Skoči na vsebino

MITAS pnevmatike


vonAxl
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

anketa o doseženih kilometrih z Mitas cestno pnevmatiki (SF+ in ToF) ANKETA

Svetovani tlaki (glej spodaj razpredelnico) 

ali poišči na MITAS strani: MITAS

 

Mitas-Recommended-inflation-pressures.pdf

Priporočene objave

31 minutes ago, maus said:

jaz sem ga razumel .. kupiš motor, ki gre več kot 300 km/h in ima preko 200 KM, pa jih ne smeš oziroma ne moreš popolnoma izkoristiti na prometni cesti.

;)

 

Znači li to ako sam kupio motor koji ima dva sjedišta i tri kofera smijem koristiti samo jedan sic i dva kofera? Dva kočiona diska Ali zato samo jedna kliješta? I samo jedan kotač? ????

I još samo jedna informacija:

 

gume troši NM a ne KM ! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, sesir pravi:

No pa dajva...

Tvoj versys ima bolj 5 kot pod 4s...

Mitsubishi lancer evo X sam cipiran verjem,da gre bolj pa treba predelat,da pod 4s...

Ferrari f360 z akrapovicem...ko je peljal se ti res zdi,da SUNE in gre...zanimivo pa blo direkt primerjava z mercedes cl63amg serija...pa ferrari bil ko fico do 250...

Versys ima kar lepo pod 4s, moj pa sploh, ker je "načipiran".

Lancer ima pa kar lepo 5s in seveda to je kaj, replika WRC vozila? 

Saj tudi Tesla sune pa je na elektriko, mislim da ima okol 3s in je spral v nekem duelu hudega audija.

V glavnem kot vidiš tudi "ubogi" versys 650 po vseh teh kriterijih, v družbi dirkalnikov, lepo sune.

 

pred 2 minutami, kronik pravi:

Znači li to ako sam kupio motor koji ima dva sjedišta i tri kofera smijem koristiti samo jedan sic i dva kofera? Dva kočiona diska Ali zato samo jedna kliješta? I samo jedan kotač? ????

I još samo jedna informacija:

 

gume troši NM a ne KM ! 

Ne, na polno ga moraš izkoristi, kot gumo, ki jo voziš do roba.

Torej polni kufri, polna obtežitev, polno zaviranje itd.

Ampak potem ne boš več tu pisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, Snečer said:

Forenzične ugotovitve. Fotografija obrabljene gume do roba (po sredini ne tako), dirkalnik z okoli 200ps, poznan način vožnje, vzročno dokumentiran s preteklimi videoposnetki, vse to so indici, ki napeljujejo k zaključkom, da takšna obraba (vemo da ni bilo na stezi) izvira in nelegalne vožnje, ki že sama po sebi nevarna.

To so moji zaključki, sedaj me pa lahko ti z nasprotnimi argumenti prepričaš, da se motim...kar lepo po vrsti začni.

Ne se delat bedastega.

A Ti si ekspert za potrošnju guma ?!?

jesi li siguran da ti Donald Trump nije rodjak?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, Snečer said:

 

Ne, na polno ga moraš izkoristi, kot gumo, ki jo voziš do roba.

Torej polni kufri, polna obtežitev, polno zaviranje itd.

Ampak potem ne boš več tu pisal.

Sneči sad si me zbunio! 

Šta raditi? Kako se ponašati? 

Prodati motor i opremu i kupiti štapove za ribolov? Igrati golf? 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, kronik pravi:

Sneči sad si me zbunio! 

Šta raditi? Kako se ponašati? 

Prodati motor i opremu i kupiti štapove za ribolov? Igrati golf? 

Zate in za okolico v prometu bi bilo skoraj bolje, da zamenjaš hobi. Seveda se pa zaenkrat sam odločaš, nerodno pa bo, če bodo drugi odločili, da nisi primeren za na cesto.

Ne razumem te, če rad divjaš in imaš dirkalnil, ma zapelji se na stezo pa tam brusi gumo do roba in kolenčkaj.

Kot sam vidiš guma MItas omogoča vožnjo onkraj dovoljenega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, sesir pravi:

Ja ne dobivamo vsi zastonj gum kot ti in dami Mitas....

Ko sem pokazo nesposobne skuter Mitas si mi ti reku naj se nagnem!

Še 1x napiši, da dobivam zastonj gume, te bom dal na hladno...za dolgo časa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Snečer said:

Zate in za okolico v prometu bi bilo skoraj bolje, da zamenjaš hobi. Seveda se pa zaenkrat sam odločaš, nerodno pa bo, če bodo drugi odločili, da nisi primeren za na cesto.

Ne razumem te, če rad divjaš in imaš dirkalnil, ma zapelji se na stezo pa tam brusi gumo do roba in kolenčkaj.

Kot sam vidiš guma MItas omogoča vožnjo onkraj dovoljenega.

??‍♂️??‍♂️??‍♂️

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Snečer pravi:

Lancer ima pa kar lepo 5s in seveda to je kaj, replika WRC vozila? 

Saj tudi Tesla sune pa je na elektriko, mislim da ima okol 3s in je spral v nekem duelu hudega audija.

