Skoči na vsebino

TET - TRANS EURO TRAIL


Ni3ous

Priporočene objave

3 hours ago, UrošG said:

Kakšen track pa je tole? Pri mojem vnosu gpx trase mi nariše samo eno črto. Tiste tam kjer piše "e challenging alternative3" ni prikazane. Je treba mogoče kakšen poseben prikazovalnik gpx trackov uporabit? 

Jz sem dal v google maps, da si vnaprej malo pogledam traso. Tam tega ni:

image.thumb.png.0f45c55b14e3d658b678ad8553377f91.png

 

Gpx-e uvozim v Garmin Tread App, ki uporablja topografske mape. Garmin Tread app se avtomatsko sinhronizira z mojim Garminom XT2, sledi pretvorim v Potovanje in si tako shranim vse Tet-e in ostale načrtovane poti. Dela pa ta novi Garmin XT2 na offroad stezah brez napak - u nulo.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 6. 7. 2023 ob 13:08, Loba pravi:

Gpx-e uvozim v Garmin Tread App, ki uporablja topografske mape. Garmin Tread app se avtomatsko sinhronizira z mojim Garminom XT2, sledi pretvorim v Potovanje in si tako shranim vse Tet-e in ostale načrtovane poti. Dela pa ta novi Garmin XT2 na offroad stezah brez napak - u nulo.  

Garmin Tread app sem naložil na telefon, pa zgleda ne ponudi opcije nalaganj gpx.ov če nimaš povezane naprave. Torej, še vedno nisem zihr, od kje tista dodatna črta. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, UrošG said:

Garmin Tread app sem naložil na telefon, pa zgleda ne ponudi opcije nalaganj gpx.ov če nimaš povezane naprave. Torej, še vedno nisem zihr, od kje tista dodatna črta. 

Garmin Tread je kompatibilen z novo Garmin napravo model XT2. Čisto enostavno sem dol potegnil ruto iz TET strani, jo uvozil v Garmin Tread in pretvoril v potovanja. Razdelilo mi jih je po sekcijah, jaz sem jih poimenoval in jih shranil v Garmin XT2 pod svojo zbirko, ki sem jo imenoval TET BIH. Prevozil sem celotni TET točno po gpx ruti v celoti vključno z "more Chalenging" deli in dejansko so ti deli bolj zahtevni od ostalega. Res dodelana BIH ruta in hvala ustvarjalcu te rute. Če sem slučajno zašel iz TET offroad rute me je navigacija takoj napotila na TET ruto. Dela resnično brez problema v nulo ta kombinacija. Treba samo pravilno pretvoriti sledi v potovanja v Garminu. Je pa Garmin XT2 delan čisto po vojaško, moj stari XT je preživel hardcore enduro padce in ni utrpel nobene škode. Te starodobne naprave so še vedno zakon za Enduro navigacijo. Ni problema največje sonce, vročina, mraz, navigiranje z rokavico, res po vojaško narejena naprava za vse razmere. Tako da zgleda kljub temu, da so na trgu cenejše tablice, telefoni z boljšim softwerom je ta konvencinalna naprava sploh za offroad res še vedno zakon. 

Evo, sem ti naredil screeenshote iz Garmin Treada BIH TET-a, točno tako mi jih kaže na XT2; 

 

IMG_0660.jpeg

IMG_0661.jpeg

IMG_0663.jpeg

IMG_0665.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Loba pravi:

Garmin Tread je kompatibilen z novo Garmin napravo model XT2. Čisto enostavno sem dol potegnil ruto iz TET strani, jo uvozil v Garmin Tread in pretvoril v potovanja. Razdelilo mi jih je po sekcijah, jaz sem jih poimenoval in jih shranil v Garmin XT2 pod svojo zbirko, ki sem jo imenoval TET BIH. Prevozil sem celotni TET točno po gpx ruti v celoti vključno z "more Chalenging" deli in dejansko so ti deli bolj zahtevni od ostalega. Res dodelana BIH ruta in hvala ustvarjalcu te rute. Če sem slučajno zašel iz TET offroad rute me je navigacija takoj napotila na TET ruto. Dela resnično brez problema v nulo ta kombinacija. Treba samo pravilno pretvoriti sledi v potovanja v Garminu. Je pa Garmin XT2 delan čisto po vojaško, moj stari XT je preživel hardcore enduro padce in ni utrpel nobene škode. Te starodobne naprave so še vedno zakon za Enduro navigacijo. Ni problema največje sonce, vročina, mraz, navigiranje z rokavico, res po vojaško narejena naprava za vse razmere. Tako da zgleda kljub temu, da so na trgu cenejše tablice, telefoni z boljšim softwerom je ta konvencinalna naprava sploh za offroad res še vedno zakon. 

Evo, sem ti naredil screeenshote iz Garmin Treada BIH TET-a, točno tako mi jih kaže na XT2; 

 

IMG_0660.jpeg

IMG_0661.jpeg

IMG_0663.jpeg

IMG_0665.jpeg

Pismo, tole me čist bega. Mi je zdej uspel naložit .gpx v aplikacijo na telefonu. Ampak mi še vedno ne kaže teh zahtevnih odsekov. Nimam pa dodane nobene naprave, ker je nimam. Ali imaš ti kaksen drug .gpx? Sem naredil zajem zaslona. 

