Skoči na vsebino

MITAS pnevmatike


vonAxl
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

anketa o doseženih kilometrih z Mitas cestno pnevmatiki (SF+ in ToF) ANKETA

Svetovani tlaki (glej spodaj razpredelnico) 

ali poišči na MITAS strani: MITAS

 

Mitas-Recommended-inflation-pressures.pdf

Priporočene objave

pred 1 uro, DinDiin pravi:

Terraforce se potlej splaca probat? :)

jst jo mam cca 2k km pa morem rečt, da še nisem našel slabe lastnosti.

Sem pa opazil v globjem nagibu je čutiti, da ima ob strani široke kanale , ampak drži.

Test v mokrem bp.

Zdi pa se, da prednja bolj trpi in bolj zginja od zadnje, kjer znakov obrabe praktično ni

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Wakasaki pravi:

 

Zdi pa se, da prednja bolj trpi in bolj zginja od zadnje, kjer znakov obrabe praktično ni

enak obcutek imam pri TKC70.. zdej pa nisem ziher al mitas al pa tkc80 sprobat.... TKC70 trenutno 8200km 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, DinDiin said:

Terraforce se potlej splaca probat? :)

110-xy/19  in 150/70-17? nimam baš nekih izkušenj s temi merami, ampak na caponordu se kar ok počutim. 

 

Drži? Drži kot grip? Polna skleda. Kilometrina pa ne vem, še, nimam nit jurja na njih. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ata kva si narocu? terraforce? 

 

A te terraforce so kot conti TKC70??? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se pa kj mitas E-10 obnese.... bi probal mal bl oofroad gumo pa nevem al bi tkc 80 vzel al eno mitasko sam nevem kero  k jih je tolk 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo. Jaz trenutno vozim Mitas na Tuono V4R. Jih ne šparam, so nekje na polovici. Še nisem imel zdrsa (no, res se je kdaj prižgala aprc lučka, ampak pri ravnem pospeševanju, ne v ovinkih), niti na Plominki, niti pri konkretnem nalivu na Jadranki. Na splošno presenečen in zadovoljen.

//sori za offtopic, morda za prestaviti v mitas temo...

Popravljeno . Popravil dlicen
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozim Terra force zadaj. Brez večjih pripomb. Trenutno prevoženih 5k, kot kaže bodo zdržale do nekje 8k. Malo me moti glasnost in pa robovi se spodvihajo. Oddrsavanja ni zaznati. Sigurno jih še kupim

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, dlicen pravi:

Zanimivo. Jaz trenutno vozim Mitas na Tuono V4R. Jih ne šparam, so nekje na polovici. Še nisem imel zdrsa (no, res se je kdaj prižgala aprc lučka, ampak pri ravnem pospeševanju, ne v ovinkih), niti na Plominki, niti pri konkretnem nalivu na Jadranki. Na splošno presenečen in zadovoljen.

//sori za offtopic, morda za prestaviti v mitas temo...

Imam podobne iskušnje, celo lahko pohvalim dot 17 in 18 da je v dežju in na mokrem bolj suveren, kot prejšnji doti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

Imam podobne iskušnje, celo lahko pohvalim dot 17 in 18 da je v dežju in na mokrem bolj suveren, kot prejšnji doti.

Ja no, ampak jaz gume kupim! :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, dlicen pravi:

Ja no, ampak jaz gume kupim! :D :D

no, jaz jih mam pa v najemu :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Terraforce imam zadaj na Caponordu od lanske jeseni. Edina zamera je v mokrem, kjer je občutno bolj negotova od npr. Bridgestone BW502 ali TrailSmarta. V normalnih razmerah pa je definitivno boljša od Tourance. Cenovno pa je tako najboljša.

Za drugi motor bom tudi nabavil Mitas (cestne), le z dimenzijo imam nekaj težav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 14. 5. 2018 ob 7:53, spuzvica pravi:

Decki (no pa ce je se kaksna deklica vmes), zadaj na staro Africo Twin bom dal Mitas E09, kolebam med Dakar in non-Dakar verzijo. Kaka izkusnja?

