Skoči na vsebino

Nasveti za nakup prvega motorja


TinaR

Priporočene objave

pred eno uro, sesir pravi:
pred eno uro, Dr_Jakob pravi:

A si ziher, da govoriva o istem mopedu? 

Ne govorim o Varadero 1000ccm, ampak Varadero 125 ccm.

 

Sem ja...125 sem si registriru,ker sem pač brez kerga pametnega mopija bil...in glej čudo ima suhe teže 154kg...visok je,dva cilindra...zgleda res več kubikov ko tak velik...so pa te 125 zelo,zelo poceni napram unim z 35konji...sam generalke vsako leto 1800dem...z varadero pa naredil nekaj tisoč km "gratis" Jo je pa zelo težko prodat!!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Dr_Jakob pravi:

125 - OGROMEN.. v istem stavku? Sej se hecaš ane?

Ne. Glede na ostale, ki so smo jih tule omenjali, tole ni glih majhna zadeva.

 

Popravljeno . Popravil Xebec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čakte čakte mal.

Isti človek, k začetniku ponuja najmanj RS125 2 takt, obenem pa Mito 125 2 takt in ostale extra super športne diujake (ki so btw sploh ilegalni za A1 izpit!!!), jamra, da je Varadero 125 prevelik in bogsigavedi kaj še?

Ja, kaj bo pa potem rekel, ko se bo usedel na 600ccm karkoli, ki bo imel še cca 30 kil več?

Poanta Varaderota je 2 valjnik, ki sicer nima konjev, ima pa NAVOR. In je tudi en redkih, če ne celo edini, s katerim lahko 16-letnik prevozi celo Evropo brez bolečin in brez nepotrebnega servisiranja (ja, govorim o 2-takt mučenju pr servisih).

Da ima pa cca 20 kil več, kot 125enovaljne superšportnice kot Yamaha r125 in CBr125rr... A ma katera od njih 17 litski tank, s katerim prevoziš Slovenijo na en zic, obenem pa dost udobna, da to dejansko narediš??

A se pogovarjamo o motorjih ali o kolesu s pomožnim motorjem, AKA automatik...?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še nekaj: od kolega sin ima Varadero 125. Ko smo šli na skupno furo, so vsi zmajevali z glavami, češ kako nas bo pa fant lovil itd... Do nekih 130km/h je bil točno med nami, kar je v osnovi dovolj za AC, ko smo zavili na regionalko, pa se je vseeno pokazalo, da ima par 10 kil manj od "tavelikih" motorjev. Tako suvereno, kot regionalko prevozi Vara, brez nepotrebnega mučenja mašine in/ali voznika, jih ni.

p.s. Prodaš naprej? Zakaj bi sploh? Obdržiš za na kavico, za skok v mesto, za naslednje rodove...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja če je Varadero previsok, naj gleda pa kakšno Yamaho YBR125, ali Hondo CBR125... Za ibrote vem, da so ekonomični in vzdržljivi, ker jih vozijo raznašalci časopisov v odročnih hribovskih krajih... Sem pred leti videl enega, ki je v dveh letih naredil 60000 km (če se dobro spomnim) z dodatnimi nosilci za tavelike torbe na krmilu in podobno... Neverjetno, kaj ta stroj zdrži... Je pa lahek in enostaven kot moped!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Dr_Jakob pravi:

Čakte čakte mal.

Isti človek, k začetniku ponuja najmanj RS125 2 takt, obenem pa Mito 125 2 takt in ostale extra super športne diujake (ki so btw sploh ilegalni za A1 izpit!!!), jamra, da je Varadero 125 prevelik in bogsigavedi kaj še?

Ja, kaj bo pa potem rekel, ko se bo usedel na 600ccm karkoli, ki bo imel še cca 30 kil več?
 

Jaz nisem nič pisal naj kupi 2t pač pa da niti niso vozni z A1 !

Varadero125 je samo za velike in "debele" jajca pa ful...zgleda pa....

Dokler da bo kupil 600 če bo še imel željo bo 18 oz 19 star,pridobil si bo nujne izkušnje in videl svoje potrebe in želje...

Nimamo vsi tak bogatih staršev,da bi nam pri 16 kupili motor in rekli imej ga večno,bomo pač ko boš hotu novga še enga kupili...Ne sodi vseh po sebi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na avtonetu najcenejši Vara 125 stane cca 1500€ napisana cena, torej realno 1300€. Če si v dveh letih ne more privoščit tolk dnarja, naj se ne spravlja v motorizem.

nakup, oprema, zavarovanje, gume, benz, servisi, kofetki, kosila, 

Kaj sploh razlagam, saj vsi vemo kolk gre v ta štos.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Dr_Jakob pravi:



Kaj sploh razlagam, saj vsi vemo kolk gre v ta štos.

Mi že vemo...drugi ko bodo šele začeli pa...

So pa res že poceni...s tem,da pomoje prodajalec zaenkrat še sanja o 1300eu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Dr_Jakob pravi:

Na avtonetu najcenejši Vara 125 stane cca 1500€ napisana cena, torej realno 1300€. 

Po opisu te varadero za 1490eu bi reku,da poznaš lastnika in navijaš,da se njegova jajca proda...je pa ja fajn mopi naj ga ima kot si ti napisal !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tle se derete en čez druzga za brezveze, torej kot prvo ne vemo kolko je velik ta voznik začetnik, za varanderota piše da ima višino sedeža 80cm kar spet ni tolko dosti, in končno hitrost, tako da potovalna hitrost 130km/h za 4T 125ko je meni bolj baba čula, baba rekla. Potovalno hitrost 120 ima 250ka. Ker je pri motorju potovalna hitrost nekje 70-80% končne hitrost max. 

