Skoči na vsebino

Dakar 2018


gift

Priporočene objave

Moj 2T KTM polzidelek ma šplinto oz varovalni obroček (podoben kot je spodaj na sliki). Bi rekel da tam nima kaj krepat... če ne bi enkrat videl enega slabo vzdrževanega Suzukija RMZ 450, kjer se je ta zadeva prelomila med vožnjo. Pol pa smo s kosom žice (ali celo vezico) 'zavarovali' zobnik, da se je lahko pripelal par kilometrov nazaj do izhodišča. Shit happens.

160584-home_default.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Kmet2 pravi:

Dakar je ena prestižnejših dirk s premium tekmovalci ,a ko berem to temo vidim ,da so vsi profesionalci tu na MS in ne na Dakarju , tam so samo amaterji , ki so šlampasti in nimajo pojma .......

ja, tudi ti si žal ostal doma na ms :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi imel dovolj denarja bi šel...važno je sodelovati ne zmagati :P

...se hecam, potrebno je še en kup organizacijskih sposobnosti in ne vem kaj še vsega. Kapo dol tistim, ki vozijo :worship:

 

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, vandrovec pravi:

Če bi imel dovolj denarja bi šel...važno je sodelovati ne zmagati :P

 

Nočeš biti premium dirkač al ti ta naziv ne pomeni toliko,da bi dal zanj 6000eu...

Mislim,da je tle sploh najceneje postati premium dirkač al se motim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, sesir pravi:

Nočeš biti premium dirkač al ti ta naziv ne pomeni toliko,da bi dal zanj 6000eu...

Mislim,da je tle sploh najceneje postati premium dirkač al se motim?

...6000€ ni niti eno kolo od vrhunskega motorja :cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, vandrovec pravi:

Če bi imel dovolj denarja bi šel...važno je sodelovati ne zmagati :P

...se hecam, potrebno je še en kup organizacijskih sposobnosti in ne vem kaj še vsega. Kapo dol tistim, ki vozijo :worship:

 

Pred nekaj leti je en zobozdravnik z obale sodeloval z Amarokom, pa mislim, da ni prišel do cilja. Očitno samo denar ni dovolj.

Pa tudi vožnja je čisto nekaj drugega kot naši Off road izleti. Na polno (s cirka 150 na uro) po brezpotju, večino časa stoje na motorju, pa navigacija, popravila (če si sam), organizacija in še kaj. SImon menda vse leto zbira sredstva in se dogovarja s sponzorji.

Na koncu je večina srečna, če pridejo do cilja. Trenutno  je Simon okrog 90. mesta, turist Miran (ki ga nažgejo pubeci s Koroške) pa je bil najboljši 26. Ne pravim, da je Simon slab (verjetno bi MIrana na kros ali endurance tekmi krepko premagal) ampak, da je Dakar nekaj čisto drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Miran ima najboljšo uvrstitev skupno 11. mesto....kar je več kot odlično !!!! Bil je tudi top5 na dnevni etapi....Opasn ded. 

Simonu pa želim da vidi cilj in držim pesti za njega !!!! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, vandrovec pravi:

...6000€ ni niti eno kolo od vrhunskega motorja :cool:

In kaj ti bi bil vrhunski mopi....končna uvrstitev nepomembna,premium dirkači so pa po vaše vsi na dakarju...

se pravi 6000eu za ticket in si premium dirkač, @crusty ,ki pa letno zdaje veliko več za štartnine pa je vaški dirkač al kako...

v končni vazi vi trdite,da si lahko z recmo 100.000eu sponzorskega denarja premium dirkač

....hahaha...

 

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, IBA pravi:

Miran ima najboljšo uvrstitev skupno 11. mesto....kar je več kot odlično !!!! Bil je tudi top5 na dnevni etapi....Opasn ded. 

Simonu pa želim da vidi cilj in držim pesti za njega !!!! 

takrat je bila to še butična tekma

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Snecer pravi:

takrat je bila to še butična tekma

aja? tudi takrat ko je bil prvi? kaj pa meoni, peterhansel, despres, coma? sami ousajderi ki jih snečer z levo roko...  ne bi ti mogoče šel na kak drugi forum ugotavljat kaj je šrauf in kaj matica...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, vandrovec pravi:

...6000€ ni niti eno kolo od vrhunskega motorja :cool:

Rally kit za 450 EXC stane malo več kot 6k, brez davka. Še traction control dobiš poleg - http://www.rebelxsports.com/ktm-exc-450-rally/ Daj še ene 11k za nov moped in imaš dirkalno specialko za Dakar. No, pol je treba sam še kake malenkosti spedenat kot je vzmetenje predelat in prilagodit ker stock EXC vzmetenje ni lih za rally vozit.

@sesir - ne moreš primerjati dirkanja po krožnih asfaltnih progah in rallyja po offroadu. Ne glede na to, kolko kdo zmeče ali pa ne v štartnine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, BRANE pravi:

aja? tudi takrat ko je bil prvi? kaj pa meoni, peterhansel, despres, coma? sami ousajderi ki jih snečer z levo roko...  ne bi ti mogoče šel na kak drugi forum ugotavljat kaj je šrauf in kaj matica...

Lisjak je zmagal? nisem gledal v 80. letih, se oproščam.

1% je resnih igračev tam, ki serijsko zmagujejo, ostalo je za statistiko.

Al ne mi rečt, da je šel Marčič z namenom, da zmaga?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, Kmet2 said:

Dakar je ena prestižnejših dirk s premium tekmovalci ,a ko berem to temo vidim ,da so vsi profesionalci tu na MS in ne na Dakarju , tam so samo amaterji , ki so šlampasti in nimajo pojma .......