Ne, na polno ga moraš izkoristi, kot gumo, ki jo voziš do roba.

 

Serija ima dobre 5...ko ga prikljucis na PC pa iz 296konjev skoci na 430...menjas filter in ozpuh...in tu ima pod 4s a ker ni dost menjas se turbino na vsaj 525 da kok tuk sune...

Elektrika drug svet...tud novi r8 bo elektrika...

Kake pa imas....izkoriscanje konjev pomeni krsenje predpisov in ogrozanje...kdor pa se zna peljati z motorjem pac ima gumo polozeno do roba...redki tudi preko...

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

Še 1x napiši, da dobivam zastonj gume, te bom dal na hladno...za dolgo časa.

Damci ne bit hudi name,ker si pač le dolocene reci dobro zapomnim...in ena od teh je Damijev prečudoviti in nasmejani dan,ko ga Mitas pocastil z novo gumo...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, sesir pravi:

Serija ima dobre 5...ko ga prikljucis na PC pa iz 296konjev skoci na 430...menjas filter in ozpuh...in tu ima pod 4s a ker ni dost menjas se turbino na vsaj 525 da kok tuk sune...

Elektrika drug svet...tud novi r8 bo elektrika...

Kake pa imas....izkoriscanje konjev pomeni krsenje predpisov in ogrozanje...kdor pa se zna peljati z motorjem pac ima gumo polozeno do roba...redki tudi preko...

Damci ne bit hudi name,ker si pač le dolocene reci dobro zapomnim...in ena od teh je Damijev prečudoviti in nasmejani dan,ko ga Mitas pocastil z novo gumo...

Dobro in sedaj konec s tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 8/2/2019 at 11:27 AM, Kugelschreiber said:

Edit: sm kr pisal na savateh, mord bodo pa odgovorili, kako je z 19kami. 

 

On 8/1/2019 at 10:25 PM, Snečer said:

touring force lahko 19" samo sanjaš

Sanje so dovoljene. SUV standard mere naj bi se zgodile jeseni. Del odgovora...da bodo vse dimenzije, po katerih povprašujete na voljo nekje v mesecu novembru oziroma proti koncu leta”

 

pisal sem za 110/90-19, 120/70-19, 150/70-17 in 170/xy-17 

tako de letos zgleda neabom vozo turing torce. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, kronik said:

I još samo jedna informacija:

 

gume troši NM a ne KM ! 

Dezinformacija.

Nm * rpm / 60 * 2 * 3,14159 * 1000 * 1,36 = KM

Poenostavljeno - navor [Nm] krat vrtilna frekvenca [rad/s] =  moč [W].

11 hours ago, Snečer said:

 replika WRC vozila?

Daleč od tega.

Sicer pa - gumo kupis celo. Zakaj ne bi izkoristil to, kar ti omogoca? Nikjer pa ne pise, da jo MORAS celo izkoristiti - potemtakem jo MORAS znucati do drotov po celi tekalni povrsini. Ne bo slo, a? Ampak tisti trenutek, ko pride do zdrsa npr. pri pospesevanju, si izkoristil ves njen potencial glede enega parametra - v tem primeru npr. suhega vzdolznega oprijema. Tisti trenutek, ko si nagnil do roba, prav tako - prisel si do roba tekalne povrsine, naprej ne gre in tvegas padec, ker si fizicno izkoristil geometricni maksimum. Ko si motor nabasal in obremenil do max tehnicno dovoljene mase, si prav tako izkoristil en parameter do skrajnosti. Ko si potegnil v tistem videu da si rdeckotu duso vadil, si izkoristil prav vse, kar ti agregat omogoca (roko na srce - pospesek je bistveno visji kot pri 98% avtomobilov, seveda pa se vedno najde nekdo, ki je hitrejsi).

To, da necesa NE MORES izkoristiti, pac ne mores kar tako reci. Ok, mogoce ne mores VARNO izkoristiti, ampak to je ze stvar debate - odvisno koga vprasas. Kronik je morda imel ob vsem skupaj se tistih nujnih 20% rezerve, moja mati pa se za glavo drzi ze ko moped potegnem iz garaze.

Popravljeno . Popravil Zok
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izkoriščam celo sf+ :ras:

20190812_142747.thumb.jpg.4972ed6c799480ae40824c04591244fe.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, DAMI34 pravi:

Dobro in sedaj konec s tem.

a si ga iz Mitask vn vrgu :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

After SF+, zadnja ToF......

B6EC1D7A-F420-48C4-BAAB-47A84AC544D9.jpeg

 

Cena: 85€, dobil v 11 dneh....

Popravljeno . Popravil Roger G. Jagger
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, maus pravi:

a si ga iz Mitask vn vrgu :P 

nima jajc...smo mu že povedal... če bi blo kaj pameti bi se vse zbrisalo...50 njegovih strani nabijanja v prazno in  ga blokiralo do leta 2095

  • Hvala 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Zok pravi:

Dezinformacija.

Nm * rpm / 60 * 2 * 3,14159 * 1000 * 1,36 = KM

Poenostavljeno - navor [Nm] krat vrtilna frekvenca [rad/s] =  moč [W].

