati so blizu, če dajo tako neto ceno ga grem tud sam dol iskat. No ne še zdej, če se odločim za tak tip motorja, čez kako leto in pol. Zadnji glas bo pa tak imela gospa, ki teh raznih retro in klasičnih varjant videt ne more, no pravzaprav nobenih motorjev, pa sin tudi. Sin je 15 let, še kaki 2 leti pa se tak ne bo več zraven mene vozil, zdej se nebi vsedu na harleya niti pod razno. Če bo takrat žena rekla, da se bo vozla z motorjem bo kak super tenere padel, če se bom pa sam okol vozu pa kak HD ali MG V9, al pa kak triumph. Živi bili pa videli. Do takrat pa skuterja ne menjam. Tamali vzadi lahk kozolčke na zicu dela, tolk je placa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So pa te sportsterčki relativno ugodni. Recimo touring verzija, na katerega praktično dokupiš samo še sissybar z prtljažnikom in zadnjo torbo. Pa imaš skoraj vse za nekje 14k. Gledam ceno novega Tmax DX za 13k. Pa niso normalni za te skuterje. Praktično ista cena z HD,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja izkušnja z Dyno Low Riderjem 2014, kupljenega Februarja 2015, je bila taka, da sem raje plačal Poljski davek 23% in na to so mi obračunali 1.520 EUR še DMV-ja v Sloveniji.

Motor je bil registriran kot testni motor pri dealerju HD vsega 7 mesecev in vožen le cca 3 mesece. Plačal sem pa njihov davek samo iz enega razloga. Naši vrli dacarji uporabljajo Eurotax tabele in potem se ve, da je tak motor po nihovih tabelah okoli 13.000 EUR netto + DDV + DMV ... Prihranil sem kar lep znesek ... Potem pa podvojil zapravljanje za vso dodatno opremo za na motor :D 

Je vsaj to vidno in občutno na motorju ... namesto v proračunu dacarjev ;)

Popravljeno . Popravil Roman ATHD
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šlo je za rabljen motor. Na novem tega ne moreš. Za novo se šteje do 6 mesecev ali do 2000km prevoženih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, HD-Dyna pravi:

Kamorkoli sm se obrnil v trgovini - Maus pa kupi železja ...

Je najdu novov lubico :blush:

iky-Photo-.jpg

razmišlja kako bi kawo v promet spravu, pa tega nabavu......:lol1:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, Big Py pravi:

Šlo je za rabljen motor. Na novem tega ne moreš. Za novo se šteje do 6 mesecev ali do 2000km prevoženih.

Za novo se šteje do 6 mesecev registriran in/ali do 6.000 km prevoženih. Če želiš da je rabljen, mora torej hkrati imeti več kot 6 mesecev od prve registracije in več kot 6.000 km prevoženih.

Ajd!

Popravljeno . Popravil GoBobi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!