Skoči na vsebino

Kugelschreiber

Priporočene objave

nedolgo nazaj sem imel predlog dirkanja v drugem gp na istem dirkaliču v nasprotni smeri.. 

nekdo me je okrcal , da so izletne cone narejen samo za v eno smer..  

tukaj pa kar naenkrat panika zaradi ene lomljene ravnine in ovinka , katerega seka premica prvega dela ravnine.. wtf ?

kakšnega mnenja si @greg570 sedaj ko so dirkali v "pravo" smer ???

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Despite this, after the dispute of the Austrian Grand Prix, telemetry has shown that, at the time of the accident, Zarco brakes later in Turn 3 than in the rest of the laps of the race, so from this analysis it follows that at no time is his intention to impair Morbidelli's braking and close his line."

Hm... Tole pa ni lih tako kot sta Rossi in Morbideli jokala... Očitno se je kar Franco malo zabremzal, ko je želel ostat pred Zarcojem... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Endlich pravi:

Precej logično je v katero smer bo motor letel, najbolje da tam ni nadaljevanje proge, ce pa ze je,  potem naj bo ustrezna ovira, ki ga bo ustavila in ne bo dodatna nevernost za voznika, ki pade.

A ti bi kr ovire postavljal .. kaj pa če motorist ne pade z motorja in ga izstreli in se vozi po izletni coni (temu je tudi namenjena) in se zaleti v oviro ... brihtno ... in ne .. ne da se predvideti kam bo motor letel ... redko gre v isto smer .... od cca 20 padcev na ridah (ovinek pod parkirnim prostorom) je motor in voznik imel drugačno linijo drsenja ;)  ...

ponavadi parkiram čisto na začetku levo ... tja še nikoli ni priletel - pridrsel motor ... zaenkrat ;)

res se mi ne da več .. a res mislite, da proge projektirajo popolni bebci in da ni poskrbleno za maksimalno varnost ... 100 % varnosti pa na dirkališču ni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, maus pravi:

A ti bi kr ovire postavljal .. kaj pa če motorist ne pade z motorja in ga izstreli in se vozi po izletni coni (temu je tudi namenjena) in se zaleti v oviro ... brihtno ... in ne .. ne da se predvideti kam bo motor letel ... redko gre v isto smer .... 

Nisi natancno prebral. Sem rekel, da ovira ne bi bila nevarna za voznika, ki pade.... vem, bos rekel, da je nemogoce zagotoviti obe stvari, ampak marsikaj se da, ce se isce resitve. To bodo studirali ljudje, ki so za to poklicani in placani.

 

To kar se je dogajalo v nedeljo je prenevarno in tako ne more ostati.

Nacrt, ki ga je narisal KennyJR bi bil ze en dober korak k izboljsanju varnosti.

Skoraj nobena stvar v zivljenju ni 100%, ce se pa bistveno zmanjsa verjetnost nesrece pa tudi veliko pomeni..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Endlich pravi:

Nisi natancno prebral. Sem rekel, da ovira ne bi bila nevarna za voznika, ki pade.... vem, bos rekel, da je nemogoce zagotoviti obe stvari, ampak marsikaj se da, ce se isce resitve. To bodo studirali ljudje, ki so za to poklicani in placani.

a res misliš, da so to in druge proge delali ljudje, ki so jih slučajno našli na cesti in na roko risali progo ... ne bodi smešen no ...

katera ovira ni nevarna .. vsaka ovira, neravnina, kamenček, trava, pesek je nevaren, ko se s piste zapelješ pri 250 km/h ... jaz sem s precej manj, pa sem se na srečo obdržal na motorju in hvalabogu, da ni bilo še kakšne ovire na moji poti ... ne probavat, ker nas je že veliko to probalo in smo imeli srečo, da nismo v kakšno nenevarno oviro (ne vem kakšna bi to lahko bila) prileteli.

s tem, kar sem poboldal se pa popolnoma strinjam, kar že od začetka zatrjujem  ;)

 

 

pred 17 minutami, ukica pravi:

Js priporocam drag race. Tm nemorjo poletet mim nobenga ovinka :D 

mu odleti kolo in prileti v drugega ... vse se da, če se hoče :P  ... mal si kakšno dirko spidveja poglej ;)

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

a res misliš, da so to in druge proge delali ljudje, ki so jih slučajno našli na cesti in na roko risali progo ... ne bodi smešen no ...