Mel navadno E-09 na 690, se je dobro obnesla na praktično vseh terenih, edino mehkejšega peska ne mara najbolj. Montiral sem jo sam doma, je pa že navadna precej trda tako da ne vem kako bi se z Dakar razumel. Če te skrbi kako na terenu menjat prebito zračnico pol Dakar ni lih priporočljiva pomojem. Po prazni gumi brez rim locka se pa tud ne boš daleč pripelal, ker jo bo motor hitro vrgel s felge.

 

Ob 9. 6. 2018 ob 12:33, gasperX pravi:

Kako se pa kj mitas E-10 obnese.... bi probal mal bl oofroad gumo pa nevem al bi tkc 80 vzel al eno mitasko sam nevem kero  k jih je tolk 

Naj bi bila nekje okoli TKC 80 na terenu. Nikol uporabljal sicer. Za bolj dual sport rabo so ljudje menda kr zadovoljni tudi z E-07, E-10 je malo bolj off orientirana, E-09 je najbolj terensko orientirana iz dual sport Mitas ponudbe. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, dlicen pravi:

Zanimivo. Jaz trenutno vozim Mitas na Tuono V4R. Jih ne šparam, so nekje na polovici. Še nisem imel zdrsa (no, res se je kdaj prižgala aprc lučka, ampak pri ravnem pospeševanju, ne v ovinkih), niti na Plominki, niti pri konkretnem nalivu na Jadranki. Na splošno presenečen in zadovoljen.

//sori za offtopic, morda za prestaviti v mitas temo...

zalivke drsijo na vročini pri vseh, ker postanejo čigumi in ko gor zapelješ se zalivka razvleče, tebe pa malo "premakne"

ko so trde pa ne "drsijo"

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred destimi dnevi sem si kupil 954,ker so bile gume na motorju dot 2010 (prejsni lastnik se nilč ni vozil nekaj let),sem jih zamenjal z dunlop sport smart2 po priporočilu nekaterih motoristov, frend mi je sicer odsvetoval nakup teh gum in mi je rekel,da je vozil motor s takimi gumami in so grdo drsele pri čisto počasni voznji. Kar se pa meni tudi dogaja in te gume so za ubit se idealne, razočaran sem na polno,nisem ga poslusal pa vedno najbolj korektno pove al je neki ok al ne, ne upam si punce sabo peljat,da ne bi kje po tleh uzgala, ne bi si odpustil nikoli. Tlak 2.5, 2.9 nisem začetnik sploh, prej sem imel vedno gpracer...Samo s temi gumami nimam več volje peljat tega motorja zato razmisljam o ponovnem nakupu drugih gum tokrat sf+. Ker ne upam kupit na slepo, bi lepo prosil za kakšen onboard posnetek tistih malo hitrejsih,da bi dobil neko "povratno info" kako se s temi gumami pelje,ker sem malo skeptičen pač zelo ugodne so napram tem kamnom sedaj in pa kakšnim rosso2-3,m7rr,sa2-3, pa nevem več kaj si misliti zmeden sem po pravici povedano ne bi pa rad spet realno rečeno vrgel denarja stran,ker za te ssmart2 je slo cez 200€ in gume grejo stran zazgal jih bom.

Lahko tudi na privat če komu ni javno za objavit posnetka, hvalaaaa pa srečno voznjo vsem!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Yoshimura pravi:

