Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

Ob Monday, November 07, 2016 at 18:37, Zvikiii93 pravi:

za vse tiste k ste rekli da se ne da homologirat avspuha brez papirjev :004

IMG_1572.JPG

Brez kakšnih papirjev ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Lipstick pravi:

Za "take" rore moraš met tudi odgovarjajoče homologacijske oznake, potem pa naj SENP in organi merijo :ras::

DSC05009.jpg

DSC05010.jpg

Motor ima veljavno registracijo in zavarovanje !

 

Po cesti se je veselo vozil registriran motor z drugo številko šasije na drugi strani glave okvirja in z drugo ploščico na pravi številki šasije. 

Prav tako se je veselo vozil registriran avto sestavljen iz dveh vozil, kar pomeni močnejši motor v šibkejši karoseriji, registriran na dokumente močnejše različice, vendar s številko šasije šibkejše različice. 

Je kdo opazil besedici "se je" ? Pa je še takšnih primerov. 

pred 13 minutami, Zvikiii93 pravi:

Na strani 60 je biv opisan moj problem

Piše, da imaš nehomologiran izpuh. Si ga označil z ustreznimi oznakami  ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, Borutt pravi:

Po cesti se je veselo vozil registriran motor z drugo številko šasije na drugi strani glave okvirja in z drugo ploščico na pravi številki šasije. 

Prav tako se je veselo vozil registriran avto sestavljen iz dveh vozil, kar pomeni močnejši motor v šibkejši karoseriji, registriran na dokumente močnejše različice, vendar s številko šasije šibkejše različice. 

Je kdo opazil besedici "se je" ? Pa je še takšnih primerov. 

Piše, da imaš nehomologiran izpuh. Si ga označil z ustreznimi oznakami  ?

Izpuh je zdaj označen tako kot mora biti ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Zvikiii93 pravi:

Izpuh je zdaj označen tako kot mora biti ;)

Priden. Ampak še vedno velja, da brez papirjev ne gre. Ker ti si stricu pokazal papirje in oznake na izpuhu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Borutt said:

Priden. Ampak še vedno velja, da brez papirjev ne gre. Ker ti si stricu pokazal papirje in oznake na izpuhu. 

Veš kaj, najbolje da zapremo Akrapovič tovarno; birokrati bodo zadovoljni, davkarija pa še bolj, ker ji ne bo treba imeti dela s pobiranjem davkov. javna uprava pa tako ali tako živi od kreditov, ki jih Slovenija najema v tujini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Borutt pravi:

Priden. Ampak še vedno velja, da brez papirjev ne gre. Ker ti si stricu pokazal papirje in oznake na izpuhu. 

recimo da je bilo tako nekak ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Borutt pravi:

Po cesti se je veselo vozil registriran motor z drugo številko šasije na drugi strani glave okvirja in z drugo ploščico na pravi številki šasije. 

Prav tako se je veselo vozil registriran avto sestavljen iz dveh vozil, kar pomeni močnejši motor v šibkejši karoseriji, registriran na dokumente močnejše različice, vendar s številko šasije šibkejše različice. 

Je kdo opazil besedici "se je" ? Pa je še takšnih primerov.

 

Po cesti se je veselo vozil motor, ki je imel s podatki v prometni skupno samo to, da je bil iste znamke. Bil je udeležen v prometno nesrečo s policijskim avtom, v kateri je sopotnica na motorju izgubila življenje. Motor je bil po tem z istimi papirji prodan naprej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, Zvikiii93 said:

recimo da je bilo tako nekak ;)

Kaj se da in kaj ne, v to se ne bom spuščal.

Ampak, koliko moraš biti "čuden", da take stvari potem razlagaš na javnem forumu?

Očitno vse le ni bilo po ps-u (drugače nebi razlagal naokoli)!

Al se vam pa na periferiji gladko jebe, ker vas itak nihce ne kontrolira....v Ljubljani bomo pa s policisti na vsakih 150m homologacijski karton odpiral in zapiral, ker bodo iskali "stevilke"?!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Yagi-san pravi:

Kaj se da in kaj ne, v to se ne bom spuščal.

Ampak, koliko moraš biti "čuden", da take stvari potem razlagaš na javnem forumu?

Očitno vse le ni bilo po ps-u (drugače nebi razlagal naokoli)!

Al se vam pa na periferiji gladko jebe, ker vas itak nihce ne kontrolira....v Ljubljani bomo pa s policisti na vsakih 150m homologacijski karton odpiral in zapiral, ker bodo iskali "stevilke"?!

lp

Diplomat pa si :OK:..............

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Yagi-san pravi:

v Ljubljani bomo pa s policisti na vsakih 150m homologacijski karton odpiral in zapiral, ker bodo iskali "stevilke"?!