 ... vse se da, če se hoče :P  ... mal si kakšno dirko spidveja poglej ;)

 

1. Je majhna verjetnost ni pa nemogoče. Samo pri nas poglej kakšne firme zmagujejo na razpisih.

2. Kaj pa imata speedway in drag race skupnega? Večje razlike skor nebi moglo bit..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, ukica pravi:

Js priporocam drag race. Tm nemorjo poletet mim nobenga ovinka :D 

v bistvu je bila kriva ravnina .. 

tam kjer se ravnina lomi postavijo enojno šikano iz zračnih blazin ali pa še bolj zanimivo iz stiroporja pa je (rešitev je sicer iz 4kolnega gorskega dirkanja) 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, thumper pravi:

v bistvu je bila kriva ravnina .. 

tam kjer se ravnina lomi postavijo enojno šikano iz zračnih blazin ali pa še bolj zanimivo iz stiroporja pa je (rešitev je sicer iz 4kolnega gorskega dirkanja) 

to sem govoril od prve minute ko sem videl motorje poletet mimo dirkacev

Popravljeno . Popravil Shillien
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tko k je Kenny narisal je isti shit a ni? Se zmer bojo motorji letel cez progo, ce se bojo tko odbil, kot se je tokrat.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Shillien pravi:

1. Je majhna verjetnost ni pa nemogoče. Samo pri nas poglej kakšne firme zmagujejo na razpisih.

2. Kaj pa imata speedway in drag race skupnega? Večje razlike skor nebi moglo bit..

1. Kaj pa imata skupnega javni razpisi in natečaji za privatna dirkališča :?  

2. Pri obeh panogah vozila nekontrolirano letijo ... še štarti so nevarni ... konstrukcijsko bi bilo potrebno to nekako zrisati ;) 

 

 

pred eno uro, thumper pravi:

v bistvu je bila kriva ravnina .. 

tam kjer se ravnina lomi postavijo enojno šikano iz zračnih blazin ali pa še bolj zanimivo iz stiroporja pa je (rešitev je sicer iz 4kolnega gorskega dirkanja) 

ko motor s 250 km prileti v oviro, ga uzigne in leti naprej nekontrolirano ... že robnik vdigne motor in poleti nekontrolirano ... ne predstavljam si ovir na izletnih conah ... res ne ... daj kakšen posnetek takih ovir 

tisti, ki je kdaj na grobniku pri manjših hitrostih zapeljal iz piste si res ne želi dodatnih ovir, ko se lovi po pesku, makadamu travi itd itd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, DinDiin pravi:

Sej bo se enkrat dirka tuki, pa da vidmo kako bo.... Se zgodi, kaj ces. Je lepo ata povedu, da nej se mularija mal zamisl kaj dela :) ? 

a ni pred leti prav rossi s stopalko zadel simončelija v čelado?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, DinDiin pravi:

Tko k je Kenny narisal je isti shit a ni? Se zmer bojo motorji letel cez progo, ce se bojo tko odbil, kot se je tokrat.... 

Din din... verjetnost je velik manjša... gre za to, da ni tistega hitrega levega ovinka, iz katerega te vrže ven. Potem sledi oster desni in če letiš ven se znajdeš na pisti... ne gre niti tolk za zarcojev motor, ki je razpadel preden je sploh prišel na pisto... to je znanstvena fantastika... problem je morbidelijev motor... ki je priletel 200kmh med Rossija in Vinalesa... in to je na takih odsekih ponavadi stalna praksa... Če pred ovinkom ni tega hitrega ovnika v levo, pa tudi če nekdo pade ta motor lahko pride samo od zadaj, pa še za to je mala možnost, ne pa iz strani, kot bi skraj priletel motor v Rossija

pred 4 urami, maus pravi:

1. Kaj pa imata skupnega javni razpisi in natečaji za privatna dirkališča :?  

2. Pri obeh panogah vozila nekontrolirano letijo ... še štarti so nevarni ... konstrukcijsko bi bilo potrebno to nekako zrisati ;) 

 

 

ko motor s 250 km prileti v oviro, ga uzigne in leti naprej nekontrolirano ... že robnik vdigne motor in poleti nekontrolirano ... ne predstavljam si ovir na izletnih conah ... res ne ... daj kakšen posnetek takih ovir 

tisti, ki je kdaj na grobniku pri manjših hitrostih zapeljal iz piste si res ne želi dodatnih ovir, ko se lovi po pesku, makadamu travi itd itd

Lej ravno to mausi... Pista mora bit narejena tako, da če motorl leti VEN iz proge (kot je v tem primeru) ne sme bit nobene šanse, da se v naslednjem ovinku pojavi sredi ceste, vmes ga pa še robnik dvigne... problem je v tem, da je izletna cona ovinka št.2. v dometu izhoda iz ovinka 3. to je skor isto, kot da bi bila pista po sredini brez ograje in bi iz ene polovice piste padali na drugo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, KennyJR pravi:

