Skoči na vsebino

Kriptovalute


Priporočene objave

Ob 22. 1. 2019 ob 16:37, sergini pravi:

Realno pokritje za kripto je fiat, tko kot je zlato pokritje za fiat....

https://en.wikipedia.org/wiki/Gold_standard#Abandonment_of_the_gold_standard

Ob 22. 1. 2019 ob 16:47, sergini pravi:

Zariba disk, imaš papper wallet in te BK za disk. če maš paper wallet "zakodiran", si to pač nekam zapišeš. Simpl.

Dostopnost in razumevanje tehnologije sta resen problem, pri večini prebivalstva. Drkanje s telefonom po Fejstbruku in Motosvetu nista lih primerljiva z (varnim) rokovanjem z občutljivimi podatki. Če te zanima kaj več na to temo si poglej razvoj varnosti e-bank. Precej let je šlo v tole, pa je še vedno kr banana.

 

Ob 22. 1. 2019 ob 16:47, sergini pravi:

Drugače je pa BTC toliko uporaben kot BAkartica, ampak morš mal širše in dalj it kot do slo novičarskega portala, motosveta in gostilniških kripto mogotcev, ki so se pa v bistvu nategnili, pa še sposodili so si denar od sestre, babice, petih frendov in sosedovega psa. 

 

Seveda me lahko odpraviš kot lokalnega motosvetovskega kmetavza, ki ne vidi preko lastnega plot. Sam tu se ene malo motiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, jskrablin said:

Dostopnost in razumevanje tehnologije sta resen problem, pri večini prebivalstva. Drkanje s telefonom po Fejstbruku in Motosvetu nista lih primerljiva z (varnim) rokovanjem z občutljivimi podatki. Če te zanima kaj več na to temo si poglej razvoj varnosti e-bank. Precej let je šlo v tole, pa je še vedno kr banana.

 

 

Seveda me lahko odpraviš kot lokalnega motosvetovskega kmetavza, ki ne vidi preko lastnega plot. Sam tu se ene malo motiš.

Za prvi del se kar precej strinjam, da je problem. Če ne bi bil, bi še več folka uporabljalo to tehnologijo. Kot pravi naš kolega, da ata še vedno uporablja hranilno knjižico. In sem prepričan, da ni osamljen primer, ampak je kar precej takšnih v tisti generaciji (mogoče sploh ni tok narobe, ker je to neke vrste papper wallet :) ) Govoril sem pa o papper walletu, ki je odprt na kompu, ki ni uporabljen na netu, narejen print denarnice, ki je še dodatno zakodirana (v primeru, da po pomoti objaviš private key namesto public keya na kakšnem forumu ali drugi strani ☺️). Ta papir si nekam shraniš in ga ni hekerja in sosednje ulice ali kontinenta, da ti spimpa papir. To o varnosti e-bank, ali pa kakšnih kripto menjalnicah, pa da folk shranjuje pri njih vse kar imajo, to so si pa sami krivi in je pa druga zgodba....

 

Nisem te želel odpraviti kot kmetavza. Ampak tisti, ki že nekaj časa spremljajo in uporabljajo to tehnologijo, vejo o čem govorim. O kartici, ki je kot naša bančna in isto plačuješ po štarcunah kot z vsako drugo plastiko (maestro, visa, karanta). Po nekaterih lokalih in trgovinah pa lahko plačujem tudi s telefonom v kripto. Ne vem no. Je pa res, da se moramo sami angažirati za vse, ni tetic na šalterju, ki te posiljujejo z letaki o varčevanju in ugodnimi krediti, pa s še eno novo kartico, ki je pa lepša in boljša, ampak je pa treba mesečno dat... Banke so banana in upam, da se pred koncem te naše dobe konča to z raznimi bančnimi luknjami in podobnim sranjem, ki ga moramo mi nič krivi jest, da se lahko drugi kurčijo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jako preprosto je, če nisi glih letnik okrog 1897. Na kartico preneseš BTC in potem z njo plačuješ ali dviguješ denar po mili volji....vrednost se ti odšteva v fiatu od trenutne vrednosti BTC-ja. Ni treba v velike šole hodit za praktično uporabo kripta. Samo imet ga moraš. Lahko pa seveda plačaš tudi z kriptom, kjer ga pač sprejemajo.

Seveda pa obstajajo še druge oblike in načini plačevanja s kriptom v tej fazi. Kar spodobno v "začetni" fazi te "piramidne sheme".

https://wirexapp.com/card/

Popravljeno . Popravil BIF
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakorkoli, nekaj upam da bo iz BTC, da ne bomo oni ki ga imamo cez cas na suhem. Sam se edino bojim, da se trenutni kiti zdaj ne izplacujejo in ko bojo koncali bo samo sunk proti nicli ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, jskrablin pravi:

Fantastična novice. No to da je umrl ne, ampak to, da se je "zaloga" spet zmanjšlala. Če maš na paper walet, al pa nano ledger imaš nebroj menjalnic, kjer lahko zamenjaš v fiat. Ampak jaz ne bom več menjal v fiat. Ko bo prišel čas jih bom rajši zapravljal, namesto fiata. 

