Skoči na vsebino

MITAS pnevmatike


vonAxl
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

anketa o doseženih kilometrih z Mitas cestno pnevmatiki (SF+ in ToF) ANKETA

Svetovani tlaki (glej spodaj razpredelnico) 

ali poišči na MITAS strani: MITAS

 

Mitas-Recommended-inflation-pressures.pdf

Priporočene objave

pred 54 minutami, DAMI34 pravi:

a mitaske, al kondomi?

Samprašam

 

Neznam šta je kondom, tud Mitas neznam šta je...samo jedan put upotrebljivao pa nije bilo ok

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, vandrovec pravi:

Neznam šta je kondom, tud Mitas neznam šta je...samo jedan put upotrebljivao pa nije bilo ok

al zato ima mnogo da ovde pričaš, brbljivca ti... :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvih 150 km odradjeno!

tlak zadnja 2,5 - na opip rukom mi se cini malo prevrućom. Voznja u dvoje mozda dignuti na 2,7 da se ne pregrijava. 

Po osjećaju definitivno se razlikuje od SF+ 

 

Voznja dinamična ne kao solo Ali i dalje vrlo zanimljiva. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, KARMEN1 pravi:

Kako se razlikuje?

Pričekaj da se presvučem, očistim lanac i operem motor i eto me na pc. 

Prije par minuta sam došao doma. Jedva sam se natjerao da krenem u pravom smjeru! ??

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, KARMEN1 pravi:

Kako se razlikuje?

ja presvucen, motor cist a lanac jos cisciji :) jedino se ja jos moram dovesti u red. Sladoled je imao prednost :OK:

 

Kako se razlikuje: zadnja je ( po mom skromnom misljenju ) na brzim prebacivanjima iz zavoja u zavoj tromija od SF+. Sto i nije cudno jer je (Sport)Touring a ne HyperSport ili pak Supersport guma. Kod brzih promjena potrebno je vise snage na upravljacu i jaci impuls da bi guma odradila sto bi trebala. Pogotovo oko 0° .... Sa druge strane guma je puno agilnija od nekih konkuretskih proizvoda ( Conti RA 3 npr. )

Ono sto me malo razocaralo je reakcija na bijele oznake na cesti i bitumenske popune u betonu. Guma reagira skroz nekako osjetljivo. Prenagli gubitak gripa. No cim se prijedje preko bijele crte i/ili bitumena guma jednako tako brzo uhvati cestu. Danas je bio prvi bas topli dan kod nas ove sezone - ja sam na sjevernoj strani alpa. Mozda sam ja jos malo preosjetljiv na to. 

 

Isto tako gumi je potreban onaj "okrugli" stil voznje - (Sport)Touring stil. Tu se, logicno, nekako najljepse ponasa. 

Tempo danas na pocetku kao "po jajijma" a poslije vrlo dinamican putni tempo u dvoje. Ipak daleko od onog kao da sam sam na motoru. 

Na prednjoj je chicken stripe onako dobro vidljiv!! 

 

Padanje u zavoj  i ponasanje unutar zavoja me Tof jako podsjeca na M7RR. Korekcija putanje u zavoju je vrlo lako izvedljiva. Kocenje u zavoj/u skroz neutralno i ne podize motor nesto jako osjetno. Vrlo lako se korigira. OK - to je pak znana karakteristika od SF+ na prednjem kotacu!! 

Danas je odvozeno prvih 292km na ToF-u. Na gumi to nije vidljivo ?

 U kombinaciji sa SF+ prednjom funkckionira skroz odlicno. Bolje nego  sam ocekivao. I da - ovo su iskljucivo samo moja osobna zapazanja iz tih 292km! 

Slike necu postati da me ne napadnu da sam divjak. Iako ce vrlo rado iskoristiti moje iskustvo. Govorim u mnozini jer nemam pojma tko je sve spreman za napad:  snecer / krucymucy  ...nastavi niz :OK:?:OK:

Popravljeno . Popravil kronik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na belih oznakah in asfaltnih zalivkah je že sf+ zdrsnila.

Na jadranki, pri zelo visokih temperaturah, sem enkrat kar zaplavala preko. Pa tudi v Umagu, na krožiščih, preko prehodov za pešce.

Res se ti zdi boljša od RA3? Te sem sedaj imela gor in sem z njimi bila zelo zadovoljna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, KARMEN1 pravi:

Na belih oznakah in asfaltnih zalivkah je že sf+ zdrsnila.

Na jadranki, pri zelo visokih temperaturah, sem enkrat kar zaplavala preko. Pa tudi v Umagu, na krožiščih, preko prehodov za pešce.

Res se ti zdi boljša od RA3? Te sem sedaj imela gor in sem z njimi bila zelo zadovoljna.

To sa bijelim oznakama i bitumenskim popunama je i SF+ reagirala ali ToF to radi jače. 

