Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

res me zanima, kakšne imate izkušnje s hrvaškimi policaji glede homologacije. imajo sploh pravico od mene zahtevat, da jim pokažem homologacijski kartonček?

no na sploh me zanima, če kaj komplicirajo glede homologacije, ker imam namen it v torek na morje z motorjem oni k**** od lpp-ja pa mi še vedno niso poslali kartončka.

ma nimajo nobene pravice zahtevat :grrr

če zahteva ga ti samo :fight1:

:lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko je mene policaj ustavu in zahteval homologacijo (sm mel pa v teku zadevo, tako kot vi usi) sem mu samo mirno razložu, da je zadeva v teku in kartončka nimam ter da ne bom plačeval kazni zaradi malomarnosti uslužbencev na LPP... Rešeno, naj se prvo oni zmenijo, pol naj na nas prtiskajo. Kazni ni bilo :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res me zanima, kakšne imate izkušnje s hrvaškimi policaji glede homologacije. imajo sploh pravico od mene zahtevat, da jim pokažem homologacijski kartonček?

no na sploh me zanima, če kaj komplicirajo glede homologacije, ker imam namen it v torek na morje z motorjem oni k**** od lpp-ja pa mi še vedno niso poslali kartončka.

Ti kar pojdi brez straha..... :OK: Kar se pa tiče homologacije v HR... če bi to preverjal, sploh ne vem, če bi se še ker motor vozil po "lijepi njihovi" :grim

Ko je mene policaj ustavu in zahteval homologacijo (sm mel pa v teku zadevo, tako kot vi usi) sem mu samo mirno razložu, da je zadeva v teku in kartončka nimam ter da ne bom plačeval kazni zaradi malomarnosti uslužbencev na LPP... Rešeno, naj se prvo oni zmenijo, pol naj na nas prtiskajo. Kazni ni bilo :grrr

..aja..pa dušilc si mel notri :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako kaj situacija letos?

Mene so včeraj ustavili pa rekli, da naslednjič, ko ne bo original izpuha ali pa športnega homologiranega tablca šla v PM.

Je dost jebe, če homologiraš lonc pa daš tulec ven, je kdo že imel kako tako foro pa, da so ga ustavili?

Popravljeno . Popravil smarty23
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene so na ridah ustavl pa nism imev niti nevem kok dobrih gum gor niti ne homologernanega zadka z zmigavci niti homologeranga izpuha

pa sm moral samo tablico prikrivit malo navzdol

pa nakonc je reku da sm prsparu 40 000

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah meni pa krneki...

Še to me zanima a bom mogu spet na LPP hodt (ga mam že do vrh glave zarad predelanega avta) zarad homolomo lonca al je dovolj da maš sam certifikat spravljen v motorju pa ga pokažeš, ko zahteva, če imaš homologiran izpuh?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm, čisto odvisno od policaja, s katerim boš imel opravka....mogoče lonca sploh pogledal ne bo, mogoče se bo zadovoljil samo s papirji od lonca, lahko pa da bo zahteval, da je izpuh vpisan v homologacijskem kartončku.

tak da najbolj varna varianta za živce in denarnico je ta, da greš na lpp homologirat izpuh...no čeprav boš tudi zaradi lpp-ja izgubil precej živcev :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..aja..pa dušilc si mel notri :D

avto :grim

moped je bil total predelan brez enga papirja :krneki: logiš tudi brez homolomo, pa niso kej prevč težili razn dvakrat ko je naklepal 420k kazni... pol smo se pa pogodili da naj pršparam za sladoled :D

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah js sem nabavu kr Leo Vincija pa ga bom homologiru in mir, ker se mi ne da jebat z policaji. Pol ga bom pa pribival na obrate pa nej pol grunta, če je homologirano...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaradi takih "korenjakov" imajo potem drugi težave. Čemu pribijat v obrate in to brez dušilca? Super, kar dajte tako......sedaj se mogoče še izvlečeš s papirji pa brez dušilca....s takimi početji pa tudi to kmalu več ne bo mogoče....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ne mislim dajati dušilca ven. Vse homolomo po zakonu pa naj potem gruntajo...

Ne da se mi ukvarjat z policaji in glede izpravnosti vozila...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah meni pa krneki...

Še to me zanima a bom mogu spet na LPP hodt (ga mam že do vrh glave zarad predelanega avta) zarad homolomo lonca al je dovolj da maš sam certifikat spravljen v motorju pa ga pokažeš, ko zahteva, če imaš homologiran izpuh?

če ne boš dal vpisat na LLP je isto kot sedaj ko imaš wingsa gor :grim

obvezno vpisat!!!! jebiga butalska država povsod v EU velja certifikat le pr nas ne :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo včeraj sem končno dobil homologacijo po pošti. in glej ga vraga, preverim podatke in ugotovim, da so ti nesposobneži narobe napisali tip lonca. namesto G.P.R., so napisali G.R.B. vse ostalo je pravilno tudi tista e oznaka s številko.

zdaj pa ne vem, ali naj jim pošljem kartonček nazaj in spet čakam več kot mesec, da ga dobim nazaj, ali počakam do konca sezone in jim ga pol pošljem.

imam lahko kakšne probleme zaradi te napake? ker one številke z lonca so prav napisali, samo pri znamki so zamočili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daj porpavit, sam si pa naredi fotokopijo homolomo da ne bo problemov, policajem pa razlagej zakaj je tako...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odvisno kako so na volji... od 14dni do pol leta :BUA: zdej so še dopusti, tako da pred julijem 2008 ne čakat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odvisno kako so na volji... od 14dni do pol leta :BUA: zdej so še dopusti, tako da pred julijem 2008 ne čakat

pou leta :eek:

upam da bo čim prej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ne, sej za pregled je dokaj hitro... recimo max mesec... pol je problem kdaj dobiš papir v roke!

Js za avto še zdej nimam homologacije npr... pregled opravljen pa enkrat marca (ne spomnem se točno datuma) :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na pregled se čaka približno 14 dni. vsaj pri meni je bilo tako. en teden po oddaji vloge sem dobil po pošti vabilo na pregled, ki je bil še en teden kasneje.

glede papirjev pa je odvisno...jaz sem jih čakal približno en mesec, no potem pa sem še ugotovil, da so se zmotili, tako da me spet čaka čakanje :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes grem na homolo, pa da vidmo kaki so tam strici.

Na rok sem čakal 2 tedna.

lp,

Peter

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res me zanima, kakšne imate izkušnje s hrvaškimi policaji glede homologacije. imajo sploh pravico od mene zahtevat, da jim pokažem homologacijski kartonček?

no na sploh me zanima, če kaj komplicirajo glede homologacije, ker imam namen it v torek na morje z motorjem oni k**** od lpp-ja pa mi še vedno niso poslali kartončka.

Na Hrvatiji sem imel kar nekaj srečanj (čisto prijaznih) s policisti z raznimi vozili (celo z uvoženo počitniško prikolico) in ob kontroli dokumentov niso nikoli zahtevali homologacijskega kartončka, ki ga še nikoli nisem imel s seboj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma homolomo kartonček ni potrebno imeti pri sebi, razen če imaš kakšno predelavo na vozilu (potlej ga je priporočljivo imeti,govorim za slo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma homolomo kartonček ni potrebno imeti pri sebi, razen če imaš kakšno predelavo na vozilu (potlej ga je priporočljivo imeti,govorim za slo)

Na kartončku se mi zdi da piše da ga je obvezno met sabo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mami... (ima vse stock) je blo tudi rečeno ob kontroli da more imet tudi homolomo kartonček na vpogled :huh: :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!