Skoči na vsebino

Yamaha XJ6 / N / S / F Diversion


Atron

Priporočene objave

Torej zakon je takšen, kot ga že sama pozna (2x25kW ≤ 50kW oz. 2x35kW ≤ 70kW), torej ta motor, če ni tovarniško blokiran (kar sem nekaj postov nazaj napisal) ni legalen za voznike z A2 izpitom.Če pa se ti voziš tako, mene prav nič ne moti, niti te ne obsojam. Vendar ne biti kot 90% prodajalcev na avtonetu in zavajati mladih neseznanjenih ljudi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej zakon je takšen, kot ga že sama pozna (2x25kW ≤ 50kW oz. 2x35kW ≤ 70kW), torej ta motor, če ni tovarniško blokiran (kar sem nekaj postov nazaj napisal) ni legalen za voznike z A2 izpitom.Če pa se ti voziš tako, mene prav nič ne moti, niti te ne obsojam. Vendar ne biti kot 90% prodajalcev na avtonetu in zavajati mladih neseznanjenih ljudi.

 

Tako je. Motor je legalen z 35kw blokado, z 25kw pa ne. Logično ane :BUA: :glare: . Ampak jbg tko so se kekci spomnli. Pa tut za policaje nebit tko zihr, ker sm vidu ko so se name spravl so šli use pogledat, od homologacij, preveru je prisotnost blokade!!!, izmerl so mi dB izpuha, prva pomoč, gume, nosilc tablce, žmigovce, ni da ni. Zdej pa dost offtopica.

 

 

XJ6-ovci a ste se že kej pelal letos ? :D Js še kr čakam da tole sol mau spere dol, ker je pr nm tok usrana cesta da brezveze :)

Popravljeno . Popravil Roky994
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

XJ6-ovci a ste se že kej pelal letos ? :D Js še kr čakam da tole sol mau spere dol, ker je pr nm tok usrana cesta da brezveze :)

 

Dons prvih 30km v letošnjem letu. Glavne ceste so povečini vredu, sam tam kjer se sneg topi je treba mal pazit na mokre fleke. Ni glih za kolenčkat in divjat, za lagodno turistično vožnjo na sončku pa popolnoma vredu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

XJ6-ovci a ste se že kej pelal letos ? :D Js še kr čakam da tole sol mau spere dol, ker je pr nm tok usrana cesta da brezveze :)

Seveda. V nedeljo do obale in nazaj. Je pasal. Zdej pa najprej gume nabavt, pol pa naprej :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda. V nedeljo do obale in nazaj. Je pasal. Zdej pa najprej gume nabavt, pol pa naprej :)

 

Kakšne gume pa dajaš gor ? Pa še to me zanima k vidm da maš isti avspuh kot jest, a maš DB-killer notr al ne ? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gume mam Conti sport attack2. Slabih 10k sem naredu z zadnjo. Drgač sem zlo zadovoljen z njimi. Db killer mam pa uglavnem not. Ker brez se čist preveč dere.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gume mam Conti sport attack2. Slabih 10k sem naredu z zadnjo. Drgač sem zlo zadovoljen z njimi. Db killer mam pa uglavnem not. Ker brez se čist preveč dere.

 

Pa se ti vredu obnese sport na temu motorju? Jest sem menjal jeseni na roadsmart2, ko sem ga hotel dat spat. Vreme je bilo potem še dobro in od spanja ni bilo nič, sem pa navdušen bil nad gumami. Na mokri cesti so se super držale tudi tam okoli 3-4 stopinj, ko so mi bridgestonke že spodrsavale. Edino kar opažam je, da se robovi precej hitro rabijo, če ga nagneš do konca.

 

Pa ne moreš se brez DBkillerja vozit. Moraš razumet, da ma mašina tak glas brez njega, da se nobenga druzga motorja pol nesliši. Če pa že fantje zapravljajo za auspuhe jim pa tud moraš mal veselja prvoščt :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa se ti vredu obnese sport na temu motorju? Jest sem menjal jeseni na roadsmart2, ko sem ga hotel dat spat. Vreme je bilo potem še dobro in od spanja ni bilo nič, sem pa navdušen bil nad gumami. Na mokri cesti so se super držale tudi tam okoli 3-4 stopinj, ko so mi bridgestonke že spodrsavale. Edino kar opažam je, da se robovi precej hitro rabijo, če ga nagneš do konca.

 

Pa ne moreš se brez DBkillerja vozit. Moraš razumet, da ma mašina tak glas brez njega, da se nobenga druzga motorja pol nesliši. Če pa že fantje zapravljajo za auspuhe jim pa tud moraš mal veselja prvoščt :D

Hehe ja je res zelo glasen  brez DB-killerja. Sam z je pa precej tih oz. ma meni osebno čudn zvok. Bom verjetno probal mau priredit orginal dušilc al pa nekje druzga staknit :) A kdo ve če samo tist tulec notri prikrajšam a se bo kej poznal al je uglavnm premer (fi) važen ? Lahko uničim "performanse" ali kaj podobnega s krajšanjem opisanega tulca?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ko se not mal skuri se začne prov fajn tud z Db killerjem dret. Jaz sem tud prej mel roadsmart2. Kilometrina ful boljša sam ni misem mel pa prov dobrega občutka z njo.Ko je bla nova še, potem pa nič več. Mi je parkrat zdrsnila. Sportattack2 pa nikol.Še v nedeljo ne,pa je bil mrzu asfalt pa ful mokro pa peska. Že pred furo sem vedu da je guma čist na konc. Ko pa sem prišel domov sem jo pogledu... Po sredini ČIST zlizana. SE že vidi vzorec notranje karkase :). pa mi vseeno tud enkrat ni zdrsnila al pa kar kol druzga . Res zadovoljen. Sam zdej je pa res fuč in sam še do servisa se zapeljem z njo