Lej ravno to mausi... Pista mora bit narejena tako, da če motorl leti VEN iz proge (kot je v tem primeru) ne sme bit nobene šanse, da se v naslednjem ovinku pojavi sredi ceste, vmes ga pa še robnik dvigne... problem je v tem, da je izletna cona ovinka št.2. v dometu izhoda iz ovinka 3. to je skor isto, kot da bi bila pista po sredini brez ograje in bi iz ene polovice piste padali na drugo...

motorji ne letijo vedno VEN iz proge ... res se mi ne da zdaj iskati posnetkov ... smrtne nesreče so se dogajale na ničkoliko načinov ... nesrečnega Simoncellija je potegnilo noter ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

motorji ne letijo vedno VEN iz proge ... res se mi ne da zdaj iskati posnetkov ... smrtne nesreče so se dogajale na ničkoliko načinov ... nesrečnega Simoncellija je potegnilo noter ;) 

tega se ne da preprečit.. tukaj pa sta Johann in Franco letela VEN iz ovinka... res da so tam naredili mal na noter zid na koncu.. ampak vseeno sta motorja pritela na drugem koncu na pisto, ker je pista tako speljana... to je nesprejemljivo... če letiš ven iz ovinka mora biti cona dovolj globoka, da motor ne more priti nazaj in pa zaključena pred naslednjim ovinkom... no tale pa NI.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, KennyJR pravi:

tega se ne da preprečit.. tukaj pa sta Johann in Franco letela VEN iz ovinka... res da so tam naredili mal na noter zid na koncu.. ampak vseeno sta motorja pritela na drugem koncu na pisto, ker je pista tako speljana... to je nesprejemljivo... če letiš ven iz ovinka mora biti cona dovolj globoka, da motor ne more priti nazaj in pa zaključena pred naslednjim ovinkom... no tale pa NI.

če pa ne bi , pol pa ne bi ...  nihče od dirkačev ne omenja proge (vsaj jaz nisem zasledil) in kot sem že neštetokrat napisal ... ne da se predvideti kam bo letel motor in kam voznik 

takih in podobnih ravnin se najde na vsakem dirkališču in ne postavljajo ovir, da bi preprečili samovoljo motorja, ki nekontrolirano divja sam od sebe ... to so dirke in za varnost je tako ali tako maksimalno poskrbljeno, pa še vedno prihaja do smrtnih nezgod ... če bi imel Senna malo več izletne cone, bi bil mogoče še živ  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

takih in podobnih ravnin se najde na vsakem dirkališču in ne postavljajo ovir, da bi preprečili samovoljo motorja, ki nekontrolirano divja sam od sebe ... to so dirke in za varnost je tako ali tako maksimalno poskrbljeno, pa še vedno prihaja do smrtnih nezgod ... če bi imel Senna malo več izletne cone, bi bil mogoče še živ  

Upam, da vodstvo dirk in dirkallisc ne misli tako kot si napisal, da je za varnost maksimalno poskrbljrno, ker potem ne bodo storili nic.

Ce se dogaja, kar se je v nedeljo, potem si je treba odkrito priznati, da je to dalec pod maksimalno varnostjo in so moznosti za izboljsanje varnosti. To je razmisljanje v pravo smer.

Sedaj pa ne bom vec repliciral na to temo.

Lep dan 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Endlich pravi:

Upam, da vodstvo dirk in dirkallisc ne misli tako kot si napisal, da je za varnost maksimalno poskrbljrno, ker potem ne bodo storili nic.

če ne bi tako mislili, dirkališča sploh ne bi uporabljali ... nepredvidene stvari so pa itak nepredvidljive... tut kakšen komet ali avijon lahko pade na pisto ;) 

tudi sam se bom izogibal komentiranja konstruktorskih napakah dirkališč ;) 

pred 1 uro, KennyJR pravi:

slabo si zasledil...

in 

p.s.

če meni repliciraš me komot lahko citiraš 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da si 100 let star, bi lahko poznal tudi najstarejše pravilo na vseh forumih:

NIKOLI SE NE CITIRA ZADNJEGA POSTA.

Večina forumov ima celo onemogočen citat zadnjega posta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, KennyJR pravi:

Glede na to, da si 100 let star, bi lahko poznal tudi najstarejše pravilo na vseh forumih:

NIKOLI SE NE CITIRA ZADNJEGA POSTA.

Večina forumov ima celo onemogočen citat zadnjega posta.

Prvič slišm....pa sm 102

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je pa že preveč :D. Pa sej niti ni važno, samo v kaj se to vtika no.. ker ga nism citiral.. stara tečna fotrca :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, KennyJR pravi:

@maus, hotu sm te za vikend na grobnik povabit, zdej pa ne bo nič, treba v karanteno :/. Smola...

bo septembra čas ... kakšen ovinek mi tudi lahko v Sloveniji pokažeš ... seveda s svojim motorjem :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!