Daleč od tega.

Sicer pa - gumo kupis celo. Zakaj ne bi izkoristil to, kar ti omogoca? Nikjer pa ne pise, da jo MORAS celo izkoristiti - potemtakem jo MORAS znucati do drotov po celi tekalni povrsini. Ne bo slo, a? Ampak tisti trenutek, ko pride do zdrsa npr. pri pospesevanju, si izkoristil ves njen potencial glede enega parametra - v tem primeru npr. suhega vzdolznega oprijema. Tisti trenutek, ko si nagnil do roba, prav tako - prisel si do roba tekalne povrsine, naprej ne gre in tvegas padec, ker si fizicno izkoristil geometricni maksimum. Ko si motor nabasal in obremenil do max tehnicno dovoljene mase, si prav tako izkoristil en parameter do skrajnosti. Ko si potegnil v tistem videu da si rdeckotu duso vadil, si izkoristil prav vse, kar ti agregat omogoca (roko na srce - pospesek je bistveno visji kot pri 98% avtomobilov, seveda pa se vedno najde nekdo, ki je hitrejsi).

To, da necesa NE MORES izkoristiti, pac ne mores kar tako reci. Ok, mogoce ne mores VARNO izkoristiti, ampak to je ze stvar debate - odvisno koga vprasas. Kronik je morda imel ob vsem skupaj se tistih nujnih 20% rezerve, moja mati pa se za glavo drzi ze ko moped potegnem iz garaze.

o čem se zdaj menimo?

od dirkanju na grobniku ali o motorizmu kot hobiju kot se pelješ na izlet

kaj ima pri slednjem veze izkoristek gume in ostalo, pravila za na cesto so znana in poznana

in @kronik izkorišča gumo in ostalo na nelegalen način, v to sem prepričan :) 

pred 10 urami, DAMI34 pravi:

Izkoriščam celo sf+ :ras:

20190812_142747.thumb.jpg.4972ed6c799480ae40824c04591244fe.jpg

to je izkoriščanje preko programa, mislim da je sf+ 99% asfaltna zadeva :) 

https://www.mitas-moto.com/en/products/motorcycle--on--road--tires/motorcycle--sport--tires/sport--force--plus

ni podatkov o makadamu, tako da se raje izogibaj takšnim cestam, je nevarno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, Snečer said:

kaj ima pri slednjem veze izkoristek gume in ostalo,

 

23 hours ago, Snečer said:

Ja, kupiš celo gumo, kakor tudi cel motor, oboje pa popolno ne moreš izkoristiti oziroma pazi = ne smeš.

 

manj zmogljiv motor bolj izkoriščaš, a še vedno v pretežni meri ne v celoti

še avtomatika ne moreš 100% izkoristit ves čas vožnje...

Sicer je pa izkoristek zelo relativna stvar. Je output versusu input. Input je navadno denar ali katera druga dobrina, ki ni cisto zastonj, output pa - vstavi poljubno. Smiles per gallon, recimo. In ce jaz uzivam ko se peljem, sem moped izkoristil maksimalno, pa tudi ce mi guma traja samo 1000 km.

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, Snečer said:

Iztrgano iz konteksta, odgovor drugemu, da naj iste kriterije uporablja pri vseh komponentah, če deli takšne nasvete.

V redu je - ocitno se ne smem mesati v debato med teboj in nekom drugim.

Ne bodi uzaljen. ?

pi es: tudi ti si marsikaj iztrgal iz konteksta ;)

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem zgolj odgovarjal uporabniku, ki je "poklical", da naj pokomentiram njegovo Mitas SF+ gumo.

Moje ugotovitve mu niso bile všeč oziroma je je več takšnih :) 

Pogrešam pa bolj odzive in občutke glede novega modela, touring force, ker o SF+ vemo vse in še več.

p.s.

ne vem, zakaj si dobil občutek, da bi naj bil užaljen?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ToF je pri extremnih temperaturah (35+) mal sumljiva ratala men...tovarniške d214 bojo itak šle verjetno u kanto po uvajanju, pol pa nazaj na SF

pred 14 minutami, Rogerg pravi:

nima jajc...smo mu že povedal... če bi blo kaj pameti bi se vse zbrisalo...50 njegovih strani nabijanja v prazno in  ga blokiralo do leta 2095

a kronik pa sneci sta pa ful bolš? ta ljubavna pisma bi si loh tut na privat pisala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

D214 sem uporabila v zimskem času, potem pa takoj dol. Slabše gume še nisem vozila.

Evo, sedaj pa Mitas, od aprila, do sedaj - poletni čas:

Prednja: 5.420 km - sf+

Zadnja: 7.460 km - tof

Cena: prednja 60 eur, z montažo,

          zadnja 100 eur, z montažo

Vozim enako, kot s Conti ra 3.20190813_110457.thumb.jpg.651b5c9082cf4d9a53a2180779153ea6.jpg20190813_110541.thumb.jpg.04564c55655fedcdf403919d3f40d2ef.jpg

Ne morem verjet!!!!!!

Popravljeno . Popravil KARMEN1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!