Skoči na vsebino

MITAS pnevmatike


vonAxl
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

anketa o doseženih kilometrih z Mitas cestno pnevmatiki (SF+ in ToF) ANKETA

Svetovani tlaki (glej spodaj razpredelnico) 

ali poišči na MITAS strani: MITAS

 

Mitas-Recommended-inflation-pressures.pdf

Priporočene objave

Sem že pred leti jamral glede Dunlopa. Sprednja je obupno tresla in od takrat me Dunlop ne zanima več. Zadnjih nekaj sezon imel Mitas in sem bil zadovoljen. Večinoma jih nisem znucal do konca, ker je bila pred dopustom vedno dilema, če bojo še zdržale. Ziher je ziher, odštel sem 150 eur in šel na pot z novimi gumami

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

In če boš dobil za 60, se ti splača spraševat? Razen če jih 19+ pokuriš na leto :) Tačas bi mel že gumo doma in zmontirano po možnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kolega kupoval prvic Mitaske pa nismo imeli neke orientacije kaj je dobra cena. Je že prispela iz mimovrste :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10€ gor al dol :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, MitcH' pravi:

gor ja, dol pa se ne splača :naughty:

ti sam zračunaj kolk € pjuneš tedensko za bencin. Gume se kupi, tam, kjer ti je všeč vulkanizer, kjer delo opravi kvalitetno, od pravih navorov, do kontrole ploščic, podmazanja puš....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, DAMI34 pravi:

ti sam zračunaj kolk € pjuneš tedensko zua bencin. Gume se kupi, tam, kjer ti je všeč vulkanizer, kjer delo opravi kvalitetno, od pravih navorov, do kontrole ploščic, podmazanja puš....

Saj je preračunal,zato išče pocenske Mitas še ceneje!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, sesir pravi:

Saj je preračunal,zato išče pocenske Mitas še ceneje!!!!

prva je res poceni, ker naredim super kilometrino...tja do 8 jurjev, res pa da zadnja dva jurja nisem več z "smajli on d fejs". In prve ne menjam, sem preveč zadovoljen z njo. Večino podobnih gum sem ubou v 4 jurjih.

 

Zadnja pa ni tako pocenska, če računam kilometrino v rangu 4-5jurjev. 

S pocensko zadnjo mitasko se vsaj pri ceni, pa tudi nekje pri oprijemu kosajo bt16pro, S20...pa še bi se našlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

prva je res poceni,a

Zdnja pa ni tako pocenska,.

Se pravi vsi nabijajo ko pravijo,da kupujejo/mo Mitas zaradi le zaradi cene?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, sesir pravi:

Se pravi vsi nabijajo ko pravijo,da kupujejo/mo Mitas zaradi le zaradi cene?

ne ne nabijajo, le filing majo lažen. V glavnem nabijaš samo ti. :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

ne ne nabijajo, le filing majo lažen. V glavnem nabijaš samo ti. :P

 

ful dober filing je imeti nove gume in imel sem že kar nekaj novih Mitask. z menjavo mopeda dobil Bridgestonke. jih moram znucat, pol pa spet Mitas. se mi pa zdi, da so Bridgestonke “bolj prijazne”, oz. drugačne oblike in grejo lažje do roba in ni pussy štrajfna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Igi Pop pravi:

ful dober filing je imeti nove gume in imel sem že kar nekaj novih Mitask. z menjavo mopeda dobil Bridgestonke. jih moram znucat, pol pa spet Mitas. se mi pa zdi, da so Bridgestonke “bolj prijazne”, oz. drugačne oblike in grejo lažje do roba in ni pussy štrajfna.

Ne vem katere imš, ampak da, so nekatere gume, ki imajo bolj položen lok in si prej na robu. Sicer pa BTK kdaj si na robu, če si zadovoljen z oprijemom in odpeljanim ovinkom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, DAMI34 said:

prva je res poceni, ker naredim super kilometrino...tja do 8 jurjev, res pa da zadnja dva jurja nisem več z "smajli on d fejs". In prve ne menjam, sem preveč zadovoljen z njo. Večino podobnih gum sem ubou v 4 jurjih.

 

Zadnja pa ni tako pocenska, če računam kilometrino v rangu 4-5jurjev. 

S pocensko zadnjo mitasko se vsaj pri ceni, pa tudi nekje pri oprijemu kosajo bt16pro, S20...pa še bi se našlo.

Tudi zadnja je pocenska: zadnja Mitas mi zdrzi 4500 priblizno, Sportsmart je pa 5000 zdrzala... Razlika v ceni pa ni tako majhna sploh...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Terraforce R pa ne vem no, za mal dinamike je ok, razposajen si pa ne upam bit :) Sej mogoce bols tko. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

matr .. 14 dni me ni blo .. sm mislu, da Mitaske ne obstajajo več :huh:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, maus pravi:

matr .. 14 dni me ni blo .. sm mislu, da Mitaske ne obstajajo več :huh:

Dami ni dobu novih za reklamo in smo ostsli le tisti,ki jih imamo na mopedu,ker so 60% ceneje kot dobre gume!Peljemo pa se glih tak...pač bremze slabše brimejo,težje gre mopi v ovinek,se pa ne nucajo...naredil 5500 km in znucal na oko 30% mogoče...pač poceni se pelješ in če potrebno na vsak dinar gledat pač vozim/o neke češke Mitas...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snecer pravi:

krivi so tečaji

Jaz ne hodim na tečaje, sem že prestar. Po letih in tudi moto stažu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Igi Pop pravi:

Jaz ne hodim na tečaje, sem že prestar. Po letih in tudi moto stažu.

jaz pa narobe vozim in se guma ne obrablja dovolj

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje izkušnje s tastaro AT.

E09 navadna ali dakar in sprednja C17(tudi dakar) namenska top guma. Za teren in makadame 1A. Po asfaltu tudi ok razen mokro je bolj problematično. Zelooo glasna. Zdrži med 7 in 8.000km.

E07 označena kot 50/50 bistveno slabša na terenu in makadamu od E09/C17, nekaj boljša na asfaltu. Drži dobro vendar pri pretiravanju širi ovinke in ne drži linje. Zelo glasna, še posebno znucana. Zdrži 12.000+.

E08, po prvih 2500km se mi samo smeje. Dobra tako po suhem kot po mokrem. Bistveno boljše drži zamišljeno smer skozi ovinke. Dosti tišja in bolj mirna kot E07. Po makadamu le za odtenek slabša od E07. Če ne divjaš isti k...c. Ima pa zadnja E08 po makadamu boljši vlek zaradi profila čez vse. E07 dimenzije 140/80/17 je po par tisoč km po sredini brez prečnega profila (kot npr. tkc 70) in jo pretirano vrti v prazno. Zdrži (ne vem še).

V bodoče; za terenske fure, Maroko, Tunizija, balkanski makadami, E09 zadnja in C17 sprednja. Obe dakar, ker je težek moped. Za poletne furce po asfaltu, skok v Dolomite, Jadranka in občasni makadami definitivno E08.

E07 ni slaba, ampak jo ne kupim več ker ni ne tič in ne miš.

Itak pa me vse ostalo razen Mitas ne zanima.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!