Screenshot_2023-07-13-18-57-29-304_com.garmin.android.driveapp.tread.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

24 minutes ago, UrošG said:

Pismo, tole me čist bega. Mi je zdej uspel naložit .gpx v aplikacijo na telefonu. Ampak mi še vedno ne kaže teh zahtevnih odsekov. Nimam pa dodane nobene naprave, ker je nimam. Ali imaš ti kaksen drug .gpx? Sem naredil zajem zaslona. 

Screenshot_2023-07-13-18-57-29-304_com.garmin.android.driveapp.tread.jpg

Evo, imaš pripet fajl, sekcija 6; 

TET_BiH-06_20230417.gpx

Popravljeno . Popravil Loba
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala. Ampak ne potrebujem pozameznega odseka. Rad bi vedel, zakaj mi pri vnosu bih gpx-a, ki ga potegnem z uradne spletne strani, ne vrne enakega rezultata, kot tebi. To mi ni jasno. Pa ravno zato sem uporabil to Tread aplikacijo. 

 

Ker, ko naprimer vnesem slovenskega, mi pokaže vse točke in tudi dve možni varianti. 

Screenshot_2023-07-13-19-37-12-138_com.garmin.android.driveapp.tread.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že mislil, da imam enak problem. Potem pa sem ugotovil, da imam star track. Aktualni je povsem enak, kot na screenshotih od @Loba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na TET strani opozarjajo da uporabljajte BREZ IZJEME samo "up to date" track-e. Informacijska zasnova TET-a je taka, da iz njihovega app, ki je povezan s serverjem klikneš track in ga preneseš v navigacijo.

Razlog je, ker ažurno spreminjajo tracke glede na pritožbe lokalcev in ukrepe oblasti. Lansko poletje so spreminjali poti glede na požarno ogroženost pokrajin. Francija, Italija in Španija zapirajo cele pokrajine, če se voziš po njih v času zapore seveda fašeš kazen.

Zdaj za Balkan mogoče to ni tok važno, ampak po Evropi se cela območja zapirajo ravno zaradi neodgovornih uporabnikov. Imejte TET app na telefonu, klik, klik pa prereneš vsak večer traso za naslednji dan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
pred 1 uro, Satao pravi:

TET Makedonija....potem pa še skok na hard sekcije TET Serbia in TET BiH...aja pa mal TET Kosovo...2800 km...

 

 

IMG_4315.MOV

IMG_4331.JPG

IMG_4361.JPG

IMG_4388.JPG

IMG_4404.JPG

IMG_4439.JPG

IMG_4458.JPG

IMG_4478.JPG

IMG_4481.JPG

IMG_4557.JPG

IMG_4581.JPG

IMG_4654.JPG

IMG_4733.JPG

IMG_4738.JPG

IMG_4831.JPG

IMG_4854.JPG

IMG_4867.JPG

IMG_4880.JPG

IMG_4884.JPG

IMG_4893.JPG

IMG_4918.JPG

IMG_4930.JPG

IMG_4941.JPG

IMG_4990.JPG

IMG_5007.JPG

IMG_5031.JPG

IMG_5059.JPG

IMG_5064.JPG

IMG_5070-1.JPG

IMG_5106-1.jpg

IMG_5143.jpg

.

... lepe slikce ... čeprav ... zmaga pa tista z ovčkam :naughty:

 

ps.

... aja, pa če bi se dal počas stopit že mogoče u vrsto za nakup tegale mopedka, bi se jest kar javil :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
On 8/18/2023 at 6:51 PM, motom said:

Včeraj sva srečno dokončala TET CRO, drugi del je bil vsaj za naju tehnično zelo zahteven, najbolj t.i. From Hell to Heaven. Slike samo iz nebes, bo pa video iz pekla, če bo kdo zainteresiran.20230818_184107.jpg.be4839652b76b5d15b0e2f542478ee7f.jpg

kje je ta del…Od pekla do raja..😃???…Imas v mislih Gracac-Knin?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@satao , ja je na tem odseku. Pekel se začne takoj po železniškem prehodu, maš vse, huda strmina, serpentine, štenge, šoder... pa kar dolg odsek, da ne oddahneš. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, motom pravi:

Za naju najtežji del na hrvaškem...

https://youtu.be/UIvPni3J7jk?si=9iLO3pI-7pSYMqz7

Hvala za deljenje. 

Ravno ta del sem lani zgrešil, ker sem mal pred tem zavil s poti tet in sem krenil bolj proti Bih. Sem šel po brezpotjih. 

Pa mi je zdej mal žal. Tako da bom vrjetno čez 14 dni, ko grem na tet bih in mne v transfer vključil še ta del. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, UrošG pravi:

Hvala za deljenje. 

Ravno ta del sem lani zgrešil, ker sem mal pred tem zavil s poti tet in sem krenil bolj proti Bih. Sem šel po brezpotjih. 

Pa mi je zdej mal žal. Tako da bom vrjetno čez 14 dni, ko grem na tet bih in mne v transfer vključil še ta del. 

Ko prideš nazaj dol je do Knina ob železnici vsaj 20km šodrastega makadama, ki ga svetujem izpustiti. Saj ne, da ga je pretežko odpeljat, ampak je full dolgočasen in ga ni in ni konca.

Spust iz planine je strm in gre po zelo dolgih, gladkih kamnitih ploščah, ki visijo navzven. Če so mokre ne priporočam spusta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!