A nisi ti za vedno odšel iz MS?

Nisi dolgo zdržal v obljubah :D

4 hours ago, Darko3g said:

Pred nekaj leti je en zobozdravnik z obale sodeloval z Amarokom, pa mislim, da ni prišel do cilja. Očitno samo denar ni dovolj.

Pa tudi vožnja je čisto nekaj drugega kot naši Off road izleti. Na polno (s cirka 150 na uro) po brezpotju, večino časa stoje na motorju, pa navigacija, popravila (če si sam), organizacija in še kaj. SImon menda vse leto zbira sredstva in se dogovarja s sponzorji.

Na koncu je večina srečna, če pridejo do cilja. Trenutno  je Simon okrog 90. mesta, turist Miran (ki ga nažgejo pubeci s Koroške) pa je bil najboljši 26. Ne pravim, da je Simon slab (verjetno bi MIrana na kros ali endurance tekmi krepko premagal) ampak, da je Dakar nekaj čisto drugega.

Nekaj o rest day:

https://news.dreamracer.tv/motorsport/dakar-rally/dakar-rally-rest-day/

 

Popravljeno . Popravil Ni3ous
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, jskrablin pravi:

Rally kit za 450 EXC stane malo več kot 6k, brez davka. Še traction control dobiš poleg - http://www.rebelxsports.com/ktm-exc-450-rally/ Daj še ene 11k za nov moped in imaš dirkalno specialko za Dakar. No, pol je treba sam še kake malenkosti spedenat kot je vzmetenje predelat in prilagodit ker stock EXC vzmetenje ni lih za rally vozit.

@sesir - ne moreš primerjati dirkanja po krožnih asfaltnih progah in rallyja po offroadu. Ne glede na to, kolko kdo zmeče ali pa ne v štartnine.

Premium dirkač!Po MS to shit obvlada....

6000eu- štartnina

6000eu tuning

11000eu nov motor

Rezultat v stoterici a vseno ful dober al....

@crusty 

15.000eu še ne prredelan mopi.. In vsak vikend stane...

Rezultat...velikokrat 2,včasih prvi....

Se pravi!

Veliko denarja,talenta in volje pa vseeno vaški dirkač...

Najdu sponzerjev ali imel v žepu 22.000eu,uvrstitev itak ni važna,pridem na cilj ali ne čim sem tam sem top shit dirkač in obvladam....ko to takole berem sebe razmišljam ali hodijo dakar vozit le zaradi filanja svojega ega

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snecer pravi:

Lisjak je zmagal? nisem gledal v 80. letih, se oproščam.

1% je resnih igračev tam, ki serijsko zmagujejo, ostalo je za statistiko.

Al ne mi rečt, da je šel Marčič z namenom, da zmaga?

Zmaga vsak, ki pride do cilja, pišem čisto resno. Fantje so carji, ko toliko dni brez prestanka rijejo po blatu in sipinah, ter šraufajo mopede ponoči in kljub vsemu zmorejo vse to prepeljati.

Koliko je to enostaven sprehod skozi gozd in po travnikih, si lahko skeptiki preberejo tule:

http://motonovice.si/index.php/sport/sport-dakar/318-rally-dakar-7-dan

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Kmet2 pravi:

Dakar je ena prestižnejših dirk s premium tekmovalci ,a ko berem to temo vidim ,da so vsi profesionalci tu na MS in ne na Dakarju , tam so samo amaterji , ki so šlampasti in nimajo pojma .......

Ravno to sem hotel pred dnevi napisati pa sem se raje ugriznil v jezik. Sploh o tistem kako je šel Marčič nepripravljen na Dakar. :rolleyes: Ponavadi ravno takšne komentarje berem pri nogometnih kavč "strokovnjakih". 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Snecer pravi:

ja, tudi ti si žal ostal doma na ms :)

Samo Kmet bi kr 3 brzince skupaj odpelau,pol pa pivo:smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, JamesTheMan said:

Ravno to sem hotel pred dnevi napisati pa sem se raje ugriznil v jezik. Sploh o tistem kako je šel Marčič nepripravljen na Dakar. :rolleyes: Ponavadi ravno takšne komentarje berem pri nogometnih kavč "strokovnjakih". 

Ta vijak  image.jpg.d56b9273a3536be2cb02c5f058109203.jpg.db757b7697b39be199876c2a82a81c32.jpg se lahko zlomi, nikakor pa odvije, ce je pravilno zategnjen na predpisane kile  in na njega dan Locitite.

To je mnenje iz izkusnje od nogometnega kavc "strokovnjaka".  :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da boste dobil filing kok kej stane:

dacar-moto-cost.JPG.27dbb9c50f4b6045bd77b521156a04b0.JPG

Vir in natančna razlaga stroškov:

Zanimava mi je zadnja postavka v prvem stolpcu - 1 race World Championship, kar pomeni v praski, da če hočeš na THE Dakar moraš obvezno prej biti udeležen na eni izmed ostalih dirk v sklopu - Dakar championship rally series. Kar pomeni, da moraš najprej odpelat npr. Abudabi rally championship in šele nato kandidirat za Dakar. Torej, ne glede na količino keša ne moreš kar direkt na Dakar in ga srat po pisti.

Popravljeno . Popravil Dimen
  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pol sem s prve...ko sem napisal 100 keu zadel....

Po vaše vsak,ki ima cajt in voljo in 100keu je top in premium voznik...svašta pička rodi res!

Kakšni vozniki so pa po vaše tisti,ki zvozijo six day trial na škotskem...niso premium dirkači al,ker vozijo za svojo dušo in užitke....ne pa se kurčijo kako so dobri po TVju

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!