Skoči na vsebino

Bosna


dašenka

Priporočene objave

Hotel sem popravit v mojem prejšnjem postu in sicer: Otrodoxni Hram Sv.Save v Mrkonjič Gradu. Pozlačene strehe in obrobe.
Lepo se ga da videt, če se v Mrkonjič Gradu v smeri Jajca ustaviš pred modrim mostom in se sparkiraš ob cesti levo (desno ne gre, ker je škarpa), potem pa stopiš na rob hriba in imaš Mrkonjič Grad "na dlani". 

Potem nadaljuješ in prideš do kraja Jezero, kjer imajo lepe na novo postavljene bungalovčke. Tam sem edino nekaj pojedel, preden sem prišel na Plivsko jezero in da sem si zapolnil luknjo v želodcu.
Popoldan pa sem jedel v najboljši čevapčarnici in sicer pri muzeju čez most, pa takoj prva ... se mi zdi, da je UNA. Nisem bil v Bosni že dve leti ... me nekako niti ne vleče več v Bosno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, stuhec pravi:

Bosna pa je ja super

No vsaj meni je 

2 tedna na levo mi je premal tam.

Jaz bi takoj tam živel :smoke:

 

pejd pa še dva tedna na desno. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, Snecer pravi:

uporabljata gps? 

Sva mela koordinate vnešene, ampak v Bosni je to tkotko, sj naju ni daleč stran pustil sva potem pogruntala, pa drugič....še en razlog za reprizo ;).

@DL650, tale cerkev nama ni padla v uč, sva jih zgleda navajena iz Bjeljine in Šipke (ruske donacije ;)), kjer sva jih šla pogledat letos poleti spotoma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, Snecer pravi:

V nulo so koordinate, samo šlampig sta mela :) če sem jaz 2009 s prve našel...

screenshot6.jpg

Hvala za tele koordinate, bo za naslednjič....nama ni tko nazorno kazal, sj če bi se še mal vozikala gor pa dol pa še mal težila folku bi vrjetn našla, samo naju je že čas preganjal.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, SharpNinja said:

Hvala za tele koordinate, bo za naslednjič....nama ni tko nazorno kazal, sj če bi se še mal vozikala gor pa dol pa še mal težila folku bi vrjetn našla, samo naju je že čas preganjal.

 

Prav luštno je gor, kar nekaj igel za potešit dnevno dozo in še kakšen prijatelj(narkoman), ki ti v čudnem stanju lepo razloži vse o stezi :) :OK:

Meni je bilo vredno ogleda, sopotnica pa se je počutila malo ogroženo in steze ni doživela kot bi jo lahko :twak: 

Popravljeno . Popravil Lukec1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

29 minutes ago, Lukec1 said:

Prav luštno je gor, kar nekaj igel za potešit dnevno dozo in še kakšen prijatelj(narkoman), ki ti v čudnem stanju lepo razloži vse o stezi :) :OK:

Meni je bilo vredno ogleda, sopotnica pa se je počutila malo ogroženo in steze ni doživela kot bi jo lahko :twak: 

Kakor sem ze napisal, priporocam obisk vrha steze v dnevnem casu, ko je tam tudi kaj ljudi - postenih ;) O prisotnosti "nepostenih" vam prica razbito steklo na tleh (avtomobilsko, da ne bo pomote). Torej, ni ravno za postopat tam okoli ob cudnih urah. Sicer za ogled in slikco ali dve ni potrebnih vec kot 5 minut, stezo pa sicer se najbolj oblegajo gorsko biciklisticni downhillarji, adrenalin junkiji, predvsem slovenski (je kar nekaj filmckov na youtube). Ce pa ste ze tam blizu, vsekakor priporocam postanek v Hotelu Pino, ki je prekrasen hotel alpskega stila in ima zelo fajn restaavracijo. Kava je odlicna, sladice tudi, sam pa preferiram t.i. Ustipce od heljde (to so kot nekaksne "miske" iz ajdoe moke), postrezeni so skupaj s kajmakom in "suvim mesom". Aja, se tale info... arabska investicija - jbg, sorry, alkohola nema :P

Popravljeno . Popravil Sitko
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Psi v Bosni niso potepuški, tam živijo in se prosto razmnožujejo. Noben ne doživi starih dni, prej jih pobere zima, povozijo avti in izčrpa lakota. Če malo pogledaš njihove zobe so vsi stari do dve leti, redko naletiš na starega psa. Se pa hitro reproducirajo, zato jih ne zmanjka. 

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, motolover said:

Psi v Bosni niso potepuški, tam živijo in se prosto razmnožujejo. Noben ne doživi starih dni, prej jih pobere zima, povozijo avti in izčrpa lakota. Če malo pogledaš njihove zobe so vsi stari do dve leti, redko naletiš na starega psa. Se pa hitro reproducirajo, zato jih ne zmanjka. 

Ajoj, kam smo zasli z lepega potopisa... Da ne bo prevec offtopic, ampak tole pa ne drzi glede prostega razmnozevanja, vsaj ne tako posploseno. Velika vecina bh. potepuskih psov je v Kantonu Sarajevo (federacija) in v Istocnem Sarajevu (RS). Vecina psov je evidentiranih in hkrati kastriranih/steriliziranih, spoznas pa jih po znacki v usesu.

V Kantonu Sarajevo se izgovarjajo na veliko obolelost teh potepukih psov in jih evtanizirajo, kljub nekaterim protestom. Najvec jih je, v povojnem casu, "cudezno" izginilo neposredno pred lanskim obiskom papeza... O vicu o kitajskih restavracijah pa raje ne bi...

Nekateri potepuski psi so zal tudi napadalni - sploh, ce so v krdelu. Tudi po mestu. Zoper napadalne pse z bicikla (ali pa pesaka) uporabis solzilec (Pepper Spray), ki se ga da v Sarajevu legalno kupiti kot kao "pepper sprej za obrambo pred zivalmi" (seveda ima efekt tudi na ljudi, sploh ce se obnasajo zivalsko :) ). Na motorju pa uporabis gas (pa glasne rore :P )

2 hours ago, Snecer said:

Pri nas temu pojavu rečemu "potepuški pes" :) 

V BiH pa se temu rece Pas lutalica :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 28. 9. 2016 ob 21:08, motolover pravi:

Zemljevid BIH, Črna gora, Albanija in Maroko od Freyrag & Berndt nov za 9,90. Po pomoti so mi poslali vsakega po dva.

izgleda zanimiv   

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
  • 2 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Morda komu prav pride info o radarskih kontrolah v federalnem delu BiH, preden krene na pot http://bihamk.ba/bs/spi/radari Obcasno malo prekontroliram, za kod so objavili in kje potem dejansko postavijo mobilni radar, pa se kar drzijo (zacuda). Radarji so zmontirani v starih temnomodrih golfih (kakopak :))

Srecno in varno vsem!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!