Še vedno predlagam YBR, Virago 125, XTX125...

(ps: ata Mamut, ne silit vsem endure :P )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, smasher pravi:

 

(ps: ata Mamut, ne silit vsem endure :P )

Če bi rad prijateljevem sinu pomagu prodat ekstremno neprodajan motor!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa kak KTM? Duke 125 je prijeten motor, ravno tko RC4 izgledajo odlicno. Tudi oprema je na precej visokem nivoju... So pa tudi prejsni predlogi cisto solidne izbire.

Pa nehajte se ze prepucavati k majhi otroci, s tem ne pomagate nikomur, in oseba ki rabi informacije je  samo se bolj zmedena...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jst sm predlagu duka 125 pomoje še najboljši motor za začetnika.Ampak verjetno bo najbolje da si naredi nabor motorjev ki pridejo v upoštev npr:(KTM duke 125, Yamaha yzf125r, Yamaha YBR 125, Yamaha wr125x...) Pol naj gre do nekega motocentra in naj se proba usesti na vsak motor pol pa nj kup to kar mu najbol odgovarja al pa nj pros kkšnga prjatla k ma motor če se lahko usede gor.

 

Popravljeno . Popravil jakobYAMAHA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest bi pa zdej od 125 ccm najraje vzel MT 125. Lušten motorček, velikostno skupaj z Mt03 in Mt 07. Kar se pa tiče trajnosti pa tak zmaga kaka YBR oz. od letos dalje YS 125, pa kaka honda CB 125 F. 

Je pa večina 4T 125 ccm zdržljiva ko hudič. Sosed ki raznaša cajtnge je z yamaho vity nabil 200k km, ko jo je upokojil. Sedaj ima drugo Vitiy, ki ima že 115k km.  Da se ne da z 11KM potovat? Ja pa ja de.

 

Popravljeno . Popravil Big Py
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pozdravljeni! Maja sem končal izpit A1 kategorije in sem sedaj pred nakupom motorja. Imam tam okoli 1000€ (raje ne več). V mislih sem mel nekaj 4 taktnega. Kakšni predlogi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Če  že gledaš kitajce poskusi najt kak Kymko, za Daelim ni servisa v Sloveniji, eni keeway so kopije ta malih viragotov...  Drugače pa moje mnjenje o teh kitajcih, lahko dela lahko ne, odvisno od kozmoloških vplovov na dan ko so ga sestavljali. (Morda če imaš dosti potrpljenja in željo fo šraufanju lahko tudi kaj takega kupiš ampak, ne vem če je njbolša izbira da se ti pol kaj ne zamerijo motorji)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, smasher pravi:

Če  že gledaš kitajce poskusi najt kak Kymko, za Daelim ni servisa v Sloveniji, eni keeway so kopije ta malih viragotov... )

Kymko je kopija yamahe in ne keeway

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 hours ago, matej2212 said:

kaj pa bi dobil do 1000€ oz raje tam do 900€?

Sr125, ybr125, mords tudi kaksen sumermoto, ali enduro CBF125 ne vem če pade že v ta cenovni rang..... Kaj bi pa želel vozit? Najprej se približno odloči kako bi rad sedel, bolj nazaj, pokončno, ali naprej. 

18 hours ago, sesir said:

Kymko je kopija yamahe in ne keeway

Keeway neki čoper 250 ima neko kopjo virago 250 mašine.

 

Ps: lahko pa kupiš bolj smet 125 pa potem kaj v ranga A2, tam je precej izbire.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 hours ago, sesir said:

Kymko je kopija yamahe in ne keeway

Kymco je bil tesno povezan z Hondo. Delal so dele za njih in po njihovi licenci delal motor tipa GY6. Dejansko je to, gromozansko velika firma... ven plunejo čez pol miljona lažjih motorjev. Delajo pa tudi za ostale znamke. Jaz sem ga imel. Niti ni bil tako slab motor. Ubistvu ni Kitajc, ampak je firma v Taiwanu.  Nekak po kvaliteti pod Japonci in fejst nad Kitajci.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, smasher pravi:

Sr125, ybr125, mords tudi kaksen sumermoto, ali enduro CBF125 ne vem če pade že v ta cenovni rang..... Kaj bi pa želel vozit? Najprej se približno odloči kako bi rad sedel, bolj nazaj, pokončno, ali naprej. 

Keeway neki čoper 250 ima neko kopjo virago 250 mašine.

 

Ps: lahko pa kupiš bolj smet 125 pa potem kaj v ranga A2, tam je precej izbire.

Vozil bi se samo po cesti. Način sedenja pa mi ni važno kakšen bo, ker je to moj prvi motor. Ybr 125 sem imel v avtošoli in je odličen in zanesljiv motor, vendar jih na avtonetu ni pod 1500€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, ciciban pravi:

Kymco je bil tesno povezan z Hondo. Delal so dele za njih in po njihovi licenci delal motor tipa GY6. Dejansko je to, gromozansko velika firma... ven plunejo čez pol miljona lažjih motorjev. Delajo pa tudi za ostale znamke. Jaz sem ga imel. Niti ni bil tako slab motor. Ubistvu ni Kitajc, ampak je firma v Taiwanu.  Nekak po kvaliteti pod Japonci in fejst nad Kitajci.

Pred kar nekaj leti sem bil na Taiwanu in kot sem videl tam ne proizvajajo skoraj nič. Velika večina Made in Taiwan robe je dejansko narejena na Kitajskem. Taiwan pa je mel že takrat (cca 15 let nazaj) zelo visok standard in visoke plače. Spomnim se, da so mi rekli, da je m2 stanovanja v Taipeiju 8000 dolarjev in takrat je bil dolar okol 1,3 evra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!