Drug link pa nisem (še) pogledal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse bolj in bolj spominja na zlato mrzico in divji zahod:

5nrVwGi.thumb.png.93771fe676dda4ff4e39f41b7586f790.png

Popravljeno . Popravil nejc74
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ane, pa še kr je zlato "med nami" in čudežno mu je cena zrastla v zadnjih 100 letih, oziroma veljava fiatu padla. Zlato pa...

En res fajn rek mi je fantastičen:

 Kamena doba se ni končala zaradi tega, ker bi zmanjkalo kamnov.

 

Ampak zaradi novih tehnologij.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

En full dobr video sm mislil dat, pa mi je nagajalo. Tak smešn. Vsaj men.

Drugač pa za povedat nimam več nič. Obupal sem. Konc je. Piramidni sistem je. Fiat mislim :D

Če ti J.P. morgan reče, da je BTC "rat poison", pa grozi, da bo takoj odpustil svojega zaposlenegaa, če samo sliši, da razmišlja o kripto, po drugi strani pa hočejo svojo nardit... potem veš komu je odklenkalo. Postajam BTC maximalist. Čez 10 let se bomo pogovarjlai samo še o tem koliko satošijev (ne koliko BTC-satošijev) stane kak motor. Implementacija, adopcija, ter število institucij, se dnevno povečuje. Bankomati BTC rastejo kot bambus... prihodnost je svetla.  Bom reku čez par let-sej sm vam reku. ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3. Smo! 3! Akito tud verjame, pa ti pa nas je že za en pevski zbor :jezik:.

 

Jest Držim BTC. Držim tud nekaj altov. Alte držim samo zato, da če slučajno malo prehitijo BTC jih takoj zamenjam v BTC. Sem zelo pozitiven na BTC, na alte ne tok, čeprav verjamem, da bo nekaterim uspelo! 

Drugače se pa ravno končuje 4 letni cikel... Bob Lucas. Zdej pa brskite...:naughty:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam trenutno minimalno v BTC-ju (čeprov se mi zdi najbolj zanesljiva zadeva). Največ sem stavil na ADA in ICX. Čeprav razmišljam, da bi od zdej naprej vlagal samo še v BTC. Sem pa mnenja, da smo dno že bolj kot ne dosegli. Mogoče nas čaka še double bottom, drgač je pa bolj to to :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na situacijo bo tole malo smešno mogoče za prebrat, ampak jst sem vse, ki niso bili BTC pretopil v BCH. Zaradi forka folk postrani gleda to valuto, ampak za njo se dogajajo čudovite stvari. V prihodnosti znata bit s fotrom kar tm-tm.

Tole je pa za fun info https://when-lambo.com

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam podobno kot Skalar portfelj razdeljen. Sem tudi bolj za BTC...ampak alti radi skačejo..pa narediš zraven malo več BTC-ja. Z enim delčkom (cca. 20%) pa malo trejdam (Swing trejdi)...ampak sem zdaj čisto v BTC dokler se končno nekaj konkretno ne premakne. Je še najbolj varno. Ko bo bolj jasno da smo krenili v bull trend (najaksneje jeseni, verjetno pa junija/julija)...pa bomo spet malo razpršili in poskusili ujet kak vrh pred popravkom. Ampak končni cilj je maximalno kopičit BTC.

En krat poleti bi lahko naredili kak Crypto meating....kakšnih 5-6 resnih se nas bo nabralo, pa ob kakšnem fajn kosilcu izmenjamo izkušnje...;)...z motorji pa bomo bolj za finto...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam tko, da se malo pohvalim, al pa de koga spodbudim.

Držim tudi ONT ter NEO. Okoli NEO sem sploh pozitiven. Je moja druga največja pozicija. Takoj za BTC. Obe dajeta dividende. ONT daje ONG. Včeraj je rasla noro. Pa nisem takoj ugotovil zakaj. Danes vem. ONG so na binancah dodali trgovalni par. Danes je rastel GAS, dividenda od NEO. Danes sem prodal vse dividende v BTC. S tem sem si povečal (ampak čist malo, za ene 2 tanka benza) BTC, osnovne ONT, NEO sta mi pa še ostale... a je lahko sploh bolje ? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa to je to...mic po mic....do naslednjega ATH. Zmagovalna kombinacija.

Drugače pa je že kar sitno stanje. Upam, da se kmalu kaj konkretno premakne. Žleim si sicer še en fajn padec....ampak tudi kak manjši bull run pa potem padec bo ok. Stop loss-i in alarmi so nastavljeni...tako, da lahko grem mirno rezat drevje.

Popravljeno . Popravil BIF
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!