Mene živ bog (pa tud ne policaj, pa ne na tehničnem in tako dalje) ni nikol vprašal po homologaciji za (homologiran) Mass lonec na CB-jki. Verjetno je pomagalo to, da je bil dbkiller tam kjer mora biti.

 

pred 3 urami, Yagi-san pravi:

Ampak, koliko moraš biti "čuden", da take stvari potem razlagaš na javnem forumu?

Jah, treba se je pohvaliti. Ratalo mu 'nafukati Ablast'. Komplimenti in pokloni al nekaj :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
pred 4 urami, Dejanx pravi:

Dober dan!

 

Zanima me če je kdo že homologiral takšne  luči ali vsaj kaj podobnega?Je to sploh mogoče pri nas? 

 

LP

potrebuješ račun in certfikat, ter izjavo o vgradnji. Greš k homologatorju in to je to. Certifikat dobiš pri Louisu( na spletni strani), če ne jih pa po epošti zaprosi zanj. Po moje bi to moralo iti. Je pa vprašanje, če je to sploh nujno potrebno. Na tehničnem rečeš, da so serijsko vgrajene pa je. Za podrobne informacije pokliči Miklavc (Aleš)tehnični pregledi. Se mi zdi da ti bodo zadevo pomagali uredit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, tomash pravi:

potrebuješ račun in certfikat, ter izjavo o vgradnji. Greš k homologatorju in to je to. Certifikat dobiš pri Louisu( na spletni strani), če ne jih pa po epošti zaprosi zanj. Po moje bi to moralo iti. Je pa vprašanje, če je to sploh nujno potrebno. Na tehničnem rečeš, da so serijsko vgrajene pa je. Za podrobne informacije pokliči Miklavc (Aleš)tehnični pregledi. Se mi zdi da ti bodo zadevo pomagali uredit.

Hvala za info bom poklical v pondeljek da vidim kako pa kaj je s tem.  Saj to je v mb ali?pa katera firma se prosim:)

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Na motorju imam nehomologiran izpuh. Takšnega sem že kupil, sicer mi je prodajalec zatrdil, da nikoli ni imel problemov s policaji, vendar vseeno sem ob nakupu zahteval, da mi da za vsak slučaj poleg še originalni izpuh. Zdaj pa me zanima, ali se da ta izpuh homogirati in na kakšen način? Gre za Hurric izpuh (mislim da kupljen v Louisu), poleg mi je dal plastificirano kartico od izpuha, drugih papirjev nimam. Je že imel kdo podoben primer? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ima lonec oznako e ... neki, potem najdes na strani proizvajalca (ponavadi) certifikat in s tistim printom in potrdilom o strokovni vgradnji/montazi (eni pravjo da potrdila na enih tehnicnih ne zahtevajo) gres narest homologacijski pregled, predelavo ti vpisejo v kartoncek. S tem si potem legalen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, HyperJack pravi:

Lasersko graviran je oriđi oprema za GS.a, je dražji (res pa da ga ni treba homologirat). Tko da sm se pol kr za tega pocenskega - študenskega odločil :D

Direktor ne seri .......:cool:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Cartman pravi:

 

 

a so tisti s fiberjem gravirani tud u trgovinah? dolgo sem mislil da so nalepke v štacunah, pa gravure kot dodatna oprema pri proizvajalcih

Naš dežurni google majster ti je vse odgovoril ......:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, HyperJack said:

Ni blo kej za žagat, vse kar je to, da potrebuješ inbus ključ =). V avstriji sem redno, v Italiji tudi =), za daljše fure tak db nazaj notri šraufam =). Brez DB.ja gre do paklenice pa nazaj, za kaj več je pa preglasno :D

ni bil zapikan?

Just now, Kmet2 said:

Naš dežurni google majster ti je vse odgovoril ......:P

gugl majster je tak izpuh kupil, ne tako kot Seljo, ki samo lapa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Kmet2 pravi:

Direktor ne seri .......:cool:

Kaj si ti komediant :D

 

pred 6 minutami, motolover pravi:

ni bil zapikan?

gugl majster je tak izpuh kupil, ne tako kot Seljo, ki samo lapa...

Bil zapikan, pa to ne pomeni, da je treba kar koli rezat.

Za original mi je bilo rečeno, da homologacije ne rabim naredit (se pravi mi jo uredi BMW trgovec?)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, HyperJack pravi:

Kaj si ti komediant :D

 

Bil zapikan, pa to ne pomeni, da je treba kar koli rezat.

Za original mi je bilo rečeno, da homologacije ne rabim naredit (se pravi mi jo uredi BMW trgovec?)

Pusti ga vidiš ,da spet fantazira .......google tud vse ne ve :lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!