Popravljeno . Popravil jozexj6
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  :) Pa še to ko si dal copy paste podatke si dal napačne, za neomejeno da moraš biti nakoncu tam ko piše 20 bi moral pisat 21 let, hjo, mal bolj preglejte stvari predno začnete tukaj pametni razlagat in pisat in limat nevem kake stvari :)

 

 

bo kr 20 pravilno  .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ko se not mal skuri se začne prov fajn tud z Db killerjem dret. Jaz sem tud prej mel roadsmart2. Kilometrina ful boljša sam ni misem mel pa prov dobrega občutka z njo.Ko je bla nova še, potem pa nič več. Mi je parkrat zdrsnila. Sportattack2 pa nikol.Še v nedeljo ne,pa je bil mrzu asfalt pa ful mokro pa peska. Že pred furo sem vedu da je guma čist na konc. Ko pa sem prišel domov sem jo pogledu... Po sredini ČIST zlizana. SE že vidi vzorec notranje karkase :). pa mi vseeno tud enkrat ni zdrsnila al pa kar kol druzga . Res zadovoljen. Sam zdej je pa res fuč in sam še do servisa se zapeljem z njo

Se pravi si s to gumo bolj zadovoljen kot Roadsmart 1 al pa 2... A to je drugače ista klasa, ST guma verjetno al je kej bl športna :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja bolj zadovoljen kot z roadsmart2. Res da je kilometrina za 3k km manjša ampak je performance in sam občutek tolk boljši.Sportattack 2 je SS guma.  Conti ima ST gumo roadattack2

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja bolj zadovoljen kot z roadsmart2. Res da je kilometrina za 3k km manjša ampak je performance in sam občutek tolk boljši.Sportattack 2 je SS guma.  Conti ima ST gumo roadattack2

 

Aha, sepravi je to nekje isti rang kot SporSmart vrjetno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NOVI SEM NA FORUMU, XJ6/N DIVERSION PA VOZIM OD OKTOBRA 2009. NAREDO SEM 25.000 KM, VEČINOMA SAM, BREZ SOPOTNICE, PREVOZIL SEM DOLOMITE, GROSSGLOCKNER, NOCKALMSTRASSE, VRŠIČ, ITD. Z MOTORJEM NISEM IMEL NOBENIH PROBLEMOV DO SEDAJ, VSAKO LETO REDEN SERVIS IN TO JE TO.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NOVI SEM NA FORUMU, XJ6/N DIVERSION PA VOZIM OD OKTOBRA 2009. NAREDO SEM 25.000 KM, VEČINOMA SAM, BREZ SOPOTNICE, PREVOZIL SEM DOLOMITE, GROSSGLOCKNER, NOCKALMSTRASSE, VRŠIČ, ITD. Z MOTORJEM NISEM IMEL NOBENIH PROBLEMOV DO SEDAJ, VSAKO LETO REDEN SERVIS IN TO JE TO.

 

Dobrodošel :D Ja Yamaha je super itak. Na kolko pa menjavate olje pa filter? Jaz ga kar na 6000km.

(drugič piši z malimi ker z velikimi črkami to pomeni da se DEREŠ!)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz delam sam redne servise na 10k. to je to.Takrat se menja tudi filter olja. Za zrak sem pa K&N filter not dal ,tko da se ga sam spuca. Svečke mi je pri 20 k zamenju. Verižni set pa pri 30k.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

 

Zanimajo me izkušnje z xj6-n ABS model, kako se bremze obnesejo, ali je res tak + če se voziš z ABS-om. Kupujem namreč prvi motor, pa gledam zaenkrat xj6n

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj motor ga nima in v 2. letih še nisem bil v situaciji kjer bi ABS prišel prav. In upam da tudi ne bom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

 

Zanimajo me izkušnje z xj6-n ABS model, kako se bremze obnesejo, ali je res tak + če se voziš z ABS-om. Kupujem namreč prvi motor, pa gledam zaenkrat xj6n

 

Lp

 

Če lahko potem vzemi verzijo z ABSom. Kot je že DIN rekel, dokler ne prideš do take situacije ni razlike. Ko zaviraš na polno (zaviranje v sili) pa se precej pozna, samo stisneš brezme na polno in pustiš, da sistem naredi svoje. Sam osebno vem, da ne kupim več motorja brez ABSa.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa motor ostane vodljiv, sploh če je spolzko, ali pa pesek. ABS je zakon, ker lahko vedno zaviraš na polno brez strahu da bo zdrsnilo, ali pa da boš čez letel. 

pa še nekaj ima zanimivega XJ6, in to je, da se krmilo lahko prestavi bolj naprej. S tem se izboljša težišče in motor postane lepše vodljiv. Vsaj meni je full odgovarjalo, pa še na rezervar se ni potrebno stalno metati skozi ovinke.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobrodošel :D Ja Yamaha je super itak. Na kolko pa menjavate olje pa filter? Jaz ga kar na 6000km.

(drugič piši z malimi ker z velikimi črkami to pomeni da se DEREŠ!)

Hvala za opozorilo. Olje menjam na 10.000 km oz. vsako leto, servisiram ga na pooblaščenem servisu. Oljni filter pa menjajo vsaki drugi servis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej v avtosoli se lepo vidi, ko na polno zaviras pac stisnes rocko na ful, pa abs svoje zrihta. Ce bi bil brez, bi sel pac po tleh, al pa na nos al neki....ce je moznost, je sigurno bols uzet z absom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!