Pred destimi dnevi sem si kupil 954,ker so bile gume na motorju dot 2010 (prejsni lastnik se nilč ni vozil nekaj let),sem jih zamenjal z dunlop sport smart2 po priporočilu nekaterih motoristov, frend mi je sicer odsvetoval nakup teh gum in mi je rekel,da je vozil motor s takimi gumami in so grdo drsele pri čisto počasni voznji. Kar se pa meni tudi dogaja in te gume so za ubit se idealne, razočaran sem na polno,nisem ga poslusal pa vedno najbolj korektno pove al je neki ok al ne, ne upam si punce sabo peljat,da ne bi kje po tleh uzgala, ne bi si odpustil nikoli. Tlak 2.5, 2.9 nisem začetnik sploh, prej sem imel vedno gpracer...Samo s temi gumami nimam več volje peljat tega motorja zato razmisljam o ponovnem nakupu drugih gum tokrat sf+. Ker ne upam kupit na slepo, bi lepo prosil za kakšen onboard posnetek tistih malo hitrejsih,da bi dobil neko "povratno info" kako se s temi gumami pelje,ker sem malo skeptičen pač zelo ugodne so napram tem kamnom sedaj in pa kakšnim rosso2-3,m7rr,sa2-3, pa nevem več kaj si misliti zmeden sem po pravici povedano ne bi pa rad spet realno rečeno vrgel denarja stran,ker za te ssmart2 je slo cez 200€ in gume grejo stran zazgal jih bom.

Lahko tudi na privat če komu ni javno za objavit posnetka, hvalaaaa pa srečno voznjo vsem!

 

Razn tega da je že skoraj 90 strani tule o SF+ napisano, si poglej še na yutubi

 

Pa še kaj se najde na netu. Ampak pozor, da ne bo dvomov, predlagam da natakneš 

DIABOLO ROSSO 3, še bolje pa limajo kake slick gume, bo Šešir povedal. :P

 

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za 140 eur po kompletu +20 premontaža ne dobiš boljših gum...so sport varjanta in brezveze jih je primerjat z gp racer al sc ker stanejo 3x manj,niso pa dosti za njimi glede držanja ceste...segrejejo se takoj zdržijo od 3000km do 8000 vsaj meni,edino sprednja bi lahko vračala malo več informacij s ceste..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

32 minutes ago, Ciko86 said:

Za 140 eur po kompletu +20 premontaža ne dobiš boljših gum...so sport varjanta in brezveze jih je primerjat z gp racer al sc ker stanejo 3x manj,niso pa dosti za njimi glede držanja ceste...segrejejo se takoj zdržijo od 3000km do 8000 vsaj meni,edino sprednja bi lahko vračala malo več informacij s ceste..

gp racer dobiš komplet za 280 EUR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Yoshimura pravi:

Pred destimi dnevi sem si kupil 954,ker so bile gume na motorju dot 2010 (prejsni lastnik se nilč ni vozil nekaj let),sem jih zamenjal z dunlop sport smart2 po priporočilu nekaterih motoristov, frend mi je sicer odsvetoval nakup teh gum in mi je rekel,da je vozil motor s takimi gumami in so grdo drsele pri čisto počasni voznji. Kar se pa meni tudi dogaja in te gume so za ubit se idealne, razočaran sem na polno,nisem ga poslusal pa vedno najbolj korektno pove al je neki ok al ne, ne upam si punce sabo peljat,da ne bi kje po tleh uzgala, ne bi si odpustil nikoli. Tlak 2.5, 2.9 nisem začetnik sploh, prej sem imel vedno gpracer...Samo s temi gumami nimam več volje peljat tega motorja zato razmisljam o ponovnem nakupu drugih gum tokrat sf+. Ker ne upam kupit na slepo, bi lepo prosil za kakšen onboard posnetek tistih malo hitrejsih,da bi dobil neko "povratno info" kako se s temi gumami pelje,ker sem malo skeptičen pač zelo ugodne so napram tem kamnom sedaj in pa kakšnim rosso2-3,m7rr,sa2-3, pa nevem več kaj si misliti zmeden sem po pravici povedano ne bi pa rad spet realno rečeno vrgel denarja stran,ker za te ssmart2 je slo cez 200€ in gume grejo stran zazgal jih bom.

Lahko tudi na privat če komu ni javno za objavit posnetka, hvalaaaa pa srečno voznjo vsem!

 

jaz sem z mitaskami vozil po otoku Man, sem nekje objavil

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, Snecer pravi:

jaz sem z mitaskami vozil po otoku Man, sem nekje objavil

in so držale? :D

SS2 je bila tako ali tako grozna guma, brezvezni zdrsi, sploh sprednje, kr neki od gume. Vse drži bolje vse :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!