Gradovi u Dalmaciji i Istri imaju ? od asfalta!! 

I da stvarno mi se na prvu čine bolje od RA3 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, KARMEN1 pravi:

Na belih oznakah in asfaltnih zalivkah je že sf+ zdrsnila.

Na jadranki, pri zelo visokih temperaturah, sem enkrat kar zaplavala preko. Pa tudi v Umagu, na krožiščih, preko prehodov za pešce.

Res se ti zdi boljša od RA3? Te sem sedaj imela gor in sem z njimi bila zelo zadovoljna.

Tiste črne kače so mehke in se v vročini skoraj topijo. Se ti zdi, da guma ne drži ali, da se tista črna kača izmika? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na ravnem je težko reči. Treba probati v ovinku. Bom šla od Divače, proti Sežani, tam jih je dovolj, za sprobat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Borutt pravi:

Tiste črne kače so mehke in se v vročini skoraj topijo. Se ti zdi, da guma ne drži ali, da se tista črna kača izmika? 

Ko je mrzlo pnevmatika na teh zalivkah drsi, ko je toplo si že nakazal, kaj se zgodi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, kronik pravi:

To sa bijelim oznakama i bitumenskim popunama je i SF+ reagirala ali ToF to radi jače. 

Gradovi u Dalmaciji i Istri imaju ? od asfalta!! 

I da stvarno mi se na prvu čine bolje od RA3 

Načeloma se belih oznak izogibam. Tako da sem samo en prehod za pešce oziroma eno široko črto res po "moško" v nagibu prevozil in imaš prav. Zdrsne hitro ampak enakomerno in takoj spet ulovi grip. Sam pri sebi sem rekel, ne bom še pisal, ker je bila mogoče bela črta večkrat barvana in take so hudo drseče.

Najbolj me zanima, kaka je ToF pri prehodu iz suhega v mokro, takrat ko je asfalt samo oslinjen. Tam si res želim, da bi dobro držala. In kot kaže bomo konec tedna tudi dežne pogoje spoznali :(

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Nightmare said:

Kot kaže ToF v dimenziji 160-60 ne bo na trgu do konca meseca ali se motim?

 

Hvala

 

 

Lp, Samo

Se ze hladijo v skladiscu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

Načeloma se belih oznak izogibam. Tako da sem samo en prehod za pešce oziroma eno široko črto res po "moško" v nagibu prevozil in imaš prav. Zdrsne hitro ampak enakomerno in takoj spet ulovi grip. Sam pri sebi sem rekel, ne bom še pisal, ker je bila mogoče bela črta večkrat barvana in take so hudo drseče.

Najbolj me zanima, kaka je ToF pri prehodu iz suhega v mokro, takrat ko je asfalt samo oslinjen. Tam si res želim, da bi dobro držala. In kot kaže bomo konec tedna tudi dežne pogoje spoznali :(

 

Ja sam se malo igrao sa bijelim oznakama na cesti! Kod samog prelazenja preko njih je reakcija slabija od one kada prelazis preko njih u ubrzanju! 

Pravkar, snecer pravi:

Se ze hladijo v skladiscu.

Tko ovo piše: Snecer ili pak Krucymucy? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, snecer said:

Se ze hladijo v skladiscu.

Kaj to pomeni? Dobavljive ta tedn ali ne? Potrebujem novo gumo za v Dubrovnik pa čakam z naročilom, če slučajno pride ToF vn.

 

Hvala

 

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 22. 4. 2019 ob 21:11, KARMEN1 pravi:

Na belih oznakah in asfaltnih zalivkah je že sf+ zdrsnila.

Na jadranki, pri zelo visokih temperaturah, sem enkrat kar zaplavala preko. Pa tudi v Umagu, na krožiščih, preko prehodov za pešce.

Res se ti zdi boljša od RA3? Te sem sedaj imela gor in sem z njimi bila zelo zadovoljna.

Na teh zalivkah ( kačice) in belih črtah sploh na tistih  kjer je fini gladek asfalt pod barvo zdrsne vsaka guma in tu ni potrebno odkrivati tople vode - zdrsne in pika !  Kakšen in kolikšen je občutek zdrsa  je le vtem v kakšnem nagibu  si se zapeljal čez omenjeni zadevi .

Popravljeno . Popravil Povratnik
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 23. 4. 2019 ob 7:38, Kmet2 pravi:

Ko je mrzlo pnevmatika na teh zalivkah drsi, ko je toplo si že nakazal, kaj se zgodi?

dajte enkrat na tečaju tam v DARS bazi polit asfalt z zalivkami pa vježbat (vse je namreč pri roki :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Snečer said:

snecer, nehaj zavajat, pa povej kdaj bo guma 160 na policah

Po moje bo zdej zdej. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!